Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 08:39 S Muž invalida [3881] Re: Bella
Taky se mi s jarem rozjížděj řasy tam kde maj vokna vliv na světelnej režim. Stačí lehce upravit časy na časovačích a je to. Ovšem kam sem si napsal vyhovující hodnoty netuším. Takže budu štelovat a štelovat a až na to přijdu bude zas zima a tudíž světla málo. Takže budu zase štelovata štelovat. je to kurvaštelung nekonečná práce. hmm Bella napsala: Kdyz se vratim zpet k tematu - nahodou jsem zjistila, co tem mym krevetkam chutna uplne nejvic - flusky ze zaneseny hadice. Strasne se mi to ted zanasi a usazuje. Kdyz tu hadici promackam (a ze to jde pekne ztuha), tak ty usazeniny vylitnou - a to mate videt ten krevetci slet. Na to kolik toho bordelu vyleti to maji uklizeny raz dva. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 21:28 R Muž ctibum [6909] Re: Bella
Nepražený, nesolený. Půlka stačí ;-) Já už teda napichuju na nerez drát do kola :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 21:26 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: ctibum
Jako... orisky kesu? No to nee, to ani nahodou, to snim sama (a hrozno taky). Neumim si to kesu predstavit napichly na spejli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 21:03 R Muž ctibum [6909] Re: Bella
Já jim napichuju kešu, hrozno a takový věci na bambusovou špejli. A nejvíc hoblujou tu špejli... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 20:58 Žena Bella [1047] - Rostliny
Kdyz se vratim zpet k tematu - nahodou jsem zjistila, co tem mym krevetkam chutna uplne nejvic - flusky ze zaneseny hadice. Strasne se mi to ted zanasi a usazuje. Kdyz tu hadici promackam (a ze to jde pekne ztuha), tak ty usazeniny vylitnou - a to mate videt ten krevetci slet. Na to kolik toho bordelu vyleti to maji uklizeny raz dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 20:49 S Muž invalida [3881] Re: romant
Zdar
Nejsem žádnej olšolog ale řek bych že je to fuck. Krom toho kdo pozná křížence? Zvlášť z jednou rukou plnou mobilu a druhou trávy nebo cigára. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 20:30 R Muž romant [27987] Re: invalida
A která u nás rostoucí je ta správná a nebo se dají použít šišky od všech přírodně u nás dostupných? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 20:22 S Muž invalida [3881] Re: romant
Ahoj
Vono je vobčas taky důležitý poznat olši jako strom. A to sem fakt zažil nejednou. hmm A ti ať teda platěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 20:01 R Muž romant [27987] Re: Bella
Však tak, já jenom že pro lidi, kteří to z nějakého důvodu nedávají existují i akceptovatelné nabídky, ono taky upřímně, ne všichni máme možnost chodit na srazy kde se obvykle tyto výměnné obchody realizují, ale už toho nechám, sám sebe budu muset pokárat za OT příspěvky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 19:54 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: romant
Do prirody nechodim, jezdim ;-) terenni vozidlo s nahonem na ctyri kopyta :-) = v pripade potreby i prenosny zebrik. Videla jsem i inzerat na vykup olsovych sisticek, jako privydelek. Ale uprimne - natrhat a rozdat kyblicek sisticek v hospode je fajn. Ale delat to pro ty prachy... ono, ne ze bych v okoli nemela olse, ale ty vetve (a sisky) jsou tak blbe pristupny a dosazitelny... mokrady a vetve vysoko... a pak to nejak zkulturnit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 19:12 R Muž romant [27987] Re: Bella
Nečteš, nevíš, neznáš, do přírody nechodíš, tak platíš. :) Rozhodně to není osobní, jenom po svým glosuji. ;-) Jinak dají se sehnat i třeba za 175,- Kč litr, tedy cca 150g a to už je opravdu hodně šišek, tedy podle mě je to solidní nabídka a ta už se dá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 18:59 Žena Bella [1047] - Rostliny – Re: NHKG
Ale ono se to da pochopit :-) kdyz se treba podivas na 25 olsovych sisticek za 135kc :-) ...

www.profiplants.cz/…$
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2017 12:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NHKG
- v podstatě se jedná o plevelnou rostlinu, proto se našel komerční odbyt u použití v krevetkáriích
- patrně se to odvodilo z přírody, kde v tomto typu rostliny, hledá úkryt celá řada živočichů
-semenáček kaktusu stojí do 100kč, tady ho mají za 60kč (cca 20cm výška), tedy co jsem naposled viděl, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 12:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lacewings
V tom případě nechápu tu cenu, viděl jsem 100-150Kč za větvičku. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2017 12:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bella
-v podstatě se jedná o zcela běžný druh kaktusu, který si lze pěstovat doma
-v řadě případů se jedná o CYLINDROPUNTIA IMBRICATA ,tedy mrazuodolnou opuncii keřovitého vzrůstu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 12:14 S Muž invalida [3881] Re: Bella
No typicky okoukaný z přírody..na poušti obvykle padaj kaktusy do vody..tý je tam přece spousta smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 11:48 Žena Bella [1047] - Rostliny
cholla kaktus - slysim o tom prvne (dik), zajimavy, by me zajimalo jak na to nekdo prisel, ze se to da dat do akvarka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2017 10:39 S Muž invalida [3881]
Zdar. Krevetky ovlivňuje leccos. Nejvíc jim vyhovuje klid, možnost úkrytů a bla bla bla. Abych řek pravdu tak za těch odhadem deset let co je mám každej den objevuju něco novýho a zajímavýho. Něco mi dojde samostatně, něco si přečtu a následně vysleduju, něco napsanýho bejvá hovadina něco zase funguje jak kdy.
Co se týče tý barevnosti tak červená je zastrašovací ale někdy i machrovačně naparovací barva např. před pářením atd. Ovšem modrá. respektive gen nesoucí modrou je poměrně nestálej a hlavně způsobuje rakovinu a různý mutace. Teda líp řečeno v přítomnosti modrýho genu se tyhle anomálie vyskytujou velmi velmi častěji.
To neberte jen pro krevety ale obecně u všeho živýho.
Dokonce je prokázaný že modře kvetoucí kytky nesou velmi častějc jednu skupinu toxinů. Ale to už je složitější.
Píšu ale hlavně kvůli humbuku kolem umbuku.
Co se na to vykašlat a začít se zase radit o krevetách atd.
Kdo třeba znáte cholla kaktus a co si o něm myslíte?
Já ho zkusil a krevetky ho prolejzali. Takže závěr je že v malým akva možná dobrej úkryt ale rozhodně při týhle ceně dobrej marketingovej tah. Ale taky sem zkoušel vyrobit s dětma podobně členitej úkryt levněji a povedlo se. Používám třapinu což je zbytek z hroznu po otrhání bobulí. Stačí vplést do sebe, vtlačit do dutiny z pvc trubky, dutý cihly, vykotlaný větve atd. Nebo jen pod plochej kámen. Ale stejnou službu udělá hustá rostlina.
Tohle je jen než se naučíš udržet rostliny naživu a než pochopíš že míň péče je někdy víc a základem je trpělivost. Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2017 09:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Amatértom
-no, v prezetaci sám uvádíte jistá fakta ,že ohledně krevetek to nebylo až tak zázračné ,jak se zde snažíte předestřít v diskusním foru
-to modré podkladové dno jste taky chtěl nechat zarůst, což samo o sobě vyvolává otázku, proč?
-FB je možná dobrý natlachání, relax, odbornosti tam moc nehledejte, to spíše na fakultě kterou studujete, v sekci oboru zoologie, případně odborných forech se specializací na daný druh
-sociální chování a způsob života krevet, je mnohem složitější, než se zjednodušeně uvádí na některých "zdrojích", tomu odpovídá třeba i forma specifického přizpůsobení se okolí v biotopu, symbiotického chování, atd.
-modrá není zrovna moc přirozená barva, červená barva je dokonce pro některé druhy přímo stresující,
-červená barva v přírodě je jedním ze "znaků" případně možného nebezpečí atd.
-proto tvrzení ,že barva dna nehraje žádnou významovou složku, je zavádějící ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 08:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JoKa
Mrzí mě, že máš s ,,umbukem'' špatné zkušenosti, ale pochybuji, že se týkají krevetek. Nemyslím, že by z mých předchozích příspěvku vyznělo, jak upřednostňuju design nad potřebami živočichů. Znovu píšu, krevetkám na barvě dna nezáleží. Zároveň bych chtěl poděkovat za příjemnou a výchovnou vložku na závěr. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2017 23:02 JoKa Re: Amatértom
Není ani tak důležité, tedy pro tu krevetku, jak kontrastuje a vypadá na daném podkladě, ale jak se cítí a prospívá v daném prostředí... Tady nejsi na umbuku kámo, tady řešíme i jiné věci, než jen kontrast a design...
A teď utíkej pověsit příspěvek na zeď, že Pepíček na rybičkách zlobit...!
Jo a není zač... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 15:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: invalida
Asi věc názorů, stejně jako krevetky s některými druhy ryb. Každý bude tvrdit něco jiného. Důležité je, že to danému člověku klape. Krevetky chovám od května, dno mám černo-modré a red rilli tam prděj krásně. Jak si říkal, na barvu má velký vliv vyřazování nestandartů. Moje krevetky mají například sklon přecházet z red rilli do blue jelly. Pokud to tedy shrnu, barvu dna bych tak jednostranně nepřikazoval. Pokud má odpovídající zrnitost a nepouští do vody nějaká svinstva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 15:28 lenkalor Re: Amatértom
Taky jsem si do krevetkária dala černé flexi obklady, protože se radí tmavší dno. Ale kdy jsem později přenesla některé modré neocaridiny do akva s bílým pískem, tak barvu ani po dvou měsících rozhodně neztratily. Některé se mi tam zdají ještě výraznější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 14:57 S Muž invalida [3881] Re: Amatértom
Ahoj. Zdravá kreveta je víc než kreveta NA KONTRASTNÍM PODKLADU a když má klid bejvá hezky vybarvená..když dobře selektuješ. Rády se vracej k naturální formě. A to zabučení když někam vlezu není od věci. ;-) Amatértom napsal: Tmavé krevetky vypadají dobře na světlém podkladu a světlé na tmavém!! za tím si stojím. Hodně krevetkářů na facebooku ve skupině se shodne na tom, že krevetkám je to jedno, záleží jen na tom, aby byl vhodný kontrast mezi krevetkou a dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 13:17 R Muž ctibum [6909] Re: Amatértom
Tak pravda, dávat černé krevety na černý písek je asi nepraktické :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 13:05 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
jak jsem psal na facebooku skupina krevetky a krevetkária tam se to řeší také dost často. A taková var. Schoco na černém prostě není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 12:58 R Muž ctibum [6909] Re: Amatértom
No zatím vedu 2:1 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 12:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Právě jsem se chystal z daných stránek citovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 12:51 R Muž ctibum [6909] Re: Amatértom
maniakva.sweb.cz/…

cit.: "Použití substrátu není nutné, zvláště tam, kde chceme krevetky chovat a odchovávat ve velkém množství a usnadnit si údržbu akvária - ale je třeba vzít na vědomí, že zbarvení krevet se často přizpůsobuje podkladu a intenzita barev v takovém holém akváriu bude zřejmě slabší."

Osobně mi to dává smysl. Být krevetou, snažím se splynout. Tedy ne být tmavý na světlém podkladu a světlý na tmavém...

Ale rozhodně se nepřu. Nejsem kovaný krevetkář a nikdy jsem detailně nestudoval schopnost krevet přizpůsobit intenzitu zbarvení podkladu. V krevetárku mám černý flexi, ale ten už není prakticky pod kobercem vidět...

EDIT:
Tak abych byl fér, tady www.prokrevetky.cz/…; píšou zase toto:
"Co se týče barvy dna, tak krevetkám je úplně jedno jakou barvu dna zvolíte; na to jak se jim bude dařit ani na jejich zbarvení nebude mít barva žádný vliv . Myslete na kontrast a fakt, že bílá krevetka bude na bílem dně velmi špatně vidět, stejně jako černá na černém. Je tedy jen a jen na Vašem vkusu jakou barvu zvolíte, mějte však na paměti že přírodní barvy lahodí oku vždy lépe."

EDIT EDIT:
www.akvakrevetky.wz.cz/…
"Na tmavém podkladu se krevetky cítí bezpečně a nádherně se na něm vybarvují."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 12:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lacewings
Tmavé krevetky vypadají dobře na světlém podkladu a světlé na tmavém!! za tím si stojím. Hodně krevetkářů na facebooku ve skupině se shodne na tom, že krevetkám je to jedno, záleží jen na tom, aby byl vhodný kontrast mezi krevetkou a dnem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 11:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
- samotná vybarvenost některých druhů krevetek, je závisející na barevnosti dna
- ve většině případů se jedná o černou barvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 11:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Taky mám dno částečně do modra. Krevetkám je to jedno. Možná jim bude trvat než si zvyknou na ty přechody modro-bílá a zpět. Důležitější je, že si tam nemají do čeho zalézt. Nějaké mechy, řasokoule, travičky, prostě něco hustého. Za to by tě klidně mohli odměnit prckama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 11:16 R Muž ctibum [6909] Re: Honzulka12
Tady jsi správně ;-)
Jestli tím "Příště bych to dělal už jinak" myslíš založení akvárka, tak to klidně ještě můžeš napravit. Jestli máš prezentaci aktuální, zakládal jsi to 10.3. a už tam máš krevetky, tak je dost možný, že ti toho moc nepřežije, protože to není zaběhnutý a pokud se nepletu, tak krevetky potřebují pořádně zaběhnutou nádrž...
Vyházel bych ty mušle a kosti, nebo co to je, přidal kořen, rychlerostoucí nenáročný rostliny, třeba jávský mech a/nebo řasokouli, to mají krevety rády, pár šneků (okružák, kružník, levatka).
To dno... To jsou barvy oblíbenýho klubu? :) No nevím, je to o vkusu, já bych to vyhodil a dal černý nebo hnědý flexi. No ale koukat na to budeš ty. Akorát si nejsem si jistý, jak se to bude líbit krevetám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 10:28 Honzulka12
A jinak kdyz jsem to akvarko mel zalozene a v nem krevety tak po te mi nekdo poradil odkaz sem,ze tady je vse potrebne. Priste bych to delal uz jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 09:39 R Muž ctibum [6909] Re: Honzulka12
Yirka napsal: Na bříško sestoupí až později, v pozdnějším stádiu nošení.

Což u tebe pravděpodobně nenastane, jestlis je dal do té týden "staré" nádrže, prakticky bez rostlin... X-)

Takže spíš než o vlákno Chov krevetek bych se víc zajímal o vlákno Zakládání akvária, Výběr vhodného dna (!) atp.

A také o základy dobrých mravů, třeba kapitoly Dobrý den, Prosím a Děkuji... To už ti tu psal jiný jinde... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 06:57 Muž Yirka [9126] Re: Honzulka12
Na bříško sestoupí až později, v pozdnějším stádiu nošení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 02:01 Honzulka12 Re: shaula
No to prave nevim co to muze byt? Myslel jsem ze vajicka maji na brisku mezi nozickama.shaula napsala: Že by sedlo s vajíčky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2017 23:21 Žena shaula [20]
Že by sedlo s vajíčky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 22:30 Honzulka12
U krevetek zluta skvrna za hlavickou,co to znamena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2017 23:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Honzulka12
- vůbec ne,
-vše závisí na typu akvária které pro chov máte, včetně druhů rostlin a techniky
-pokud s chovem začínáte ,je dobré si nastudovat základ na webu o chovu krevetek
- www.krevetkus.cz
- www.krevetky.cz
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 23:17 Honzulka12
Jak dlouho by se melo svitit krevetksm? Musi se svitit celou noc nebo ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2017 17:02 jurek Re: rafajkl
Sulawesky určitě ne do 30 litrů, jsou hodně choulostivé a v takto malém objemu nebudou podmínky stabilní, určitě to nedoporučuji.
Pro Caridiny i Neocaridiny to je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 16:55 R Muž ctibum [6909] Re: rafajkl
No já to myslel spíš jako informaci pro ostatní :) Já mám red cherry a ty si u mě udržují populaci samy podle velikosti nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 16:33 lenkalor Re: rafajkl
Neocaridin se ti tam vejde víc,jsou méně náročné a i o něco menší, ale mě se tedy víc líbí Crystalky. Mám oboje a množí se zatím přibližně stejně. Začínala jsem u obojího s 10 ks. Vždy tam byli samci a samice tak napůl a stačilo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: prasan
Taky se mi líbí, ale netroufnu si. Nevím, jaké mám složení vody a i kdybych měl fajn, u nich to předpokládám je o jednom blbém zakolísání a je to v kelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:06 rafajkl Re: ctibum
Druhá volba je Caridina Red Crystal Grade A nebo Neocaridina heteropoda var. Blue Mary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:57 - Re: rafajkl
Chcieť je pekné ale Sulawesky patria medzi najnáročnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:57 rafajkl Re: rafajkl
Chci, Caridina Sulawesi Dennerli (Cardinal) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl
Kolik se jim bude chtít. Při dobrých podmínkách přes sto a víc.
Začínal jsem na dvaceti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 14:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: rafajkl
Kup jich cca 20 a když se jim bude dařit, samy se rozmnoží na optimální počet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=901