Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2017 22:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ivoš
myslel jsem to tak, že když jsi nezkušený a nevíš, co by mohlo být špatně, tak se prostě musíš zeptat, jinak čumíš do akva, jak tele na nový vrata a víš prd co se děje ;-) (ryby se perou - proč, je špatná voda, uspořádání akva, moc světla atd.) mají nějaké znaky nemoci? atd. atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2017 22:19 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: grunda
Pokud bych nevěděl na co koukat, tak by bylo zcela zbytečné si pořizovat akvárium a mohl bych čučet buďto na telku anebo do zdi - výsledek by byl stejný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 20:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ivoš
pokud nevíš na co koukat, tak klidně můžeš vyčumět díru do akva a stejně na nic nepřijdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.02.2017 20:12 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Wanderer
Dobrý akvarista je dobrý proto, že často a rád zírá do akvária. Pokud se budeš této zásady držet, tak velmi snadno přijdeš na to, proč je ta skalára zalezlá a zda to máš či nemáš řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 19:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Tak já jsem je přestěhoval před týdnem, tak to moc nekrmím, ale myslím, že žere normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 19:57 JoKa Re: Wanderer
To je úplně normální. Pak k těm dospělcům přidáš třeba dva nové, úplně malé prcky a začne to znovu... U nich je to trošku neverending Story...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 19:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Wanderer
Žere ta ryba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 19:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Je fakt, že po přesunutí do nového akva si zase vyjasňují, která si zabere jaký roh a mají to úplně jinak, než v tom předchozím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 19:06 R Muž romant [27982] Re: Wanderer
Tak to potom jo. ;-) No, podle mě si ujasňují sociální vazby ve skupině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 19:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Pár jsem myslel vyloženě matematicky. Pohlaví samozřejmě nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:45 R Muž romant [27982] Re: Wanderer
Jak víš že to jsou páry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám v akváriu celkem 6 skalár, vždy po párech. Z toho dvě menší závojnaté. Jedna z nich už druhý den bydlí v takovém krytu. V pravém rohu mám větev zatíženou kamenem, vznikla z toho prima jeskyňka. Navíc je tam tlamkou nahoru, jakoby to učuchávala. Občas si vyplave a normálně plave s tou druhou... Před tím si občas zalezla do rohu za valisnerii.
Nic ji není, vypadá normálně, mám ji od listopadu a dosud byla v pohodě.
Mám to nějak řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 07:52 mudzej Re: fingerstyle
Asi záleží na počtech a dekoracích. Kančíci asi rádi šutry a skaláry třeba dlouhé valisnerie. Když jich nebude moc tak bych se té kombinace nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:52 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: fingerstyle
Klidně, pokud máš akvárium odpovídajících rozměrů. Spíš bych se bál toho kančíka -tomu nemusí do oka padnou jak ty akary, tak ty Thomasky. (Alespoň doufám, že nemáš od každého druhu jen po jedná rybě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 19:41 fingerstyle – Skalára/Kančík
Zdravim.Mohl bych dát skaláry ke kančíkovy červenohrdlym. Ještě tam bude akara hněda pestřenec thomasuv a otíc AQ 350 L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 22:01 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: LiborSprysl
Sakra ? ?? :-D
Mělo tam byt jakýmkoliv jinym ...Ty naskakovaci slova v mobilu...
stydim
Ale stalo se noo.
Sbírejte a pak to vydejte.... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 21:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: karmen1976
karmen1976 napsala: Zase dam postřech od mých ryb. To máš jako se štěnětem nebo s
jakým koli .... :-)
jinym mládětem. Taky je lépe krmit častěji v menších davkach.


On i člověk by se neměl jednorázově přežírat ... teda dámo... asi stanu sběratelem exotických projevů ... jakým koli je velký favorit... Co člověk u ryb neobjeví... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 21:30 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Však jasně, nejsem žádnej komerčák a podobnou reakci jsem od tebe očekával a vlastně za ní děkuju. ;-) Proč to hrotit, když si někdo chce "udělat" nějakou tu skaláru, tak to jde i tak jak jsem to popsal. Mražák a živá není dogma i když to je samozřejmě lepší a pohodlnější po všech směrech, jak popisuješ. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2017 21:17 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sucu
Zase dam postřech od mých ryb.

kupovala jsem je také jako.male ryby, takže to chce je opravdu rozkrmit. Chce to menší dárky víckrát za den..Jednou za den male ryby krmit si myslím není moc dobře. . To máš jako se štěnětem nebo s jakým koli jinym mládětem. Taky je lépe krmit častěji v menších davkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 21:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
To jestli to byla vodnatelnost, to tu určíme těžko, ale rád bych podotkl, že skaláry jsou schopné se přežrat doslova k prasknutí. Může u nich dojít snadno k poškození trávicí soustavy až do té míry, že jim vyleze střevo... takže dohromady toho může být více...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 21:12 Žena Sucu [12]
zatim jsem si nevsimla, ze by tyhle mrsky neco nezraly, nedavam jim ale jidlo kazdy den, kdyz dostanou tabletu, tak maji den pust, stale je vidim nekde neco vyzobavat
tamta ani tak nemela nazrane bricho, jako ze spis spolkla tenisovy micek, tutove to byla vodnatost (kuchla jsem ji u patere)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 21:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Cca 50 kousků v 200 litrech.
Jasně... to může fungovat docela snadno ... 4 litry na rybu... super. Voda se nehýbe nijak dramaticky, bude to fungovat jak to píšeš s ohledem na to, že na vstupu je kvalitní krmivo, byť suché. 800 ryb ve 450 litrech, ryby se otáčí na povel... bude to také stejné? Nebude. Když nasypeš suché tak se za a/ ryby nenažerou do syta, za b/ nasypeš aby se nažraly, víc než pravděpodobně padnou. Dusíci letí do závratných výšek a ryby stejně nerostou ... Když témuž množství dáš živé, nebo mrazené, nejsou hned na vstupu odpadní látky (třeba popeloviny)...vodu vyměníš po vysrání... ryby rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: karmen1976
To že žerou každá jinak je dané asi tím na čem vyrostly, pamatují si to... jinak dobré. Nejste v produkčním chovu, jde vám o rozumnou délu života... takže dobrý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:54 - Re: Sucu
Aspoň moje sú dosť stresmeni.Majú račej jemnosť i pri otváraní krycieho skla.Možno i ryba ako gibiceps, ak je väčších rozmerov môže byť pre skalára stresujúci faktor.No zase gibiceps je dobrý alert na dusíkaté látky.(takže plutvy bez dierok sú fajn)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:50 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Cca 50 kousků v 200 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:46 - Re: LiborSprysl
Niekto sa chce pochváliť? smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:45 - Re: Sucu
U tvojich je možno práve výber krmiva ten problém,že sa nenažerú toľko aby rástli.Proste im nechutí lebo boli naučené na iné.A tomu jednému to zachutilo až moc naraz,čo mohlo spôsobiť problémy zo zažívaním,opuch a následne uhyn či čo si jej to vyparatila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Jenom pro tvoje info a vlastně i pro info těch zapřísáhlejch exorcistyckých nekrmičů jenom suchým. Odchovával jsem od párů, který byly "jenom" od malička na Tetraminu, čímž neříkám, krmte jenom suchým, jenom říkám, ono to taky jde a až se ukáží ty rozhořčený odpovědi, jak musí ty ryby trpět a já nevím co ještě, já budu v klidu, co jsem viděl a zažil to mě stačí k tomu abych napsal co jsem napsal. X-) Jinak samozřejmě, pestrost stravy je záhodná a to nejen u skalár. :-)
Prozraď počet kusů odchovů x litry nádrže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:42 Žena Sucu [12] Re: prasan
ty hlavy, tak ten s tim vzduchovanim tam ma ty hrouzky pro bakterie, molitan mam spis jako takovou cistici predstanici, dava 1000l/h
druhy filtr ma nejvetsi molitan co meli v profiplants, 600l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:39 Žena Sucu [12] Re: prasan
ta mela bricho tak zvetsene, ze ho mela az bile, nastesti to zatim zadna dalsi rybka nema, chytit to gibousek tak se po***
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:39 - Re: karmen1976
Podľa mňa je to takto fajn.Práve preto,že si pri jednostrannom kŕmení potom vyberajú a ohŕňajú nosom,je fajn kŕmiť pestro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:37 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Zajímavé počtení. .
Nejsem žádný odborník na chov skalar..
Ale jen.moje postřehy od těch mých mazlíčků.
Jedny skalary suché dlabou druhé vůbec.
Takže základ mých ryb je mražena koretra a patentka. Podotýkám že krmím 6 dni ze 7.jeden den mají půst..

Každý den dostávají mraženy, plus střídám vločky, sušené patentky nebo nitenky.
Dostávají take česnekove granule, nebo sak.
V létě pak živé komáři larvy ze sudu..
Teplotu vody mam 27°C

Dobře či špatně. ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:37 - Re: Sucu
Môj postreh.Na tie tvoje filtračné hlavy by som dal podstatne väčšiu kocku molitanu.Väčšia filtračná plocha.Na 360L čo máš mi to pripadá dosť malé.A osobne by som to račej nasmeroval na stenu akvárka a nepúšťal na skaláre také prúdové bomby,nemajú to radi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:13 - Re: Sucu
Kŕmim denne,hlavne podľa toho ako som či nie som v práci.Račej častejšie a po menej,nech to nikam nezapadáva a rybky to stihnú skonzumovať.Dospelé ryby hlavne pre nedostatok času a pre udržanie kvality vody kŕmim už len raz denne.U skalárov ,teda tých mojich je problém,že dospelé nezoberú príliš malú potravu.Takže som to tiež obmedzil na sušené(pre spomenutý nedostatok času) a mrazené.Choval som rupice,no na to si tiež treba nájsť čas i priestor.Niekedy som lovil dafnie,no tie sú niekdey až moc tvrdé a tiež nie všetky ryby ich ochotne príjmajú.Ako napísal romant treba kŕmiť všestranne a pestro.Tiež som niektoré ryby odchoval len na sušenej strave a mrazenom.Trvá to troška dlhšie ale ktoré mám doma stále nevidím rozdiel(pelvicachromis,julidochromis napr.)Dospelé ryby ktoré nikdy živé nemali a i napriek tomu sú v perfektnom zdravotnom stave a dosahujú rozmerov rýb chovaných čiste na živom.
Ani na planktón už nemusíš chodiť k vode a riskovať tak zavlečenie dákeho parazita či ochorenia.Dá sa kúpiť mrazený.Stačí vyskúšať a ak je to ok, rybkám chutí a nič im nie je ,tak v tomto zdroji pokračovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:01 R Muž romant [27982] Re: Sucu
Jenom pro tvoje info a vlastně i pro info těch zapřísáhlejch exorcistyckých nekrmičů jenom suchým. Odchovával jsem od párů, který byly "jenom" od malička na Tetraminu, čímž neříkám, krmte jenom suchým, jenom říkám, ono to taky jde a až se ukáží ty rozhořčený odpovědi, jak musí ty ryby trpět a já nevím co ještě, já budu v klidu, co jsem viděl a zažil to mě stačí k tomu abych napsal co jsem napsal. X-) Jinak samozřejmě, pestrost stravy je záhodná a to nejen u skalár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:01 - Re: Sucu
Patentky skaláre radi,no nie je to vo všeobecnosti najbezpečnejšia forma kŕmenia ak nemáš odskúšaný zdroj.Osobne nekupujem blistre.Patentky nakupujem živé a max.do 4 dní ich zamrazujem.Kŕmim nimi skôr príležitostne.Často sa ryba doslova prežerie(niekedy fakt až neuveriteľne) Ak sa ryba takto prežerie a nechce ďalej príjmať potravu,tak by som odporučil deň dva hladovku a zakŕmil račej sušeným i niekoľko dní.Následne by si videla ako ryba na tom je.Veľké brucho i mimo nakŕmenia môže značiť niekoľko vecí: samicu plnú ikier,vnútorné parazity(vtedy je rybka i dosť apatická),iné ochorenie(ak je to fakt balón,tak podozrenie na vodnatieľku).Brucho môže takto ľudovo zduť i pri vysokých dusíkatých látkach(častý jav pri ancíkoch v nevhodných podmienkach)-no píšeš ,že dusík je ok.
Ako vhodná náhrada živého je napríklad už spomínaná mrazená larva čierneho komára,koretra či cyklop.Pozor na poriadne rozmrazenie!Ako živé sa dajú doma chovať rupice či grindál.Chce to len vyskúšať,prečítať si niečo a prídeš na to ako ich úspešne chovať.Mohla by si vyskúšať O.S.I sušené artemia vločky alebo Tropical OVO-Vit.Ako dobrú náhradu vidím i kvalitnú dekapsulovanú artemiu ktorá sa dá kúpiť či už na nete alebo v kamenných predajniach.
No veľa robí rodičovský základ,skaláre sú už strašne pomixované.Bohu žiaľ sú chovatelia čo sa odpadu zbavujú na burzách opakovane a nehambia sa to nazvať Pterophyllum scalare.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 19:44 Žena Sucu [12] Re: JoKa
to je stara fotka, ted uz miri stejnym smerem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 19:43 JoKa Re: Sucu
Jenom malý postřeh, ty filtry nasměruj stejným směrem, ať točí vodu kolem dokola akva, cirkulují. Nikoli proti sobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 19:38 Žena Sucu [12] Re: prasan
Fotka k příspěvku filtry tam mam tyto dva, akorat vcera jsem je cistila (a nasla pri tom miminko ancika, byla parada), podle stavu te vody bych rekla, ze funguji docela dobre, jeden ten filtr ma difuzorem vhaneny vzduch proudem do akva (jak jsem mela hlainu plnou plovoucek, bylo to snad i nutnosti, hladina se ani nehla)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2017 19:38 JoKa Re: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Necelé 4 měsíce staré ryby. Nádherně rostlé, ploutve jak mají být, žádné deformace, ani jiné kraviny...
Prostě skalára jak si ji představuji.
První měsíc života jen živé, později půl na půl a sem tam mrazák...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 19:32 Žena Sucu [12] Re: prasan
neumiraj, jen jednu jsem rizla, kdyz po patentkach mela bricho jak balon, jinak v ty nadrzi mi snad nic neumrelo, ph je jak jsem psala 6,5 a NO2 na 0 a to jsem jim rano davala jidlo, jde spis jen o to, ze nemam zadny zdrooj na kvalitni zive krmeni, ktere bych se jim nebala dat a proste nerostou, nebo mi to aspon neprijde, ze by povyrostli, gibous roste pred ocima, ancik dela orgie, neonky tu po sobe hazou jikrama, sneka u hladiny vidim maximalne tak levatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 19:26 - Re: JoKa,Sucu
JoKa napsal: Jenom prosím neraď začátečníkovi, kterému dospělci chcípaj a ani nemá ambice odchovat, že to odchová i sušeným
To som si fakt nejak neuvedomil.Sorry.No často je problém práve na našej strane.Ako akvaristi ktorí máme rybky dáky ten rôčik často podstatné veci pre začínajúceho prehliadneme,pretože sa nám zdajú ako jednoduché a samozrejmé.Koľko z nás, tu na otázku akú vodu potrebujú napíše alebo povie začínajúcemu: potrebujú mäkkú vodu a bodka.Už len málo kto rozoberie celkovú či uhličitanovú tvrdosť ,vodivosť a pod.Ano sú tu na to iné témy,no začínajúci sa v tom stratí a to podstatné nenájde.Pre koľko ľudí je to jediná forma financovania ridiny a preto veškeré svoje znalosti jednoducho neprezradia.O čom potom je taká akvaristika? O biznise? Ja rád poradím ale ak radím zle,mal by sa nájsť mudrejší odo mňa ktorý mňa opraví a začínajúceho naučí.Nemalo by to fungovať takto? Nie je to ľudské?! Dajme tomu ,že vydržím pri rybičkách do 60r.,čo potom ak skúsenosti a poznatky neodovzdám!

Sucu u teba pozriem na foto a vidím kopec lístia konárov.Merané GH a KH samo o sebe už tak nízke.Tak len hypoteticky.Ak hynú,nerastú.Nie je príliš nízke pH? Nemajú dáke ochorenie,dosť časté napríklad vnútorné parazity? Funguje filtrácia ako mechanicky tak i biologicky? Nezdvíhajú sa ti po nadmernom zakŕmení dusíkaté látky,ktoré nitrifikačné bakterie nestíhajú neutralizovať? Dosť častý problém ja napríklad čpavok.
Možno ti týcho pár otázok pomôže minimálne uberať sa správnou cestou.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:53 - Re: romant
Mám tu známeho čo má momentálne asi 800ks odchovu.Niečo som tam napozeral a niečo mi poradí.Kámošíme sa a zrejme i tu je ten fígel prečo to u skalárov vnímam takto. Také to know-how ktoré mi občas prezradí si od neho cením a sám sa priznám som tu stále nespomenul. :-)
Svoje vypozorované veci poradím zase jemu a tiež ich tu nie vždy prezentujem.Ako ma odhalil Libor,ani to vlastne neviem.Nie som ani redaktor ani umelec,skôr taký gazda na rybičky.Ako si raz romant niekde spomenul dáke to príslovie o bramborách. :-D

No a v podstate o nič nejde.Stačí si namiešať vodu a poriadne ich nakŕmiť.Sem tam dáke to spomenuté Know-how ktoré nikto neprezrádza a občas sa nájde v knihách alebo útržkovo na nete.
U Libora som si už zvykol,že z neho ide všetko ako z chlpatej deky.Ale mám ho rád. pivo Vie tak správne zavŕtať a ja sa pri tom trocha vzdelávam.Dík chalani,kolegovia. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:51 JoKa Re: prasan
Tak porovnávat odchov sewelie a skaláry je zhruba stejné jako při závodech do vrchu porovnávat Evo X s lehce pokročilým cyklistou... :-)

Netvrdím, že to je alchymie, ale má to svá specifika, asi jako všechno...
Jenom prosím neraď začátečníkovi, kterému dospělci chcípaj a ani nemá ambice odchovat, že to odchová i sušeným, máš prostě štěstí na ryby...

Tady za mě vše... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:47 R Muž romant [27982] Re: prasan
Taky je možný to vnímat jako že máš prozatím se skalárama neskutečnou kliku, což ti přeju i nepřeju zároveň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:44 - Re: JoKa
Skaláre mám krátko a nie som v nich za odborníka to priznávam.
No stále si myslím,že chovať ich je pohodička.Momentálne mám 10ks 1.5cm poteru,asi 200ks dalšieho rozplávaného a tretia znáška mi kolíše na liste anubiasu od Marble formy.A to ich mám od spomenutého leta a už neviem resp.rozmýšlam komu ich darujem alebo popredám.Minimálne 10 znášok som už pre tento dôvod nechal zožrať.Ani tá moja stena nepojme všetko.Takže sa mi vytiera niekoľko párov nie len tento jeden.
Myslím,že podstatne zložitejšie je chovať Neochromis rufocaudalis,odchovať si Sewellie či dáke to L-ko.Nie len čo do vedomostí ale aj technického a finančného zázemia.
Skalár mňe osobne príde: prásk a je to. smich Proste cichlida.Ako akara modrá ktorých som za komančov s bratom poprdal do predajní stovky.

No aspoň som rozhýbal tie vaše zaprášené spominky :-P pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 18:30 JoKa Re: prasan
Ráďo ty dnes opravdu perlíš... Na chvilku jsem si odběhl a nestačím se divit...

Tahle situace mi připomněla jinou... Před x lety, když jsem tu byl nový, jsem rozséval moudra o odchovu ancáků. Přispěchal jistý prasan, kterého jsem v té době neznal a sepsnul mě na dvě doby. Že to je blbost, že se to takhle nedělá a takto je to neefektivní...
Když jsem kontroval, že už něco odchováno mám a že to takto dělám standardně, tak se debata začala ubírat směrem, že pár odchovů ze mě mistra světa na ancáky neudělá, na to, abych tady rozdával rady...
Dnes bych Ti napsal něco podobného...

O ancákách a podobných toho víš opravdu hodně, tam jsi ve svých vodách... Skaláry ještě chvíli pozoruj a vyzkoušej i jiné páry, ne jen jeden, co kus to originál, uvidíš... Zkušeností s nimi věru moc nemáš...

Nic ve zlém, myslím si o Tobě jen dobré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:30 - Re: romant
Mne už do dvoch dní plávajú.Cez noc ich rodičia vyzbierajú a ukladajú niekam na list anubiasu.Ak by som tam mal ancíka,tak to zrejme tiež na liste nájde a rodičia by si neporadili.
Počítam to u mňa.Dva dni ikra, dva dni max do rozplávania.Rozplávané by už asi nedal?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:27 - Re: LiborSprysl
Ja nie som redaktor ako ty.To písanie ide tak vyblite z môjho mozgu.Pamätám,že spomínal skalára (či to bol tebov spomenutý peru altum alebo čo, to fakt presne neviem) Viem,že bol prvý čo takéto ryby doniesol do čiech.
Choval ryby ktoré sa bežne v akvárkach nechovajú.Dokonca názov si už ani nespomeniem.Ba som ich aj márne hľadal tu na rybičkách či inde na nete.Skaláre neboli jediná rarita v onej dobe ktorú k vám doniesol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 18:21 R Muž romant [27982]
Mě se asi před třema rokama normálka zlaktohlavý mramoráci ve 23st třely jak vo život, odchov jsem nerealizoval a nechal to svému osudu ve společným, ancák se postaral.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65661x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=901