Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2023 20:57 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Trochu je problém s velikostí akvária a i rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2023 14:43 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Starka
Jako trvalá teplota? Mrkni na nádrže terčovců zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2023 12:22 Žena Starka [234]
Uvažuji o dokoupení rostlin do 2o l akvárka k jedné bettě. Nějaký nenáročný "plevel", který vydrží vysokou teplotu cca 28-29°C.
Máte nějaké tipy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 22:18 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Lojza007
www.akvaria-aquascape.cz/…

Nevím jestli je dobře kořenící, ale je sehnatelná, jinak docela rarita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2023 22:05 Muž Lojza007 [1195]
Doporučíte mi prosím nějakou sehnatelnou náročnou červenou ideálně pomalu až středně rychle rostoucí rostlinu do popředí až středu, která dobře koření? Mám Alternanthera reineckii 'Mini', vypadá nádherně, ale pořád vyplouvá, stačí okolo ní něco dělat a už se uvolní. Většinou se ji pokusím tak dvakrát třikrát zasadit zpět a pak mně dojde trpělivost a letí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2022 11:08 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěla bych tu jen hodit zkušenost, že z testů nenáročných rostlin do středního pásma pro tetry u mě jasně vede Najas guadalupensis. A to specificky oproti Ceratophyllum demersum.
Růžkatec má tendence shazovat jehlice při moc velkých změnách teploty vody, což najasu nevadí, a růžkatec tvoří dlouhé stonky a je docela ostrý, takže tetrám nevyhovoval a neplavaly mezi ním.
Najas není tak hustý, má mezi sebou dlouhé mezery, a pokud ve tmě posvítím do akva, tetry spí/odpočívají v něm, hezky v hustých porostech.
Egeria densa se mi taky až tak neosvědčila, pokud je někde proud, vyhazuje hodně těch svých přichytávacích kořínků a není to pak tak hezké.
Řasu jsem teda měla ve všem, růžkatec na ní trpí taky dost, u najasu není takový problém s odmotáváním mi přijde.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2022 10:48 Muž Lojza007 [1195] Re: VLAZA
Já bych teda ještě doporučil vzít to od Rataje nebo z Profiplants. Posílají krásný malý rostlinky, naposledy mně z Invitalu dorazila odrostlá rostlina a teď dost bojuje s přechodem z emerzu na submerz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2022 18:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: VLAZA
Klidně tyto.
(Ono se to samo ukáže časem,jestli se jim bude "líbit", to nikdo neví :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 16:35 Muž VLAZA [2] – rostlinky
Dobrý den,
plánuji pořídit rostlinky od každého dva košíčky do mého akvária (viz:prezentace "54ka pro paví očka) ale nejsem si jistý jestli jsem vybral správně a jestli se jim v mích podmínkách bude dařit
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Předem děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2022 08:01 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
Dříve jsem měl v akváriu Halanthium bolivianum Česky Šípatkovec širolistý. Sice se také rozmnožuje kořenovými odnožemi ale u mně rostl pomaleji a nehrozila žádná invaze jako u Subulaty. Koukni na ní v atlasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2022 18:07 Muž Lojza007 [1195] Re: Rovano
Bohužel Samsung A32 fotí jak brambora. U starších fotek to líp vynikne. Určitě je to jedno nebo druhý, dřív dokonce rostla do výšky asi 20cm a pak se takto vytáhla asi na 50cm (jakmile jsou listy pod hladinou, tak je trhám). Ale v podstatě je to jedno, potřeboval bych tip na podobnou rostlinu, která neodnožuje nebo aspoň ne tak často a má podobný listy výšky ideálně 30-40cm, aby se v ní líbilo rybám.
Zatím jsem našel jako další variantu cyperus helferi a pátrám dál, třeba někdo doporučí něco ještě lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 17:41 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
To je někdy těžké. Když ty potvory rostou dle podmínek.

Ta tvá mi nepřijde ani jako Sub. ani jako Vallis. Je to taky zkresleno barvocitem foťáku a tím, že je to dost mateční rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 17:12 Muž Lojza007 [1195] Re: vaclav
Díky za tipy, potřeboval bych něco mezi těma dvěma blyxama, výška tak 20-40cm, aby to nerostlo až k hladině a zároveň aby to nedělalo malý trsy u dna, ale to si asi už moc vymýšlím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 15:30 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Já bych tam dal normální blixu rybicky.net/atlasrostlin/blyxa_japonica :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 10:57 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
Koukni na Blyxa aubertii (blyxa rýžovištní) je fajn a tak moc neroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 10:30 Muž Lojza007 [1195] – Náhrada
Řeším, čím nahradit trs sagittarie subulaty (možná je to valisnerie nana) v 250L. Strašně se rozrůstá a dost často musím vytrhávat trsy po celým akváriu. Normálně bych to všechno vyšklubal a nasadil tam nějaký drobný echynodorus. Ale v tom trsu se náramně líbí rybám a krevetkám, ryby v něm i přenocují, proto bych rád vedle něho nechal vyrůst trs něčeho podobnýho, ale co se nebude všude rozrůstat. Může to být i něco hodně náročnýho a pomalu rostoucího, světla i živin je dostatek.
Předem díky za doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 15:16 Žena Beastie [318] Re: vaclav
Mám tam tři docela veliké klacky a pár menších a na údržbu právě těch 5 tylomelánií, jednu neritinu a nespočet piskořek, které na dřevu dost často visí, takže předpokládám, že pečují. Ale přijde mi, že z něj opravdu jde hodně jemně hnědého prachu.
Původně jsem chtěla ještě přidat otocincluse, kteří by s biofilmem a rozpadem dřeva taky mohli pomoct, ale bojím se je dát do 27°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 14:58 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Samozřejmě dřevo ve vodě hnije a vodě to nepřidá. Na tohle jsou dobří Ancíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2022 14:52 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Pokud máš v akváriu hodně dřeva musí se ti o něj nějaký držkolez starat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 14:39 Žena Beastie [318] Re: Rovano
Já mám překvapivě hodně detritu všude na dně a na kytkách, ale začínám mít neblahý pocit, že je to jeden /nebo všechny/ klacky. Nepřekrmuji, odkaluji, vyměňuji jednou za týden 40%, nemám dle mého přerybněno a i přes to mám dno dost často dost pokryté. Budu to stejně brzo předělávat, až se mi namočí jiné klacky co jsem teda taky někde našla, chci i odebrat menší kamínky co se mi zamíchaly do písku, jen co na to koupím cedník o správné zrnitosti, tak pak uvidím, jestli se to změní. Vysvětlovalo by to i ty jednou dvakrát vysoké hodnoty NO2 a ty potenciální infekce co mi tam raší, jestli to dřevo aktivně hnije víc než má no.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 12:13 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Ano, jedna z identifikačních rostlin o rovnováze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 11:36 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Bordel se mi v Růžkatci nachytal jedinkrát. A to když jsem přehrabal 3/4 dna akva. A to tak, že úplně. Tak ho ber jako indikační pomůcku. Nezlobil bych se na něj. U mě jak začne hnědnout, vím, že něco není optimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 10:17 Žena Beastie [318] Re: Passenger77
Já tomu rozumím, ale potřebuji mít rostliny ve středním pásmu pro tetry, abych simulovala alespoň částečně přirozené prostředí. Pancéřníčci rostliny na dně tolik nepotřebují, protože tam mají na schovávání hromady klacků, a sekernatky mají hladiny taky zajištěnou kryptokorynou, riccií a limnobiem. Takže než řešit další kytky nebo i vallisnerie na dně, kde pro ně nakonec nemám takovou potřebu, tak tam radši nechám ty živino-žrouty a zbytek nebudu řešit.
I když teda růžkatec mě děsně nebaví, chytá se mi v něm bordel z vodního sloupce a má ošklivé tendence náhodně shazovat jehličí, když se něco stane. Hysterka jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 22:12 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: ...nechám volný průchod tomu růžkatci a egerii, vallisnerie nechám, když se zhorší (nehnojím, živiny určitě chybí) vyhodím a uvidí se... No ale právě Růžkatec a Egerie Ti vyžere většinu těch živin z vodního sloupce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 16:03 Muž Lojza007 [1195] Re: Beastie
No to je právě dost velký rozdíl, trojdílný mně taky zas tak moc neroste, je to prcek s minimálním týdenním přírustkem. Ale ten bílý je mnohem větší rostlina a mnohem rychleji roste, obvykle týdně zkracuju o 20-30cm jednotlivý šlahouny na hladině. Hnojím a hodně svítím, takže ti to tak moc neporoste, ale myslím, že by to mohl růst dostatečně rychle na to, aby to nesežrali šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 12:53 Žena Beastie [318] Re: Lojza007
Z předchozího pokusu mám pupečník trojdílný, zbyly mi z něj dva klacky, jsou teď v akva u krevetek tak uvidíme, mají už 7 mikro listů dohromady. Zázračně rychlý růst to teda nemá ale, uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 11:56 Muž Lojza007 [1195] Re: Beastie
U těch rostlin bych se nebál, taky mám skoro celoročně 25-26°C a v létě to leze ještě výš a většina rostlin roste jak zběsilá.
Zkusil bych někde bokem vypěstovat větší kus pupečníku bílého, ten roste fakt rychle a pak ho zasadit, jestli si s ním šnekáči poradí. V podstatě se mu bude dařit i nezasazenýmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 11:49 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Znám nádrž(zde prezentaci nemá) kde jsou placky(vyžadují vyšší teplotu 28-29°C) a je tam spousta běžných rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2022 11:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Beastie
Anubias a ruducha jsou staří známí - no, asi stejně jako valisnerie a ruducha...
Koukala jste na mé nádrže? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 11:18 Žena Beastie [318] Re: vaclav
No rostliny tam jsou potřeba, kvůli tetrám, pancéřníčkům, nejde to bez nich přeci. I kvůli odpadním látkám. U docela velkého množství rostlin je napsána limitní teplota 28 a poznámky že nesnáší dlouhodobé vysoké teploty, tak jsem právě myslela že to uvedu. Možná máte pravdu ale v tom, že nemá smysl tam něco zkoušet cpát, nechám volný průchod tomu růžkatci a egerii, vallisnerie nechám, když se zhorší (nehnojím, živiny určitě chybí) vyhodím a uvidí se. Anubias a ruducha jsou staří známí tam se to dá jasně čekat. Díky za názor, nebudu to lámat přes koleno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2022 11:08 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Beastie

Akva má 26-28°C takže většina kytek nepřipadá v úvahu. - A to jako proč? V takto teplé vodě rostou kytky úplně v pohodě.
Ale jak již psal Václav, je potřeba si vybrat mezi šneky a kytkama. Pokud chcete šneky, udělejte anubisarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 11:01 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Musíš se asi rozhodnout, jestli pěstovat rostliny nebo šneky obojí, jak vidíš asi nepůjde a ty rostliny co chceš přidat bude jen další žrádlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 10:43 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Poradím jen s Vallisnerií. Podle mě má málo Fe nebo Ca nebo prostě něčeho. Je úplně průsvitná a nejde do výšky. A na Anubiasu vidím tečky řasy. To by taky mohlo znamenat málo živin.
Zaměřil bych se tedy na zlepšení situace(sám mám co povídat :-D).
A ten substrát je hodně jemný. S tím nemám zkušenosti jak to propouští živiny(odpad ze žrádla a ryb).

Pro ostatní: Jedná se o tuto prezentaci:
rybicky.net/nadrze/16490
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 10:02 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsem tu zas, dotaz na jiné akva. Tylomelánie měly teď nějaké zahradnické období, takže ve 360l jsem přišla o všechny ludwigie, lotusy, sagitarie nepřežila po zasazení ani jednu noc. Momentálně v akva mám:
Anubias barteri var. barteri
Bucephalandra sp. green leaf (na hladině a přivázané, nedostanou se na ně)
Ceratophyllum demersum - vrátila jsem zase trs, uvidíme jak mu půjde ale je mimo dosah u hladiny
Cladophora aegagropila
Cryptocoryne aponogetifolia - listy má až na hladině takže je taky v bezpečí
Egeria densa - roste docela pomalu ale stabilně mimo dosah
Echinodorus grisebachii 'Bleherae' - hodně zmohutněl ale taktéž začíná mít hodně děr v listech, trochu se o něj bojím
Limnobium laevigatum - tohle je jak na houpačce, občas se mu daří, občas má málo živin, speciálně kombinace s růžkatcem je náročná
Vallisneria spiralis var. spiralis - ta taky pěkně zkomírá, začala jsem se třemi stonky, teď je jich sice 12 ale žádné vysoké listy, všechno okousané, nestíhá to obnovovat.

chtěla bych alespoň jednu rostlinu ještě přidat, objemově mám zelené hmoty docela málo. Buď mne napadl další echinodorus, třeba do květináče, jak bylo zmíněno, nebo jsem pročetla horácovy zkušenosti s rostlinami, ampulárie jsou podobné, takže ze seznamu vyšlo:
Bacopa australis
Staurogyne repens
Rotala indica
Hygrophila costata

Akva má 26-28°C takže většina kytek nepřipadá v úvahu. Má někdo zkušenosti s výše zmíněným a nějakými šneky, že by jim třeba něco nechutnalo?

Upozorňuji že samozřejmě šneky krmím, plus jsou v akváriu konstantně dubové/bukové listy, 1 týdně zelenina, spirulinové tablety,...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 11:12 Muž Lojza007 [1195] Re: Beastie
Plovoučky obecně nemají rády silný proud, takže by ho to chtělo přiškrtit. Aby mně plovoučky moc nelítaly, tak nechávám část rostlin až k hladině, kde se zaseknou a ve slabším proudu drží, pak se jim daří dobře.
Možná by bylo ze startu dobrý hnojit a ideálně přidávat i CO2, až se to pořádně rozroste, tak s tím postupně přestat, bude to podle mě jednodušší. Kromě anubiasů se bude určitě dařit i microsorům, k hladině vyrostou nějaký nenáročný rotaly a rychle se rozrostou hydrocotyle, jakmile je hnojím a hodně svítím, tak přírustky jsou tak 20cm/týden a furt to leze z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 11:08 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Beastie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. V žádné nádrži už nemám zasazenu kytku ve dně. Pouze anubiasy, případně křín v květináči za kořeny a růžkatec s okřehek či salvinií na hladině. Viz mé prezentace. A na dně Lomariopsis.
Klidně se ptej.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 10:43 R Muž ctibum [6895] Re: Beastie
Co třeba tohle rybicky.net/forum/19595 a/nebo tohle www.akvarista.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 10:30 Žena Beastie [318]
Mám opět dotaz na kytky a obdivuju lidi, kteří si to umí naplánovat a rozumí layoutu a vůbec.
Chci docílit následujícího:
a) ve dně nebude zasazeno mnoho kytek, vpravdě minimum, plocha dna by měla být volná
b) bude zde položen jeden až dva klacky, na kterých mohou kytky být přivázané
c) horní část akvária by měla být nějak zarostlá, ale ne tak moc, aby mezi tím ryby nemohly plavat

Akva je bez topení, v zimě to znamená 19° min, v létě max 23°odhadem, uvidíme. Zatím je tam docela silný proud na hladině ale můžu ho otočit ke dnu.
Momentálně tam mám anubias na kameni a na jiném kameni hnědovku, ty můžu převázat na ten potenciální klacek. Růžkatec se na hladině docela zařasuje, tam bude problém jinde, ale díky proudu se vždycky zmuchlá do chumlu v jednom rohu.

S jakými kytkami tohodle můžu docílit ? Teď nemám žádné hlaidnovky, v jiných akva limnobium mám, tak bych mohla namnožit tohle. Snažím se najít inspiraci u ostatních nádrží ale zatím marně, ta volná plocha dna je snad nemožná. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 15:06 Muž RAP [1553] Re: Heartlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 11:48 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Heartlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 07:41 Heartlet
Zdravím vás,
chtěl bych poprosit o radu jaké rostlinky k Heros rotkeil,Heros Notatus
Akva 300l.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2021 15:48 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Máš pravdu Davide.
Když to necháš růst ze dna tak se Pupečník vytáhne a vypadá všelijak. Jinak ho budeš muset pořád prichytaávat a tvarovat aby nějak slušně vypadal.
Míval jsem ho u předního skla a dělal takový "hájek", ale byla to zbytečná drbačka.
Proto ho už nechávám na plavačku.

A nebo použít drát, jak píše Václav..a žaby se pak můžou snažit jak chtějí :-)

A co takhle Pepanův břeh?


Tady je ta fotka toho "hájku" :-)

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 13:00 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Z drátu si udělej U a připichni ho do dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 12:08 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Ahoj Petře,
ano, ale sám výš, že to vypadá jak na chůdách a dlouhé kořínky, jak to odrůstá směrem ke světlu :-D
Se obávám, že žabky to velmi rychle vyryjí, než se stačí kořeny rozrůst a stabilizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 20:15 Muž PetrO [752] Re: Beastie
Píchnout do dna se Pupečník dá.
Dřív jsem ho nakouskoval a napíchal hezky u sebe a i tak se rozrostl.
Ale jestli Ti žáby hrabou, tak ho nejspíš budou vyhrabávat taky.
Poslední dobou Pupečník zachycuji za roztřikovací rampu a nechám rozrůst u hladiny.
To se mi osvědčilo asi tak nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 15:09 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Beastie
Pupečník na moc dlouho nezasadíš. Leda ho dočasně k něčemu přivázat, dokud z toho neodroste. A pak znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 14:16 Žena Beastie [318] Re: Lensha
Zvolila jsem si tedy pupečník. Má někdo nějaký tip na to, jak to zasadit? Žáby mají strašnou radost, že je tam kytka, pod kterou se můžou schovat, takže mi ty opatrně zasazené květiny neustále vyhrabují.
Má někdo nějakou radu?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 13:22 Žena tramtra [3202] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2021 13:03 Lensha Re: Beastie
A co některý druh pupečníku? Některé ani nemusí být zapíchnuté v zemi. Roste to jako plevel, ale dobře se to dá ostříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 12:43 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Beastie
Jo tak, to je jasnější :-)
Záleží, jak ty žabky jsou velké.
Já mám třeba trsovitou Kryptokorynu:
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_flamingo
Když se jí daří, tak ty listy jsou na řapíku v trsech v délce 15-20cm.
Na těch fotkách v atlase (i na NETu) jsou rostlinky menší, protože barva je výraznější a tuhle rostlinu prodává barva, ale běžně vyroste výš...Tady mám fotku ze starého layoutu:
rybicky.net/nadrz/24961/20.jpg…
Určitě se dají najít i jiné vizuální typy, jako třeba Vallisneria sp. 'Mini Twister'
nebo nějaký menší/střední Anubias taky dokáže udělat "deštník".
Doporučuji projít atlas, v rozšířeném "pokročilém" nastavení se dají zadat hodně podrobné parametry.
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=0