Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 09:33 Žena Linduš [166] – Re: Chem
tak tahle informace se zas hodí mě, díky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 09:29 Muž Chem [837] – Re: jakubcv
Zajimava otazka, ktera asi kdekoho napadla. Ja osobne to zatim nikdy neresil a zadne mrzacky rozhodne nemam. Urcite to u krevetek nebude takovy problem jako u zivorodek. Ostatne u jikrnatych ryb jsem toto zatim take neresil a nic se nedeje. Pari se F1 s F2 generaci, F2 s rodicovskou atd. U krevetek to same. Krevetky mam cca 5 let, generaci tudiz nedokazu odhadnout a treba pestrence mam pres 10 let od rodicu cca do 10ti generaci a deformace neshledavam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 09:03 Žena Linduš [166] – Re: jakubcv
osobně bych tohle řešila až po nějaké generaci.
nezdá se mi, že by to u nich vadilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 08:29 jakubcv
Cca pred pul rokem jsem zalozil 60l krevetarko a do nej koupil 10 red cherry (asi tak pul na pul samci x samice). Nyni jich tam mam desitky (50, 80?) a zajimalo by me, jestli je treba prikoupit nejake nove kousky, aby do chovu pribyla nova krev? Nerad bych, aby se mi kvuli pribuzenstvi rodili nejaci mrzackove :-O Nebo se obavam zbytecne a u krevetek to zase tolik nevadi. Diky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 10:22 jasanek29 – Re: Linduš
To se teda máš...... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 10:19 Žena Linduš [166] – Re: Pavol
moje bettyna žere jen malé a některé se umí poctivě schovat :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 09:45 jasanek29 – Re: Pavol
Díky....... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 09:40 Pavol
jasanek29 napsal: Ahojky ryby,koupil jsem na burze pět krevetek do mého 54l akva,ted je mnohem víc zarostlý než v profilu,konkrétně krevetky scherry a nyní jich tam mam asi ;-) dvacet, společně s párečkem ancáků a párem mečovek,myslíte,že by šlo přidat k tomuto obyvatelstvu samečka a samici betty?? Asi néé co......nevim,co vy na to??? ;-)

ne betty ti pozeru vsetky krevery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 09:38 jasanek29
Ahojky ryby,koupil jsem na burze pět krevetek do mého 54l akva,ted je mnohem víc zarostlý než v profilu,konkrétně krevetky scherry a nyní jich tam mam asi ;-) dvacet, společně s párečkem ancáků a párem mečovek,myslíte,že by šlo přidat k tomuto obyvatelstvu samečka a samici betty?? Asi néé co......nevim,co vy na to??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 14:41 Žena Linduš [166] – Re: corpse23
moc rostlin tam nemáš :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 14:27 Muž StandaK [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: corpse23
Zdravim,já mám taky u krevetek hrozně moc šnekůA zatim nemam žádnej problem.Ampularie tam m ám taky a je to bez problémů,jen mi likvidují rostinky.:)moc jim chutnaji.Jinak bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 09:12 wraira – Re: Chem
mají zbarvení asi jako v tom videu. hrstka jedincu je mléčně modrozelená ale žádnou opravdu pekne modrou nemam. nevim v cem by mohla byt chyba co se týče vody tak podle rybycky.net mam optimalni podminky - jak teplota,tak Ph. mozna osvetleni je slabsi.nádrž je z větší části tmavá - což doporučují. krmím nejčastěji sušeným krmivem pro ryby.
tak nevim v čem je chyba ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:43 petulevrtule – Re: klm007
pokud si samice vajíčka odstraňují, tipovala bych to právě na to, že nejsou oplozená...ale odborník na krevety opravdu nejsem ano Ale předpokládám, že to bude stejné jako u jiných živočichů. Raci mi tohle taky dělají - teda ne v takovém množství, ale cca jedno, dvě vajíčka, co nosejí, jsou bílá - neoplozená a několikrát jsem viděla, jak je samica sama vyndala a odhodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:23 Muž klm007 [114] – Red Cherry - rozmnožování
Chovám "obyčejné" red cherry v 60 l, kde jsou zcela samy, nepočítám-li plže. Krevety krásně prospívají, samice jsou nádherně vybarvené a vždy plné vajec. Problém je v tom, že jen minimum vajec donosí. Vypozoroval jsem, že si postupně nožičkami vytrhávají vajíčka, takže donosí skutečně minimum (pokud vůbec něco). Předpokládám, že vejce jsou oplozená, protože samci každou chvíli nadrženě rejdí po akváriu. Také to nemůže být stresem z velkého množství krevet. Víc jak na 30 ks jsem se nikdy nedostal. Hodnoty vody neznám, používám běžnou odstátou pražskou vodovodní.

Vím, že takto radit na dálku je složité, ale třeba dokážete vytipovat nějakou chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Vewas
2l není akvárko, ale plyvátko.
Jak tam chceš řešit filtraci? A co až budou mít Krevetky mladé? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:23 Vewas
Ahoj válí se mi doma malé akvárko čistý objem 2L myslíte že bych do toho mohl dát dvě malé krevetky ty red cherry? Chtěl bych slyšet názory děkuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 11:11 Muž Chem [837] – Re: wraira
Mam pro to vysvetleni - blue pearl velmi casto nemaji pri vhodnych podminkach zbarveni ciste modre. Existuji jedinci i populace, ktere jsou modrejsi, ale jsou i takove, ve kterych je vetsina jedincu namodrala a nekteri zbarveni do hneda. Pokud maji tyto krevetky nevhodne prostredi (nebo potravu), do modra se temer nebarvi. Zalezi i na osvetleni a barve prostredi ve kterem ziji. Mene vybarvene blue pearl jsou napr. v techto odkazech:

www.youtube.com/…

www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:52 wraira – Krevetky - krmení
Ahoj jednou sem si objednala krevetky blue pearl ale to co sem dostala se jim moc nepodobá řekla bych že se jedná spíš o přírodní formu... ale tohle nechapu!- zpočátku byly krevetky šedé až do hněda. po tom co sem jim dala na krmení několik ovocných zetlelých listů tak zhnědly ještě víc a k tomu se jim přidaly tmavé pruhy jako u Tiger. coze Při krmení okurkou zase vybledly a šly do zelena.. jejich potomci sou ještě zvláštnější. někteří jsou mléčně modrozelení, jiní hnědočervení a pak právě jako přírodní forma. krevetky s jinými druhy nekřížím. má pro to někdo vysvětlení? jo a kdyby je nekdo chtel tak za 15 kus nechám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 13:45 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, má tu niekto skúsenosti s rozmnožovaním Caridina propinqua? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:22 petulevrtule
Aha, tak to mám smůlu... :-D Na to nemám zkušenosti, to nebudu riskovat. Nechám si zajít chuť, ale jsou úžasný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
jak píšeš, mají podobný vývoj jako Japonica..... myslím, že nějakou zkušennost má Chem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 18:16 petulevrtule – Caridina gracilirostris PINOKIO
Chtěla bych se zeptat, jak se množí tyto krevety? Je pro ně třeba brakická voda? Už dlouho se mi strašně líbí a chtěla bych si je pořídit...Ale ráda bych taky měla nějaký odchov, pro udržení populace v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 01:57 čichavec27 – Re: Maza
zrovna v krevetkáriu abych měl moc potravi to fakt nehrozí:)
nekrmím je každej den aby si zabaštili taky trochu řas:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:16 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
Šneci nejsou zase taková přítěž, jen je potřeba je držet trochu na uzdě. Především ti pomůžou likvidovat nestrávené zbytky potravy. Pokud se moc rozmnoží, je té potravy moc - taky dobrý indikátor chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:07 čichavec27 – Re: Maza
šneky tam nemáma ani mít nechci:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:55 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
Proč dávat do tak malého akvarka Ancistruse? Nech tam jen krevetky a případné šnečky. Jinak samozřejmě můžeš, jen si myslím, že se mu tam nebude moc líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:46 čichavec27 – krevety a ancistrus
mohu dát do 25L akvária aspon jednoho ancistruce bez toho aby mě pak žral malý krevety nebo je nějak obtěžoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: invalida
Zatím mám jenom malé hejnko včeliček, takž je budu trochu chránit. Až jich bude hafo, tak přitvrdím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:35 S Muž invalida [3881] – Re: Pepan
Do zelí je pusť a víc neřeš.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:25 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: invalida
V přírodě je to stejné, akorát u drahých krevet bych asi takhle neexperimentoval. To by asi bylo moc drahé krmení. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:19 S Muž invalida [3881] – Re: Pepan
Jo.......... a sou i lovící mlsný...jak říkám asi se něco ztratí ale šance využívaj. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:15 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: invalida
Císařskou tetru? Ty jsou úžasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:12 S Muž invalida [3881]
Mám tam i císařku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:11 S Muž invalida [3881]
No to nehrozí ...........krevety sou všude..krmím od dajany nějaký natur.,.ale myslím že to nenío krmení ale o podmínkách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:06 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: invalida
Těch tetrazon bych se fakt bál. Ony jsou hravé moc. Na druhé straně, krevetky v hodně zarostlém a velkém akvárku by nebyly asi moc vidět, takže tím dost pomine důvod jejich chovu. Nerad bych aby to dopadlo jako u mého známého, který mě vždycky přivede k velké a zarostlé nádrži a říká mi:" Tady někde mám čtyři hrotočelce." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:59 S Muž invalida [3881] – Re: Pepan
Odchov je věc jiná...ztráty nepopírám..ale když se třeba ani nepotkaj...fakt velký akva........ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:54 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: invalida
Já si fakt myslím, že dospělá tetrazona by si dokázala poradit i se skoro dospělou krevetkou. Pokud bych uvažoval o kombinaci parmiček s krevetkami, asi bych šel spíše do menších druhů, jak jsou titejky nebo možná pentazony. Jenže já jsem možná trochu moc bobkař, takže jsem odlovoval těhotné samičky krevetek i z nádrže, kde jsem měl formosky., protože dospělá samice by si asi s čerstvě narozenými mláďaty celkem snadno poradila a já jsem chtěl mít maximální odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:44 S Muž invalida [3881] – Re: Pepan
Pocitově fakt nevím ale krevety rostou množej se..............a nejsou stresovaný...maj možnost přežít v mnoha úkrytech.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:41 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: invalida
Já mám takový pocit, že dospělá tetrazona má kolem 6 cm a díky její hravosti by asi ty krevetky moc dlouho nevydržely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:38 S Muž invalida [3881] – Re: Pepan
Nebudu Ti do toho kecat ale tetrazony a schrimp no problem....teda ve 4 sudech a větší litráží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 20:11 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: tucapa
Asi minutu jo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 20:06 Muž tucapa [1]
myslíte že můžou bej red cherryny třeba s parmičkama čtyřpruhejma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 18:04 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pánové odpovídáte na příspěvek z roku 2006 palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 17:58 Žena Nicky [195] - Labyrintky – Re: koudy
Pouhý tip.... nemáš v akvárku Helenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 12:52 koala20 – Re: Jarda
dobra je mechova koule a rybky plata skvrnita, danio perlickove, razborka trpaslici, jehlounek krokodili, hlavac smaragdovy, pavi ocko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 17:07 Muž Gunguy [2]
Invalida, tyhle mam od tebe, jak si mne tenkrat daval ty cheryny, dve krasne a velike ;).... ale bohuzl asi stejne pac se nemnozi :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 20:31 S Muž invalida [3881] – Re: radim
Palmaty sou variabilní ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   14.07.2010 10:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Komodor
Krevety opravdu nezdrhnou, můj kryt taky není zrovna "ideální" :-D pokud se jim tedy v akvárku bude líbit, jestli ne... tak tě sežerou :-D
red cherry jsou prima, ale já bych si k nim klidně dokoupila třeba dvě japonici a nějaký crystalky, ať je akvárko živější, cherryny se dost množej, takže pozor!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 21:47 Žena Kaala [0] – Re: Linduš
ja mam tiez 30 litrove a v nom red cherry ked chces pozri si moju prezentaciu ... a vsetky su v pohode len ma trapi ze dajak pomaly rastu...mozno sa mi to len dzda no kamarat ma dva krat take ako ja a bordove ja ceresne ...sak zato sa asi volaju red cherry :-D ..a vsetky co mam ja mam od neho...tak dufam ze budu take ako ma on :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 21:39 Žena Linduš [166]
je to tak.
nezdrhají, pokud jim nejde o život

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=3651