Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: borel
chová se úplně stejně, pokud jsou skaláry v dobré kondici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:25 borel Re: Urtman
Já sem věděl že se probudíte všichni, po tom nedělním obědě chrápete u akvárií! Ale fakt je že se té světlé barvy prostě lekají a schovávají se. Ta ryba je sice skalára, ale chová se uplně jinak než "obyč" skalára. Jsou neposedné, živé, hodně se poštuchují a začínají se mi fakt líbit. Kdyby někdo v severních čechách měl na prodej dejte vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 17:18 JoKa Re: borel
Nakonec sem zjistil že když mám na sobě bílé tričko schovávají se. Převlékl sem se do tmavého a žerou z ruky.
Cože?? Co to je za ... ?
Možná když si přítelkyně vezme na sebe bílé tričko, přestanu kouřit a začnu jíst zdravě... :-D
Ne, promiň, sranda... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:12 borel Re: MonterMonty
Tak záhada je vyřešena, nanayky žerou. Nebudete věřit, když sem jim nasypal živé na dno tak je sežraly. Nakonec sem zjistil že když mám na sobě bílé tričko schovávají se. Převlékl sem se do tmavého a žerou z ruky. Prostě sou to ještě polodivoký mladý holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:06 JoKa Re: LiborSprysl
To platí o mražený, nebo o živý o níž je řeč?
Přidávám se k dotazu. Živou jsem zkoušel a žrali. Mraženou dávám 1x týdně na zpestření a takový fofr, jakým jí zobou, jsem u jiného krmiva neviděl...
A to ta mražená smrdí 1000x tolik, co ta živá... (aspoň mě teda smich )

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 16:50 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
To platí o mražený, nebo o živý o níž je řeč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 16:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Skalára nežere živou patentku?? To se mi skoro nechce ani věřit...
Jak píše Ičin, problém bude úplně jinde...

Docela dost přírodních skalár nežere, nebo jen s vypětím sil, patentky. Pokud kolem nich padá, tak ji lupnou, ze zmatku. Mám dojem, že jim smrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: borel
občas prý přestanou přijímat jednotvárnou potrevu , nebude třeba problém v tom že se krmily dlouhou dobu jedním krmivem ? nechal bych je dva tři dny hladovět , pokud ani pak nevemou do tlamy,bude tam nějaký vnitřní problém , u mě když jednou nedostanou, začnou klidně ožírat třeba egerku a jiné jemnolisté rostlinky , klidně jdou i do malého kružníka čínského ... :) sežerou naprosto vše co jim nabídnu , musí se to střídat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:23 JoKa Re: borel
Skalára nežere živou patentku?? To se mi skoro nechce ani věřit...
Jak píše Ičin, problém bude úplně jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:26 borel Re: grunda
Mám je krátkou dobu, asi si teprve zvykají na nové prostředí. Jinak sou živé, plavou, nahánějí se a sou v poho. Tak uvidíme.Dík za zkušenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ičin
já když krmím, tak se vaří voda - placky a skaláry se předhání, aby na toho druhého nezůstalo. je to hodně i o kondici ryb a prostředí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2014 11:18 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: borel
Pokud neberou živé (a není to odchyt) tak bych hledal problém jinde než v krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:18 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: borel
dej fotku jak vypadají, jak velké je akva, osádku atd. - ideálně prezentaci nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:18 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: borel
on to asi vůbec nebude problém té formy(Nanay) jako konkrétní skupiny. Chtělo by se to zeptat chovatele čím je krmil, případně teda v obchodě čím je krmili. Jinak skalára jako taková bude vždycky brát živé, pak bez problémů mražené a pak kvalitní granule. Čím déle chovaná linie v zajetí, tím snadněji bude brát sušené. Každopádně naučit se dají asi na cokoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:16 borel Re: grunda
Hmm, Seru sem zkoušel, neberou. Zkoušel sem i živé patentky,neberou, mražené, neberou. Zkusím živou artémku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: borel
mám, krmím gralule - Sera, Hikari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:11 borel Re: RAP
Máte někdo nanayky? Zajímá mně čím je krmíte, ty moje skoro nic nežerou a sou moc vybíravé. Někdy mám pocit že žerou skutečně jenom když mají krutý hlad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:21 RAP Re: Hansel
Nanayky se ti líbí? Po rebublice je několik pěkných až krásných odchovů na prodej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:14 Muž MichalK [16] Re: cezarmilan
No to asi proto, že pokud se nepletu, tak skalára vysoká není vyšlechtěna vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 11:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MichalK
Ale ešte nie tak prešľachtená ako tieto, čo ponúkajú v predajniach, nič viac som tým nechcel povedať. Snáď iba to, že ak chovať, tak jeden druh a nekrížiť mramorového so zlatým a pod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:32 Muž MichalK [16] Re: cezarmilan
No jo, ale to video, cos poslal je jiný druh skaláry, ne skalára amazonská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2014 22:20 - Re: cezarmilan
Prekrížením stratilo to pôvodne krásne telo tvar.Mnoho koi skalárov čo som videl bolo tvarovo fakt strašne na prd.(s prepáčením)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Hansel
Že kam sa to krížením dotiahlo od pôvodu.. Napr. dnešné "koi skaláry" pre niekoho krásne a pre mňa nechutné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 21:50 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
to u mě vedou aquavisie.retry.org/… ... někdy bych rád viděl hejno třeba 30 obrovských dospělcích v něčem opravdu velkým biotopním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:49 Muž MichalK [16] Re: Hansel
Asi se jen spletl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2014 21:37 radim
toto jsou pro mě ty nej zbarvené skaláry..krásné ryby hmm
aqualog.aquadreams.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:33 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: cezarmilan
Však pokud to má pruhy a barvy do hněda tak jako na přiložených fotkách, je to tak. I když ten pojem je relativní a křížením se hodně změnilo a za důležitou věc je nutný brát i tu lokalitu původu jak už je tu zmíněno. Pořád ale nechápu to video s alty. Co tím chtěl básník říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: radim
V každej akvaristike (česť výnimkám) ti povedia, že tie klasické sú pravé a prírodzená forma smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2014 21:20 radim – cezarmilan
to jsou altumy...trochu jiná liga hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:18 radim Re: radim
mně přirozeně připadali :-D kupoval jsem je kdysi jako prcky v jednom superzoo...už je nemám. Jen jsem ti chtěl říct, že nějaké modré odlesky jsou normální. Ty přirozené formy se taky dost liší podle lokalit původu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:16 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:16 Muž MichalK [16] Re: radim
Jojo, přesně tak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:08 radim
Fotka k příspěvku modré proužky v hřbetní ploutvi X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:07 Muž MichalK [16] Re: radim
A ti tví jsou přirozená forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:07 radim Re: MichalK
Fotka k příspěvku s věkěm těch odlesků ještě přibude...je to běžné ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:38 Muž MichalK [16] Re: matlala
Fotka k příspěvku No já to myslel tak, že vypadá jako přirozená forma, jen jsem si všiml toho odlesku. Je to kupováno na faunatrzích v Ostravě. Tady je fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 23:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichalK
a můžeš si být jist "přírodní formou"?
Podle me je to málo pravděpodobné, všechno jsou to nějací kříženci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 23:46 Muž MichalK [16]
Chci se zeptat, je možné, že má skalára čistá přírodní forma lehce namodralou horní ploutev? Spíše jen ale takový odlesk.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Radime ne. O křížení altumek a skalárů se už dost nadiskutovalo, ale důkazy jsem nikdy neviděl.
Důkazy jsi asi těžko mohl vidět, protože k tomu s ohledem na pořád vysokou cenu alt není žádný důvod. Jejich rozmnožování je pořád ještě dost lektvar. A pokud někdy vzniknou kříženci, tak si piš, že to bude zcela určitě v Evropě. Nevidím vůbec žádný důvod, proč by to nešlo, pokud se najdou fyziognomicky stejné ryby. Rodově jsou si tak blízko, že v tom by problém nebyl. To znamená buď drobnější alty, nebo natažené P.scalare. Problém při párování je nyní podle mne spíš v sociálním chování, protože jinak ve figuře velmi odlišné ryby se nebudou mít chuť vybrat. A časy obrovských P.scalare jsou povětšinou pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 04:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Skončil jsem modrými, momentálně tu není ani jedna skalára... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 00:22 zvedavka Re: Mislow
jj , myje máme měsíc a nikdo nepředpokládal že by se hned začaly vytírat ,zase když už se spárovaly a vytřely tak proč to nezkusit ,nejen ryby se musí naučit jak na to .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 00:03 Muž Mislow [304] Re: zvedavka
Nemam skalary az tak dlouho, ale ve spolecenskem akvariu je pravdepodobnost uspechu daleko mensi, samo zalezi na okolnostech, slozeni ryb, velikost akvaria apod. Vse hraje svou roli. Me se take skalary vytiraji ve spol. akvu porad, ale do druheho dne nic neni, co by clovek chtel, kdyz tam ma krunyrovce a mrenky, nekdy staci skalary samy. Me osobne o odchov nejde, takze mi to nevadi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 23:46 zvedavka Re: Mislow
no , ty jikry byly nakladené den a půl , a byly krásně žlutohnědé , jen asi dvě tři bílé , samice bez samce si nakladla jikry taky , nebyly oplodněné a byly bez barvy , průhledné, to asi byly neoplodněné , pak je sama požrala ... tak asi nevhodná voda , vytřely se ve společenském s tvrdou vodou , tím to asi bude , udělal jsem jim třecí podložku , koukali na to chvíli jak vemena ale zdá se že ji začali píglovat , tak uvidím jak dopadne další výtěr ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 23:24 Muž Mislow [304] Re: Ivoš
Ono se to taky stane postupne, pokud nejsou oplodneny, tak zbelaji a pak rychle zaplisni .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 23:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Ivoš
ok , díky za upřesnění ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2014 22:51 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: Tak u nás většina jiker do rána zbělela , skaláři to už tak nestřežili jako včera a ten zbytek požraly tetry , no tak si říkám , ten list té valisnerky byl trošku nažloutlej , mohly jikry zaplísnit od toho?

Pozor, on je velký rozdíl mezi tím, jestli jikry zbělely nebo se zaplísnily! Takže pokud zbělely (čili nebyly chlupaté), tak to mohlo být třeba tím, že nebyly oplodněny anebo voda neměla požadované parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 22:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RAP
nj , trochu jsem si naběhl s PMFE od Planty , zrasovalo mi to všechny jemnolisté kytky , a to jsem dávkoval jen 1/3 doporučené dávky , kytky co nešly do kopru jsou v žalostném stavu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 21:55 RAP Re: MonterMonty
Příčin mohlo být víc, mládí, nezkušenost, hodnoty vody atd., ale nažloutlý list .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: finnnp
no uvidíme no, možná se me i vytřou někdy, ale s mým štěstím.

což mi připomíná, že bych moh zkusit vytřít pancíky, samice jsou úplně nabušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:36 finnnp Re: RAP
Asi před pěti lety jsem měl jeden pár Pingoonu.Každý kdo vyděl jejich potomstvo tak se křížkoval.Padalo z nich vše možné jen né Pingooni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1701