Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 95 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:52 švíco Re: MichalK
Jestli ti to pomůže, tak já mám ve svém akváriu (18-20l čistý objem) 9ks caridina japonica a rozhodně netrpí nedostatkem místa... Jsou stejně hodně houfový a nejradši spásají spolu hned vedle sebe na malém kousku.... takže do 100l... dej jich klidně 10-20ks. Množit se ti nebudou, takže pohoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:57 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: MichalK
To není příliš omezené, třeba 6-10 Caridina japonica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 20:06 Muž MichalK [16] Re: Bak
Tak dneska jsem zašel do hornbachu a měl štěstí, koupil jsem jednu atyopsis moluscencis, chci se ještě zeptat, kolik byste do mého akvária doporučili ještě krevetek (caridina japonica). Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petig
Do podobně nesněditelných rozměrů mi také dorůstají Caridiny Orange. Teď už skoro velké jako Japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:11 Petig Re: MichalK
Mám krevetky neocardinia ve spolecnem akva spolu s parmičkami 4pruhými a tetrami žhavými. Občas nejaká nepozorná krevetka skončí na jídelníčku, ale jinak bez problémů. Japoniky jsou naprosto v pohodě, na ně si rybičky netroufnou. Stejně tak ráčci CPO. Pokud chces japoniky, tak se určitě neboj že by je rybičky snědly. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 23:46 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: MichalK
Čichavci perleťový, Cihlidky ramirézovi a Krunýřovci jednopruzí jsou zcela bez problémů. Ale asi bych tam nedával úplně malé, na "Red cherry" mi ramirézky zaútočili. Samičky Caridina japonica dorůstají impozantních rozměrů až 5cm(samečci o něco méně) a stojí asi 29 korun. Nedávno jsem nasadil i malé ráčky, Rak mexický zakrslý - Cambarellus patzcuarensis. S tím ještě nemám zkušenosti, jak je odolný, ale měl by být ještě menší než japonici, maximálně 4cm, a údajně krotký. Jinak Caridina japonica je asi vůbec nejodolnější krevetka po všech stránkách. Dobré zkušenosti mám s Atyopsis gabonensis, což je taky filtrující krevetka, ale mnohem odolnější než Atyopsis moluscencis. Jen se mi pořád někde ukrývá, jinak s ní nemám žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:44 Žena datura [104] Re: MichalK
nebezpečí jim nehrozí, moc malé taky nejsou a určitě vytvoří pěknou svébytnou skupinku na dně nádrže. ale že by se nějak přátelily, či stýkaly s Atyopis, na to zapomeň:-) udělají se samy pro sebe.je to prostě jiný živočišný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:31 Muž MichalK [16] – Krevetky pro mé 100l akvárium
Dobrý den, rád bych se zeptal, mám v akváriu (viz. prezentace v mojem profilu) rybičky 1 bojovnice, 2 čichavci perleťoví, 5 razbor průsvitných, párek cichlidek ramirézových, 5 krunýřovců jednopruhých a 2 gavúnky, taky mám v akváriu jednu krevetku atyopsis moluscencis, která má tak 8 cm. Je tam chudák úplně sama a tak jsem jí chtěl koupit kamarádku, jenže už ji nikde nemůžu sehnat, proto se chci zeptat, zda k ní můžu přikoupit nějaké caridina japonica. Nebudou pro ni moc malé jako společníci, nebo nesežerou je rybky, co tam mám? Předem děkuji za všechny názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:33 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Horác
jj to je jak u bett když dáš ct a vt tak je to nezadouci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:32 Muž Horác [3942] – Re: iblik
Ještě bych doplnil, že toto křížení je nežádoucí - dochází při něm k naředění (vyšlechtěného) červeného zbarvení cherryn.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:31 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Semtex
díkec palec a co když budou ty krevetky rasistky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: iblik
Zcela určitě se křížit budou. Stejné rodové i druhové jméno dáva tušit, že se budou ochotně křížit. Je to jako běloši s černochama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:04 Muž iblik [4] - Labyrintky
zdarex nejak sem to od vás nevyčetl Neocaridina denticulata sp. Red cherry muže bejt s Neocaridina denticulata budou se křížit? nebo ee nebo poradte nejakou jinou ktevetku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 15:02 Muž grizly [145] – Re: Semtex
Na ty stranky sem se dival, informace jsem nacerpal. Ted mi jde oto, kde bych je koupil. Karvina, Havirov, Orlova, popripadne Ostrava. Ta cena 90 korun by odpovida. ;-) Mate nekdo kontakt na prodejce v regionu? Postou je obednavat nechci. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 13:49 Ivulik1 – Re: grizly
Jednou jsem je videla v Hornbachu. Cena asi 80-90 korun.
Na aquarium.cz stoji 2x tolik ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 13:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: grizly
a zkusil jsi se přeptat na www.krevetky.cz ??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 13:32 Muž grizly [145]
grizly napsal: Ma nekdo zkusenosti s chovem, popripadne chova filtracni krevetky Atyopsis moluccensis nebo jiny druh velkych krevetek? Jak moc jsou narocne na chov, jak velke akva potrebujou, kolik stoji a kde se daji sehnat? privitam osobni zkusenosti z chovu. ;-)
Kde bych je mohl koupit a kolik stoji? Na netu jsem nenasel nikoho, kdo je prodava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:23 Muž grizly [145] – Re: Chem
Prave sem se docetl, ze ty moje r.cherry neutikaji vubec. Takze proto mi zadna z otevrene nadrze neutekla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:06 Muž grizly [145] – Re: gošice
Diky. Ja mam ph okolo 6,7. ostatni parametry jsem nemeril. Pokud si dobre vzpominam, vodu tu mame stredne tvrdou, s jistotou to tvrdit nabudu. Pro red cherry to je zrejme vyhovujici kombinace a na dalsi druhy nemam uz misto. Chtel bych zkusit tu filtracni krevetku, takze zacnu bedliveji sledovat stav akva a shanet ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Rádo se stalo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
výborně, díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
fajn dik, tý mam dost....
Jo a je nekde popsaný, jaké množství o kolik to zvedne třeba v jednom litru?
No mužu dělat testy, ale to přijde nazmar celá souprava na test pH :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
...ja jen musim prijit na zpusob jak zvyšit pH a nezvysovat dGH...
Jedlá soda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: gošice
ty jo, to mas pro ne celekm mekou vodu, a dari se jak doufam.... hmm, no ja jen musim prijit na zpusob jak zvyšit pH a nezvysovat dGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
Ještě odkaz kde najdeš vče co je třeba, pokud Ti z kohoutku neteče ideál.
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:58 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
3-4 dGH....přidaný drcený vápenec
1-2 dKH...jedlá soda, dle potřeby...po té co jsem dala do akva vápenec se postupně zvýšili hodnoty cca o 2 jednotky dGH i dKH, po té už jedlou sodu nepoužívám, přidávala jsem ji, když jsem neodhadla to, že je třeba zvýšit tvrdost vody kvůli krevetkám, ale potřebovala jsem zvýšit alkalitu, kvůli přidávání CO2, velké výkyvy pH by určitě krevetkám dobře nedělali.
původně pH 6,4 se zvýšením tvrdosti přišla i změna ph 6,7 ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 15:04 Muž grizly [145] – Re: gošice
Jakou tvrdost vody mas v akva a cim ji zvysujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:49 Muž Chem [837] – Re: grizly
Zkousel jsem morskou vodu, ruznou salinitu, tvrdost, pridavani fytoplanktonu, klasicke morske akvarium se zivymi kameny apod. Co se tyce krmeni, tak Baby Lon jsem nezkousel, ale ty larvicky jsou skoro mensi nez krmeni, ktere se prodava - pouhym okem jsou sotva videt, myslim, ze v nedostatku jidla problem nebude. Co se tyce dospelcu, tak jsou schopni filtrovat castecky relativne velke, ale idealni je jim granulky ci jine krmeni rozdrtit na co nejmensi casti, aby se co nejdele vznasely a sypat je do proudu od filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:43 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
To ale není jen o teplotě vody, red cherry jsou vysoce adaptabilní, ale u red crystal je mnohdy problém. Několikrát mi vychcípali, a voda byla odstátá, stejně teplá, do dnes nevím proč nebo čím to bylo. Nebo možná tuším, protože po té co jsem zvýšila tvrdost se jim daří. Byly ve stejném akva, co red cherry, a ty drželi nerozmnožovali se žádnou extrémní rychlostí, ale v poho...po zvýšení tvrdosti, je tam teď hodně hodně malinkých krevetek a i crystalky se začali držet a jsou tam i malé. Takže opravdu záleží na tom co Ti teče z kohoutku. Dusičnany ani nezmiňuji, hladina kterou přežijí ryby bez úhony, může být pro krevetky smrtící.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak mě by spíš zajímalo, jestli má někdo Krevetky ze Sulawesi. Zkušennosti a tak. Ty jsou barevností velmi atraktivní. Třeba taková GoldenFlake to je kombinace barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:23 Muž grizly [145] – Re: gošice
Vetsina druhu pochazi z jihovychodni Asie. To znamena privalove deste, bahno, zadna kanalizace, zadne cisticky odpadnich vod...atd. Jestli prezijou v takove vode, musi vydrzet vsechno! A to ze jim nekdo pri udrzbe nalije do pidiakvarka kybl studene vody, za to ja uz nemuzu. Fakt ne. Proto jsou zrejme tak oblibene, protoze jsou nenarocne a adaptabilni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:11 Muž grizly [145] – Re: Chem
Zkousel jsi morskou vodu?(blba otazka, co?) Jak velke castecky jsou schopny filtrovat? Prikrmoval si je necim, co by se rozpusilo ve vode a mohly to snaze prijimat? Co krmivo pro poter Baby Lon? Je pro ne dost jemne? Vypadaji zajimave. Kolik stoji takova sranda? Kdyz me zahltis informacema, nebudu se zlobit.Mam sadru na noze a casu tak 2 mesice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2009 13:04 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
To nemyslíš vážně, že ne? Záleží i co Ti teče z kohoutku. Mnohdy stačí výměna vody...a máš nevhodné podmínky natotata. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:59 Muž grizly [145] – Re: FranzFritz
K tem podminkam chovu: vzhledem k mistu vyskytu odkud pochazeji, se jim v akvarku nevhodne podminky snad ani vytvorit nedaji. Snad krome te chemie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:53 Muž Chem [837] – Re: grizly
K tomu vyskakovani krevetek z akvaria a jinym "papouskovanim". To, ze jsi to nevidel, neznamena, ze se to nemuze stavat. Krevetky z akvarii skutecne vylezaji - pokud se neciti dobre a neni dokonale zakryte akvarium, proste vylezou. Videl jsem to na vlastni oci. To stejne je pozirani krevetek nekterymi druhy rybek - znam (alespon z fór) lidi, kterym krevetky ziji s tercovci, nebo se skalarami. Naopak znam lidi, kterym i samecek gupky "uklove" zabije a pozre dospelou rasozravou krevetku. Jsou otazky u kterych v chovu nejde jednoznacne odpovedet a zalezi na mnoha okolnostech. Agresivita ryb je nemeritelna, takze nikdo nemuze striktne rici, ze s gupkami se krevetky snesou, protoze je to moc obecne. Podobne to vidim i s vylezanim z akvaria - je mnoho faktoru, ktere to ovlivnuji, takze nekomu obcas vylezaji, nekomu ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:53 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: grizly
Krevetky zdrhat z akvárky jsi nemohl, protože jsi jim zřejmě pro to nepřipravil vhodné podmínky :-D Zdrhají jen když mají nevhodné podmínky nebo při změně podmínek k horšímu. Nedostatek kyslíku, vysoká teplota vody, myslím, že i při použití některé chemie do akva.
Jinak krevetky skáčou docela obstojně. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Při přelovování dokáží vyskočit před síťkou z akvárka ven. Takže vyskakování může být i obrana před predátory. Samozřejmě jejich úmyslem je spadnou zpět do vody a ne se dostat ven na špacír smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:45 Muž Chem [837] – Re: grizly
Atyopsis moluccensis - co se tyce bezneho chovu, je to kreveta s naroky priblizne stejnymi jako Crystalky, pricemz velikost nadrze by mela byt alespon 50 litru. Maji rady proudici vodu a vyvyseniny, na ktere se mohou proti proudu vystavovat a lapat to co proud prinese. Pokud proud chybi, dokazou pouzivat sve vejirky jako "hrabe" a shrabuji ze dna potravu, ale to pro ne neni dobry zpusob shaneni potravy. Co se tyce odchovu, neznam nikoho, komu by se podarilo chovat larvy dele nez cca 1 tyden. Pro pokochani krevetkarskeho oka prikladam odkaz na par mych fotografii larev, ktere zily cca 3 dny. Potrebuji zrejme neco jineho k vyvoji nez Caridina japonica. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:26 Muž grizly [145] – Re: Semtex
Diky, radeji privitam osobni zkusenosti. Mam totiz dojem, ze nekdo neco nekde napise a vsichni to hned papouskujou aniz by nad tim premysleli.Pak se ten nazor stane vseobecne uznavanym a jestlize mas odlisny, hned te "odbornici a znalci" ukamenujou. smich Treba to vyskakovani krevetek z akvaria. jeste sem krevetku nevidel skocit z akvarka ani z neho vylezt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: grizly
Zkus se zeptat na www.krevetky.cz
Pokud by jsi něco sháněl a nebyl úspěšný, tak zkus napsat na info@vivarium.cz panu Kučerovi. V neděli jsem tam byl a zíral jsem. Má zřejmě dobré kontakty. Ukazoval mi i knihy o krevetkách co vychází v zahraničí a to jsem zíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 11:51 Muž grizly [145]
Ma nekdo zkusenosti s chovem, popripadne chova filtracni krevetky Atyopsis moluccensis nebo jiny druh velkych krevetek? Jak moc jsou narocne na chov, jak velke akva potrebujou, kolik stoji a kde se daji sehnat? privitam osobni zkusenosti z chovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
jj, podobný jako třeba u tý Cherry.....
Mám pro ně odchovničku, potřebuju je trošku namnožit a pak je budu mít pokud možno ve všech vytíračkách a odchovnách jako "uklízecí četu".
mám ladé od dvou samiček, jedny už jsou asi 14 dní staré a jsou velké tak půl centimetru, a ty druhý asi 3 dny a jdou sotva vidět. Ty větší se už začínají pěkně červenat, zvlášť jedna, to bude výstavní kousek....
Propinqui jsou úžasný jak jsou sytě oranžové.
Na černým podkladu to bude super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Samice před snůškou mají na hřbetě hnědý dlouhý flek jak ...
Pak se vejce přemístí a flek zmizí. Namísto nich pak samička
ovívá maličké olivově zelené kuličky, dál už jsem to neviděl,
bych měl nosit brýle. Budu čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
No uvidíme, doufám, že budeš pravydelně informovat. Já ty svoje maám teprve od včerejška a tak se sháním po informacích kde se dá.
To víš, každý jen Cherry, Crystalky R nebo B, občas nějaky včelky a tygříci, (obyč.) no a samozřejmě Japonici.
Ale jinak nic, jako by nikdo tady jiný ani neměl. Na www.krevetky.cz moc lidí není a když se tam někdo ukáže, tak je to spíš svátek.
Já mám objednané "Dark Blue tiger" tak doufám, že se to povede a pak budu psát zkušennosti co a jak. A už se těším na to, jak budou Orange nosit. Dnes se jedna svlékla, ale asi to byl sameček. Nadšení rychle opadlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2009 20:23 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex - Propinqua
Ano, je to dost pravěpodobné. Nechávám v síti i levatky. U jiker prý šnečci baští detrit, zdravá vajíčka nechávají být .
Jinak jeden němec mi radil použít stejný postup jako u Amana.
Zatím se od Amana liší tím, že po cca 4 dnech odpadly olivově zelená vajíčka naprosté pidi nic pryč na dno sítě, uvidím ( mohl být problém u samičky bo nemusela být oplodněná, kdo ví ). Potud se ta teorie o sladké vodě a odvrhnutí shoduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Nemám to ze své hlavy, jen jsem to vyčetl.
Mělo by to být stejné jako s Caridina simoni simoni.....
ˇUdajně se i spolu kříží.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 18:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
To s tím že nepotřebují slanou ani sladkou bych chtěl vědět, zakládám pokus, jedna samička zůstává v síti, až pustí vajíčka, zůstanou v síti ve sladké vodě, uvidíme jak dopadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 15:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sprachys
Caridina propinqua co jsem vyčetl, má nepřímý vývoj. Ale ne jako třeba Japonica. Rozdíl je v tom, že larvy propinqua leží na dně akvaria a nepřijímají potravu, ale vyvýjí se.
Tudiž nepotřebují slanou ani braktickou vodu.
Odchov je celkem snadný. Ale vodu potřebují spíš měkčí a kyselejší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 12:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak a z5 k tématu:

Ta krevetka bych řekl že se nejvíc podobá jak tvarem, barvou a cenou tyhle ty - Neocaridina zhangjiajiensis - http://www.pets-paradise.at/index.php?a=2218

Pro porovnání, N. babaulti co jste tu jako pravděpodobnou uváděli je hodně podobná ty na foto, ale ... no porovnejte sami ;-)

www.interaquaristik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
tady snad najdete dalsi uzitecne informace

http://www.aquarieninfo.de/garnelen/steckbriefe.html

a tu je dalsi odkaz na rakousky e-shop... tady jsou zvyratka o neco levnejsi nez v nemecku

http://www.pets-paradise.at/index.php?k=557

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [95] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=4701