Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:36 Muž Damillo [114] Re: malyLibor
malyLibor napsal: ... a ten starší název má samozřejmě přednost před tím původním...

Mohl bys mát tohle trochu objesnit? Já nevím, nejsem v tomhle kovanej, ale mám takový neodbytný pocit, že ten starší název je právě ten "původní" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 12:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
To je složité. Obvykle se to mění proto, že se přijde na to, že určitý druh už byl popsán dříve někým jiným pod jiným názvem a ten starší název má samozřejmě přednost před tím původním... ale je spousta dalších pravidel pro názvy živočichů kterým já nějak moc nerozumím... to je otázka pro odborníka na tvorbu názvosloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 11:03 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
coze proč se to vubec měnilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bali
Prasan už to v atlase nechal opravit už v týdnu, takže na rybičkách máme aktuální název :-) Ale nebojím se, že by se zas něco brzy u krevetek v názvosloví nezměnilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 09:31 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lhajek
ano, většinou v rohu. na spojich skla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ssetam
Mohla by to být vajíčka nějakých šneků - Levatka nebo Okružák .... lepívají je i po sklech. Zejména pokud se to nijak nepohybuje tak by to tak mohlo být ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:59 Muž Chem [837] Re: bali
bali napsal:
to lhajek: ano, nyni je to neocaridina davidi (takze pokud se nekomu chce muze tu opravit atlas :) )


Jo, to je zajimava informace. Ona uz je stara par mesicu, ale je pravda, ze na facebooku a crustahunteru, coz je pro krevetkare ze SR a CR asi nejcastejsi zdroj informaci, se to objevilo az v poslednim tydnu... Stejne je nabiledni, ze bude nejakou dobu trvat nez si na to vsichni zvyknou, atlasy se na webu prepisou... A pak jeste nejaky rok potrva, nez se to zacne pod tim nazvem i prodavat a objevovat v cenicich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ssetam
Proto doporučuji No planaria. A kdybys nevěděl, kde koupit, tak snad to nebude proti ničemu, když tu udělám malou reklamu skvělému prodejci panu Koblasovi z Ledenice (pro stýčka googla stačí akvaristika koblasa). Posílá i poštou, a když jsem mu zavolal jednou odpoledne, jakou mám doma kalamitu, měl jsem to druhý den dopoledne na poště.
Jinak je tu celé vlákno o ploštěnkách rybicky.net/forum/12011
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
Takto vypadají všechny ploštěnky, co jsem viděl, jen podle druhu se liší velikostí - viděl jsem od 3mm do 2cm - a také barvou - od mléčně bílé přes béžovou až po skoro černou. Všechny jsou pro krevetky nebezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:16 ssetam Re: malyLibor
Mno ostřeji mi to vyfotit nešlo. Je to něco jako sliz, nehýbe se to, připadá mi to jako vajíčka nečeho. Jedno jsem už odstranil a dal do sklinky s vodou, a je stále bez pohybu...
Koukal jsem na ten článek o ploštěnkách. Jenže ten přípravek je jedna pilulka na 400-450l, já mám 20litrů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:13 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:) No já právě jsem si říkal že by se moje představy o ploštěnkách tak moc lišily od pravdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 15:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Na té fotce nevím... Je to dost rozmazané, ale na ploštěnku to nevypadá. Ploštěnka má výrazné znaky tyto: 1) na předním konci hlava ve tvaru kosočtverce (někomu to připadá, že má uši), a za 2) má ústní otvor asi uprostřed těla na břiše, což ani jedno na této fotce nevidím, ale mohu se mýlit.. jak říkám, na fotce moc nerozeznám, soudil bych však na nějakého spíše neškodného červa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:11 ssetam Re: predator3313
No to právě nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
to na te fotce je ploštenka coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ssetam
Na ploštěnky je velmi dobrá No planaria - je tu o ní vlákno. Pozor, zabíjí citlivější šneky, v některých akváriích zabíjí i méně citlivé. Krevetkám neubližuje, na ploštěnky je obvykle velmi účinná, bohužel ne ve všech akváriích. Proč někomu (mně) účinkuje skvěle a jinému ne netuším, možná je to dávkováním - dávkuji přesně podle návodu a po dvou týdnech opakuji léčení. Skvělý článek o ploštěnkách a jejich likvidaci od jednoho z nejlepších znalců krevetek u nás zde: www.krevetkus.cz/… . Myslím, že Flubenol hubí současně ploštěnky i nezmary. Nezmar obvykle není pro krevetky nijak nebezpečný, ale někomu v akvárku vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:09 ssetam Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Díky moc
projel jsem fórum a zjistil že mám asi toto:
1.Mikro ploštěnky (koupil jsem mini gupky a uvidím)
2.Mechovku plazivou
3.Nezmar..
Pak mám ještě něco co je asi možná něco s ploštěnkou, ale nevím

A teď babo raď :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 20:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
super :) jeste sem koukal na caridiny a docela by zaslouzilo promazat tu "mandarinkovou", je tam snad 5x :/ spravne by snad melo byt thambipillai.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2013 20:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: optimas
optimas napsal: Když budu měnit tu vodu v nově založeném akva jak píšeš. Musí být voda odstáta nebo tam můžu dát přímo z vodovodu?
Ja odporúčam odstátu (pár hod) s aspoň približne rovnakou teplotou ako v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 19:25 - Re: bali
Opravil som a čakám na schválenie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 19:24 Muž Robo [45] Re: malyLibor
Když budu měnit tu vodu v nově založeném akva jak píšeš. Musí být voda odstáta nebo tam můžu dát přímo z vodovodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 19:12 - Re: ssetam
Je to tu ,lebo som o tom písal :-D
Hľadaj Vorticella alebo Epistylis ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 19:10 - Re: lhajek
Neocaridina davidi var.red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2013 19:10 Žena petulinakk [2016] Re: ssetam
Malý lezoucí tvor může ( a nemusí :-)) být ploštěnka. Ploštěnka v akváriích s krevetkama není příliš vítaná, a pokud tam byla jedna, bude jich tam víc. Doporučuju si najít obrázek jak ploštěnka vypadá, porovnat to s nálezem v akvárku, a když to bude ona tak zkusit vyvraždit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 19:04 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: ssetam
to sem jeden cas mel u krevet taky, me to prislo jak plisen spis...


to lhajek: ano, nyni je to neocaridina davidi (takze pokud se nekomu chce muze tu opravit atlas :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 17:29 ssetam – Vajíčka ploštěnek, plíseň, nebo řasa?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny nadšence. :-)
Začnu jako 80% uživatelů, jsem začátečník v chovu krevetek, mám akvárko jen s krevetkami, Caridina a Neocaridina. Asi před 3 dny jsem si na rostlinkách a kamenech všimnul čehosi do jsem zde na fóru nenašel.
Připadá mi to jako krupička, ale ta by se měla držet u dna, na plíseň je to možná moc kulaté, A řasa?
Navíc jsem si po důkladném zkoumání akvária všimnul maličkého lezoucího tvora. Toho jsem vytáhl.
Malá krevetka to nebyla, ty bezpečně poznám. ;-)

Nevíte někdo? Nebo zde prosím dejte odkaz na článek.

Díky moc.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 17:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
Chápu to dobře že staré známé Neocaridiny se zase jmenují jinak? Moje němčina je slabá tak se raději ptám a navíc je to další změna v jejich pojmenování ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.04.2013 15:31 - – Zmena!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:00 Muž moskyt8 [21] Re: jamajcan
děkuju za skvělé informace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.04.2013 07:09 jamajcan Re: moskyt8
PMDD Sakurám neškodí.Ani jílové kuličky s PMDD,pokud jsou použity tak,jak mají.Množství nepřízpůsobuj objemu vody v akváriu/to se dělá u kapalného PMDD/,ale počtu kytek a množství substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2013 22:55 zbinda
myslim že když dáš pro začátek míň tak tím určitě nic nezkazíš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:51 Muž moskyt8 [21] Re: zbinda
já jen, že se po tom rozlomeni ty živiny možná uvolňují mnohem víc tak aby to těm krevetkám neuškodilo tak jsem to myslel ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2013 22:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: moskyt8
Zastrčit do substrátu, množství samozřejmě přizpůsob objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:37 zbinda Re: moskyt8
myslim ze je tady primo tema na tohle, ty kulicky se zahrabavji ke korenum takze ozirat by je nemeli a skodit krevetkam by nemel, co se tyka toho rozdeleni tak to asi vydrzi kratsi dobu akorat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:17 Muž moskyt8 [21] – PMDD
Poví mi někdo zda jsou hnojící kuličky PMDD v hodné do akva s krevetkami (Sakurami)? nemohou jim nějak uškodit? a jak se aplikují? to se asi zahrabávají do písku k rostlině nebo jsou jen tak volně položené na dně... ale to by je pak mohly krevetky ožírat :-O Chci se zeptat zda je možné tyto kuličky rozlomit na menší kousky protože bych je chtěl použít v v poměrně malém 10 l akváriu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 14:22 Muž Damillo [114] Re: Cosmogagy
A nebo - pokud se ti podaří jej sehnat - hnojivo VIMI. Mám, používám a nedám na něj dopustit. Ale co jsem se doslechl, tak v ČR k nesehnání :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 12:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: ivaha
Ve stutečnosti to je asi 5 druhu + mražené a zelenina...ale s tim množstvím je to fakt...předevčirem mi začalo protíkat akvarko, takže jsem to cele musel vyndat a dat do noveho a tech krevet co jsem našel...jsem se nestačil divit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 12:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Akvárko je poměrně malý a krevetek máš hodně, napsaný máš jen dva druhy krmení. Já bych řekla, že to je málo, zkus jim to zpestřit, třeba jim něco chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: ivaha
To byl extrem... moja nějak nebyla doma dlouho a nikdo nekrmil.. a fakt byl vzrostly, tak 25cm...a zbyly jen stonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
No taky jsem nikdy neslyšel o tom že by požíraly živé..ale u mě to tak fakt bylo..jedna jim dokonce utíkala ještě a oni ji honily... :-D :( tak sem ji musel utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jamajcan
:-D jo jsem si vědom toho, že mají kartáčky :)
No s tím nedokrmením nevím teda, znám lidi co nekrmí skoro vubec, sem tam tam hodí kus kopřivy a je to, kdežto já jim tam toho dávám hafo...ale je to možný :-D každopadně těch plovoucích mam hafo takže mi to vubec nevadí že se na nich pasou, stejně je každy tyden vyhazuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 11:40 jamajcan Re: predator3313
To tak vypadá,že Tvé krevetky jsou hladové a nedokrmené.Momentálně mi žije doma v různých nádržích cca.800 krevetek a nikde jsem podobné nájezdy na kytky nepozoroval.Ještě nutno doplnit,že krevetky rostliny neohlodávají/nemají kusadla/,ale stírají kartáčky,které se k tomuto účelu vyvinuly z prvního páru končetinu řasožravých,/popř.vějířky u filtrujících,klepeta u dravých/.Takže případné poškození rostlin není okusem,ale otěrem kartáčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:35 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: predator3313
Ty moje to sice nedělaj, ale pokud nějaká umře, tak jí zlikvidují, mrtvolky prostě nemám, jen někdy vidím nějaký zbytek, jsou jak piraně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
No tak moje třeba jsou schopné se pustit do jiné krevetky ktera je třeba trochu zraněná..ale ještě hodně živá tak ony se na ni sesypou ... už jsem to několikrát zrozoroval... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kahua
Mám ho skoro přímo pod světlem, udělalo krásný široký stélky. Když jsem nechala příliš zarostlou hladinu, dost zkrpatělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:06 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: ivaha
Rozdíl je i v osvětlení, tam kde mi roste, je menší. Ale i když není krásné, slouží jako úkryt pro mladé krevetky i sličenky, tak ho zatím nechávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 11:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Moje v koříncích plovouček opravdu jen oďobávají, plovoučky rostou jako zběsilý. A rohatec by ani při rychlosti jeho růstu nemohly stihnout zlikvidovat ;-)

kahua: monosolenium se jim líbí, ale roste mi při nich moc pěkně. Možná spíš bude rozdíl v jiných podmínkách v tom dalším akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:00 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: predator3313
Tak v tom případě jsou ty moje jako tvoje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kahua
No moje by toho byly schopny, ale je pravda že jeden kámoš tady na rybičkách prohlásil, že moje krevetky by sežraly i ocelovou tyč... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:45 Žena kahua [223] - Miniakvária
A když už jsme u té likvidace, je možné, že krevety ožerou i monosolenium? V akvárku, kde jsou krevety, je ožrané a ošklivé, tam, kde nejsou, roste hezky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: ivaha
:-D Vím že se to tady omývá stále, a já se nechci pouštět do nějákých rozsáhlých debat. Ale aspon u mě v akvárku to rozhodně není pravda, at už je to Ceratopteris cornuta, který například mojí přítelkyni sežrali krevetky upe celý, nebo moje Limnobium laevigatum, kde krevetky doslova vyhlodávají díry do listů palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=1851