Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 13:54 RAP – Re: mirielll
Stačí když odlovíš tu původní a trochu hneš s dekorací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 12:16 mirielll – Re: RAP
kdybych zkusila dat obe ryby na den do jineho akvaria a pak zpet... pomohlo by to? obe budou v cizim prostredi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 11:16 RAP – Re: mirielll
Nová ryba je vždy terčem útoku "domorodců".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 11:05 mirielll
Fotka k příspěvku Nobody napsal: Pokud se dost honí-přidat huminy.Spolehlivě sníží agresivitu skalár.

Tohle jsem zkusila, a nejak to nemelo vysledek.

Dostala jsem jednoho skalarka, protoze ho "nikdo nechtel", viz foto - asi vite proc, nicmene,
mam stejne velkou skalaru, cernou, a honi ji po akvarku a kouse do bricha a do ploutvicek. Je mozne ze je to jen kvuli te spatne horni ploutvi, nebo si takhle vyhranuje stara skalara teritorium? Aby ji nepotrhala, prehradila jsem akvarko, ale nechci to mit takhle naveky. Je mozny ze prestane jedna kousat tu druhou, nebo to mam nechat na nich?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 15:10 Escudova
děkuji moc za rady, už jsem rybičky včera vrátila a bude jim určitě lépe ve větším akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:07 Muž metal [96] - Cichlidy
zakri akvarko dekou a prestanu sa nahanat.budu spat a na druhy den ich vratis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:07 Muž isamik [180] – Re: Escudova
Ale ani huminy nepomuzou k tomu, ze je 60 litru na skalary neskutecne malo. Doporucoval bych je vratit do akvarstiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:59 Nobody – Re: Escudova
Zjednodušeně řečeno - výluhy z kořenů,listí,rostlin,rašeliny...atd.
Prodává se jako rašelinný výluh.Já používám Torumin od Tetry,ale jsou na trhu i jiné přípravky(levnější)a udělají stejnou práci(prostředí pro rybky).
Někdo Vám určitě napíše názvy jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:44 Escudova
děkuji moc za rady, bohužel jak jsem již psala jsem úplný začátečník, co jsou prosím huminy? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 21:17 Nobody – Re: Yirka
Pokud se dost honí-přidat huminy.Spolehlivě sníží agresivitu skalár.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 21:11 Muž Yirka [9126] – Re: Dahak
Je to přesně tak. Když jsem dokupoval skaláry, vždy nějakou dobu trvalo než si přišly na chuť. Zkraje se vždy mlátily. Po týdnu, dvou se srovnaly, ale je fakt že musí mít prostor a dostatek skrýší. Čím je cětší rozdíl velikostí, tím je animozita větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
To je normalni jsou to pro ne cizinci ve vetsim akva by se to brzo srovnalo ale v tomhle si nejsem jistej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:34 Escudova
Jdou po těch černých už od začátku co jsem je dnes přinesla i ty tetry krvavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:33 Escudova
Nevíte proč honí ale skalára skaláru, to si brání své území, když tam byla dřív? Je to smutné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:31 Escudova
Bojím se, že to do rána stresem nevydrí, bohužel druhé akva nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:29 Escudova
Nejradší bych mu je tam dovezla hned ale už je zavřeno. Je to idiot, už si nic nekoupím aniž by se svámi neporadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
Je to magor tone rozzureny i bez tech skalaru je to prerybneny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:26 Escudova
Je pravda, že mi přijde divné, že mi řekl, když už mám v akva 10 teter krvavých, 2 skaláry a 2 krunýřovce a jednoho teď nevím, takový ten přícucný sumeček, tak mi řekl ať si klidně koupím ještě 8 pavých oček a 2 skaláry, takže mám teď v 60l akva 25 rybiček a když se nad tím zamyslím je to asi opravdu hodně, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:24 Escudova
jsem prostě naivní coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:23 Escudova
větší akva by bylo fajn, bohužel to ale není momentálně reálné, kvůli prostorovým možnostem, koupit větší akva tak už se asi nevejdu do místnosti já. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
V obchode se nema smysl na nic ptat.Jde jim vetsinou jen o vydelek a kdyz ryba chcipne tak prijdete pro jinou.O to jim pravdepodobne jde nejvic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
Jsou dve moznosti bud koupit vetsi akva nebo vratit(prodat)vsechny skalary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:20 Escudova
takže pokud přežijou noc, tak raději radíte je zítra vrátit do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:19 Escudova
hmm na výšku má 30 cm a když jsem se ptala, protož jsem věděla, že docela vyrostou tak mi všude řekli, že to nevadí, že prostě jen tak nevyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:17 Escudova
sad :-( ach joj, tak teď nevím co mám dělat, ty dvě černé skaláry jsou zalezlé za vzduchováním a ty dvě původní na ně číhají a doráží na ně i tou škvírou co je mezi topením a vzduchováním. Bojím se, že to nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
Nikde jsem tu nevycetl jak je vysoke kazdpadne dospelej skalar ma az 20cm na vejsku takze akva by melo bejt alespon 50cm vysoke.Co se litraze tyce pocita se to podobne jako u tercovcu takze 50 litru na kus.V tom Tvem se budou trapit a v podstate zakrnej...nikdy nedorostou svoji normalni velikosti.V krajnim pripade by se mohlo stat ze silnejsi jedinec utluce ty slabsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
Koukam ze mate opravdu smulu na lidi co Vam radi :).Tady se muzete kdykoliv na cokoliv zeptat nebo si odpoved najit ve foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:10 Escudova
Dahak: asi se zeptám blbě ale vadí to že je málo litrů na skaláru, nebo myslíš, že by akva mělo být vyšší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:09 Escudova
Jsem úplný začátečník.Před tím s tou co umřela to bylo ok, ale umřela kvůli tomu, že jsme si koupili u jiného člověka parmičky čtyřpruhé a bohužel nám zatajil, že se se skalárama nesnesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:54 Žena petrys [107]
všechny skaláry by bylo dobré darovat nebo vrátit do akvaristiky, akva je na ně moc malé, už to že ti tam jedna umřela a ostatní se nesnesou je toho důkazem, skaláry pryč a ostatní si tam můžeš nechat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Escudova
Takovou lasku jakou on ma k rybam bych nepral nikomu.Jeho financni zajem byl evidentne vetsi nez ta laska :).Pokud Vam muzu v zajmu zdravi tech ryb doporucit tak je dejte nekomu kdo ma minimalne 200l akvarko.Ackoli verim ze i tady se najde nejakej trouba kterej mi bude oponovat tak verte ze pro tak velkou rybu jako skalara je vase akva koncentrak(bez urazky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:30 Muž isamik [180] – Re: Escudova
:-) njn :-) zkus si o nich neco precist....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:23 Escudova
Ptala jsem se několika prodejců a nakupuju u jednoho který to má jako koníček a svou lásku a ten by mi určitě nedoporučil něco co nemůže být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:13 Muž isamik [180] – Re: Escudova
Skalary do tak maleho akvarka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 15:59 Escudova
myslíš, že je tam moc rybiček a hodně druhů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 15:55 Muž isamik [180] – Re: Escudova
Neni se cemu divit... V takove rybi polivce, kdo by tam chtel zit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 15:51 Escudova – Proč 2 skaláry pronásleduji druhé 2 skaláry černé?
Prosím moc o radu, mám jen 60l akva a mám v něm 10 teter krvavých a 2 skaláry jednu amazonskou a druhá bohužel nevím ale je celá světlá, měla jsem ještě jednu černou ale ta umřela,protože nám prodavač doporučil špatný druh rybiček a oni jí utrápili. Tak jsem si dnes pořídila 2 černé skaláry a k tomu menší hejno pavých oček a ty tetry a ty 2 staré skaláry nedají těm černým novým skalárám pokoj. Myslíte, že se to srovná, že to chce jen čas aby si zvykli? Nechci aby zas umřeli. sad Předem děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 23:13 Muž spooky [11] - Asie – Re: DonJuanKarlos
No inak tie dažďovky(žízaly) to je robota jak slak. Si pamatam len ich nachytať. Sme to robievali s brachom ked sme chodievali na ryby. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 18:08 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: spooky
tak trochu bych svůj výrok změnil na: Když člověk není líný tak proč ne :-D
Ten tvůj výběr krmiv je docela velký než obvykle. Když porovnám přípravu masa (zmrazení rozmrazení) s krmením vločkami tak je to trochu rozdíl. Sice malý, ale je, To já se zase s těma žížalama strašně nadřu :-D najít, nechat 2 dny vyprázdnit střeva v písku, zabít sad rozkrájet a zkrmit :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 15:08 Muž spooky [11] - Asie – Re: DonJuanKarlos
Ahoj, ďakujem za pochvalu. Prečo čas ? Všetko kúpim pekne zmrazené na maličké kocky a hotovo.
Kŕmenie je u mňa otázkou 5 minút. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 14:46 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: spooky
Když na to máš čas tak proč ne palec Jinak, tvoje skaláry jsou moc pěkné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 14:33 Muž spooky [11] - Asie – Re: DonJuanKarlos
Prečo nie ? Ja si dám tiež radšej grilovanú kotletu ako chleba s masťou. :)
A skaláry sa mi za to odvďačujú svojím zdravím a pravideľným vytieraním. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 14:30 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: spooky
Tomu říkám luxus ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 11:27 Muž spooky [11] - Asie – Re: Máslik
Ja používam suché krmivo: TetraMin(vločky), Sera Vipagran(granule) a mrazené: patentky, koretry, odrastenú žiabronôžku soľnú, nitenky. Na mrazené krmivo dávam 1 x týždenne vitamíny Sera Fishtamin.
Kŕmim 2 x denne, ráno a večer, teda 14 x za týždeň a z toho minimálne 10 x majú mrazenú mäsitú potravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:08 Vééna – Re : Maslik
Tak já se tak nějak snažím krmit třikrát denně - ráno vločkový krmivo s dafniema, k obědu servíruju jejich oblíbený mražený patentky a k večeři dostávaj kostičku nitěnek nebo opět mix vločkovýho s dafniema :) ..Zatím si skaláry nestěžovaly a spokojeně rostou a také se třou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 19:15 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Máslik
Rybím masem, nasekanými žížalami, taky brzy budu chodit na komáří larvy (ty jsou nej :-D ) a gammarusem (blešivec - malý kořýš, který žije v potoce) Samozdřejmě vločkovaným krmivem (TetraMin atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 19:04 Máslik – čím krmíte skaláry?
chtel bych se vás všech skušených akvaristů zeptat, čím krmíte skaláry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:50 Muž Yirka [9126] – Re: Nobody
Tak to je jasné. Už chápu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:45 Nobody – Re: Yirka
Já to myslel všeobecně.Ne jen skaláry.Cichlidy v podstatě vždy rostou pomaleji.
Takové tetry se ve stáří 4-5měsíců již třou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 08:25 Muž Yirka [9126] – Re: Nobody
Promiň, ale tak nějak jsem nepochopil. Jestli mi skalára z počátku roste za měsíc skoro 1 cm (vlastní zkušenost), a za půl roku má ze 4 cm při nákupu 10, považuji to za rychlý růst. Pochopitelně čím větší, tím se růst zpomaluje, ale to je tak právě až od těch 10 cm. Ale nechci zevšeobecńovat, píšu o vlastních zkušenostech. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=3151