Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:24 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Některé druhy obsahují nějaké kyseliny, které nejsou asi až tak dobré pro krevetky.
Četl jsem to na jedné stránce a i na několikati fórech. Co je na tom ale pravdy to já nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: safidara
když dáš "další fotky" tak tam máš fotek až až. Jinak google ti jich ukáže ještě víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:02 safidara – Hledám,hledám, nenajdu...
Hledám a hledám jak vypadá krevetka red chery jako dospělá a nemůžu ji najít...
prosím mohl by mi někdo sem na odkazi dát fotku dospělé krevetky red chery?
Díky moc!!! ano
zdraví safidara hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: metkyks
Ano, je to nově objevený druh z loňského roku.
Oproti Galaxi se množí daleko líp.
Jeho cena se teď pohybuje od 80,- do 100,- Kč.

Já momentálně odrostlé prcky nemám, ale deně se jich líhne tak 4-6.
Cena za jakou je budu nabízet se bude odvíjet od cen tak za 2 měsíce.
Momentálně nabízím jen jikry, které si každý muže odchovat doma.
Teď jsem prodal několik jiker do Španělska, USA a Holandska za cenu $25 za 40 jiker. Pro tuzemsko je ta cena menší (nižší poštovné) a potom taky podle požadovaného množství jiker.
Jejich líhnivost je při dobrých podmínkách cca 90-95% a po týdnů života zatím zádný úhyn.
Dalo by se říct, že jsou vhodné i pro začátečníky.

Ale tohle je už mimo téma o krevetkách. Tak pokud se to moderátorům nebude líbit, ať to přesunou podle svého uvážení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: metkyks
já mám v desítce skoro jen kryptokoryny, jednu na druhé a simoni simoni se množí dobře (i když je pravda že na prodej to není)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:36 harpunar – Semtex,prosím ty máš tyhle medaky?
To je docela nově objevený druh,tak se ptám.Jináč já krevety pěstuji a naopak mám v každé nádrži anubiasy a v pohodě.Ale hlavní rostlinou je mech,ten krevety milují! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: metkyks
Aha, tak z toho moc moudrý nejsem... :-O
Tak jinak: co myslíte tou "kyselostí kryptokoryn"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:21 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Kolik to koštuje tato rybka?
Slyšel jsem ale nezkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:21 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
No prostě je tam nedávám. Měl jsem je v jednom akva a nemnožili se mě,ale samo že to nemusí byt tím. Znám spoustu lidí co mají jak kreveťule tak i crypto v akva a vše funguje jak má. Já je tam ale nedávám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 17:55 safidara – red chery a nebo snad nějaké drobnější?
Zaza napsal: Z Olomouckého kraje se nedají sehnat krevetky!!Neví někdo kde v olomouckem kraji je jedno jaky druh ano

vím o 2 obchodech v jednom ají poslední 2 chery a v druhém mají nevím jak se to jmenuje ale je to mallilinkatý druh... pls napiš dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: metkyks
...Nedávám do akva moc Cryptocoryny a to pro jeji poměrnou kyselost, ale to je jen o mém pocitu...
Že jsem tak smělý - a co vám ten váš pocit o kyselosti kryptokoryn sděluje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 15:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud by chtěl někdo vhodné drobné rybky ke krevetkám, tak mi napište SZ.

Tady je malá ukázka:

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:58 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj, pokud by jsi chtěla nějaké krevule do začátku, tak ti do brna klidně nějaké dovezu, protože tam každých 14 jezdím. K nim by se určitě hodili i nějaké drobné rybky. Kytky bych tu taky nějaké navíc vytáhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:33 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Kreveťák
Ahoj, strach s toho že ti krevetky utečou mít nemusíš. Pokud budeš mít vhodné podmínky neutíkají. A ani se o to nepokouší. U rostlin je to snad jedno co tam dáš nevím o nějaké rostlině která by nějak extrémně vadila. Fámy o anubiasích a že jsou jedovaté jsou myslím si hloupost a ze skušenosti mám ověřené že to není rostlinou. Nedávám do akva moc Cryptocoryny a to pro jeji poměrnou kyselost,ale to je jen o mém pocitu.
Důležité je vybrat si jaký druh krevetek chceš mít a zajímat se o něj. Je totiž veliký rozdíl mezi Crystalkami a obič Cherry.Jestli máš nějaké dotazy klidně piš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:26 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Akva
V obchodě bych krevetky nikdy nekoupil. Většina je importů a ty jsou složité. Řešení je jasné nějaký privátní kreveťák. V Brně nění problém sehnat víceméně cokoliv a i Kreveťáků je na výber neurékom.
Jen bych si tu dávál pozor na nějaké ty zlatkopy nebo masivní překupníky.
Krevet mám několik druhů a většina z nich jsou mé odchovy. Takže pokud by byl zájem tak není problím se mě zeptat klidně i jen poradím.
Za koho se mohu zaručit je z Brna Chem ten je velice spolehlivý a solidní kreveťák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 09:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Emmik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 09:28 Žena Emmik [1] – Krevety Brno?
Ahoj, bydlím v Blansku což je 20km od Brna. Chtěla bych si z tohoto akvária uděla krevetárium rybicky.net/nadrze/4482 . Nevíte kde v Brně nakoupit pěkné krevetky? nebo nenabízí nějaký Brňák?
Tohle akvárium bylo pro drápatky, ale ty už delší dobu nemám a akvárko je prázdné. Nechala jsem ho být a už tam mám jen půlku vody, ale anubiasy se krásně rozrostly. Mám tam spoustu velkých kamenů. Můžu je tam nechat když tam budou krevety? na akvárku mám dané pouze pletivo a má tam být vnější filtr. Jak mám akvárium zabezpečit, aby krevetky neutekly? bojím se, že ikdyž tam dám např sklo tak krevety vylezou ven po vnějším filtru. a poslední dotaz. Které rostliny mají krevety nejradši? :-) Moc děkuji za jakékoliv rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 20:57 JagerMaister
no ja som sa čudoval keď sa mi krevetky pozvliekali v sáčku pri prevoze z akvaristiky ... nemali ani úkryt ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 20:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
- pekny palec nedavno jsem neco podobneho uvidel nahodou v AQ a bylo to taky tak rychle, cucel jsem s open mouth :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2011 12:49 JagerMaister

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michelle051
přidej jim tam nějaký mech, třeba jávský, tomu se daří skoro všude a krevetky si do nej zalezou. Jak koukám máš to docela pusté, ještě bych rostlinky přidala. A CO2 je zbytečné když tam v podstatě žádný kytky nemáš (ty co tam jsou rostou hodně pomalu), aby sis pak osádku nepřiotrávila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:23 Michelle051
tak to ste ma ukludnili :) dakujem ano len sa bojím že napr pri drgnutí akva sa mohli nejak zlaknúťa zdrhnúť.. ale majú koreň plný kadejakých dier takže hádam nie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:51 S Muž invalida [3881] Re: Michelle051
Když budou mit podminky tak neutečou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michelle051
já mám krevetky v odkrytém akvárku a neutíkají, jen jim musí být dobře. Musí mít dobrou vodu a mít se kam schovat kdyby tam byli nějací predátoři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2011 18:05 Muž navik [908] - SumciRe: Michelle051
Pokud budou mít krevetky vhodné podmínky, nemusíte se bát, že budou z akvária utíkat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:00 Michelle051 – Aby mi krevetky nevyliezli
Na mojom akvárku mám položené obyčajné sklo- lenže hadička on filtra tam robí dosť velkú škáru:-O
a ja neviem čo s tým mám robiť ? krevetky ktoré by som tam dala by mi určite vyliezli :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 14:40 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: FelidaeS
28C je na CRS fakt hodne. minuly rok cez leto som si ich takto uvaril asi 17 ks. tento rok uz pri vyssich teplotach chladim ventilatorom z PC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 13:08 Žena FelidaeS [61] Re: kaqpo
Nám taky byly měsíc naprosto ok a pak najednou nebyly...možná na ně máme tím vedrem dost vysokou teplotu...někdy až 28C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 11:28 Muž kaqpo [7] Re: katterinecka
Dám si teraz pokoj z CRS-kami neocaridiny žijú tak dúfam, že to bude v pohode, chcel som hlavne krevety kvôli riasam a CRS-ky som kupoval len kvôli tomu že na nich bola dobrá cena.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 11:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
i na NO2 jsou CRS trochu citlivější, tak bych je třeba zkusila přidat až budeš mít akvárko ještě dýl zaběhlé a nebudeš před tím nic jinýho přidávat. Jestli to teda ještě chceš zkusit.
Já měla CRS jednou, byly v pohodě asi měsíc a pak během tří dnů taky všechny odešly, ale nadruhou stranu u hodně lidí se jim daří, tak proč by nemohlo i u nás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:56 Muž kaqpo [7] Re: katterinecka
Týto tam šli naraz ale už tam mám 10 kusov innesiek niečo cez mesiac a dusitany to nebudú akvárium bolo v zábehu 5 týždňov a teraz je v behu už cez dva mesiace a je tam aj dosť stonkoviek, ktoré znižujú dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:36 JagerMaister Re: kaqpo
chod do akvaristiky a zober s časopis Sera rádce - krevetky a ráčci tam všetko píše ako máš krevetky vypúšťat atd .... ja som ho mal zadara ... píše tam pekne čo máš robiť po nákupe a jednotlivé kroky menenia vody ahoj skús to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
aktivní uhlí z vody ty kovy dostane, ale je možný že to byla otrava dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
tos tam přidal všechny tyhle živočichy naráz, nebo už tam někteří byli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 10:21 Muž kaqpo [7]
Asi to bude tými ťažkými kovmi vo vode lebo včera mi došlo 15 neóniek čierných 10x neocaridina denticulata a 5x CRS (všetko od jedného chovateľa) neónky aj neocaridiny sú v pohode a CRS-ky znova pošli už to s nimi nebudem skúšať sad a neviete mi poradiť ako sa zbaviť ťažkých kovov z vody ? mám doma liter aktívneho uhlia len neviem či by to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 13:27 JagerMaister Re: kaqpo
jasné teraz skús bez Co2 mne tak vykapali CBS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 12:54 Muž kaqpo [7] Re: bluemonster
CO2 už týždeň nepridávam a ani sa už do budúcnosti nechystám aj hnojiť som pred týždňom prestal lebo v akvárku sa najviac darilo zelenej riase a nemám až tak náročné rastliny aby to potrebovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 12:14 JagerMaister Re: katterinecka
tak to len ja mám smolu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2011 12:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bluemonster
ale zase hodně lídí je v akvárku s přidávíním CO2 má a problémy nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 11:58 JagerMaister Re: katterinecka
ja by som do akvária s CO2 také krevety nikdy nedal, raz som mal CO2 od rataja a v akvárku Cbs a všetky pošli odvtedy u mňa CO2 skončilo ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 11:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
snad nemáš v akvárku moc těžkách kovů nebo dusíkatých látek. Rybky na to nemusí reagovat, ale krevetky jo. Zvlášť CRS jsou docela citlivé oproti třeba neocaridinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 10:44 Muž MrHu [300] Re: kaqpo
S hadičkou to bude určitě nejlepší...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 09:38 Muž kaqpo [7] Re: džara
Skúsim tento spôsob uvidíme čo to spraví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2011 09:12 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaqpo
ja to robim tak, ze sacok aj s krevetami vlozim do kybla, z akva (krevetaria) do ktoreho pôjdu spustim hadicku so skrtitkom a pomaly po kvapkach pridavam vodu na trojnasobok vody v sacku.asi 1kv/sek. je to malicko dlhsie ale zatial mi pri novych krevetach neuhynula ani jedna. po napusteni sacku na trojnasobok krevetkay opatrne prelovim sklenenou fajkou alebo hustou sietkou do akva. vodu zo sacku vylejem do WC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 20:49 Muž MrHu [300] Re: kaqpo
Ahoj, vylij vodu ze sáčku i s krevetkama do nějaké nádoby a po 15 min. dolívej trochu vody z akvária, kam je potom budeš vypouštět(trocha vody znamená zhruba 1/4 obsahu sáčku)... to znamená, když jsi měl v sáčku s krevetkama jeden litr vody, tak po 15 min. dolívej 250ml vody z akvária...tak postupuj jednu hodinu a potom už je můžeš vypustit do akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 20:06 Muž kaqpo [7] – Vpustenie kreviet
Zdravím viete mi poradiť niejaký spôsob vypustenia nových kreviet do akvária tak aby som mal čo najväčšiu šancu aby prežili ? Lebo pri poslednom pokuse som ich dal do menšieho akvárka s vodou zo sáčku a nalial som tam 2 litre vody z akvária a po hodine som ich pustil do akvárka ale do večera všetky vykapali bez dôvodu mne známeho... ryby žili aj žijú v pohode vtedy som pridával CO2 aj PMDD ale už som z tým prestal tak neviem ak by niekto mal niejaký dobrý návod na vypúšťanie budem mu vďačný. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 20:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
- diky za navod na past, to vyzkousim :-)
- na sitku nervy nemam, protoze kdyz jsem videl rychlost s jakou krevetky dokazi reagovat napr. na ryby... na to nemam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 14:35 blackarrow Re: Moucha
Ta past je velice šikovné řešení. Mám ji v menším provedení. Jediný problém je v tom, že pokud není právě někdě u vývodu filtru, kvůli výměně vody, musí se často kontrolovat. Jinak při tlačenici uvnitř krevetky umíraly. Úspěšnost lovu už záleží na nádrži, ale řekla bych, že čím hustější osídlení tím lepší úlovek. Nejlépe nechat je předtím vyhladovět.
Lovu zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 13:18 Muž vlacek [402] Re: katterinecka
Ty odlovene prave prodavam, respektive stale casteji daruju. Male nevybarvene stejne nikdo moc nechce a ty stovky ve spol. akvarku dochovavat do prodejni velikosti je dost nerealne a ryby trpi, protoze vsude jsou krevety...
Jinak lovit fajfkou je o nervy a sitka je xnasobne ucinnejsi. Vysavani jsem take zkousel, ale to je take nepouzitelne, protoze jednak krevetky kdyz musi, tak plavou docela rychle, za druhe by musel clovek odsat x krat objem akvarka nez bych nejaky uspokojivy pocet vysal.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=3301