Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:32 Muž micz [132] Re: filipkriz
No klidně liapor tuším 50 litrů za 150 kč.... To akvárko stejně ještě není zajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:29 Muž azonic [63] - RostlinyRe: filipkriz
To že dokážu zapojit el. předřadník ze mě ještě nedělá elektrikáře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:26 Muž filipkriz [53]
Ja tu ted ctu stary debaty, a je tam asi 3x doporuceni, ze maji lidi zkusit klidne bazen.filtr.pisek - ale nikdo na to zatim nenadava.. coz je mi divny.

kazdopadne vymena dna se rovna znovu zalozeni akvaria, ktery jeste ani neni pomalu zabehnuty .. s tim ze bych ryby musel dat bud do 78l akva ze sklepa nebo do konve na odstavani vody ( 60 litru nebo tak nejak to ma ) a stravil bych na tom vikend ..


to dno je pekny, hezky se do toho saze, kytky v tom drzeji, nepada do toho bordel takze prakticky neodkalim zadny sra**y .. ale ty koreny nevim, jak sou na tom ..

uvidim na jakej rozpocet me vyjde ten novej kryt, esli mi tu panove truhlar Squit a elektrikar Azonic pomuzou to postavit a uvidim.. protoze to novy dno ( 40 kilo cca substratu ) me nakonec vyjde na este vetsi penize asi :-D

paleny jil - napr liapor ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:05 Muž micz [132] Re: azonic
Tak tak ;-) Vím že je to hodně velkej zásah ale vyměnil bych dno. Pro kytky je podle mě nejideálnější něco na bázi pálenýho jílu velikosti do 4 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 14:04 Muž azonic [63] - RostlinyRe: micz
Možná na tom dně taky něco bude ;-) když tak nad tím přemýšlím tak filtrační písek používají "MALAWIsti" kteří mají tak akorát přivázanej Anubias na kameni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:59 Muž filipkriz [53]
Do dna sem pri zalozeni nasypal Intial Sticks, nejaky hnojivo do dna.. nektery kytky dou skoro ve tme, ale kdyz sem chtel akvarko kde budu mit treba CUBU, tak to asi bez svetla a cocka neudelas ..

kvanta hnojiva sem tam urcite nedaval, drzel sem se spis pod spodni hranici toho co se doporucuje i uziva v CB bezne ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:46 Muž micz [132] Re: filipkriz
Podle mě ti kytky moc nechcou jít v tom jemným písku prostě se jim dusí kořeny. Mě osobně ani v klasickým písku nikdy nic moc nerostlo. A tím, že ti pořádně nerostou kytky nedokážou spotřebovat ty kvanta hnojiva co pereš do vody a tvoří se řasy. Rádi rostou v proudu vody to je fakt. Zkus přestat hnojit a nech běžet CO. Co by si mohl zkusit je hnojivo ke kořenům, protože stejně většina rostlin co máš u tebe v akvárku příjmá živiny hlavně kořenama. To tvoje dno je pořád prakticky nový a s minimem živin který se do něj stejně asi budou docela špatně dostávat protože je to tak jemný že tam nic nezapadne....Spíš bych zaboroval se dnem než hnojit do vody...Dno je základ akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:37 Muž azonic [63] - RostlinyRe: micz
Netvrdím že to nejde bez mrtě světla a hnojení. Jestli se někdo spokojí se Sagittarií a Růžkatcem tak může mít akvárko snad i ve sklepě. Filip dal přes 3 tis. za CO2 set s tím že se chce asi dostat na nějaký vyšší level, tomu by podle mě měl přizpůsobit světlo a samozřejmě živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:24 Muž filipkriz [53]
No a cim to teda je, ze mi to jde do hoven ? :-)

nejvic rasy se mi zda ze mam na kytkach, na ktery fouka proud z filtru ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:24 Muž micz [132] Re: azonic
Ono to teda fakt nepatří do tohodle tématu, ale já mám dusičnany a železo teď přes zimu ještě daleko nižší než vy v čb, kromě tablet ve dně bez kterých bych se taky obešel a pořídil jsem si jen na zkoušku asi před dvěma měsícema nehnojím ani nepřidávám CO. Mám 30 w zářivku a něco málo slabýho led pásku na cca 95 čistých litrů a roste mi všechno krásně a minimum řas. Zkrátka to jde i bez hnojení a brutálně silnýho světla. Ale pokud vás baví dvakrát do tejdne stříhat kytky, platit Eonu balík za elektriku a k tomu všemu než pořádně vychytáte správný složení PMDD mít stále problémy s různejma druhama řas tak prosim ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:23 Muž azonic [63] - Rostliny
S menší otravou už mám taky zkušenosti ;-) rozmotával jsem kabely k světlům, filtrům a pod. a jak jsem se ochomejtal okolo flašky s co2 tak jsem si omylem pootevřel redukčák tone když jsem přijel večer domů byl drop checker žlutej a všechny ryby u hladiny, hodil jsem tam dvě vzduchování a za hodinku byly ryby OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 13:20 Muž baronvontarkyn [0] Re: alexejvesel
já mam 1,5l petku a dávám 200g cukru a 5g sušeného droždí a každých cca 14 dní doplním 150g cukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 12:47 Muž filipkriz [53]
ja sem tim bublal do 78litru , pomer jsem mel tady z rybicek opsanej, a neotravil sem nikdy nic .. jakej mas difuzor ? ja bych se toho nebal.. spis ze ti to exploduje dys to prezenes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 12:23 Muž alexejvesel [0]
jinak kdopak má zkušenost s bubláním co2 z pet lahve?...mě to jede nějak moc...abych neotravil ryby:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 12:19 Muž alexejvesel [0] Re: azonic
ještě nějaký železo asi 0,06 a dusičnany sou na tom podobně...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 11:27 Muž filipkriz [53]
A jelikoz ji nechavam den dva odstat, tak ani ten chlor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 11:14 Muž azonic [63] - RostlinyRe: micz
Tím že přestane hnojit si moc nepomůže i když bude pravidelně měnil vodu. Rostliny potřebují k růstu draslík, dusík a mikroprvky. Budějcká voda krom O2 a chloru neobsahuje snad nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 09:57 Muž micz [132] Re: filipkriz
Ještě by si mohl zkusit PMDD na čas úplně vysadit. Pokud pravidelně měníš dostatek vody, tak rostlinám živiny taky doplníš.A CO můžeš mít puštěný klidně dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 23:07 Muž filipkriz [53]
jj to sem prosral :-D aneb ctyrky z chemie sem na gymplu nemel pro nic za nic tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 22:55 Muž azonic [63] - RostlinyRe: micz
Ve dně si myslím že problém nebude :-O Když už bublá COčkem tak bych přidal na světle a hnojil bych PMDD rozmíchaným podle návodu, ty samostatně rozmíchaný složky jsou určitě dobrý ale jak říkala Dáša na srazu, to že jsi je slil zase dohromady nebude úplně ideální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 21:42 Muž filipkriz [53]
jemnej je, ale kdyz sem mel v prvnim akva hrubsi, tak mi taky dost lidi rikalo, ze to je spatne, ze jemnej je dobrej. sazi se to do toho dobre a kytky nevyplavavaji, kobercovky chteli vylozene jemnouckej pisek, tak sem tam dal to..

hnojim tak nejak normalnej ako vsichni okolo co maj stejnou vodu a podobne zarostly akva a u nich s tim problem neni, tak nevim.. svetla je tam malo kdyz se to spocita na waty na litry tak bych to spis videl na to svetlo, ale nevim.. dno idealni taky neni, to je jasny, ale vymenit svetlo bude pro me jednodusi nez dno momentalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 21:08 Muž micz [132] Re: filipkriz
Osobně si myslým, že tvůj problém se špatným růstem kytek a tím pádem řasama je hlavně v tom písku do filtrací, kterej je hrozně jemnej a v hnojení. Světla pro kytky který máš v akvárku je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 19:54 Muž filipkriz [53]
uvidime po vejplate... premejslim esli se mam snazit zachovat puvodni kryt ( pridat LED pasek ), nebo se na nej vysrat, nechat si udelat jinej na miru a do toho dat 3,4 novy zarivky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:09 Muž azonic [63] - RostlinyRe: baronvontarkyn
Přesně tak. Světlo na nic a ještě to zastíníš plovoucíma kytkama, ve tmě nic neporoste :-O a pokud ti nezačnou růst kytky tak se řasy nikdy nezbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:50 Muž baronvontarkyn [0] Re: filipkriz
Ty potřebuješ víc světla. Ty to máš jak svíčku v noci v lese smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:44 Muž Squit [30] Re: filipkriz
jo ten samej filtrační co ty. Propral jsem ho, ale taky mam zákal, to je ale v každym novim akva. Filtr mam silnej, asi zítra vyměnim 1/4 vody a za den, za dva bude voda ok.
Hnojení je pro mě jedna velká neznámá. Snad ti někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:02 Muž filipkriz [53]
mas taky ten filtracni ? ja ho nepropral a byla to zezacatku docela tragedie :-D

ja sem dneska vymenil vodu a porad nevim co s tou rasou.. esli hnojit vic nebo min, jak predelat to svetlo.. je to bida, cim dal horsi, hnedy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 16:55 Muž Squit [30]
to baronvontarkyn: To jak si člověk jde na chvilku sednou k PC aby si odpočinul, tak vymejšlí blbosti. Už je vyloveno, vyčištěno, vyndáno 50l drtě, vymyto a jdu proplachovat nový písek.

to filipkriz: to by se vymějšlelo a dodělávalo jen mít prachy a čas. Prachy nejsou, tak člověku nezbyde nic jinýho než o tom jen snít a básnit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:58 Muž baronvontarkyn [0] Re: Squit
No tak to budeš dělat furt dokola ne??? Ještě si nevylovil ryby z jednoho a už chceš druhý......... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:42 Muž filipkriz [53]
tyvole kdybys mel jedno akvarko tak vymakany, jako kolik jich mas rozdelanejch a vymyslenejch, tak by to bylo nej akva na svete :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 15:11 Muž Squit [30]
už pokukuju po větší nádrži,např: http://www.ifauna.cz/akvaristika/inzerce/r/detail/1929427/prodam-akvarium-600l/ když už to předělávam, tak jestli to rovnou nevyměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:47 Muž alexejvesel [0] Re: Squit
ja lovim neonky ze 200 uz par dni a ctyry neonky mi porad utikaj :-D tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:39 Muž baronvontarkyn [0] Re: Squit
Já když lovil ve 30l krevety taky žádná sláva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 12:57 Muž filipkriz [53]
si ani nevedel, co tam vsechno mas, co :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 12:08 Muž Squit [30]
už je to tady, konečně jsem se rozhoupal a už mám skoro vypuštěné akva. Snad to stihnu dodělat dneska nejpozdějc zítra a pak hurá fotit a konečně založit prezentaci. Držte mi palce. P.S: lovit ryby a krevetky ve 400l neni žádná sranda, strávil jsem tím půlku dopoledne a pořád nacházim další a další....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:41 rejpal1977 Re: filipkriz
Super,nemelo by to trvat dlouho doufam.Jen se zabydlim,sezenu nejakej pokud mozno co nejtmavsi pisek,sezenu nejakou zeleninu a vlitnem na to foceni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 18:09 Muž filipkriz [53]
urcite, kdykoliv neni problem, po predchozi dohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 17:25 Muž alexejvesel [0] Re: radovanovo
pak došli ještě dva...squit a jeho holka...jako poslední... no potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 16:05 rejpal1977 Re: filipkriz
tak to by bylo fajn,jen ty akvarka musim dodelat,zatim jsou nemastny neslany pac jsem se stehoval tak to jeste neni ono,ale pokud bude tva nabidka platit i pozdeji tak se domluvime :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:46 Muž filipkriz [53]
Pokud si z CB tak by sme ti to mohli prijit vyfotit ... pritelkyne ma relativne kvalitni aparat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:40 rejpal1977 Re: radovanovo
Doufam,ze mi vydrzi co nejdyl.Prezentace bude jen musim udelat par uprav a sehnat nekoho kdo mi ty akvarka vyfoti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 14:45 Muž radovanovo [9]
já napočítal 18, ale nejsem dobrý počtář :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 12:51 Muž alexejvesel [0] Re: sivon
20 lidí tam bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 10:12 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Kvik
Kolik se nás tedy vlastně sešlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 09:20 Muž radovanovo [9] Re: rejpal1977
Jsem zvědav, jak dlouho se ti je podaří udržet. Nádherní jsou, to jo! A což takhle nějaká prezentace nádrže, co? R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 23:14 Muž Kvik [6]
Přidal jsem ke svému akvárku pár fotek se srazu. Kvalita foto - tablet bez blesku :-) příště se polepším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 21:32 rejpal1977
rybicky.net/atlasryb/duhounek_vidloocasy neni to u me zvykem, ale musim se podelit o mou velkou radost. Tuto krasnou rybku jsem si dnes koupil a musim rict,ze krasnejsi rybky mi v akvarkach jeste neplavaly.No proste parada jen me mrzi,ze jsem jich koupil jen sest a s nimi deset galaxek,mel jsem ty pocty otocit,ale to dozenu pac je to vskutku nadherna rybka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 21:09 rejpal1977
zdravim akvaristy z jihu nevite nahodou jestli se da v budejkach sehnat cernej pisek pokud mozno co nejnizsi frakce ke krevetkam a mini rybkam od flexiobkladu nebo jine firmi za rozumnej peniz nebo jestli mate nejakej zbytek tak 7 litru rad odkoupim za pripadnou radu dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 19:38 Muž Kvik [6] Re: radovanovo
Neboj oni si rozdělí místa a budou v klidu. Já jich mám asi 6 a to pořádný kusy a jsou v pohodě ;)

Jo Radovane a co vlak? Stihli jste ho nebo ne?

Pro ostatní - v kolik jste rozpustili setkání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 19:10 Muž radovanovo [9]
Je to samec, ale snad se to zklidní ano
Asi to chce vytvořit víc skrýší a úkrytů, což bude až v tom velkým akva! ano
R

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054?od=1301