Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.11.2014 15:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Langpy
Rad už tady máš bambilion. Nelaboruj se světly, kup buď plovoucí rostliny,nebo jak ti Roman radil nějakou kryptokorinu či vallisneru co si z části lehne na hladinu. Ryby si najdou přítmí. Nezlob se na mě, ale žádnou extra kytkařinu tam nemáš, takže zas tolik v sázce není. A pokud tě tak děsí řasa, tak si o nich hodně načti, zjistíš, krom toho že o každé vody prostě v jisté míře patří taky to, že i když ubereš světlo, přidáním elitních konzumentů živin, jako jsou pistie a další rychle rostoucí rostliny (mimo jiné i třeba egerie kterou tam už máš, ta mimochodem roste i s trochou světla od okna) tu možnost propuknutí řas eliminuješ, ba dokonce snížíš i oproti současnému stavu.

Tím pokoušením se světlem riskuješ momentálně víc než kdybys jednoduše přistínil přirozeně.
A UPLNĚ NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ... dej prč skaláry nebo kup větší akva, budu opakovat co tu již je. JSOU TO HEJNOVÉ RYBY (stres z malého počtu nevyhnutelný) a bohužel v tvém akvu umocněný nedostatečnym prostorem a můžeš jim tam svítit čím chceš, lít co chceš. Základní body tvoje akva nesplňuje a i kdyby se ryby dostaly do klidu, prolem to stejně nevyřeší a pohodlně jim tam nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 15:20 Muž Langpy [-1] - Amerika
Ahoj,tak stále řeším vybarvení skalár :-( včera mi bylo doporučeno koupit zářivku,jejíž odstín bude více do žluta než chladně bílá a dovoluji si říci,že akva už jde ještě s kombinací Torbenu už opravdu moc do žluta,že to hezké není a navíc vybarvení skalár jeještě horší,nežli s těma dvěmi 865 zářivkami. Dnes jsem zakoupil 830 a je to ještě horší než předtím. Bude to asi tedy s tím dnem? Ryby se nádherně vybarví pouze v oblasti kořenu. Foto akva na stránce zpět. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 20:03 Muž Langpy [-1] - Amerika
já to zkusím mixnout teda tu 865 s nejakou tou 830 .. uvidime co to udela kdyz bude zmena kladna tak to tak encham kdyz to bude beze zmeny tak tam vratim zpetky 865 kdyt je to otazka par desetikacek a je to vyreseny navic se zalozni zarivka vzdycky hodi prijde mi ze se v tom torbenu malinko lepe vybarvily ... voda je sice celkem takova kalna hneda ale to maji i v domovine a davkoval jsem dle rpedpisu a docela se vybarvily ted :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:31 R Muž romant [27983] Re: Langpy
Mám strach ti něco odpovídat. :) Musíš si vybrat co vlastně chceš. Já bych udělal co jsem napsal a jestli se bojíš řas, tak to chovej křečky. ;-) Ty prostě mít budeš, s tím se smiř, je jenom otázky míry akceptace u každýho jedince. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:27 Muž Langpy [-1] - Amerika
dobra zkusim to teda... a nebudou si zvykat rostliny zase na jine slozeni spektra svetla? aby nezarazily rust a nevyjela rasa.. mel jsem tam driv nejaky akva glo a kdyz jsem dal tyto tak se chvilku pozastavily... a nemaji ty 830 uz pak mensi svitivost pro kytky? chci aby to rybkam pomohlo ale ne zase za cenu aby zastavily kytky to by znamenalo velkej problem cislo dve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:24 R Muž romant [27983] Re: Langpy
Jednu 827, nebo 830 a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:21 Muž Langpy [-1] - Amerika
tak tam mam 2x 865 ku ... co myslite to je asi moc chladne svetlo co denni na ne? ale je pravda ze jak jsem tam nalil ten torben trosku ozily a nepatrne lepseji vybarveny ale neonky jsou ted jako smaragdy trpitivy.. myslite ze ty dvakrat 865 jsou vhodne teda? nebo nechat jednu a druhou mixnout nejakou zlutejsi? necham si poradit zase enchci abych mel uplne zlute akva jako chcanky :-D ale kdyz by to rybam pomohli klidne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:42 Muž Langpy [-1] - Amerika
světlo mam hodne chladnou bilou to je pravda... myslim ze 830 ? ale to si nejsem jistej ...tak ted jsem koukal a 18w / 865 je to mozny? je celkem chladne bila.. ted jsem nalil torben ale zadna zmena v barevnosti ale akvarijni voda hodne zhnedla... davkuje se to to do vnejsi prohlubne vicka nebo vnitrni tam kde je zavit? a na jak dlouho se to dava? co vymena vody nebo az se voda stane zase pruzracnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Langpy
Chce to čas ony si zvyknou, představa že budou stále krásně vybarvené je ale mylná nic je k tomu nenutí když jsou jen dvě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:46 R Muž romant [27983] Re: RAP
To s tím spektrem Vlasto můžeš mířit hodně přesně na terč. ;-) Moje zkušenost říká, spíš do žluta, tedy (827,830) a nebo kombinaci s 840. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:34 RAP Re: Langpy
Jedná se o mladé jedince, takže změnu zbarvení mohou mít na svědomí hormony. Spíše, ale půjde o přizpůsobení se okolnímu prostředí.
Je možné, že jim nevyhovuje barevné spektrum světla použitých zářivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:14 R Muž romant [27983] Re: Langpy
Tak to mě s prominutím nezajímá(jinak tomu rozumím), mě jde o to si ověřit, že je to ten problém s tou světloplachostí a už včera jsem ti psal, že dvě skaláry je blbej počet, to se na té nepohodě může taktéž spolupodílet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:10 Muž Langpy [-1] - Amerika
No to budou podle me pak vybarvene jenze co pak s kytkama pro ty uz by bylo svetlo hodne slabe i probty nejmene narocne...ted mi i bez coa 2 krasne bublaj a jedou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 17:00 R Muž romant [27983] Re: Langpy
Udělej si test tím, že vypneš jednu zářivku a třeba jeden den sviť jenom jednou a uvidíš jak se budou chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 16:55 Muž Langpy [-1] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak zakoupen torben....a jak jsme tu vcera resili to stresove zbarveni skalar schovavaji se jim pruhy ale v miste kde je koren se vybarvi rekli mi ze to bude nejspise dnem i kdyz tobneni uplne bile ale je tobsvetly kremicity pisek....zmerily mi vodu a vsechny skodliviny no2 i no3 jsou na nejnizsim odstinu barvy po zakapani...a ph je neutralni 7 teplota 25 je tam na 130 akva dve tripasmove zarovky....philipsy klasicky...tripasmovy asi se bojej tohobsvetla ale kdyz pristinim hladinu nebo zarivky tak budou stradat zase kytky co mam delat??? Vymena dna nesmysl to je jak znovuzakladani akva a kdyz to mixnu hnedym sterkem napr tim lehkym co vypada jako keramzit tak se to pri odkalovani zase smicha co mam udelat aby se me vybarvily strava uz snad pestrejsi bejt nemuze nebo jo ale je dosti pestra teplota ok neprekrmuju rostliny jsou...muze pomoct ten torben jak to mam resit neonky a ramirezky jsou krasne vybarveny ale skalary maji pekne pruhy jen v oblasti korenu a vsude po akva jsou uplne stribrne krmeni v pohode prijimaji plavou neschovavaji se ale neustale ozdibujou jeden druh rostliny.i kdyz pridavam obcas koprivu nevite si teda nekdo radyproc foto akva pridavam voda je podle testu naprosto v poradku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 13:53 R Muž romant [27983] Re: Langpy
Ano, torben je pro skaláry dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 13:51 Muž Langpy [-1] - Amerika – jj
tím ale pristinim i rostliny ktere mají svetla ted tak akorád na pomezí akoráde a slabší a pristinenim uz by pro ne bylo osvetleni nedostatecne navic nemam v planu pridavat trubice atd... to bych zase ,usel resit vetsi pristineni z duvodu bvetsiho svetla:-( ten torben je tak dobrý pro skaláry? koukal jsme že to není ani drahé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:23 R Muž romant [27983] Re: Langpy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:20 Muž Langpy [-1] - Amerika
Jsoubsice jen dve to ano pristinit nemuzu po merne pohym hladiny kvuli cereni rostliny by tam litaly jak na kolotoci a vysku maji cca 42 ciste vysku plus dno cca 4 cm torben je treba kdyz mam olsove sisky koreny a dubove listi ktere delaji take jantarove zbarveni vody a uvolnuji gaky huminy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:10 R Muž romant [27983] Re: Langpy
Stresový vybarvení, přistínil bych hladinu, ten Torben rozhodně a jsou jednom dvě. Ovšem na druhou stranu je to asi zbytečný řešit, ty ryby tam nepatří, tedy do budoucna rozhodně, dvě skaláry(častý omyl, jsou to ryby hejnový) ve 100 litrech ani ne 40cm na vejšku, to je blbá kombinace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:35 Muž Langpy [-1] - Amerika – zbarveni skalar?
vodu odkaluji opravdu na den pravidelne nekdy odstata den nekdy jen par hodin ale vzdy nejde rovnou.... kolik stoji test na zmereni N latek? je pravda ze jsem odkaloval dost poctive a celkem dost vrtal do pisku aby se odkalil co nejvice... hovezim srdcem jsem krmil zatim jen jednou beru ho jako velice prilezitostne spestreni stravy a krmim nejvice tetra rubinem ( vlocky) dajana tropical vlocky, vyzivne granule, tetramin granulky a susene dafnie od dajany vzdy jen co ryby snedi na zem spadne obcas granulka dve vlocky zadne take ryby nepreziram aby neprodukovaly zbytecne moc odpadu a krmim 1-3 denne a jednou v tudnu maji pust
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:26 Muž acik [416] Re: Langpy
čte se to všechno hezky,teď bych udělal další krok a proměřil nlátky,ono krmit h.masem v rostlinném není moc ideální,to mám z vlastní zkušenosti a to jsem měnil vodu v rostlinném i 3x týdně

jak probíhá to odkalování? vrtáš hodně do písku? lepší je posbírat čurbec na dně a do písku bych nezasahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:26 Muž Langpy [-1] - Amerika – zbarveni
jeste podotknu ze uz jsme uvazoval o plovoucich rostlinach jenze to moje stavajici svetlo je pro rostliny akorad a kdybych dal nahoru plovouci rostliny tak svetla dolu uz by slo malo ... a obavam se ze by nestacilo.. proud v akva je jak ma byt ze se vsechny rostlinky lehoulince pohupuji par listama.. a hladina se celkem dost hybe z duvodu cereni hladiny mini rampa je z filtru eheim aquaball a tak by plovoucky zase litaly sem a tam na hladine uz jsem opravdu bezradnej.... jedine me napada nalit tam torben ktery podporuje vybarveni ryb a obsahuje trisloviny atd... ale to olsove sistick taky a navic je to dekorace v akva mam i dubove listi ktere slouzi jako skryse ale i nacistrusove je velmi radi oziraji uz nevim cim dal jim mohu pomoci... jeste jsem ted priobednal cryptocorynu tropica a cryptocoryny wendtii tak uvidime ale obavam se ze to nepomuze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:19 Muž Langpy [-1] - Amerika – zbarveni skalar?
ahoj,chtel bych se zeptat na problém který mě celkem trápí... jde o to co se tu resilo kolem strany cca 15 ale nijak moc nevyresilo ale dukaz toho ze jsem todle tema cele procetl.. jde o to ze mam sklarky v 120 L akva obycejne amazonske... na vysku 45 sirka 40 a delka 80 ... jeden par tak by mohl byt.. spolu s dalsima par neonkama a dve ramirezky a dva ancistrusy.. jde o to ze chvili maji krasne cerne prouzky a pak uz zase jsou vybledle .. po vetsinu casu jsou spis vybledle.. akvarium je huste osazene,filtr jede nonstop jen vlní hladinu,tichý chod, v akva jsou olsove sisticky ktere uvolnuji huminy a zbarvi vodu lehce do jantarova , v akva je koren i dost skrysi ale i vollneho prostoru k plavani... vodu menim pravidelne presne kazdy 7 den i s dukladnym odkalenim...rostlinam se dari ale svetlo neni kdovijak silne 2x18 W obyc zarovek phillips... strava si myslim taky neni spatna jedny no name granulky udajne velice vyzivne z osvedcene akvaristiky,tetramin granules, tetra rubin pro vybarveni rybek,dajana tropical,dafnie lyofizovane, mrazene patentky,dafnie,hovezi srdce.. strava celkem pestra... jedine co napada me ze mam dno kremicity pisek ktery je celkem svetly ale vymenovat dno za tmavsi mi prijde uz kravina a kdyz nasypu na toto stavajici tmave tak pri odkalovani se to stejnak zase pomicha :-( a nechci nabourat zivot v akva neonky ramirezky i skalarky spolu nijak nebojuji v akva je klid ryb akorad udrzba pravidelna ani rasa se netvori nic... uz nevim co dal chemie take zadna jen co2 vital a obcas po vymene vody jako prevence desinfekce preventin par kapek nevi nekdo co proc jak? :-( chut k jidlu maji obrovskou a vykaly jsou take naprosto normalni hnede cerne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2014 20:46 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: ptackova1
Fotka k příspěvku Tady máte dvě fota,jedno je má pterophyllum altum,druhá je pterophyllum scalare ve zdejším atlasu.Radim zvolil velmi vhodnou nápovědu,tady to máte naživo.Foto 1 je Pterophyllum altum,foto 2 je Pterophyllum scalare.Rozdíl je velmi jasný,a to hlavně v lomení hlavy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2014 20:30 radim Re: ptackova1
malá pomůcka pro pochopení ;-)
upload.wikimedia.org/…
kdo jednou altum viděl naživo, tak už je těžko někdy zamění. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2014 20:05 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: ptackova1
Jsou to dva rozdílné druhy a to v nárocích, velikosti, stavbě těla a pro vás asi nenázornějším rozpoznávacím znakem V CENĚ.
Běžně k prodji nejsou, takže pokud nezabrousíte hlouběji do akvaristických kruhů tak na ně s velikou pravděpodobností ani nenarazíte.
Pozor, celkem se prodávají skaláry "peru altum" což je mylně bráno za alty, tedy skaláry vysoké, ale je to jen varieta skaláry amazonské.

Obrázky mohou klamat, ale když na to trochu sednete, chvíli budete koukat a porovnávat, za chvíli určitě sama s jistotou na první pohled poznáte, ten rozdíl ve vzhledu je velký pokd tomu člověk ten čas věnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 19:30 ptackova1 – rozdily
Dobry den, ja by jsem se chtela zeptat jak poznam skalaru amazonskou a vysokou? Divala jsem se do atlasu a vypadaly stejne. Predem moc dekuji za odpovedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 14:42 R Muž romant [27983] Re: Imii
Tak, nechal bych to na vývoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 13:45 Žena Imii [45] Re: romant
Takže je mám nechat ať si nějak poradí ?
Jsou na ni agresivní jen u krmení ... jinak se k ní chovají úplně stejně jako k ostatním
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 12:43 R Muž romant [27983] Re: Imii
Bude to jedinec, jemuž není dáno, aby dospěl, prostě přirozený výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 08:25 Žena Imii [45]
Mám v akva 6 ks skalár. Všechny kupovány ve stejnou dobu, vybírala jsem aby si byly velikostně podobné. Nevím jestli jsou od jednoho chovatele ...

ALE mám tam jednu skalárku, která je znatelně menší (mám je měsíc už) a všimla jsem si, že ostatní ji moc nenechají nažrat a celkově jsou na ni trošku vostřejší. Tak jsem přidala o kostičku jídla více aby se na ni dostalo, ale pořád žere míň než ostatní.

Nějaká rada co dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 00:42 Muž Mislow [304] Re: Michal
Ahoj, ja si jeste pridam. Jak uz bylo poznamenano, rozmery akvarka jsou take dulezite. Samec skalary muze klidne docela rychle dosahnout vysky kolem 20cm, casem i vic. Spis nez ze akvarko by se melo blizit 50 cm vysky bych rekl, ze by melo mit pres 50 cm, 50 cm by mela byt vyska vodniho sloupce jako minimum. Do objemu 140 l bych nedal vic nez parek skalar s poctem spoluobyvatel pak opatrne, dobre osazeni akvarka pomuze take. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 20:36 Michal – Děkuji
Všem moc děkuji za rady a odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 09:55 RAP Re: Michal
Je dobré uvést nejen objem akvária, ale i jeho rozměry, způsob filtrace, zařízení(rostliny apod.). Ideální je doplnit dotaz slušnou fotkou.
Také je dobré ůvest o jakou variantu(barevnou formu) jde. Předpokládám, že nejde o import či generaci F1-2.
Tatínkovi vzkazuju, že by za tohoto stavu bylo dobré pro ně pořídit akva od 250litrů výš. ano
Když si zde vytvoříš profil a i prezentaci, bude to jednodušší pro všechny zúčastněné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 07:02 Muž Yirka [9123] Re: Michal
Na rozdíl od kolegů si skaláry v příslušném počtu v té litráži představit dovedu. Více však záleží na rozměrech, kdy výška nádrže by se měla při nejmenším blížit 50cm. Také schází informace, jak se o nádrž staráš a jak je vybavena. Proto bych doporučil přečíst si nejen něco o skalárkách rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska , což ti také umožní promyslet co k nim, ale tak jak již bylo napsáno, přečti si rubriky pro začátečníky. Určitě ti to pomůže odstranit některé problémy a vyvarovat se budoucích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 23:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Michal
nejen že je akvárium malé , ale taky totálně přerybněné, skaláry v tomto objemu nemaj vůbec co dělat , doporučil bych tobě a hlavně tátovi , sednout ke zdroji informací a číst a číst a číst , třeba zde témata pro začátečníky atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 23:03 radim Re: Michal
nech si jeden pár
akvárium je malé pro tolik kusů, pak dochází zbytečně k napadání dalších ryb ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 22:55 Michal – prosim poradte
Dobrý den potřeboval bych poradit je mi 13 mam akvarium 140l a ze začátku jsme si do nej koupil 3 pary skalar a 10 teter citronovych a nejake ty krunyrovce 3 mesice vse v pohode a potom sem mel narozeniny tak mi tata koupil 30 teter citronovych a po mesici zmizelo 5 teter hmm rikam si jo skoda a tak po 2 mesicech sem dostal rypouna cca 7cm tak sem tak koukal do akvaria jak skalary bodaj do teter a a do rypouna pak sem videl ze mu vyzraly bricho a pak umrel ty tetry tam jich bylo asi 45 a tak sem nejak na akvarko nemel cas musel sem se ucit takze mama krmila akvarko a na prazdniny sem je krmil a pocitam tetry ze 45 jich bylo 11 rikam jak je.to mozny a tak sem cetl ze skalary sou agresivni a tata rika ze jsou hezky (nerikm ze ne ) a ja se proste skalar nemuzu zbavit jsou dost velky takze je to skoda nekam dat ale nikdo je nechce na.inzeraty neodpovidaj a ja nevim co snimi mam cely akvarium zkazeny je 5 skalar a jednoho krunyrovce pomůžete mi prosim nevim si rady :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dede
Já si myslím že jikry neplesniví z tvrdosti vody , jo takhle kdyby zbělely - jako že se špatně vyvíjí ve tvrdé vodě , to by byla jiná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 09:24 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: dede
Tak to náhodou vím. Já musel srazit tvrdost až na tyto parametry: 95 mS(cca 190 ppm)a uhličitanovou tvrdost na 2°KH (1°by byl ještě lepší).
pH stačilo 6,7-6,8.

Ale opravím tvou otázku: nejde o to, že jikry v tvrdší vodě zplesniví ale o to, že zbělají/odumřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 22:44 dede – zaplísnění jiker
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte v jak moc tvrdé vodě se můžou vyvíjet jikry skalárů aniž by zplesnivěly. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:35 R Muž romant [27983] Re: grunda
O.K. Beru na vědomí a je dobře že jsi se zapojil do diskuse. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
já ano, skaláry vyluxovaly 20 otíků za jedno dopoledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:31 R Muž romant [27983] Re: grunda
Je to možná s podivem, ale ani v tomto případě jsem problém neregistroval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:28 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud budou otíci malí a skaláry velké a už zabydlené v akva, tak může být problém - hodně drahé krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:25 Muž Mislow [304] Re: romant
Dekuji, taky bych nemyslel, ze by tam mohl byt problem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:09 R Muž romant [27983] Re: Mislow
Skaláry - otíci v pohodě. U mřenek osobně nejsem vzdělán, ale problém bych tam taky nepředpokládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:07 Muž Mislow [304]
Zdravim, uvazuji poridit hejno otiku do velkeho akvarka, jake mate zkusenosti s kombinaci skalary - otici, pripadne mrenky - otici? Dekuji za nazory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:36 RAP Re: romant
Jak se říká u Cichlidářů , první tři výtěry se nepočítají. Jen u vzácných druhů se to nepočítá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1551