Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - České Budějovice

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - České Budějovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 12:22 Muž azonic [63] - Rostliny
Především je problém v tom že bych musel mít nějakou standartní lahev což bohužel moje 500g není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 12:20 Muž filipkriz [53]
A to je blby ? Vsak to je ve finale to sami, ne ? pokud to neni teda nejaky extra drazsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:42 Muž azonic [63] - Rostliny
Na to Hasbu už jsem taky koukal zkusím jim napsat mail a Linde Gas lahve pouze mění, prázdná za plnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 00:00 Muž filipkriz [53]
Co Linde GAS ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 23:30 Žena ustavprochore [567] Re: azonic
Za mě 5.3. pohoda. :-)
U plnění CO2 mi strejček google vyplivnul ještě tohle: www.hasbu.cz , osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:51 Muž radovanovo [9] Re: azonic
No, mě taky moc nepřeje příroda, ale je únor, tak je to očekáníhodné :-)
Možná to nevydržím a objednám pár kytek z Ad už na tento týden, konečně snad začnu zařizovat tu novou průhlednou skříňku...Jestli někdo spěcháte a vybrete z nabídky, která je aktuální na Ad, tak bych kytky třeba přeposlal....
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:28 Muž azonic [63] - Rostliny
Nevíte kde v Budějcích plní tlakové lahve? Jezdím do Hlíza gasu a zdá se mi, že tam jsou docela drahý. Bylo by dobrý aby tam dělali i revize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 13:59 Muž Kvik [6] Re: azonic
Dal jsem ti palec ;-) K tomu srazu, mě 5. března nevyhovuje, jsem totiž v práci :-( Jsem pro 6. března :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:46 Muž azonic [63] - Rostliny
Mimochodem co ten sraz, vyhovovalo by 5. března je to zase úterý jako minule takže by mohla být slušná účast palec
PS: k objednávce kytek se nepřidám páč mi z AD napsali, že rostlinky co bych chtěl budou mít až koncem března tone prý jim nepřeje příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:04 Muž azonic [63] - Rostliny
Kdyby mě někdo chtěl podpořit palcem tak klidně může :-)

rybicky.net/odkazy/nej…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 11:55 Muž azonic [63] - RostlinyRe: filipkriz
Myslím si že asi nikdo tone kdyžtak se to objedná za plnou cenu, zase takový rozdíl to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 11:22 Muž filipkriz [53]
a ma tedy nekdo aktivni zivnostak na koupe prodej ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 21:38 Muž Kvik [6]
daho posílá vlakem :) vždy jsem si balík vyzvedával na nádraží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 20:54 Muž azonic [63] - RostlinyRe: ustavprochore
No chtěl bych do nového akva eleocharis a pogestemon helferi ostatní zatím rozmýšlím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 20:38 Žena ustavprochore [567] Re: azonic
No jo, ty chceš určitě nějaký špeky. To budeš muset prubnout spíš Rataje nebo Adama Votavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:34 Muž filipkriz [53]
kdyby nebylo na koho tak na me se to do CB klidne objednat muze, mam tu trvaly bydliste a postu asi 100m od baraku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:33 Muž radovanovo [9]
Tak už mě z Aqua-Daho odpověděli, je to přesně jak říkám....Napíšu víc raději ve vzkazu, eventuelně mě tady napiště! Díky. R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 14:40 Muž azonic [63] - RostlinyRe: radovanovo
Jak tak na to koukám tak kytky co bych chtěl zrovna nemají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 13:04 Muž radovanovo [9]
Ahoj, já bych se nákupu akvarijních rostlin v zimě nebál vůbec.
Jen kdyby byly tuhé mrazy - 15 a víc.
Kdysi jsem si taky nechal posílat kytky v zimě a v pohodě to dorazilo (když si vezmeš, tak balík putuje někde v autě nebo je někde v místnosti, pokud to není kamion, který je jen zaplachtovaný, tak to musí přežít ty 1-2 dny cestování).
Hromadná objednávka není vůbec špatný nápad, asi bych se přidal, ikdyž jsem švorc.
Mohlo by se to objednat na někoho z Budějic na nějaký den před srazem a pak bychom se šábli a rozdělili kytky.
A kdybychom objednávali takhle hromadně častěji, mohli bychom se stát "obchodníkem" a získat jiné ceny než drobný akvarista (teď jsem jim psal dotaz, tak uvidíme co a jak). Já mám třeba živnostenský list i na nákup-prodej (jen teď na zimu pozastavenou živnost
hmm )
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:50 Muž filipkriz [53]
Kamos kamose ted zarizoval asi 475l nadrz a koupil velkou krabici od aqua daho, asi nejakej ten balik pro akvarium dle velikosti a prislo to dobre zabalene, polystyren, noviny, igelit, mokre noviny, oznaceni proti mrazu ... a kytky uplne v cajku, takze na lepsi pocasi ani treba necekat


leknin me dycky vyleti az nahoru a akorat stini, videt neni pres kryt .... skoda, nevim... mozna mit HODNE svetla tak se za nim nepozene ale ... myslim si ze to je proste takova kytka.. nevim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:42 Muž azonic [63] - Rostliny
S Dášou jsme se už dřív bavili o tom, že bysme mohli udělat nějakou hromadnou objednávku kytek. Můžeme se domluvit na příštím srazu až bude příznivější počasí.
BTW co se už domluvit na příští sraz, třeba zase 5. a zase úterý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:39 Muž radovanovo [9] Re: filipkriz
Počkej, počkej!
Já myslel, že ta růžice listů zůstane u dna...Jestli to vyžene všechny listy na hladinu (což leknín běžně dělá, nevím však jestli i tropický), tak to ho radši ani nebudu chtít! hmm
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:43 pavelvon Re: filipkriz
Jo tak to by mne taky zajímalo.Z počátku paráda, udělal nádhernou kopici lupenů a časem začal blbnout a leze nahoru.Nějaký listy jsou tak 20 cm nad dnem a jiný vyletí během dvou dnů až na hladinu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:22 Muž filipkriz [53]
nahodou jak to udelaji, ze tim ten leknin roste u dna, nevite ? me to zene sileny slahouny na hladinu okamzite, klidne 40-50 cm stonek ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 09:47 Muž radovanovo [9] Re: Kvik
Ahoj, já jsem na stránky Aqua-daho koukal několikrát a furt mě vrtalo hlavou, jak to, že rostlinna-akvaria.cz nabízejí od Aqua-daho lekníny a samotné Aqua-Daho je nemá! A teď mě došlo, že Aqua-daho je nemá pojmenované latinsky Nymphaea ´Tiger Lotus Red´ nebo Nymphaea lotus 'Zenkeri', ale jen "Tiger Lotus Red"..... tone
(přitom tam několik leknínů mají a pojmenovaných Nymphaea...)
Nevím, proč tam mají jen obchodní název, když vše ostatní mají latinsky! ano
Tak díky za radu!
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 08:22 Muž alexejvesel [0]
Fotka k příspěvku tak sem si teda udělal set co2...no už mi to bublá skoro týden...tady je photo ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 22:18 Muž Kvik [6]
aqua-daho můžu doporučit, několikrát jsem kupoval kytky a vždy v pohodě ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 22:03 Muž Squit [30] Re: radovanovo
tady http://aqua-daho.cz/aqua-daho/katalog/T02.htm je máš po 45 kč/ks a i obrázek se shoduje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:44 Muž filipkriz [53]
ja sem tam kupoval nejaky veci k CO2 ( dropchecker, indikator a difuzor ) a ze srandy sem tam hodil jednu kytku. to co sem koukal a to co doslo me tak je akorat prebaleny aqua daho s par (desetikorunama ) korunama prirazkou

jinak s obchodem zkusenosti v pohode,jednani dobry, dodani druhej den, ceny taky OK

takze bych to zkusil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:15 Muž radovanovo [9]
Hele, znáte někdo tento eshop, eventuelně už jste tady něco kupovali???
www.rostlinna-akvaria.cz/…

(nechal jsem tam scválně lekníny, protože mě příjdou neuvěřitelně levné, nechápu hmm )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:03 Muž radovanovo [9] Re: ustavprochore
Tak, už ji máš za ušima :)
Ale CO2 sety by azonic mohl za dobrý peníz vyrábět, plus servis samosebou! ano
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:20 Žena ustavprochore [567] Re: Kvik
Jo, to můžeme. Až někdo nějakej sraz vyhlásí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:20 Muž Kvik [6] Re: azonic
jj ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:14 Muž azonic [63] - Rostliny
asi začnu ve velkém vyrábět CO2 sety :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:12 Muž Kvik [6] Re: ustavprochore
Neschytáš :) Mám v plánu přidat zářivky a postupně upravovat kytky, tak jsem myslel, že bych časem mohl přidávat CO2 :) Myslím, že to probereme na příštím srazu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:06 Žena ustavprochore [567] Re: Kvik
Dost možná tady od někoho schytám "za uši", ale nemyslím si, že tvé akva s pár echinodory a rohatci potřebuje uměle navyšovat koncentraci CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:01 Muž Kvik [6]
Taky začínám přemýšlet o přidávání CO2, Ale ještě jsem toho moc nenastudoval, chtěl bych využít současného vzduchování které mám zapuštěné ve dně akvária (90 cm vzduchovací opona), ale nevím zda by to CO2 protlačil :) Má někdo zkušenosti s CO2, aby mi dal rady do začátku? stydim Průběžně budu studovat a pak se podělím s mým návrhem pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:11 Muž azonic [63] - Rostliny
Nechtěl by náhodou někdo 500g CO2 lahev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:07 Muž filipkriz [53]
Zatim brzo soudit z 1-2 stonku po par dnech.. doufam, ze nepojde no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 10:59 Muž alexejvesel [0] Re: filipkriz
a chyta se ti ta didiplis ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 10:54 Muž filipkriz [53]
rotalu nejakou jedine bych mohl dat asi, aspon rizku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 10:47 Muž alexejvesel [0] Re: filipkriz
docela bych se podíval...a taky...se chci zeptat :ted sem zalozil nove nano...nemate nahodou nekdo nejaky prebytek kobercovy kytky?..nebo jinou utlou?..aby to nebylo prazdne?...mohl bych směnit za tu trochu co mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:49 Muž filipkriz [53]
vykopaly sme s Dasou par kytek a koreny sou jak z galerie... dno zatim nechavam.


btw nechystate se nekdo na tera burzu ( Squit ? ) ja bych zasel na chvili mrknout ale samotnymu se mi nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:20 Muž Squit [30]
přesně, nech to být a ono se to srovná samo. I mě se akva srovnalo samo a to jeden čas nebylo přes řasu na skel vidět ani 2 cm do akva. Spousta kytek to nerozdýchala, bordel jak sviň, jen jsem měnil týdně 50l vody a nic jinýho nedělal, když jsem šel okolo kava tak jsem otočil hlavu na druhou stranu abych se na to nemusel koukat. Za za několik měsíců se to samo srovnalo, přední sklo absolutně čistý bez jediný řasy, kytky co to přežili krásně rostli ryby taky. Ale trvalo to cca 3 měsíce.
Aby mě neomrzel pohled na fungující akvárium, tak jsem ho celý překopal a založil znova, jsem zvědavej jak dlouho se bude zajíždět todle, filtr původní, dno úplně nové, 150 litrů původní vody. Snad to bude stačit. Fotim postup prací, jak bude hotovo zveřejním jako odstrašující příklad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:03 Muž filipkriz [53]
Mozna to moc hrotim, ale to svetlo bude malo i v zabehlym akva, tak tech par korun do toho asi vrazim, a se dnem zatim pockam.. CO2 davam z bomby, hnojeni este promyslim..

vim ze na to hodne tlacim, ale strasne me stve se koukat na internetu na krasny akvarka a doma na zahnojeny zaraseny cosi .. chapu ze to nejde hned, ale asi je to jedna z veci, ve ktery nechci a neumim prohravat..

krome prostrihavani co je nad hladinu a vymeny vody se snazim do toho nestourat

s novym difuzorem doufam, ze uz nebudu sahat ani na intenzitu co2ky

uvidime. doufam ze si Dasa najde das zajit a posoudit to, asi koupim novy pmdd a necham to oddelene a uvidime

kazdopadne diky vsem za zajem i rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:53 Muž Karel z Tábora [21]
Ahoj všem Jihočechům,kde se dá v okolí Tábora nebo Budějovic sehnat Otík(Otocinclus affinis)Krunýřovec jednopruhý za nějakou normální cenu?V Táboře je maj v Super ZOO ale chtěj za něj 98,- a to se mi fakt nechce dávat.Poradíte někdo?Nejlépe nějakého chovatele.Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:01 Muž radovanovo [9]
Ahoj Filipe! Myslím, že na písku tolik nezáleží (ani na barvě, ani na jemnosti/hrubosti), měl jsem tam kdysi dost hrubý dno (až bych řekl štěrk), pak jsem to vyměnil za obyčejný prosátý písek z pískovny prosátý přes kuchyňské sítko (písek má asi 1-2 mm, je žlutý a funguje výtečně - na dno jsem dal teda ještě kuličky smíchané 1:1:1 rašelina:ornice:písek)
Důležité je být trpělivý, hlavní problém je dle mého v tom, že tvé akva není zaběhlé! (mě nějak začalo fungovat asi až po půl roce od založení).
Nějak se mě osvědčilo "nepřekrmovat, nepřerybňovat, měnit pravidelně vodu a moc do akva nešťourat". A taky nasázet dostatek kytek, což je základ rovnováhy v akváriu.
Nemám CO2 a když mě na začátku nerostly kytky, lil jsem 14 dní do akva asi 3 dcl sycené sodovky ze supermarketu za 3Kč /1,5 litr. A pomohlo to nakopnout kytky, pak už to nebylo potřeba :-)
Hnojení kytek na začátku bych "na začátku" úplně vynechal!
R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 16:59 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Squit
Mám taky stejný názor, pořád něco předělávat a neustále do akvária zasahovat není moc dobré. Mně se vždy po pletí stonkovek (a hlavně kryptokoryn - to je pak humus) rozběhně ruducha. Časem se to vždy zklidní.
Ale já nemám tak jemný písek jako Filip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 16:41 Muž Squit [30] Re: filipkriz
podlě mě to moc stresuješ, máš nové akva, to se prostě musí zajet. Ještě bych počkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 15:30 Muž filipkriz [53] Re: micz
rybicky.net/forum/hledat/…

co tady kde kdo radi tak sou s tim spokojeny lidi.. tak ja fakt nevim uz cemu verit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 79

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 78479x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14054?od=1251