Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 13:09 Muž Chem [837] – Re: Nedory
Obecne vsechny Red fire, super red, sakury a jine jsou v podstate normalni RCS s tim, ze nekdo treba tridi cervenejsi k sobe a tim padem maji lepsi geneticky predispozice k tomu byt cervenejsi a pak to nazve treba sakura. Ja tyto svoje taky tridim ale kupoval jsem je pred dvema lety jako normalni RCS.

K tomu zbarvovani - mrkev obsahuje velke mnozstvi karotenu (tedy i to cervene zbarveni zpusobujici astaxanthin (jak jsem psal nize)), okurka ma zase sodik, horcik a kremik, coz se zvysenim teploty urcite pridalo krevetkam na barve - jen tak dal ;-)

Cankisou - tusim - klidne do vzkazu...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 09:15 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: Chem
No, taky jsem ještě neviděl takhle vybarvenou Red Cherry. Red fire jsem viděl včera na fotkách a to by tomuto červenému zabarvení odpovídalo shrimps.ic.cz/…
Jinak mně se vybarvily až když jsem udělal několik změn jako: začal jsme krmit okurkou a mrkví, zvedl jsem teplotu na 26 (z 24) a vložil jsem tam kořen. Nevím co to způsobilo, ale samice jsou vybarvené všechny a většina samců má také červenou kresbu (v rámci možností).

Btw: Čankišou, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 08:48 Muž Chem [837] – Re: vejvar
Jasne - zahranicni fora jsou preci jen navstevovana casteji nekym kdo tomu opravdu rozumi do velke hloubky, ale nesmyslu je tam k nalezeni stejne spousta. Se shrimpnow mam velmi dobre zkusenosti a od urcitych lidi se tam daji ziskat zajimave clanky i co se odborne literatury z vedeckych databazi tyce. Nicmene kdyz jsem v mnoha forech vznasel dotazy ohledne mnozeni Atyopsisu, tak se mi az na par vyjimek odpovedi nedostalo - stale jsem u toho, ze Atyopsis nosi vajicka a po case je ztrati. Salinita 35‰ , 30‰ , 20‰ - nikdy nic. Mnoho otazek je jeste bud nevyresenych, nebo ti, kteri by dokazali odpovedet neodpovi, protoze se boji, ze by prisli o ksefty. Nezbyva nez zkouset.. Pripadne vyjet na vychod a tajne se vmestnat do jejich spolecenstvi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:35 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
ten nesmysl bohuzel pochazel z me hlavy, ale bylo to zalozene ciste na tom jak to vypada, ne na nejake biochemicke podstate.

bohuzel si uz nepomatuju, kde sem to o tom vybarveni po "porodu" cetl, ale myslim ze nekde na foru akva.sk

jinak skvele forum o krevetach je schrimpnow.com spousta informaci a lide ochotni vzdy poradit, a nejlepsi na tom je ze je potreba se zaregistrovat, coz se linym lidem co se zeptaj driv nez pohledaj nechce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 10:02 Muž Chem [837] – Re: vejvar
Jasny, v pohode - nemusis se vubec omlouvat - mozna jsem ten prispevek napsal nejak "huste", ale myslel jsem to spis tak, ze pozor na to co se jen tak pise, protoze se vsude mozne opisuje spousta nesmyslu nejen ohledne krevetek.

Zrovna tu, ktera je na videu krmim tim, co spadne od huby rybam (suseny, granule, patentky.. cilene potravu ve vsech akvariich stridam - to video je nahoda. Je to toceny ve velkym spolecenskym akvarku a nahodou se tahle krevetka vyskytla na dobrym svetle a jeste se vubec nebala fotaku. V krevetkariich se mi z tak blizka krevetku natocit nepodarilo.

Celkove takto vybarvene mam cca 20% samic. Cca druhym rokem tridim do odchovne nadrze ty hodne cervene a zbytek jde bokem. Vidis a tahle na videu zrovna v odchovny nebyla a taky je hodne cervena. Asi ji tam prihodim :)

Co se tyce intenzivnejsiho zbarveni po donoseni vajicek - to jsem zatim take neslysel, ale nemohu to vyvratit, protoze ze by nekdo tvrdil opak jsem take nezaznamenal. Zalezi kde jsi to cetl - zda je to verohodny zdroj. Zbarveni u cherry a jinych cervenych, nekdy i necervenych krevet zalezi na mnozstvi astaxanthinu v jejich tele. Jak ale funguje jeho roznos a distribuce po tele to nevim - musi jej zrejme nejak potlacit - podobne jako listi na podzim potlaci chlorofyl a uprednostni jina barviva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 22:11 Muž klm007 [114]
Moje samice mají celé spektrum červené - některé jsou světlé, kdy vypadají jako samec a některé jsou tmavě červené jako z reklamního katalogu. Víc ovšem převažují ty červené, než ty vybledlé. Ale samce mám také rád, tím jak aktivně plavou, dělají rozruch v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 20:55 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
sory asi sem napsal pěknou blbost.

docela by me zajimalo, jake procento krevet mas takto vybarvene?
a este, cim je krmis?

vzhledem k tomu, ze mam vedle sebe 2 temer stejna akvarka, je u mich jine akorat světlo a pisek a krevety vjednom byly mnohem mine vybarvene nez v druhem, tak jeden nebo oba tyto faktory budou mit docela podstatny vliv.

někde sem cetl, ze samice se krátkodobě silně vybarví potom co donosí vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 13:32 Muž Chem [837] – Re: Chem
Skoda jen, ze to na youtube nejde umistit v lepsi kvalite. Vypada to mirne rozostrene, ale jako ilustracni video to snad postaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 13:31 Muž Chem [837] – Re: Chem
Zde je ten odkaz: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 13:31 Muž Chem [837] – Re: vejvar
Co se tyce zbarveni krevetek - nikde jsem necetl nazor, ze by karotenoidy ktere jsou hlavnim cervenym barvivem u vsech desetinozcu ukladaly Cherry jinam nez treba CRS jak pises. Dale si dovolim nesouhlasit s tim nazorem, ze by obycejna cherry nemohla mit zcela pokryty krunyr cervenou barvou - tedy bez bilych tecek. To stejne plati i o svetlem dne a zbarveni cherry. Ano - jista zavislost zde u nekterych jedincu je, ale faktoru, ktere zbarveni ovlivnuji je tolik, ze jen dno to neovlivni. Pokud se mi to podari, zkusim sem vlozit odkaz - toto jsem nedavno natocil v jednom svem akvariu - velmi svetle dno (bily kremicity pisek), klasicka Cherry. Nejde na ni nalezt skoro jedine misto, ktere by nebylo totalne cervene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 13:21 Muž Chem [837] – Re: Jirkaass
Oba tyto druhy sekavcu jsou velmi podobni co se chovani tyce. Pokud bych jej chtel davat ke krevetkam vyberu si bud toho levnejsiho, nebo toho, ktereho maji v blizsim zverimexu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 20:50 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Jirkaass
ty je od sebe rozpoznas ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 20:34 Muž Jirkaass [35] – Re: Mrakoplash
Takze je to v pohode a kterej sekavec je lepsi thajskej nebo pricnopasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 20:25 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Jirkaass
Sekavci nejsou dravci, a nezakladej zbytecne dalsi temata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 19:35 Muž Jirkaass [35]
A ten sekavec nesezere maly krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:18 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
to je ten problem, ze red cherry ma na sobe takove jako pigmentove cervene tecky a ty nikdy nebudou tak huste, aby nebylypoznat a cela krevety by byla krasne cervena.

oproti tomu treba crystalky maji asi tu barvu udelanou nejak jinak, takze je fakt souvisla.


ale i presto u cherryn co mam na relativně tmavem dně a přikrmuji je (patentky, ruzne sušene a ted skousim zeleninu) mam i samce pekne cervene a samice maj navic pres zada světly pruh, takze vypadaj fakt super.

cherryny co mam na bilem sterku vypadaj uplne stejne jak ty tvoje, a to i pres to ze je krmim stejne jak ty ve vedlejsim akva s tmavym piskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 07:39 Žena Narenth [3] – Re: motýlek
samečci vždycky vybednou, jen vzácně mají na sobě červené pruhy i v dospělosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 07:31 Muž motýlek [275] – taky po porodu ...
ty samičky skokově po porodu ztmavnou ... ale nějaká část samečků zůstane nevybarvená ... mražené patentky asi mají na sytost barvy příznivý vliv ...
jinak jsem od krevetek čekal víc ... nakonec jsem chov zrušil :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 07:05 Muž Jirkaass [35]
Jak mam tedka bili dno tak i kdyz budu krmit patentkama tak se nezbravej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 22:06 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
presne tak, nejvetsi roli hraje barva dna a krmení,
je dopré jim občas dávat patentky nebo artemie (mražené)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:37 Žena Narenth [3] – Re: Jirkaass
mimo to ovlivňuje zbarvení krevetek i barva dna, v krevetkárku s bílým dnem se mi samičky zbarvují do světle růžova, ve válci s trochou hrubšího říčního písku jsou spíš dočervena a ty, co jsem dala k rodičům do akvárka s tmavšim dnem jsou hodně tmavě červený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:33 Muž chicko [124] – Re: kalahare
Ano pokud krevetkám dopřejete nějakou stravu kromě řas v akváriu(záleží jestli vám de o úklid nebo vzhled) tak se lépe vybarví. Patentka je dobrá, stačí i několik málo vloček jednou do měsíce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:32 R Muž Silent [5949] – Re: Jirkaass
Oba sekavci jsou prakticky totožní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:29 Muž Jirkaass [35]
Diky :-) a jeste se chcy zeptat jakej sekavec je lepsi ke krevetkam pricnopasi nebo thajsky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:29 Muž kalahare [11]
Tak tak, samečci jsou spíš takoví narůžovělí. Samičky jsou vždy barevnější. Ale kdosi mi radil, že když se jim dopřeje třeba patentek, tak se jim zbarvení pěkně oživí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:25 Muž chicko [124]
neboj časem se ti vybarví, ale jen samičky, samečci zůstanou takřka průhlední :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:14 Muž Jirkaass [35] – Krevetky zbarveni
Mam krevetky red cherry a oni jsou vsechny takovi bili ale kdyz se divam na fotky tak jsou cerverny a ja je mam bili pls poradte.Kdyztak se podivejte na fotky rybicky.net/nadrze/5347

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:57 Galbatorix
22-26°C , vymena 1/3 vody tyzdenne , prekyslicena voda a hlavne musis mat samca a samicu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 07:43 Muž Radek [3] – Re: vejvar
Léčivo ne, hnojení minimum (jedenkrát při výměně 1/2 vody), odkalování v rámci výměn vody, nijak intenzivní.
O hraní si na mrtvého brouka u krevetek vím, tahle ta se půl dne nepohla v akva, pak byla den přelovená v jiné nádrži a za tu dobu se nepohnula.
Ta druhá s vajíčky to snad rozchodila, včera byla na bahnatce, večer se pomalu přemísťovala a teď ji nevidím. (Což je v mém akva normální stav. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:22 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
nepouzils v posledni dobe nejale lecivo na ryby nebo tak neco? hnojis? odkalujes?

v deniku pises, ze se ti v akvarku zvysuje tvrdost vody, mozna by to mohlo byt tim ze si zvykly na urcite parametry a ty se zacaly memit a pokud se zmenily prilis rychle mohl to pro ne byt sok.

ale priznam se ze jen hadam, proc zrovna samise s vajicky netusim

skusil bych vymenit vodu

mimochodem, jak si poznal ze je mrtva, nekdy pry krevety vypadaji uplne jak mrtve a kdyz odstranis to co jim vadi(vymenis vodu)jakoby obzivnou a sou uplne v pohode
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:27 Muž Radek [3] – syndrom umírání matek Crystal Red
Nazdar,
v naší Asii jsme měli 10 Crystal Red. Asi po měsíci jsme našli jednu samičku s dosti velkými vajíčky tuhou. Krásně vybarvená, na první pohled v pořádku, leč mrtvá. Teď po třech týdnech se objevila další s vajíčky a opět se sotva hýbe a ani neovívá nožkama vajíčka. Jsou to symptomy nějaké choroby anebo máme prostě smůlu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:13 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
podle e by tam krevety mohly prezit, jestli nejake, tak bych tam hodil par prirodnich neocaridin, tech by nebylo skoda ani kdyby je mely ryby k veceri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 23:12 Žena datura [104] – Re: iiiv
pokud je chceš chovat, tak to asi fakt nepůjde, ale zas na druhou stranu - nějaké ti dorostou téměř vždycky a rybkám aspoň poskytneš to nejkvalitnější krmivo a nebudou se nudit, až je budou prohánět po akvárku. někdy je docela zajímavé pozorovat je, jak loví:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:26 Žena iiiv [0] – Re: klm007
dobře;-), mockrát děkuju radši to teda riskovat nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:22 Muž klm007 [114] – Re: iiiv
Dospělé krevetky ohroženy nebudou, ale je třeba počítat s tím, že malé krevetky jsou velmi velmi malé, takže jich většina skončí v žaludku rybek. Pokud máš dostatečně zarostlé akvárko, tak nějaké přežijí, ale rozhodně to nebude masová záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:14 Žena iiiv [0] – krvetky ve společenském akva
ahojahoj, chtěla bych se zeptat jestli je možný mít krevetky v akvárku s neonkama, daniema, pandičkama a ancisrusama? jestli si navzájem nebudou vadit nebo uližovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 17:19 Žena darka [520] – Re: Sid
Zdravím a přidávám průběžné výsledky k tématu:dnes pH 6,8 , KH 3, GH 7, NO2 0, NO3 15. Přiznám se, že Vaše rady jsem trochu kombinovala, protože po odstranění veškérého mechu z akva a následném odkalování jsem našla ve dně jednu zapomenutou Horácomatku, pěkně zrezlou, nevím jak dlouho tam byla,je možné, že od začátku, tzn cca 8 měs.Sypu si za to popel na hlavu a myslím si, že toto byl zdroj mých problémů. Jinak: proto jsem na zkoušku odstranila jen polovinu jávského mechu, přidala spoustu rychlerostoucích rostlin, vyměnila 1/3 vody a přidala to superdrahé listí od Dennerle ;-) (nějak jsem na ty smajlíky zapomněla smich ).Po pěti dnech už jinak bylo pH pod 6, závěr si ještě netroufám udělat, co Vy na to, mohla to způsobit ta matka? hmm P.S. Všechny fóra tady o zinku,železe,mědi a jiných kovech už jsem si za ten týden prošla potlesk, ale ta moje matka ležela jen tak ve dně a tedy neměla koho zásobovat,takže si myslím, že to šlo do vody. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 17:28 Žena darka [520] – Re: Sid
Jak jsem už psala, už se na tom pracuje,ale bude to zřejmě "běh na dlouhou tratˇ",takže nějaké první výsledky tak za cca 1-2týdny,pH obvykle klesne tak za 5 dnů.Určitě dám vědět, jestli nastala nějaká změna.Zdravím. D ;-) P.S. Prezentaci nemám, protože to s PC moc neumím a můj pubertˇák má samozřejmě "daleko důležitější práci" než dělat mamince prezentaci. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 16:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: darka
Jejda! Tak to vám asi neporadím, jak nakombinovat a jak upravit nové kytky - nemám představu, jak vaše akviško vypadá. Zkuste si projít prezentace - námětů je v nich určitě dost. ;-)
Z mého pohledu je ale nejdůležitější zjistit, jestli odstraněním mechu skončí patálie s poklesem pH a úhynem krevetek...
Pohlídejte to a dejte vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 16:13 Žena darka [520] – Re: Sid
Neřekla jsem, že jste tady na někoho zlý :-), mě spravedlivá kritika nikdy nevadila, i když byla řečena důrazněji ;-) (taky hodně smajliků, aby to nevypadalo,že Vás ted´kritizuji já) :) S tou Egerii to je pro mne novinka, nikde jsem to neviděla,čímž netvrdím, že to někde není a já pouze neumím hledat :-) , už se na předělávce pracuje, mám nachystané ještě Ludwigia repens, Limnophila sess.,Myriophyllum,zbytky Najasu,kterému se u mě vůbec nedaří nikde,a to to má být plevel, Sagitt. sub.,možná Ceratopteris corn. Nebo tam dát radši méně druhů? Zas tolik volných rostlin nemám, musím je ubrat někde jinde,není čas je někde shánět.Egerie mám tak 4 větší stonky a to se mi pro 40l akva s ještě asi 30krevetkam zdá málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 13:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: darka
Není mým cílem být tady na někoho zlý! Natož na méně zkušené! :-)
(I když - někdy je to fuška, udržet se... :))
K věci - já vám neradím, dát pryč většinu mechu, ale dát jej pryč celý. Ovšem jen dočasně! :-)
(Musím používat víc smajlíků, aby to nevypadalo, že jsem na vás zlý. :-) )
Nicméně - můj názor znáte - nemyslím si, že by mech mohl snížit pH, natož natolik, aby to mělo za následek úhyn krevetek...
Osobní zkušenost nemám, ale předpokládám, že řada chovatelů krevetek tyto "chová na mechu" a o žádných problémech toho typu, který uvádíte, jsem nezaregistroval.
Nemáte prezentaci - nemám z čeho vycházet, kromě toho mála, co jste napsala...
Zkuste krevetky chovat chvíli bez mechu a uvidíte.
Jsem samozřejmě zvědavý na výsledek! ;-)
Věřím, že se k vašemu problému vyjádří i další kolegové; otázka případného snížení pH rostlinami jistě nezajímá jenom mě.
Nějaké kytky po dobu "testu" krevetkám dopřejte! Doporučil bych např. doušku-egerii. Nechejte ji plavat a hlídejte pH. Egerie patří mezi kytky se schopností "citelně" zvyšovat pH. Bude zajímavé sledovat, co se bude dít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 13:10 Žena darka [520] – Re: Sid
Děkuji za odpověd´, v duchu jsem tajně doufala, že to budete právě Vy,kdo mi něco poradí,ale byla jsem připravena snést od Vás i kritiku,někdy se s námi méně zkušenými moc nemazlíte.Samozejmě, že mi nic nebrání dát pryč většinu mechu,ale spíš mě zajímalo, jestli v tom vidíte alespoň malinký smysl, protože tím pádem musím akva celé změnit a pokud by to celé bylo holý nesmysl, tak krevety budu ještě více stresovat a ničemu tím neprospěju. Moc Vám děkuji za názor, zkusím přestavbu,vyměnit mech mám předpokládám za něco rychlerostoucího?Ještě jednou děkuji.D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: darka
...jejich asimilace může toto způsobit...
Jejich asinmilace může způsobit opak - zvýšení pH.
...pomůže odstranění větší části mechu ke stabilizaci nádrže?...
Co vám brání nechat krevetky nějakou dobu bez mechu a provést průběžná měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:07 Žena darka [520] – krevetky
V krevetkáriu 45l, kde mám z rostlin jen jávský mech,hodně a velmi se mu daří na rozdíl od jiných akva,a hnědovku mi po 5 dnech od výměny klesne pH pod 6 a krevetky umírají. Jsem z toho neštastná, už jsem tu prošla téměř všechny fora,ale spíše se kloníte k názoru, že j.mech ani hnědovka samy o sobě vodu neokyselují,ale jejich asimilace může toto způsobit. Jaký je Váš názor, pomůže odstranění větší části mechu ke stabilizaci nádrže?Děkuji za názory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 09:20 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: domi12
nejsem zastancem toho kdyz se nekdo na neco zepta a lidi ho tu odkazuji na nejake jine stranky nebo na google misto toho aby strucne a jasne odpovedeli, ale co je moc to je moc.

kai i ja sme ti to napsali tak si ty 2 prispevky skos precist tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:40 Muž domi12 [8]
a nebu dou se krížit ty crystaly a cherry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 09:21 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: domi12
krevetky s rakem ne, urcite by je sezral

red crystal a red cherry spolu jo, crystal a bee by spolu byt nemely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 09:14 Kai – Re: domi12
Obecně tyhle krevetky pohromadě být můžou,ale třeba red crystal a bee se můžou křížit a to je většinou nežádoucí,protože se ty jejich barvy namixujou(ale jestli ti tohle nevadí,pak si je klidně můžeš chovat pohromadě,jen je pak nikomu nenabízej).Cherry by se s ani jedním druhem křížit neměly,takže ty klidně k oboum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 08:43 Muž domi12 [8]
tak můžu tam dát ty krevetky jí si nejsem jistej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:36 Vak.
Dajú sa krevetky atyopsis chovať s rakom cherax guatricarinatus? :-( :-( :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=4901