Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:34 JoKa Re: Sucu
To není no...

A co dát do poloviny akva nějaký větší šutr? Projdu se chvíli po louce, lese, určitě nějaký špičatý, vysoký (tak do 3/4 výšky akva) najdeš... Podél toho "omotej" nějakou hezkou větev. Kolem tohoto zasázej všechny rostliny, co v akva máš... Po stranách si pořiď vallisnerie, nebo něco jiného, nenáročného, velkého, vysokého...
Hotové, vyřízené... X-)
Kromě té procházky otázka asi tak 17i minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:26 Žena Sucu [12] Re: JoKa
S tím, jak to tam teď je, víc neudělám. Až vyřeším umístění filtru (dělám teď), pak tam mohu dát nějaké další větve. Kytky tam další nedám.
Ostatně jestli jste koukl na původní rozvržení, tak je to o dost členitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2017 21:25 JoKa Re: Sucu
A tohle je ono? Tohle opticky rozdělí, nebo rozčlení akva??
Sorry jako...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:08 Žena Sucu [12]
Fotka k příspěvku Zatim jen takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:13 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sucu
Mě pomohlo "rozdělit "akvárko vallisneri kterou jsem vic rozprostřela směrem k prostředku akva a druhou půlku s echynodorem, kterou zabral tehdy pár , jsem nechala volnou. Ostatní dvě skalary mohly byt v klidu ve Vallisnerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:06 R Muž romant [27981] Re: Sucu
Samce a samice určíš až se ukážou při tření, na hrby nedej. ;-) Doporučím ti ty větve doplnit třeba o nějakou dominatní rostlinu v podobě valisnerie gigantei a nebo kryptokoryny kalatkolistý, aby se vytvořila jakoby klidovější zóna, ale jak jsem již bezpočetkrát psal, vůbec to nemusí zafungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:04 Žena Sucu [12] Re: MartinH
Právě to jsem tu četla a tak mě napadlo, doplnit osádku. Snad to co jsem udělala nějak pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:03 Žena Sucu [12]
nikde jsem žádnou snůšku nenašla, prostě jsou to jen namachrovaný mrchy, co to dávají všem sežrat. Jak už jsem psala - rozházela jsem v nádrži kořeny a kytky, takže už to tam není tak "prázdné". Hejno jsem zvětšila, aby se necítili jako takový suteréni. Jen jsou tam největší, ale to by časem měla přestat být výhoda. Když ty nové neumučí hlady. A koukala jsem, aby tam alespoň zdánlivě bylo víc samců. Teď jsem měla jen jednoho samce na samice (jestli dobře identifikuji, jen jedna má na hlavě hrb, nové mají další dvě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:36 Muž MartinH [142] - L144 závoj – počet skalár v akváriu
Nedávno tu o tom psal článek Ivoš, z něhož vyplynulo že když nemáte opravdu hodně velké akvárium, kde by si skaláry rozdělili teritorium, tam jsou 2 možnosti:
1) chovat pouze jede pár
2) chovat větší hejno kde je tolik skalár že dominantní pár hned zjistí že to nemá šanci uhonit a nechá ostatní na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:19 JoKa Re: romant
Ale většinou, říkám záměrně většinou, ne vždy, se dá chování ovlivnit... Ať už tak, jak říkám, nebo třeba hloupým rozložením nádrže...
Prostě se s nimi dá pracovat. Jen je třeba vědět, jak na to... ;-)

Ale zpátky k Sucu, tady to nepůjde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2017 19:12 R Muž romant [27981]
Kdo někdy měl, či skaláry v akváriu má, ví, že je možný se u nich setkat s všemožnýma variantama chování, nic zde neplatí, tak jak to funguje u jiných v jiných nádržích, nemusí a obvykle nefunguje u "mě". Dovedou to bejt pěkný raubíři napříč pohlavím a dovedou bejt taky i ňoumové a druhej den blik, klik a už to frčí, ploutve dorvaný, šupiny lítají, zbytek nádrže neznámo kde, domácí jsou jenom jedni. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:10 JoKa Re: vaaclav
Dobré je, podle mě, respektive jsem si to několikrát vyzkoušel:

Takový pár nechat vytřít a jikry hned odebrat... Jasně, pak jsou nakrklý, dávají to vědět všem... Ale udělal jsem to 3x za sebou a byli jak míliusové... Osobní zkušenost... Pak už jsem to nedělal,.chtěl jsem po nich něco jiného, ale tazatelce by to.mohlo pomoct...
Ambice ke tření nezmizely, třeli se dál, ale chování mimo tato období byla radikálně jiná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
A co potom jen ten flekatej terorista ,co pak šel k Paxerovi posléze ke mě smich ani nepotřeboval samici a zbuzeroval celý akva vzhůru nohama potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Yirka
Tak s dominantním párem nebo u mě to byl jeden a později i 3 páry a teritoria si drželi stále a bylo jedno jestli se třou nebo ne. Zbytek byl nabouchán do rohů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 15:54 R Muž ctibum [6865] Re: Sucu
Nemají tah znamená, že se snížil průtok na minimum? Takže vezmeš stejný čerpací hlavy, který to teď z nějakýho důvodu neutáhnou, zabalíš je do externího komorovýho filtru, který vložíš do akvárka a budeš čekat, že to pak utáhnou? Nebylo by lepší spíš podumat, proč to neutáhnou a třeba koupit silnější hlavy, než se složitě babrat s interně externím komorovým filtrem? Investice podle mě stejná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 15:38 Žena Sucu [12] Re: ctibum
Právě z toho půjdou dvě hlavy s rozstřikovací rampou. Tak jak jsou teď, nemají ten tah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 15:29 R Muž ctibum [6865] Re: Sucu
To děláš kvůli provzdušnění vody? Začínám se ztrácet. Já bych vodu provzdušnil třeba rozstřikovací rampou. Ale tak asi to už máš promyšlený, tak to nemusíme rozebírat, beztak je to tu OT. Šlo mi prakticky jen o to, jak chceš dostat komorový filtr do běžícího akvárka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 15:13 Žena Sucu [12] Re: ctibum
Já nad tím přemýšlím už děsně dlouho. Venku mít žádný filtr nemůžu a potřebuji tu vodu co nejvíc provzdušnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 15:04 R Muž ctibum [6865] Re: Sucu
Jo, to asi za provozu půjde. Já jen, že jsem kolem toho filtru tady celkem dost zkoumal a buď to lidi mají jako externí, nebo vlepený, jako mám já. Ale externí, dodatečně vložený do akvárka jsem tu ještě nepotkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:59 Žena Sucu [12] Re: ctibum
Šak ano, tak to myslím. Celé to nejdříve vyrobím na suchu a pak vložím do akvária. To jde i za provozu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:55 R Muž ctibum [6865] Re: Sucu
Fotka k příspěvku Mluvíme oba o stejném filtru?
Abys nemyslela, já to nechci zpochybňovat nebo zesměšňovat, ale jestli je to toto, tak si nedovedu představit, jak to uděláš, pokud to celý neslepíš včetně všech stěn a dna a nevložíš do akvárka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:50 Žena Sucu [12] Re: ctibum
Prostě klasický přepážkový filtr, jen že nebude vlepený do akvária, ale vložený, aby se to dalo udělat i za provozu. Ve složení molitan / zeolit / molitan / kroužky / čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:39 R Muž ctibum [6865] Re: Sucu
Takže prakticky slepíš externí komorový filtr a dáš ho do akvárka? Jinak si to moc nedovedu představit. Jak bys např. utěsnila jednotlivé komory.
Tohle řešení jsi někde viděla? Nebo jak jsi na to přišla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:33 Žena Sucu [12] Re: ctibum
Spíš tam přísavkama přidělám slepenou kostru toho filtru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:22 R Muž ctibum [6865] Re: Sucu
Jakože do založenýho běžícího akvárka vlepíš vnitřní filtr? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:11 Žena Sucu [12] Re: Yirka
Trochu jsem to tam přestavěla. Rozházela jsem tu vyvýšeninu a echináče po nádrži. Plánuji tam udělat vnitřní přepážkový filtr, tak pak ještě trochu pošachuji s kořeny. Ale schovat už by se mělo být kde. Snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.05.2017 11:57 Muž Yirka [9118] Re: Sucu
Já bych řekl, že podle fotek je problém dosti v tom, že se rybky nemají kam schovat. Jinak, dle mých zkušeností, i dominantní pár se chová dominantně pouze v období tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 09:25 Žena Sucu [12]
Vytvořil se mi dominantní pár, co šikanuje osádku. Dá se s tím něco dělat ? Oddělit je nemohu, nemám kam ani jak. Už mi takhle utýraly jeden kousek a další jsou nacpaní pod filtrem a chodí je tam fackovat. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 16:35 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
Takže z praxe:
1. potěr mám v malé nádrži, frknu tam žábronožky, do 30-ti minut jsou sežrány
2. Potěr mám s rodiči: rodiče útočí na hadičku s krmením, jsou celí nervní. jakmile se nějaký odvážnější prcek rozhodne pronásledovat vzdálenější žábronožku, rodič ho dostihne, čapne do tlamy a vyplivně zpět do hejna. Za 2 hodiny je na dně spousta mrtvých žábronožek. Samozřejmě -můžu v určitém místě svítit, pak se mi sem budou stahovat žábronožky i potěr ale to přece v malé nádrži nemusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 16:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ale no tááák ... hadičku má normální akvarista běžně k dispozici a hubu taky ... nasaje, dá do akvárka a vypustí do chumle mladých... tak jaké komplikace. Zvláště pak s ohledem na to, co jsem zdůraznil ... potěr roste rychleji .... a je v lepší kondici, což souvisí asi nejspíš s opatrováním rodičů. Rodiče mladé berou do huby z různých důvodů, já myslím, že i tak je chrání před vnějšími vlivy akvária, které by dorost mohly ohrozit;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 15:30 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Ivoš napsal: LiborSprysl napsal: Určitě není v akvaristice mnoho hezčích obrázků, než cichlidy vodící mláďata. Je jedno jaký druh... ;-) Což o to, hezké to je ale zase ne až tak praktické protože tahle varianta znamená, že plůdek se pinoží ve velké nádrži, což například způsobuje jisté komplikace při jeho krmení.
Nezpůsobuje to komplikace žádné, cílené krmení potěru lze provádět různými pomůckami, takže tento argument neberu. I já bývalý "velkochovatel", když jsem k tomu měl podmínky ( na horách na to voda byla), jsem to dělal. A to dělal i ve velkých nádržích. Mám dokonce "dojem", že mláďata odchovávaná s rodiči rostou výrazně rychleji než bez nich...To v porovnání s pozdějšími odchovy bez rodičů... ahoj


Pokud existují minimálně 2 varianty jakékoli činnosti, tak pokud u jedné z nich potřebuji k dosažení stejných výsledků jakékoli pomůcky či úkony navíc, tak tato varianta je dle mého skromného názoru komplikovanější. neboli "způsobuje jisté komplikace" :-P

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 15:22 Muž Driv3r [236]
Dneska jsem pozoroval že velky samec red devila čistí list a trubku od nasávání filtrace spolu se zlatou samicí.
Je to pěkná coura před týdnem byla se zlatým samcem. Jestli se do toho daji tak to budou divný kříženci.Někde jsem čet že si vybírají partnera stejného druhu (barvi) ale už sem viděl páry každý jiný.tak jak to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 15:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Zkusím. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 14:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wanderer
Wanderer napsal: Mám ty bílé jikry teda vyzobávat pinzetou nebo ne?
No záleží na tom jakou pinzetou ... lepší je podle mne "vypichování" párátkem, jehlou nebo špejlí se špičkou, aby se nepoškodily vedlejší jikry... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 14:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Plodností samce.... ;-) a nebo se třou dvě samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 14:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ivoš napsal: LiborSprysl napsal: Určitě není v akvaristice mnoho hezčích obrázků, než cichlidy vodící mláďata. Je jedno jaký druh... ;-) Což o to, hezké to je ale zase ne až tak praktické protože tahle varianta znamená, že plůdek se pinoží ve velké nádrži, což například způsobuje jisté komplikace při jeho krmení.
Nezpůsobuje to komplikace žádné, cílené krmení potěru lze provádět různými pomůckami, takže tento argument neberu. I já bývalý "velkochovatel", když jsem k tomu měl podmínky ( na horách na to voda byla), jsem to dělal. A to dělal i ve velkých nádržích. Mám dokonce "dojem", že mláďata odchovávaná s rodiči rostou výrazně rychleji než bez nich...To v porovnání s pozdějšími odchovy bez rodičů... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 14:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Bílé = neoplozené a ty většinou začnou plesnivět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 14:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám ty bílé jikry teda vyzobávat pinzetou nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 12:53 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Wanderer
Wanderer napsal: Mrknul bych se rád na skaláry pečující o mláďata, ale už se vytřely 4x a nikdy jsem nezjistil, jaký byl výsledek. Jestli byly sežrány jikry nebo potěr.
Rád si nechám poradit. I proto jsem sem tu fotku dával. :-)


Hodně ti napoví to, jak dopadnou tyto jikry: pokud se z nich nic nevykulí (jikry např. zbělají), tak je problém buďto ve vodě anebo v plodnosti samce.

Pokud se plůdek z většiny jiker vykulí, je problém v rodičích.

Normálně fungující rodičovský pár totiž zdravé jikry/plůdek nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 12:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mrknul bych se rád na skaláry pečující o mláďata, ale už se vytřely 4x a nikdy jsem nezjistil, jaký byl výsledek. Jestli byly sežrány jikry nebo potěr.
Rád si nechám poradit. I proto jsem sem tu fotku dával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 11:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Určitě není v akvaristice mnoho hezčích obrázků, než cichlidy vodící mláďata. Je jedno jaký druh... ;-)

Což o to, hezké to je ale zase ne až tak praktické protože tahle varianta znamená, že plůdek se pinoží ve velké nádrži, což například způsobuje jisté komplikace při jeho krmení.
Mně se nejvíce osvědčila varianta ponechat rodiče u jiker a následně plůdku tak do 2 dnů po vykulení. Pak jsem plůdek odsál hadičkou do menší rozplavávačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 11:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavFM
Určitě není v akvaristice mnoho hezčích obrázků, než cichlidy vodící mláďata. Je jedno jaký druh... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2017 11:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Je nutné pokud nemají rodiče, aby se vykulenci drželi podkladu s ohledem na jejich zdravotní stav a vývoj ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2017 11:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: JoKa
I/Y :-)
Věčný problém, zdá se ;-)

Abych byl k věci, zkoušel jsem skaláry i takto bez rodičů a řekl bych, že rekreační chovatel se tímto připravuje o to nejlepší co je u toho možno zažít, a sice možnost sledovat rodičovskou péči. Takhle bez rodičů se potěr ze začátku tak divně mrcasí, zatímco s rodičema jsou pořád v hejnu a ti staří útočí i na pixlu se žrádlem položenou na krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 09:43 JoKa Re: Tojsouvěci
A když je to otočené, jak Luďku píšete, zajistí to dostatečně proudění?
A je nezbytně nutné, aby se vykulenci drželi podkladu? Občas, když netrefím ideálně vodu a plesnivý to víc, tak naopak všechno z podkladu úmyslně shazuji, aby mi nezplesnivělo úplně všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 07:35 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Wanderer
Tak to se omlouvám za špatné rozlišení v telefonu. ;-) ji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 05:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To v horní části je šnek. Toho jsem si všiml později a dal jsem ho pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2017 23:36 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: JoKa
V horní části listu je bublina,kterou vytvořily malé bublinky,není zřejmé v kterém místě s ním přišly do styku ;-) .Osobně by jsem list otočil obráceně šikmo vzhůru,tak aby jikry byly na vrchní ploše a potěr měl větší šanci na uchycení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 23:17 JoKa Re: Tojsouvěci
Já bych právě řekl, že to má lehce před, když koukám na bublinky na hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 23:13 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Wanderer
Snímek z předního pohledu není zřetelný,bublinky musí být směrovány mimo jikry,aby
po vylíhnutí nestrhávaly potěr z podkladu. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=551