Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:07 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Kdy se dá poznat u krevetky pohlaví? Mám 10 malinkých jedinců, asi 1 cm veliké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:00 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – tak
Tak tak, je třeba pečovat o každý kus a nechávat k chovu jen nejvíce vybarvené kusy, to je základ.. Jde mi to ale pomalu, vždycky se najde nějaký bezbarvý jedinec co mi kazí holky v akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:40 Muž Chem [837] – Re: Bexi
To je vecna otazka - kombinace ruznych zivocichu v akvariu. Nelze odpovedet jednoznacne. Nekdo ma male krevetky se sklarama a mnozi se mu, nekomu vsechny krevetky vystipou postupne i pavi ocka. Ja osobne bych drapatecku ke krevetkam nedal - ta vylozene "lovi" hybajici se korist. Pokud tam chcete neco se ctyrma nohama, doporucil bych Cynops orientalis - mam je sice kratce, zatim jsem ale u nich nepozoroval nejake aktivni loveni ci pronasledovani krevetek.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:50 Bexi
Můžu mít spolu atya gabonensis,caridina japonica a drápatečky? ty krevety už mám takže mě zajímá jestly by žáby neobtěžovaly krevetky/hlavně atyi,je strašně mírumilovná)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:20 Žena darka [520] – Re: meroň
Díky, právě proto se ptám, že se bojím, jestli si už třeba nekopou hrobeček ;-) Ale jestli to jiní šnečci přežili v pohodě, tak snad i ti moji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:55 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: darka
Mi to dělaly měchýřovky, co tam hledaly, to netuším, jestli slivovice, nebo tam byl zakopaný pes nebo poklad :-D těžko říct, ale určitě tam něco hledaly, každopádně ten výkop ve zdraví vždycky přežily :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:01 Hans – Re: petulevrtule
listy jsou dobra věc,jen pozor aby nepochazeli ze stromů u silnic nebo od polí,kde se intenzivně používají chemické postřiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:51 Žena darka [520] – zahrabávající se Neritiny
Něco podobného mi dělají Neritiny, skoro úplně se zahrabou a vydrží tak i půl dne. Setkali jste se s tím někdo? coze Jaký k tomu mají důvod, slivovice ani zakopaný pes v tom nebude smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 09:21 Žena Marianesca [3]
Že by hledala zakopanýho psa...?? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:23 Žena Zdeňula [10] – Re: Eff
A já jsem si říkala, proč u dna šmejdí i rybky... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2009 21:05 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Zdeňula
Já takhle jednou hledal na zahradě zakopanou slivovicu. Takže zřejmě nedostatek alkoholu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:48 Žena Zdeňula [10] – Re: Onys
To právě taky nevím. Navíc celou dobu co ji mám lozila jen po kytkách, najednou slezla, vykopala 3 jamky a už se zase škrábe nahoru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:43 Muž Onys [9] – Re: Zdeňula
No mě to taky jedna jednou udělala prostě vyhrabala jamku ale jenom jednou pak už ne nevím co tím chtěla udělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2009 19:04 Žena Zdeňula [10]
Zdravím :)
dneska jsem si všimla, že moje krevetka (jenom jedna, ostatní ne) se 'hrabe' ve štěrku. Nevypadá to, jako by prostě obírala kamínky, ale jeden po druhém je bere a dává na hromádku. Takže teď mám na dně 3 jamky a vedle nich 3 hromádky :-D Myslíte, že něco hledala? Popř. co mohla hledat? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:01 Muž klm007 [114] – Re: Marianesca
Nítěnky rozhodně krevetkám neublíží. Nejlepší by bylo dát do akva nějakou rybu dna (pancéřníček), který by nítěnky vyžral, ale zase by pak mohl žrát mladé krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:25 Žena Marianesca [3]
Ahojte prosím o radu..před časem sem udělala pěknou kravinu do krevetkária kde mám i mikrorasborky sem dala par malinkatych nitěnek protože sem chtěla zkusit jestli je rasborky sežerou..no a teď asi před týdnem sem zahlídla že se ze dna kroutí takové malé tkaničky..myslím že jsou to ty nitěnky ale nejsem si jistá..zkoušela sem je odsát ale ne všechny se mi podařily (bylo jich tam tak na nejvýš 10)co sem teda zahlídla..mám strach že to může krevetkám ublížit hlavně těm maličkatým..mám jich tam teď hodně těch úplně mikro krevetek tak mám strach aby mi z nich něco zbylo..prosím poraďte co s tím.. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 12:48 Muž chicko [124]
Vzduchování potřeba není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 01:13 guzii – Re: alaska
Na toto by bylo pravděpodobně lepší optat se např. tady: www.akva.sk ... i když i zde je hodně bratrů z východu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:29 alaska – kde kupim krevetky?
mozete mi niekto poradit, kde sa daju krevetky kupit? na Slovensku v akvaristike som ich nevidela, diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:38 Muž Chem [837] – Re: Gimlous
To je ponekud zvlastni otazka. Myslim, ze rozhodne po jikrach nejak horlive nepujdou, ale urcite by byly schopny jikru mechanicky narusit a nasledne pozrit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:55 Gimlous – a co jikry?
nemám s tím zkušenosti a tak se zeptám, myslíte, že obyčejné Neocaridiny mohou sežrat zdravé jikry?
třeba nějaké mrňavé od mini rybek, jako třeba od mikrorasborek nebo podobných?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 20:42 Muž Chem [837] – Re: petulevrtule
Klasicke dubenky, jak se rika halkam zlabatky dubove to nejsou. Jsou to halky nektereho druhu z rodu Neuroterus. Uskodit mohou tyto utvary pod vodou pouze tim, ze zacnou hnit a vodu kazit. Jak radi Hazetka - bude lepsi halky z listu pred umistenim pod vodu odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:18 HaZetka
Paraziti to jsou, nebo spíš byli. Pro vodu ani nic v ní to podle mě nebezpečné není. Pro jistotu bych to ale sloupla...
Jsou to vajíčka nějakého hmyzu, který se už ale dávno vylíhl(teď už by umrzl)
Pravý název toho neznám ale vždycky jsme tomu říkali duběnky. Líhnou se z toho takové malé mušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:03 petulevrtule – Dotaz na listy pro krevetky
Fotka k příspěvku Sehnala jsem si dubové listy pro krevetky do nádrže, akorát jsem na listech našla takové bobulky-viz. foto, nemůže to být nějaký parazit, který by jim mohl uškodit - určitě to je něco, co ten strom napadá, tak aby nám to v akváriu neudělalo nějakou paseku - nevymřeli obyvatelé apod. přikládám fotku listu. Díky za reakce!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:46 Marri – Re: Sid
No to je škoda :-) V Brně totiž nikde nic moc nemaj, a když tak importy za vysoké ceny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Marri
Akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:44 Marri – Re: Sid
No jo, Olomouc je pro mě trocha z ruku :-) a p. Šimek je soukromý chovatel nebo nějaká akvaristika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Marri
Včera jsem kupoval 3 "oranžády" u p. Šimka v Olomouci á 20,- kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:28 Žena Jitka [4] - Raci, krabi, krevetky
Abych řekla, přesně to nevím, ale cena u krevetek byla myslím max 80kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:06 Marri – Re: Jitka
A ještě prosím prosím cenu těch oranžových? Děkuju :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:52 Gimlous – krevetka
podle těla bych typoval nějakou neocaridinu

blue tiger to určitě není, ta se neprodává za 80,-, ale za 250,- a víc, leda by to byl hodně velkej "zmetek"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:42 Žena Jitka [4] - Raci, krabi, krevetky
díky za určení :)

Myslím, že tam měli ješte Neocaridina denticulata var. Red fire, Neocaridina sp. orange shrimp a Caridina sp. Red crystal a nějaké bezbarvé, ale u nádrže nebyl napsán druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:37 Marri – Re: Chem
A jaké tam maj ještě druhy aktuálně? Myslím, že to bude jak říká Chem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:16 Muž Chem [837] – Re: Jitka
Pinocchio, neboli Caridina gracilirostris to neni. Z modrych sladkovodnich krevet jsou mi znamy dva druhy. Caridina cantonensis sp. "Blue Tiger" - i z takove fotografie je videt, ze to taky nebude - cerne pruhy tam nevidim. Z toho vyplyva, ze by to mela byt (i podle fyziognomie co tak z te fotky vidim) Neocaridina cf. zhangjiajiensis "Blue Pearl" , coz je relativne nenarocny druh - temer srovnatelny s RCS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:16 radousek24 – hmmm
mohla by to byt caridina blue tiger nebo Neocaridina palmata var.blue,nebo snad blue bee...zkus se podivat bna www.planetinverts.com a tam ji snad najdes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:12 Žena Jitka [4] - Raci, krabi, krevetky
V Brně na Táborské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:06 Marri – Re: Jitka
Pinocchio to určitě není, jinak nevím, nějaká caridina? A kde jsi ji koupila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 09:37 Žena Jitka [4] - Raci, krabi, krevetky – Co je to za druh krevetky? (je modrá)
Fotka k příspěvku Ahoj, koupila jsem ji v akvaristice za 80,- tam nevěděli o co jde, mě řekli, že je to "pinocchio". To se mi zdá jako blbost :) Můžete mi poradit? Bohužel mám jeden ks a samičku (není těhotná). Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 07:20 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
navod na vyrobu filtru
krevety.websnadno.cz/…

dalsi navod na zalozeni miniakvaria
www.akvarista.cz/…


pouzij kytky jako javsky mech, riccie, micranthemum micranthemoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:28 nenya – Re: Horác
Jj, vypadá to takhle, jsou zatím ale hrozně malinký. Je jich plnej jávskej mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Horác
Krásná fotka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: nenya
To budou spíš Red Cherry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:22 Muž Horác [3942] – Re: nenya
Caridina japonica: www.horacovoakvarium.cz/…
Neocaridina denticulata var. "Red Cherry": www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:17 nenya
To vůbec netuším jak je rozmnožil, jen jsem je počítala :o) a vím kolik jich předtím kupoval. Jedině že by mi to zatajil - taky doufám, že se nepletu v označení japonika, jsou to prostě takové maličké červené potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:13 jurek – Re: Horác
Nenya zřejmě neví o čem píše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 21:58 Muž Horác [3942] – Re: nenya
Přítel rozmnožil japoniky? A nepodělil by se s námi o podrobnější informace? ;-)
(Zajímala by mě zejména salinita vývojové vody a zvolené krmení). Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 21:45 nenya
Ta nejkvalitnější čistá voda, výkonný filtr, žádná chemie!!!, krevetky "japonica" mají rády jávský mech, v něm se i rozmnožují, přítel jich má z pěti asi padesát a pěkně tam ťapkají a ten mech čistí. Pokud máš větší krevetku - Atyopis - tak ty žijí nejraději na filtru, v proudící vodě. Sem se podívej: maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:55 Muž kon [9]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:54 Muž kon [9]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:49 radousek24 – Jak založit krevetkárium?
Poraďte mi prosím jak založit krevetkárium??? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=4851