Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.08.2016 13:18 laKatos Re: prasan
Jedna-li se o odchov je nutné vybirat ukazkove kusy, pokud jen o chov klidné ty ne tak úplně dokonale kusy můžou zůstat pokud majitel nevadí jejich vzhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 13:06 - Re: jakuka
Osobne by som takéto s defektom odstraňoval z chovu už za mlada.Ak ich už máte,tak je to ako bolo napísané zlou vodou a kŕmením pri vývoji.DNA to byť nemusí a preto maličké,myslím ich následné potomstvo môže byť ok.No na druhej strane to môže byť sprzdený chov a aj to DNA.Čiže ich potomstvo môže byť rovnako s defektom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 09:20 laKatos Re: jakuka
Souhlasím. Pokud se ti ryba líbí, evidentně se netrápí tak proc ji utrácet.
Podívejme se na lidi. Nekteri jsou víc deformovani nez ryby a presto dokazi zit a rozdvat radost. Koukni na paraolimpiadu co bude za chvili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 07:29 Žena jakuka [3] Re: romant
Já je nechám, přece je nebudu utrácet, protože vypadají legračně, žijou jsou čilí, tak je nechám..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 03:27 RAP
Jj, prachy až na prvním místě. Když se nestydí takové kapacity jako Forkel, co takový za hranicema okresu neznámej šmudla ........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 20:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
nj Rado , prodávaj , a kolikrát je vidíš i v akvaristice- různě zdeformované ploutve , někde jsem i viděl jak se s tím holčina chlubila že má "spešl" skaláry - hřbetní ploutev měli jak bumerang "zalomenou"
von je hlavně problém že to lidi kupují -ať už z neznalosti , nebo nekoukaj co jim tam nabalí, no a vono v tom pytlíku už je ryba tak vystreslá že lehne na dno a stejně neuvidíš pomalu nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.08.2016 17:51 R Muž romant [27987] – Re: jakuka
Tyhle mrzáčky slušnej chovatel normálka skrmí a vůbec nepouští do oběhu, my vorezlejší to snad i poznáme a takový ryby nekoupíme, ale kdo je méně znalý velmi snadno se stane vhodným zákazníkem. Osobně bych ty ryby poslal na druhej břeh, holt zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 17:41 - Re: RAP
Na burzu a nehambí sa chovateľ doniesť taký shit? No to ma pos... no to kam speje tá dnešná akvaristika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 17:20 RAP Re: prasan
prasan napsal: Na vašom mieste ich idem vymeniť do predajne.
To Jakuce moc nepomůže, koupila je na burze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 16:14 - Re: jakuka
Na vašom mieste ich idem vymeniť do predajne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 13:17 Žena jakuka [3] Re: kovalsky
máte pravdu, spoléhají na to, že příjde nějaký kupec hlupec, jako já, vidí pěkné rybičky, tak to nam nenápadně nachytají s ostatníma. No jsem pro příště poučená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.08.2016 12:01 - Re: jakuka
Zarážajúce,že sa takéto vôbec predávajú.Že hamba nefackuje predajcu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 08:01 Žena jakuka [3] Re: MonterMonty
Díky, ryby se zdají v pohodě, jen to vypadá trochu legračně. Jsem trubka, že jsem si je neprohlédla ještě během nákupu-moje blbost. Tak hlavně ať jsou zdravé a prospívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2016 00:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jakuka
Toto se děje v důsledku hodně znečištěné vody při odchovu potěrů , pokud chybí celé ploutve , většinou už nedorostou ,ryby by s tím až tak velký problém mít neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 00:12 - Re: jakuka
Obávam sa ,že už nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 22:32 Žena jakuka [3] – chybějicí ploutve
Zdravím, prosím dorostou skalárce ty dlouhé spodní ploutve, které nemá vivinuté? Dnes jsem si na burze koupila 6 a až doma jsem si všimla, že 2 jsou bez těch dlouhých ploutviček. Kdyby je měli polámané, nebé krátké, tak to neřeším, ale obávám se, že se jim prostě nevyvinuly. jsou staré 3 měsíce a vypadají čile, žerou. Snad jim ten hendycap nevadí, akorát to vypadá trochu divně, když plavou s ostatními- prostě to bije do očí, že jím chybí... díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2016 19:49 RAP
Jinak mám šest ks a jen se pošťuchují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2016 14:56 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fučikovský
Doufáš špatně, asi jsi si nepřečetl ten článek. Měl jsem jich 10 a mydlili se jen šupiny létaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 12:29 Muž Fučikovský [0] Re: vaaclav
doufám že ne, prostoru budou mít dost, cca 500 litrů čistýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 11:33 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fučikovský
Čichavce bych vynechal a přidal spíše skaláry v takovém počtu se ti budou tlouct. rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 00:31 Muž Fučikovský [0] Re: Jarry
po přečtení skoro všech diskuzí tady jsem si ujasnil jak by měla vypadat kompletní osádka, první paví oka, potom postupně osídlit dno - pancéřníčci, hejnko dianem, pár kousků lorikárií, po čase dva páry větších čichavců a pár mečovek a jako poslední půl tuctu skalár, uvidím jak to bude fungovat, chci hodně zarostlou nádrž, mám rád kytky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 23:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Horác
Horác napsal: A existuje teda vůbec způsob, jak to udělat, aby se skaláry nemlátily? (Kromě systému jedno akvárko jeden pár?)

já myslím že je to i o povaze ryb ,osm Tocantisek se mi ve 250 litrech moc nervalo,max když se pár začal třít tak bránil snůšku , 12 Manakapur se ve 350 neustále mele a jsou poloviční než ty Tocantis
třeba Mlynář je toho názoru , že se skaláry melou hlavně v přesvětlených nádržích a v nevhodné vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 22:55 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Já teda z vlastni zkušenosti 200l jeden páreček plus 2plonkové ks a teď už zatim v poho. "rozdělila" jsem akva valliskou a nechali je v klidu.
pár zabral 3/4 akva a zbytek nechal plonkáčum...;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 01:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
vyzkoušíme uvidíme, když to nepůjde, tak půjdou ke kamarádovi do velkého akva (cca 3000 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 22:35 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Mlynář tvrdí že si ryby musí vonět pak se snesou ale to štěstí jsem nikdy neměl na 180 cm délky akvária se vešly 3 páry a i ty se neustále pošťuchovaly, ostatní natloukly do rohů a z těch ryb už většinou nikdy nic nebylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 22:32 Muž Mislow [304] Re: grunda
Jj, napadlo mne to, to jsem zvedav .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 22:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mislow
zkusíme kontrolované přerybnění, jako u malawi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 22:02 Muž Mislow [304] Re: grunda
Ahoj, proc zrovna 30? Proc ne jen 15? :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 21:48 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jak to tady tak sleduji, tak asi zapomenu na malawi a zkusím skaláry v akva po plackách. Tak 30 ks do cca 500 litrů čistého a uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 21:10 mudzej
Sám jsem zvědav kolik se mi snese skalárek. Mám jich cca 200 ve 100 litrech a nevim co s nima budu dělat jestli z toho přežije víc jak 20. Třeba bude někdo z vás chtít. Jsou tři dny po vykulení a už krásně rozplavaný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 20:24 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Já jsem jich vzal 10 a mydlily se až šupiny lítaly. tak jsem si nechal jen jeden pár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 10:07 RAP Re: Horác
Horác napsal: Koukám, že ten Martinův chov je docela známý :o) ... Včera jsem ho kontaktoval ... mluvil o pětimetrové hloubce(?) To ty skaláři asi nebudou nadšený, že jdou do takovýho plivátka (450L) :o) ... Já dost nerad dávám ryby do horšího, než byly ...
Nad mým úmyslem dát 20ks do 450L (inspiroval mě nový článek od Ivoše) tak nějak kroutil hlavou ... že se s tím ještě nesetkal ... a že je podrazím ... Ale když jsem se zeptal, kolik by teda doporučil, že si nechám poradit, tak otočil ... že prej dáme 20 ... že je na to sám zvědavej :o))) ... že je když tak někomu dám (jenže já nemám komu) ... Tak nevím ...

Pětimetrová hloubka souhlasí, na údržbu si bere neoprén a bombu.
rybicky.net/forum/19507
rybicky.net/nadrze/21729…
rybicky.net/soubory/174.pdf Vaškův starší článek
Jinak já neměl přebytky problém udat, jsou to opravdu pěkné skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 10:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Horác
Nemáš jen smůlu na ryby, známý má toto: cichlidklub.sk/… a moc se mu to nebije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2016 09:52 R Muž romant [27987] Re: Horác
Hejno jako základ a přistíněná hladina, já mám vééélmi v oblibě rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia a listy mandlovníku mořskýho, udělal jsem s tím lepší zkušenost než s výluhama(samozžejmě taky jinde používám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 09:51 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Horác
Jasně, nafrcat mezi jednotlivé páry příčky -takové větší betárko smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 09:39 Muž Horác [3942] Re: romant et další
A existuje teda vůbec způsob, jak to udělat, aby se skaláry nemlátily? (Kromě systému jedno akvárko jeden pár?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 09:34 R Muž romant [27987] Re: Horác
Však já tě ani potěšit nechtěl. :) Snažím se mít na věc reálný pohled a dejme tomu podpořený utrpěnou zkušeností a tyhle počty na páry na mě prostě nějak neúčinkují. Prostě kdo se bojí, víme jak to pokračuje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 09:03 Muž Horác [3942] Re: romant
Ty dokážeš člověka potěšit :o) ... S úhynem jsem teda nepočítal ... Jenomže aby pak to zdravý jádro nebylo tak malý, že se začnou rubat ... Vím, jak řádilo 12 ks v přibližně stejném objemu. Redukce na 3 páry to jen zhoršila. Hergot a mě ta myšlenka "velké hejno = snížení vnitrodruhové agresivity" tak nadchla :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 08:38 - Re: roy
Netuším aké máte skúsenosti ale tu v našej stredne tvrdej sa i bežne liahnu.Dokonca tie na vydeu sú odchovom známeho tu od nás,takže im naša voda nerobí žiaden problém.Toto,keď že ide o ich prvý výter zrejme skôr zožerú.Ikry ani ja ani brat nevyberáme,zachováva sa tak lepší rodičovský pud rýb.Takže aj tu rátame,že prvé 2-3 znášky požerú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2016 08:35 R Muž romant [27987] Re: Horác
No, nemyslím si, že by jsi měl posléze problém s počtem, když začneš na 20 kusech. Dovolím si zavěštit a tipnout že tak 4 neporostou, něco klidně odejde do rybího nebe, no a zůstane jenom tzv. zdravý jádro a vždycky bude lepší, když bude parta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 08:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Horác
OT: Ano + přerybněné s mizernou filtrací a údržbou. Já nerad dávám ryby do nevhodných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 08:27 Muž Horác [3942] Re: NHKG
NHKG napsal: Akorát pak bude problém, že většina zájemců bude mít absolutně nevhodné akvárium. nechápu? jako že malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 08:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Horác
O běžné ryby jako jsou skaláry je zájem, stačí dát inzerát daruji tady na rybičky. Akorát pak bude problém, že většina zájemců bude mít absolutně nevhodné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 08:09 Muž Horác [3942] Re: RAP
Koukám, že ten Martinův chov je docela známý :o) ... Včera jsem ho kontaktoval ... mluvil o pětimetrové hloubce(?) To ty skaláři asi nebudou nadšený, že jdou do takovýho plivátka (450L) :o) ... Já dost nerad dávám ryby do horšího, než byly ...
Nad mým úmyslem dát 20ks do 450L (inspiroval mě nový článek od Ivoše) tak nějak kroutil hlavou ... že se s tím ještě nesetkal ... a že je podrazím ... Ale když jsem se zeptal, kolik by teda doporučil, že si nechám poradit, tak otočil ... že prej dáme 20 ... že je na to sám zvědavej :o))) ... že je když tak někomu dám (jenže já nemám komu) ... Tak nevím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 01:08 RAP Re: Deepinpeat
Kbelík ne, na to jsou moc chytré. Účinnější byl čeřen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 23:31 Deepinpeat Re: vaaclav
Místo pytlačky bych doporučil desku patentek do jedný ruky a druhou vyndavat skaláry do kýble. A pozor na arowanu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 22:47 RAP
Jj, můžu potvrdit. Jedná se o přírodní formu, kterou Martin chová už nějakou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2016 21:55 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Vezmi si pytlačku a jdi si do fatamorgany tam si jich můžeš nachytat. www.botanicka.cz/…
Facebok máš tak si najdi Martina Ledňáčka. www.facebook.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 21:36 Muž Horác [3942]
Vím, že to patří spíš do inzerátů ... ale i tak to zkusím ... sháním (a nemůžu sehnat) normální, klasické skaláry (amazonky) ... nevíte někdo o solidním chovateli na mostecku nebo v Praze?

www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2016 21:10 Muž roy [18] Re: prasan
No na vytrenie asi narocne, co sa tvrdosti vody tyka, niesu. Aj moje sa vytieraju uz siesty krat za sebou, ale k vyliahnutiu proste nedojde. Tipujem ze aj toto bude mat rovnaky priebeh :) ale bodaj by sa zadarilo :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65779x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1151