Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 10:10 Muž RadekCX [219]
Sid napsal: I na těch sklech je zelená taková zelenější... :)

no ono to melo samozrejme dopad i na rasy - zasadni zmena je ta, ze bezna zelena rasa ktera bezne potahuje sklo, ktera byla driv mekka snadno odtranitelna, je ted tvrda, drzi jak pribita a musim hooodne dlouho "smirglovat" sterkou nez trochu pusti

ten dolomit je asi fajn i co se tyka dalsich stopovych prvku - prestal jsem hnojit cokoliv dalsiho - tedy ani PMDD uz nekapu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 09:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: RadekCX
...o cca 3 tydnech prisypavani mleteho dolomitu - rozdil je jasne viditelny - ta zelena je nadherna ve srovnani s fotkou z 19.3.2011...
I na těch sklech je zelená taková zelenější... :)
Ale vážně: jsem rád, že se znovu potvrzuje zkušenost, již zmiňuji níž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 22:56 Muž RadekCX [219] Re: RadekCX
tak jsem pred chvili poridil fotku akvaria po cca 3 tydnech prisypavani mleteho dolomitu - rozdil je jasne viditelny - ta zelena je nadherna ve srovnani s fotkou z 19.3.2011
takze vicemene je jasne v cem je v CB problem - pokud nekdo problemy nema (dlouhodobe pri pouzivani vodovodni vody) tak zrejme nema neutralni dno, ktere mu nedostatek mineralu kompenzuje

mimochodem nechcete nekdo pomerne slusne vzrostly echonodorus? je videt zde: rybicky.net/nadrz/10418/0.jpg ale je jiz cca 2x tak velkej

naopak bych potreboval co nejvetsi sbirku kryptokoryn - rozhodl jsem se jedno akvarko trochu z gruntu prebudovat a vyhradit je pro tyhle kytky - nemuzete me nekdo podarovat prebytky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 13:10 alfik1 Re: Spooky1
děkuji napíšu mu a s helenou neni problém mohu ji klidně v neděli ráno mezi 8a9 dovést pojedu z Tábora do Budějic jen jde o to jestli se vám bude chtít vstávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 08:12 Muž Spooky1 [0] Re: alfik1
Zdar rybyčkáři. Zkus kontaktovat uživatele geri. Dělá jak skaláry tak pancéřníčky. Sám od něho tyto rybky mám. Je tedy teď někde pryč,ale příští týden by měl být tady na jihu a dostupný. Předem mu ale zkus napsat zda teď momentálně nějaké mladé má. ;-)

PS: Tu Helenku bych ubytoval. Měla by se u mě báječně... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 23:28 alfik1 rybky
zdravim jihočeši shánim nějaké rybyčkáře co dělaj tetry,skaláry a pancéřníčky pořídil jsem si vedle televize vetší 400-litrovou televizi a neni v ní na co koukat

pak bych chtěl ještě prodat nebo kdyžtak vyměnit Clea Helena šnek šnekožrout

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 16:51 Muž RadekCX [219] Re: Sid
zdravim, no celkova tvrdost (merena beznym kapacim testem od rataje) byla 6

vcera vecer v podstate po dvou dnech se trochu zvysilo pH z tech 6.4 na cca 6.8-7.0 - vecer jeste znovu zkusim zmerit uh. tvrdost co se zmenilo

jinak viditelne nejvic to prospiva javskemu mechu - ma viditelne svetle zelene vybezky

uz bych mohl konecne zacit merit digi pH metrem kdyz uz ho mam ve skrini - jen ho potrebuju nakalibrovat... nemate budejcaci nekdo pufry (4 a 9 pH)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 19:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: RadekCX
A jak jste tam u vás na tom s tvrdostí?
Už jsme tady s pár kolegy podobný problém (stagnace rostlin) pořešili - přitvrzením příliš měkké vody. On i ten (nejen) ve zdejších diskusích opomíjený vápník je biogenní prvek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 10:00 Muž RadekCX [219] – Voda v CB
Zdravim,
posledni dobou bojuju s rustem kytek - nedokazal jsem obnovit vydatny rust (tak jak jsem byl zvykly) at jsem delal co jsem delal - uprava dKH sodou, dodavani stopovych prvku, doplnovani horciku, drasliku (uprava sirany), ruzne intervaly vymeny vody od 1x za 2 dny az po mesic bez vymeny

Tak jsem si vzpomnel, ze mam ve skrini jemne mlety dolomit - tak jsem do akvaria dosypal jednu pol. lzici a s uzasem pozoroval jak behem dvou hodin bubla po dlouhe dobe cele akvarium.

Zrejme to bude idealni koktejl, ktery spravne pritvrdi tu nasi vodovodni budejovickou vodu, ktera je mekka az hanba. Navic obsahuje i dalsi stopove prvky:

Složení: Ca 21,73 %, Mg 13,18 %, C 13,03 %, O 52,06 %, příměsi Fe, Mn, Co, Zn, Pb.

Jen je evidentne treba drzet pH v kysele oblasti aby se mohl rozpoustet. No uvidim jak se to bude vyvijet.
Vcera kdyz jsem to tam sypal tak bylo pH 6.4 a dKH 1°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 09:45 Muž RadekCX [219] Re: gaume
jak se to upravuje? jako kralik? kolega ma vybornou marinadu na kralika...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 09:08 Žena gaume [26] - Živorodky
nechtel byste nekdo zrzaveho kocoura? dvoumesicniho :-) kdyby ano, pisnete!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 21:33 Žena sivon [1694] - Plži – piskořky
Fotka k příspěvku Tak jsem trochu Googlovala, ale tak pěkné M. granifera, jaké jsme obdrželi (nebo jen obržely :)? ) na srazu, snad ani nikdo nenafotil. Takže přátelé pokochejte se - Miss Granifera 2011.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 16:48 Žena ustavprochore [567] Re: Haimdol
Příště se asi sejdem až po prázdninách, tak si to klidně můžeš i protáhnout. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 13:59 Muž equium [0] Re: Haimdol
Tak to nám něco přivez, třeba čínský nudle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 11:54 R Muž Silent [5949]
Příště už dorazím slibuju. To už budu z Číny doma. Příští týden odjíždím a budu mimo 14 dní. Internet tam snad mají :-D tak se tu občas objevím. Teď jsem dorazit nemohl měl jsem hoňky s přípravami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 11:48 Muž Spooky1 [0]
Tak jsme ve středu ve čtvrt na devět, když jsme měl konečně hotovo usoudil, že už nemá cenu nikam jezdit... Takže snad další srazík klapne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:07 Žena ustavprochore [567] Re: RadekCX
No vidíš to, já jednou nevyměnila 2 týdny vodu a taky už jí skoro nemám. Ani snad radši nechci vědět, kolik fosforu je v budějcký vodě.
Bolbitis vezmu, on se ho kdyžtak ujme někdo jinej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:05 Muž RadekCX [219]
ustavprochore napsala:
RadekCX: Už se na ní moc těším. palec Mimochodem, jak ti roste ten Bolbitis od Radovana? Bych docela tu svojí "obludu" stříhla. Prej pomalu rostoucí kytka. tone


jo uz nejak roste, ale neni to zadnej zazrak - jinak jsem dosypal do akvaria siran horecnatej a siran draselnej a kupodivu to zatrhlo roupy tej hnusnej neznicitelnej tmavezelenej sinici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 17:30 Zdendis
prijdu opet okolo sedme a privezu Frantu .Jinak vemu Anubias barteri var. barteri tak kdo si ho veme tak bude jeho ..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 17:21 Muž Spooky1 [0] Re: ustavprochore
Já vím, že od 18ti,ale trochu jsem to zkusil... ;-) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:25 Žena ustavprochore [567] – Re: Spooky1
Já myslela, že se obvykle scházíme okolo 6. stydim¨

Jinak rezervačka není, ale ono nás asi moc nebude, tak snad pohoda.

RadekCX: Už se na ní moc těším. palec Mimochodem, jak ti roste ten Bolbitis od Radovana? Bych docela tu svojí "obludu" stříhla. Prej pomalu rostoucí kytka. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:32 Muž Spooky1 [0]
Jak to vidíte časově s tím srazíkem ve středu? Zase od 19ti? A do kolika tak? Mám odpolko ještě nějakou práci trochu,ale snad bych měl stíhat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 14:35 Muž RadekCX [219]
pripravte se, ze ve stredu budu mit v zavesu oba synatory (10 a 5) - zena mi ujede na sluzebku - takze budou muset se mnou

zatim mam v seznamu:
Bakr - pavi ocka
Dasa - flaska na CO2

kdybyste chtel jeste nekdo nejaka pavi oka - vetsinou barevne mutace tech bilejch tuxedo tak mohu slouzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:31 Muž Spooky1 [0]
Já s tím tak nějak čítám,ale uvidím s čím přijde práce ještě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 20:28 Zdendis
ja samozrejme prijdu a uz se moc tesim ..... hop hop X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 13:11 Muž Kvik [6]
no já se toho to srazu zase nezúčastním, jelikož budeme mít doma čerství přírůstek do rodiny, takže budu mít o zábavu postaráno, tak snad příště :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 08:45 Muž Spooky1 [0] Re: ustavprochore
Virtuální akvarista totiž byl úplně mimo a zakopán kdesi v kopcích zase a pro jistotu bez telefonu... Je to semnou hrozně těžký,ale porád se něco děje a někde lítám v luftech... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 21:42 Žena sivon [1694] - PlžiRe: mahy
Já jsem bohužel v sobotu mimo ČB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 19:51 Muž mahy [0] - Cichlidy – parmička duhová
Tak to vypadá že pojedu v sobotu asi do obi,měl bych tam být okolo devátý,tak že můžu přivézt ty parmičky jestli máte ještě někdo zájem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 18:16 Muž BAKrv [2] Re: ustavprochore
Ja prijdu, a sel bych ven.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:06 Žena ustavprochore [567]
Tak se nám termín srazu pomalu blíží, mám zamluvit místa venku nebo vevnitř? A kolik, orientačně?

Jinak kdybyste někdo chtěl cca 15 vrcholových řízků Rotaly, tak si pro ně přijďte, domluva s virtuálním akvaristou nějak nedopadla. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 12:07 Muž RadekCX [219] Re: BAKrv
mam relativne dost samcu - dokonce hezci nez ty puvodni, ale se samicema je to bida - hlavne u nich trva silene dlouho nez se pozna ze to nejsou nejake barevne odchylky - musi byt skoro dospele
dalsi vec je, ze se mi zda ze v te dalsi generaci je vyrazne vic genetickych poruch

neco ti urcite prinesu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 09:49 Muž BAKrv [2] Re: RadekCX
Tak co pavčata? Uz jsou dost velka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:34 Muž Spooky1 [0] Re: Zdendis
Díky... Snad bude v klidu. Bylo donedávna napuštěno v odchovně a fungovalo bezproblémově... Jen si budu muset půjčit někde foťák abych udělal taky nějakou fotečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:30 Zdendis Re: Spooky1
Drzim ti palce at ti to vyjde a rusit ho nemusis to by byla skoda ...At se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:22 Muž Spooky1 [0] Re: Spooky1
Tak napuštěno... Mám nějakej strach... Opravdu by to bylo dost vody kdyby to začalo téct stejně jako těch 150l... Tak snad bude držet. Mám rozdíl asi 0,5 cm v hladině upředu a vzadu. Snad to nevadí,ale prostě s tou podlahou tady nic neudělám... :( Kdyby to byl problém tak akvo zase zruším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:12 Muž Spooky1 [0]
Tak nová nádržka už se plní štěrkem... Ale jde to pomaluuuuuu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 20:19 Muž Spooky1 [0] Re: sivon
OK.Písnu dáše a nějak se s ní domluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 19:50 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Spooky1
Domlouvaly jsme se na úterý s Dášou na nějaké kytičky, že by zašla. Tak se s ní zkus domluvit - napřed k ní a pak můžete spolu zajít ke mně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 14:13 Muž Spooky1 [0]
Odvolávám odvolávám. Ale že jsem v Rusku byl odvolat nedokážu. To je prostě realita :-D
Děvčata moc vám děkuji, šlo by se případně domluvit na úterý nějak v průběhu dne, že bych se dostavil. Sídlím u nádra,ale vezmu si auto a není problém se přemístit kam si řeknete.

Zdendis: Taky bych ho učitě ubytoval. Kousek tu sice mám,ale místo cca 150ky zařizuju 3x takový akva, takže se tam toho vejde spousta... :-D

mahy: By jsme se pak dohodli, když nechvátáš. Začátkem týdne doufám dodělám nové akva a během toho dalšího týdne bych chtěl začít dávat rybky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:36 Muž mahy [0] - CichlidyRe: ladis
Já ale nejsem z čb,psal jsem že bych je dovezl do čb na sraz(kdyby se mi po delší době zadařilo) a nebo bych je po někom z jh poslal.
Kdyby si někdo chtěl přijet pro ně osobně do nové včelnice,tak mi to samozdřejmě vadit nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 19:30 Zdendis Re: Spooky1
ahoj jestli chces venuju ti Anubias barteri .... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 16:05 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Spooky1
A když už budeš v ČB, mám odnože od všech třech kryptokoryn, dva Anubiasy b.nana, případně trochu Hemianthus micranthemoides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 12:40 Žena ustavprochore [567] Re: Spooky1
Pod podmínkou, že odvoláš tu matičku (notabene s hrubkou), máš u mě Rotalu, trochu Ceratophylla, Ceratopteris (z hladiny), plovoučky a asi i nějaký Microsorium by se našlo. ;-) Jdu "číhat"! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 22:12 ladis Re: mahy
Zdravim cetl jsem vas prispevek jestli by to slo tak bych si jich vzal 6 kousku 3 samecky a 3samicky jestli to jde poznat ja jedu v pondeli do cb tak bych si je tam mohl vyzvednout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 17:36 Žena sivon [1694] - PlžiRe: mahy
Určitě se hlásím o dva samečky, víc se mi do akvárka nevejde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 17:09 Muž mahy [0] - CichlidyRe: Spooky1
nehoří to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 13:11 Muž Spooky1 [0] Re: mahy
ZDar pane. Parmičky bych dyžtak nějaký ubytoval... Ale nejdřív tak za týden počítám, když to dobře půjde... Jak na to chvátáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 11:28 Muž mahy [0] - Cichlidy
čauky lidičky známý i neznámý ;-)
mám tu navíc pár desítek kusů parmiček duhových(převážně samečky),kdyby jste měl někdo zájem,samozřejmě za dáčo :-) nevím teda jestli se na některý ze srazů do cb dostanu,ale když tak bych je po někom mohl poslat.A kdyby náhodou,tak budu prodávat pár akvárek různých velikostí,kdyby měl někdo zájem písnu sem rozměry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 10:49 Muž Spooky1 [0] Re: gaume
Tak to nic moc. V Rusku a na Ukrajině, slunečno, teplo dost a ryby co jsem koukal na rybáře tak asi celkem brali... X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054?od=2301