Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2012 23:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
V pohodě se do nich pusť. Neocaridiny ti půjdou v pohodě a pokud nemáš dusičnany a máš tak hezky měkkou vodu, tak snad i ty crystalky. Pokud jim tam dáš navíc burčák, budeš mít pH 6,6 a můžeš si hvízdat. Nejsi někde od Opavy? Tam mají takovou vodu snů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2012 23:57 Rakvista
A jinak mám pro Vás vážené společenstvo příjemnou zprávu jsme hrdí rodičové prvního klubání CRS hop tak uvidíme zda nebude poslední a co se udrží hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 23:53 Rakvista Re: ivaha
Oni nejsou tak naivní jak by se zdálo vyžadují fakturační číslo atd.jak kdyby šlo o státní tajemství smich originál prověrka do desátého kolene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 23:50 Rakvista Re: nokoska
Někde na jůtůbku je video jak Helenka a nemyslím Vondráčkovou se cpe krevetkou ;-) ale otázka zůstává z jakého důvodu hmm i zde o tom byla nějaká polemika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 21:02 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Jak to mám udělat v akváriu s krevetkama (cherry) a Kardinálkama vietnamskýma, aby se mě ty malý šneci přemnožily?
Když jsem měl jako desetiletej kluk v akva 2 gupky, tak se přemnožovali v pohodě a teď nic.
Nebude to třeba překrmováním ryb nebo krevetek a co zbude tak mají šněci a ti se množí až na hranici dostatku potravy?
(Celý příspěvek myšlen tak trochu ironicky. Reálně odpověď nepotřebuji, pro sebe v tom mám jasno.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 20:09 Žena kahua [223] - Miniakvária
Tak když se tu tak probíraj ty testy, tak já si dnes koupila CO2 od Rataje a hned jsem se pustila do měření, jsem byla jak malej laborant :) Vyšlo to ještě světlejší než nejsvětlejší kolečko, tak snad správně, ale PH (Rataje nemám, zatím nikde nebyl), tak mi vychází až 7,4...což je asi dost, když chci do budoucna krevetky :-( KH (rataj) vyšlo na 3 a GH (sera) na 7....nějaká rada, když se budu chtít pustit do krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:21 S Muž invalida [3881] Re: dvorak002
Neee.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:16 Žena nokoska [21] - Miniakvária
tak to zrovinka zjištuju a co jsem dočetla, tak pokud nebude mít nedostatek potravy neožírá ani rostlinky. Spíš požírač zbylé potravy a uhynulých kusů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dvorak002
jsou nějaký teorie o tom, že žerou krevetky, ale není na to žádný slušný důkaz. Pravděpodobně je ani nežerou, i kdyby tak Red cherry se ti budou dost rychle množit i přes to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 18:14 Muž Karel z Tábora [21]
Díky všem za vysvětlení co je Helena ... :) Jen ještě dotaz nebude mi požírat malé nebo i větší krevetky???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:11 Žena nokoska [21] - Miniakvária
jo a když jsme u té Heleny mě se rozjíždějí ty prťatý šneci taky, ale zatím jen po málu myslíte, že jí tam můžu dát? Nebude mi pak požírat malé krevetky? (teda pokud se někdy dočkám ano )???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2012 18:07 Žena nokoska [21] - Miniakvária
a já třetí :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 18:07 Žena nokoska [21] - Miniakvária
kluci se tady nějak nechápete ne??? dvorak002 tu Helenu myslí šneka Helenu pokud se nepletu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 18:05 Žena petulinakk [2016] Re: dvorak002
Václav myslel rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna něžně zvaná "helenka", fakt funguje ;-)

EDIT: zas jsem druhá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 18:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dvorak002
Klíííd - to není prča. Koukej: rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 18:02 S Muž invalida [3881] Re: dvorak002
Jo laborantka s kafíčkema cígem na pysku ti přijde nepravděpodobná? Já znám nejmíň 4...a za balíček čokolády ti test upravěj že by ses divil...to není fór :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:55 Muž Karel z Tábora [21] Re: invalida
?co?Myslim to fakt vážně nepotřebuji aby si tu někdo dělal prču ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:46 R Muž romant [27982] Re: invalida
Já jsem tady v jiných vláknech opakovaně psal, že beru vodu ze studny a mám tam 50 mg/l a i více dusičnanů. Jelikož testy jsem nikdy nevlastnil, tak jsem skáknul do laborky VaKu a za peníz co by mě stál nějakej ten slušnejší kapkovej test jsem si tu vodu nechal otestovat, no a vím na čem jsem. Tento postup bych doporučil všem těm pochybovačům a domácím chemikům kteří lamentují nad testama. Vypovídací schopnost domácáho testování beru s rezervou, tedy pokud není-li někdo zaměstnanec příslušný laboratoře a je schopen si to sem tam testnout v rámci pracovního procesu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 16:53 S Muž invalida [3881] Re: host
To nevylučuje to že někdo opisuje čísla...není to možná běžný všude ale na severu jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 16:28 host Re: invalida
Václave, ono se dá ledaco, ale tohle není jako nějaký market. Labiny VaKů bez akreditace jsou kontrolovány pravidelně těmi co ji mají a ještě hygienou. Pokud by se zjistil problém, tak dotyční dostanou pěkně po pérkách. Když se posere deset lidí kvůli zelenému salámu, je to něco jiného jako když se to stane tisícům lidí. U malých dědinských vodovodů mohou být problémy. Tam to většinou má na starost nějaký "dobrovolník" kterému někdo ukázal co kam má nalít a čím otočit.
Ale jak jsem napsal, jestli má Libor problém, vzorek, nechat si udělat kontroní rozbor a ví na čem je. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.07.2012 16:11 S Muž invalida [3881] Re: dvorak002
Helenu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 16:03 Muž Karel z Tábora [21] – Likvidace šněků
Ahoj poradí mi prosím někdo jak nebo čím zlikvidovat šneky u krevetek?Měl jsem jich tam pár a teď je jich tam milion snažím se je vyndavat a lividovat ale je tam mrak malejch.Potřeboval bych něco aby je to zlikvidovalo a neublížilo to krevetkám.Mám tam krevetky Neocaridina denticulata - RED CHERRY a neocaridina - zelená všem moc děkuji za jaké koliv rady ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 15:45 S Muž invalida [3881] Re: host
Opisování periodických vzorků je bohužel běžný.........host napsal: Můžeš prosím říct, co víš o provádění rozborů laboratořemi vodařů a následně kontrol laboratořemi hygieny? A chceš snad říct, že rozbor "nějakými kapičkami" je stejně přesný jako profesionální laboratorní rozbor? coze
Není jednodušší, pokud máš problém, se obrátit na příslušný VaK se žádostí o kontrolní rozbor, než psát blbost? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 15:26 Žena nokoska [21] - Miniakvária
Tak jsem se rozhodla, dneska si nechám dovést vodu z českého ráje v barelu. Pracuje tam každý den a tak nebude prozatím problém to takhle řešit. Než se dohodnu kde a jak koupím Co2. Nejdřív jí změřím a snad to teda bude lepší než tady. Bude krásně odstátá a snad to prozatím pomůže. A začne se dařit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 14:05 host Re: malyLibor
Můžeš prosím říct, co víš o provádění rozborů laboratořemi vodařů a následně kontrol laboratořemi hygieny? A chceš snad říct, že rozbor "nějakými kapičkami" je stejně přesný jako profesionální laboratorní rozbor? coze
Není jednodušší, pokud máš problém, se obrátit na příslušný VaK se žádostí o kontrolní rozbor, než psát blbost? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 13:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
OK. Možná tomu tak není všude. Stačí? Nechci se s tebou zbytečně dohadovat. Jestli ti to udělá radost, klidně tady napíšu, že je to tak u nás. Ovšem o tom, jak je to jinde, si každý může udělat snadno obrázek sám. Testy na NO3 stojí pár korun a jsou hotové za čtvrt hoďky i dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 13:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
a myslíš, že je to tak všude? tohle nečtou jen lidi z tvé dědiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2012 13:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Nemyslím. Na jejich oficiálních stránkách není o dvou zdrojích ani slovo. Rovněž tam není ani písmenko o tom, že by voda měla mít okolo 50ml/ dusičnanů. A spousta dalších údajů je tam značně odlišná. Proto si myslím, že se jejich údaje ani v nejmenším neshodují se skutečností. Tedy, po většinu roku. V okamžiku měření se pravděpodobně se skutečností shodovaly... na tom místě, kde je odebírali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
takže se voda pohybuje v rozmezí parametrů těchto dvou zdrojů, ale tvrdit, že uvedené hodnoty se ani v nejmenším neshodují s tím co teče z kohoutku je trochu přehnaný, nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Na tom jsem byl na stránkách mého dodavatele vody. Píše tam nějaké hodnoty z nějakého rozboru, provedeného v nějaký den. Ovšem u nás do vodovodu se míchá voda ze dvou zdrojů, a to v poměru, v jakém je potřeba, aby byl požadovaný tlak. Proto nejen že dnes není voda ve kvalitě, v jaké byla včera, ale kolísá to nerovnoměrně i v průběhu dne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
U nás taky otestují vodu v akvaristice zadara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 09:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: katterinecka
Nemám o tom ani tucha, budu se muset poptat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 09:09 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: jamajcan
jooo jsi mě pobavil takhle po ránu :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:48 S Muž invalida [3881] Re: nokoska
Obě "akvaristiky" mám 25 kiláků a tam bych nekoupil ani seno pro králíky...........ale zatím si stačím s tím co mám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 08:48 jamajcan Re: invalida
To si tu vodu radši do něčeho vem.Z kapsy by Ti vytekla! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:43 Žena nokoska [21] - Miniakvária
Tak pokud máš někde poblíž akvaristiku se tam dojdi zeptat rovnou s vodou v kapse :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:41 S Muž invalida [3881]
Tady je všude opuka...takže měkkou nepředpokládám stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 08:38 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: invalida
jsem si to nechala udělat ve speciálce, kde teda nakupuju, ale pochybuju, že vědí kolik tam utratim....udělali mi to zadara palec teda základní, ale i tak je to dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: invalida
test na no3 mi stejně nefunguje, a ostatní taky moc nepoužívám. Je dobrý vědět jestli máš vodu měkkou nebo tvrdou ale tohle ti aspoň ve vodárně řeknou :-D nebo to poznáš podle toho jestli se ti dělá vodní kámen ve varné konvici :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2012 08:22 S Muž invalida [3881] Re: katterinecka
Serm se bez nich vobešel takovejch let tak to vydržim...mě testujou šneci...šneci nahoře =no3 nahoře atd...voda smrdí =je něco špatně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: invalida
to ti pošlu testy a výjde to levnějš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:11 S Muž invalida [3881] Re: katterinecka
Jo to se mi vyplatí...mám to akorát100 kiláků na Masaryčku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: invalida
zeptej se v Bráníku, tam ti ho udělaj možná i zadarmo. Ale podle mě jde všude jen o rozbor akvaristickými testy, ne nějaký detailní a extra přesný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:06 S Muž invalida [3881]
Někdo tady psal že si nechával rozbor dělat v akvaristice...Kolik to může stát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: nesouhlasí ani v nejmenším s tím, co ti teče z vodovodu.
na tom si byl kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivaha
záleží pod jakej vodovod spadáte nebo jestli máte vlastní zdroj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 00:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Žabka
Když se jdu podívat na Čevak, tak po kliknutí na kvalitu vody pro naše město mi vyleze toho www.eag-wasser.eu/… - jelikož tam těch míst je víc, tak beru to, co je nejblíž k našemu baráku :-O Jinak nevím. Vlastně jinak bych to musela změřit, ale já jaksi neměřím stydim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2012 23:59 Žena Žabka [387]
Problémom obzvlášť menších obcí je, že berú vodu z miesta A s vyššími číslami, z miesta B s nižšími a namiešajú to "tak akurát". Aspoň u nás v okr. Blansko je to tak...Takže pokiaľ nie si z väčšieho mesta, aj tak sa nedopídiš, akú vodu vlastne máš. Fajn je dať rozbor vody na Deň vody zadarmo zmerať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 23:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rakvisti
Vodárny mívají na svých stránkách detailní rozbor vody... lterý splňuje normy a nesouhlasí ani v nejmenším s tím, co ti teče z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2012 22:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: rakvisti
Tak se vodáren zeptej jménem polovičky, ne? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=2551