Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 20:27 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andrew
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pozdě ale předci. Takovouhle rybu ale asi nekoupíš. Je to z výstavy která se konala v říjnu v roce 2006, takhle to na fotce nevypadá ale od té doby jsem něco tak velkého neviděl a to už jsem pár altumů viděl. Zbarvení není růžové ale jen stres z nového prostředí. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 18:34 Andrew Re: Usine
Pekne skalare, ruzove som este nevidel :) Kde sa daju zakupit ale :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:50 RAP Re: NHKG
NHKG napsal: Podle mě je 6 akorát. Pokud by akvárium sneslo více ryb, dal bych jiný druh než skaláry.
Václav by mohl vyprávět, co dokáže 6skalár v rybicky.net/nadrze/19387 .
Zkusit by si mohl Mesonauty, ale ne Herosy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 16:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Densi
Podle mě je 6 akorát. Pokud by akvárium sneslo více ryb, dal bych jiný druh než skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 15:32 Muž Densi [40] - Amerika
Ahoj, kolik nanayek by se podle vás mohlo dát do akva 300 l ??? Aktuálně jich tam mám 6 a docela se mi to zdá OK, kolegové mě ale hecují aspoň 2 až 3 ještě přidat.
Díky za zkušené rady..... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 20:24 R Muž romant [27987] Re: RAP
Kdo neviděl, jak dokáží během několika vteřin vyplenit celou snůšku má je v kategorii neviňátka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 20:14 RAP Re: Urtman
Tak nějak, jsou to nevinně vypadající piraňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 19:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Třeba Agasisky u mě nijak na jikry neútočily , jen zaparkovaly u dna pod listem se snůškou a čekaly s otevřenou tlamkou co spadne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 19:32 JoKa Re: MonterMonty
Já bych měl původně větší strach třeba z té cichlidky. Hrozba neonky by mě nenapadla. Takto jsem nad tím nikdy neuvažoval, že je malá, mrštná a rychlá...
Tak děkuji oběma, jsem zase o něco chytřejší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 18:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Přidám se s tímto k RAPovi , neonky jsou docela rychlé a vyčůrané požíračky ,taky mi dělaly neplechu , no pokud je pár nezkušený ,není co řešit - nejsou votrkaní ,neubrání to ani proti svému druhu natož proti zdaleka lepšímu plavci
samo , proti hladovýmu ancákovi nemaj nejmenší šanci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 18:31 JoKa Re: RAP
Jako že jsou tak malý, že je skalára ignoruje a nepovažuje za hrozbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.03.2016 18:24 RAP Re: Urtman
Já bych si dovolil odporovat, skalárům, zejm. pokud se jedná o velké kusy, po rozplavání dokáží nejvíc potěru zlikvidovat právě neonky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 17:43 Žena baletka [624] Re: Urtman
Plné obsazení jsou pancíci, otíci, neonky modré, další čtyři skaláry, cichlidky vysokoploutvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 15:30 JoKa Re: baletka
Ale bude se opakovat. Neonka a pancík pro ně nejsou žádná výzva. Před něma to ubrání bez problémů... Neříkám hned další výtěr, musí se učit...
Největší problém pro ně může být ancistrus, nevím proč, ale nepovažují ho za nebezpečí a neodhánějí ho. Aspoň u mě to tak bylo... Takže pokud ho tam nemáš a jsou tam jen ty neonky s pancíky, tak by se mohlo jednou zadařit...
Ani si chybu udělat nemusela, mohlo to být o vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 10:02 Žena baletka [624]
Tak hlásím, že miminka dnes v noci zmizela. Musela jsem udělat nějakou chybu a řekla bych,že je rodiče zbaštili. Včera jich tam bylo asi třicet, dnes nula. Začala jsem včera krmit artemií, buď jsem překrmila nebo nevím... Každopádně to nedopadlo a ryby teď půjdou do společenského akva s neonkami a pancíky, takže se už asi podobná akce nezdaří. Škoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:49 Žena baletka [624] Re: roy
To asi nezvládnu. Zatím zvládám tak akorát furt dokola měnit vodu, krmit a čumět na ně ;-) Fotky neprošly, neostří mi to. Ale kdyby, hodím ho tu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 11:52 Muž roy [18] Re: baletka
to chce video :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 20:47 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
Jako sledovat to chování je fascinující. Samec skáče nad hladinu, aby mě "klovnul", když jim tam nesu krmení, ti malí pořád plavou kolem rodičů, je to úžasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.03.2016 20:34 RAP
Protože je nemáš na kšeft, nech to hlavně na rodičích. Pokud se starají, zažiješ něco, co málo kdo. Jako bonus máš potomky, kteří nemají narušené sociální chování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2016 12:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Vony ty mimina musej chytit snad každýho ,kdo si alespoň jednou "čuchnul" k vodě hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 11:41 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
OK, pokusím se. Nevím, jestli tohle všechno seženu, ale pokusím se nějak vychytat co nejvíce. Nejsem chovatel, takže nemám žádné velké plány, ale ty mimina mě baví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.03.2016 11:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
dvakrát denně není žádný zázrak ale něco odchováš , nakrm ráno než půjdeš do práce ,pak až se vrátíš a než se zhasne znovu , v tomhle případě čím kvalitnější krmení tím líp ,
sežeń si i mikry , ty hned nepochcípaj , co potěr nesežere hned ,spucuje později , mikry zůstanou na dně a vydrží tam i dva dny živé - což nekazí vodu , prokládat artemkou a třeba cezeným mraženým cyklopem - na aukru se dá sehnat i násada viřníka a jiných drobných potvůrek
taky bych neodlovoval aspon zatím dokud se staří staraj , až začnou rodiče čistit zase nějakej flek v akvu , pak bych je přemístil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 11:14 Žena baletka [624] Re: romant
Zatím je tam nechám. Při krmení dnes samec několik rybiček nabral při chytání potravy do tlamy a vyplivnul je, tak bych řekla, že zatím se je pozřít nechystá. Uvidíme :-) Díky.
Edit: akorát nevím, zda zvládnu ten přísun potravy. zatím tam sypu jakési baby prachové krmení od JBL, dnes nebo zítra si pojedu ke kamarádovi pro artemku. Vidím to na třikrát denně radši větší dávku něčeho s následným odkalením zbytků, je to tak OK? Ale jakmile naklušu v úterý do práce, bude to třikrát denně problém.. tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 11:10 R Muž romant [27987] Re: baletka
Pokud se starají, nechal bych je tam, ono ryby odchovaný rybama, budou dobrý ryby. ;-) Jenom ať mají přísun krmení a kvalitu vody, ale to je u tebe samozřejmost, řekl bych. :-)
Edit: No a teď si vyber. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 11:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
odlovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 10:56 Žena baletka [624]
Prosím o radu, mám v karanténě vylíhnutý a rozplavaný skaláří potěr. jsou tam jen mimina a rodiče, jde o asi týden starou omladinu. Rodiče se zatím starají a stále na mě útočí, když jim tam třeba hrábnu, abych odkalila, ale v atlase stojí, že bych měla pár odlovit, jinak rybičky požere. Jiný známý mi zase radil, abych to nechala na přírodě, že rodiče se postarají. tak se ptám, co byste mi radili. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 18:44 R Muž romant [27987] Re: Anycham
Hmm, chce to živou ať se pořádně dobarví, nebo alespoň řádně pestrej mražák. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 18:41 Anycham
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak som si urobil radosť. Veľkosť cca 15cm. Zatial.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.03.2016 21:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bwater
To že skaláry občas lapou u hladiny je naprosto normální věc , dělají to i ty moje , at jsou ve společenském kde je jich více než by mělo ,at jsou jen v páru ve 125L vody - nikdo mi nedokázal vysvětlit proč- tuším že se i Mlynář o tomto zmiňuje ve své knize
Rozhodně bych to nespojoval s tím začervením.
Pokud jsi léčebné kolečko entizolem-tedy 9-12ti denní kůru(závisí na teplotě vody) zopakoval alespoň 3x s týdenní pauzou mezi každým - nebudou tvoje ryby trpět bičíkovci(na které se entizol používá) ale spíše nějakým druhem hlístic třeba nematoda nebo tasemnic- na ně je entizol krátkej ,sice jim krapet znepříjemníš život ,ale ne radikálně a jak popisuješ že se ti to po přeléčení vrací , i bych si na to vsadil- takže to co potřebuješ - je buď parazitologické vyšetření střev -což není levná záležitost a , nebo si sežeň mikroskop a hned po upadnutí výkalu od ryby ho seber a prozkoumej co v něm najdeš.
přesné a léty ověřené postupy a léčiva vč dávkování najdeš zde www.dajanapet.cz/… - hledej pojmy "entizol ,praziqantel ,bičíkovci , nematoda ,hlístice atd

Jinak naprosto souhlasím s Ivošem - vzhledem k cenám i nekomerčních léčiv + k délce léčebné kůry (hlavně topení na vyšší teploty jak 30° které jsou jedním z hlavních klíčů k úspěchu) nemá smysl kurýrovat rybu , která je beztak podražená(píšeš že neroste) - pokud to není odchyt nebo nějaká divoká nebo vzácná forma - nechal bych to na přírodě ,kde jen ty nejsilnější kusy přežijí.(vysvětluj to ovšem někomu kdo má pět ryb v okrasném akváriu a jsou to jeho milášci, že ...)
maximálně bych na pár týdnů pomalu zvedl teplotu na 32° a krmil jen zeleným - teplota je to co tihle prevíti nemaj rádi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.03.2016 15:22 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: bwater
Hele, v jednoduchosti je síla a to platí i o akvaristice. Vůbec bych neřešil u skalárů nějaké začervení, zdravá ryba si s tím poradí sama a pokud ne, je to chcípák zralý na utracení.
Z popisu chování tvých skalárů mi přijde, že jsou jednoduše překrmovaný.
Dej jim několikadenní hladovku a uvidíš, že přestanou "kousat hladinu"
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 20:13 bwater
já koretrou ted ani nekrmím. pouze suchým granulky vločky nebo lyofizovane nitenky od sery ale vykaly jsou vždy rovne hned odpadnou. pote delší dele se drzici a kouskovité a nakonec az 2-3 cm téměř bile s kousky ještě hnedych vykalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 20:03 R Muž romant [27987] Re: bwater
Já když přikrmím koretrou, mají skaláry přesně takový výkal jak píšeš. Dlouho se držící, to je taky subjektivní dojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:59 bwater
dlouhé hnědě kouskovité výkaly které se drží dlouho u konečníku a jdou až do průhledných a zabírá na to entizol. vždy po dodržení postupu zde na rybičkách je pak zas mesic dva klid a zase... na výluhách a listech a šiškách tedy asi uberu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:51 RAP Re: bwater
Podle čeho soudíš na začervení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:43 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bwater
Období dešťů trvá od listopadu do května myslíš si že je tam pořád takhle hnědá voda? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:41 R Muž romant [27987] Re: bwater
Poddimenzovaná filtrace, ta voda se ti houpe, to že nic neměříš, neznamená, že se to v době, kdy měření neprovádíš nevyskytne, byť krátkodobě a o to zákeřně. Uvidíš co k tomu budou mít další diskutující.
Edit: Jak poznamenává kolega pode mnou, pozor na ty výluhy, jak je Ph pod 7 je už nitrifikace nestabilnější a když to nepodrží rostliny, voda se prostě zhoupne. Všeho moc škodí a všechno suvisí se vším, tedy s i s tou filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:34 bwater
to si nemyslím no2 žádná a filtr má ještě velkou kostku bioakvacitu jako před filtr no3 je zvyšené asi 40 mg ale to samý mi teče dle testu i z vodovodu!!! vyluhy olšové šišky občas dub list .... i když jsem jednou dal na zkoušku vnitřní filtr eheim aquaball ten celký s asi 4 košíkami na 2 mesíce nepomohlo. vodu mením více jak třetinu týdně na hladině mám pistie které rychle rostou jemné dno takže vždy všechny bobky jen krásně posbírám nic nezahnívá ani řasy se mi nedělaj a to nemám moc kytek kvůli napodobení biotopu.Ve filtru mám dva pláty bioakvacitu na hrubé nečistoty a zbytek EHEIM SUBSTRAT PRO což jejedno z nejlepších na trhu a jako před filtr ještě velkou kostku bioakvacitu týdně cca 40% vody už fakt nevím někdo má narostlý skaláry v příšerných podmínkách a me se furt začervujou a piplám je co nejvíc můžu... tolika jsem o nich přečetl ... cesky cichlid klub procteny tady a jinde na netu zadny chovatel nikdo me nedokaze odpovědět proc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:26 R Muž romant [27987] Re: bwater
Poddimenzovaná filtrace, přitlačil bych na výměny, klidně polovinu a na hladinu dal plovoucí rostliny. Do filtru ty nejlepší média, pokud je tam nemáš(keramiku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:12 bwater
Ahoj,řeším to, že skaláry a občas i nějaká neonka se občas vyjedou nadechnout nad hladinu skaláry nadechují jak kdyby kousaly hladinu. Filtr mam na 180 L eheim classic 250 cisteny asi jednou za necely pul rok. vodu měním jednou týdně a to třetinu někdy polovinu. NO2 neměřitelné no3 vyšší ale jen o malinko víc než výstup vody z vodovodu. akvárium udržuji v perfektní čistotě nic nikde nehnije strava velmi pestrá s fishtaminem. rybky mají klid nic je nestresuje teplota 26-27 přidal jsem i vzduchování castejsi vymeny vody a nic. jinak dýchají klidně žábry nezarudlé ok. ryby se nadechují každý den časově sečteno tak do půl hod. vede to až k začervování ryb. nevím už co dělám špatně. nitěnkama nekrmím a ražené jen artemie pokapané fishtaminem a MáááLO!!!! kdy koretru či patentku. prosím poradte:-/ voda jednou tydne tretina i vic nekdy casteji,torben,pestrastrava,teplota 26-27 velká filtrační kapacita molitan plus eheim substrat pro nikde nic nehnije ph 6.5-7 chlor nezmeren, no2 nezmeritelne ani se test nezbarvi no3 malinko vyssi nez z vodovodního řádu nepřekrmuji vitaminy plus občas mineral salt do vody? kde delam chybu? pomuze vždy na chvilku preleceni entizolem a to chvili vydrzi hovinka ok a se to pak vraci nikdo mi zatím nedokazal poradit nejedná se o akv v prezentaci ale velmi podobné ale čisté litry 180 skaláry 4 a asi 15 neonek tot vse takze absolutne neprerybneno poradte mi ?:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 19:31 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Ok tak je dám do 60*40*50 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:57 R Muž romant [27987] Re: romant
Tak, tak, klasická vytíračka a taky výstavní kostka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Urtman
Ano,stačí tato velikost,proto jsem psal o prostoru... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:40 JoKa Re: Sstevo
Klasická kostka 40x40x40 je úplně v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2016 18:36 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Sstevo
Dej jim prostor,ideál je jako u terčů 50x50x50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:33 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonkeRe: Urtman
Nie už mám pár v inej nádrži z inými skalármi a chcem ich dat do vytieracky no neviem aké rozmeri im stačia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:25 JoKa Re: romant
Tak o tom žádná... :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:06 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak v "akvaristice" mu ten pár oduševněle se tvářící obsluha s úsměvem prodá, toho bych se nebál. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:53 JoKa Re: Sstevo
A jak to uděláš? Naběhneš do akvaristiky a řekneš jeden pár skaláry??
Takhle to nefunguje... Doporučuji nějaké čtivo, než se pustíš do nějaké zásadnější akce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:49 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Myslel jsem jako na rozmnožovaní jeden pár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:43 R Muž afc1886 [14700] Re: Sstevo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1251