Krevetky - chov
0 10.02.2009 22:28 nenya – Re: Horác
Jj, vypadá to takhle, jsou zatím ale hrozně malinký. Je jich plnej jávskej mech.
Krásná fotka
To budou spíš Red Cherry
0 10.02.2009 22:17 nenya To vůbec netuším jak je rozmnožil, jen jsem je počítala :o) a vím kolik jich předtím kupoval. Jedině že by mi to zatajil - taky doufám, že se nepletu v označení japonika, jsou to prostě takové maličké červené potvory.
0 10.02.2009 22:13 jurek – Re: Horác
Nenya zřejmě neví o čem píše
Přítel rozmnožil japoniky? A nepodělil by se s námi o podrobnější informace?
(Zajímala by mě zejména salinita vývojové vody a zvolené krmení). Díky
0 10.02.2009 21:45 nenya Ta nejkvalitnější čistá voda, výkonný filtr, žádná chemie!!!, krevetky "japonica" mají rády jávský mech, v něm se i rozmnožují, přítel jich má z pěti asi padesát a pěkně tam ťapkají a ten mech čistí. Pokud máš větší krevetku - Atyopis - tak ty žijí nejraději na filtru, v proudící vodě. Sem se podívej:
maniakva.sweb.cz/… 0 10.02.2009 20:55 kon [9] 0 10.02.2009 20:54 kon [9] 0 10.02.2009 20:49 radousek24 – Jak založit krevetkárium?
Poraďte mi prosím jak založit krevetkárium???
Starší reakce
Obecne vsechny Red fire, super red, sakury a jine jsou v podstate normalni RCS s tim, ze nekdo treba tridi cervenejsi k sobe a tim padem maji lepsi geneticky predispozice k tomu byt cervenejsi a pak to nazve treba sakura. Ja tyto svoje taky tridim ale kupoval jsem je pred dvema lety jako normalni RCS.
K tomu zbarvovani - mrkev obsahuje velke mnozstvi karotenu (tedy i to cervene zbarveni zpusobujici astaxanthin (jak jsem psal nize)), okurka ma zase sodik, horcik a kremik, coz se zvysenim teploty urcite pridalo krevetkam na barve - jen tak dal
Cankisou - tusim - klidne do vzkazu...?
No, taky jsem ještě neviděl takhle vybarvenou Red Cherry. Red fire jsem viděl včera na fotkách a to by tomuto červenému zabarvení odpovídalo
shrimps.ic.cz/…
Jinak mně se vybarvily až když jsem udělal několik změn jako: začal jsme krmit okurkou a mrkví, zvedl jsem teplotu na 26 (z 24) a vložil jsem tam kořen. Nevím co to způsobilo, ale samice jsou vybarvené všechny a většina samců má také červenou kresbu (v rámci možností).
Btw: Čankišou, že?
Jasne - zahranicni fora jsou preci jen navstevovana casteji nekym kdo tomu opravdu rozumi do velke hloubky, ale nesmyslu je tam k nalezeni stejne spousta. Se shrimpnow mam velmi dobre zkusenosti a od urcitych lidi se tam daji ziskat zajimave clanky i co se odborne literatury z vedeckych databazi tyce. Nicmene kdyz jsem v mnoha forech vznasel dotazy ohledne mnozeni Atyopsisu, tak se mi az na par vyjimek odpovedi nedostalo - stale jsem u toho, ze Atyopsis nosi vajicka a po case je ztrati. Salinita 35‰ , 30‰ , 20‰ - nikdy nic. Mnoho otazek je jeste bud nevyresenych, nebo ti, kteri by dokazali odpovedet neodpovi, protoze se boji, ze by prisli o ksefty. Nezbyva nez zkouset.. Pripadne vyjet na vychod a tajne se vmestnat do jejich spolecenstvi
0 29.01.2009 16:35 vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky ten nesmysl bohuzel pochazel z me hlavy, ale bylo to zalozene ciste na tom jak to vypada, ne na nejake biochemicke podstate.
bohuzel si uz nepomatuju, kde sem to o tom vybarveni po "porodu" cetl, ale myslim ze nekde na foru akva.sk
jinak skvele forum o krevetach je schrimpnow.com spousta informaci a lide ochotni vzdy poradit, a nejlepsi na tom je ze je potreba se zaregistrovat, coz se linym lidem co se zeptaj driv nez pohledaj nechce
Jasny, v pohode - nemusis se vubec omlouvat - mozna jsem ten prispevek napsal nejak "huste", ale myslel jsem to spis tak, ze pozor na to co se jen tak pise, protoze se vsude mozne opisuje spousta nesmyslu nejen ohledne krevetek.
Zrovna tu, ktera je na videu krmim tim, co spadne od huby rybam (suseny, granule, patentky.. cilene potravu ve vsech akvariich stridam - to video je nahoda. Je to toceny ve velkym spolecenskym akvarku a nahodou se tahle krevetka vyskytla na dobrym svetle a jeste se vubec nebala fotaku. V krevetkariich se mi z tak blizka krevetku natocit nepodarilo.
Celkove takto vybarvene mam cca 20% samic. Cca druhym rokem tridim do odchovne nadrze ty hodne cervene a zbytek jde bokem. Vidis a tahle na videu zrovna v odchovny nebyla a taky je hodne cervena. Asi ji tam prihodim
Co se tyce intenzivnejsiho zbarveni po donoseni vajicek - to jsem zatim take neslysel, ale nemohu to vyvratit, protoze ze by nekdo tvrdil opak jsem take nezaznamenal. Zalezi kde jsi to cetl - zda je to verohodny zdroj. Zbarveni u cherry a jinych cervenych, nekdy i necervenych krevet zalezi na mnozstvi astaxanthinu v jejich tele. Jak ale funguje jeho roznos a distribuce po tele to nevim - musi jej zrejme nejak potlacit - podobne jako listi na podzim potlaci chlorofyl a uprednostni jina barviva.
Skoda jen, ze to na youtube nejde umistit v lepsi kvalite. Vypada to mirne rozostrene, ale jako ilustracni video to snad postaci.
Co se tyce zbarveni krevetek - nikde jsem necetl nazor, ze by karotenoidy ktere jsou hlavnim cervenym barvivem u vsech desetinozcu ukladaly Cherry jinam nez treba CRS jak pises. Dale si dovolim nesouhlasit s tim nazorem, ze by obycejna cherry nemohla mit zcela pokryty krunyr cervenou barvou - tedy bez bilych tecek. To stejne plati i o svetlem dne a zbarveni cherry. Ano - jista zavislost zde u nekterych jedincu je, ale faktoru, ktere zbarveni ovlivnuji je tolik, ze jen dno to neovlivni. Pokud se mi to podari, zkusim sem vlozit odkaz - toto jsem nedavno natocil v jednom svem akvariu - velmi svetle dno (bily kremicity pisek), klasicka Cherry. Nejde na ni nalezt skoro jedine misto, ktere by nebylo totalne cervene.
Oba tyto druhy sekavcu jsou velmi podobni co se chovani tyce. Pokud bych jej chtel davat ke krevetkam vyberu si bud toho levnejsiho, nebo toho, ktereho maji v blizsim zverimexu.
Starší reakce
ty je od sebe rozpoznas ?
Takze je to v pohode a kterej sekavec je lepsi thajskej nebo pricnopasy
Sekavci nejsou dravci, a nezakladej zbytecne dalsi temata.
A ten sekavec nesezere maly krevetky?
samečci vždycky vybednou, jen vzácně mají na sobě červené pruhy i v dospělosti
ty samičky skokově po porodu ztmavnou ... ale nějaká část samečků zůstane nevybarvená ... mražené patentky asi mají na sytost barvy příznivý vliv ...
jinak jsem od krevetek čekal víc ... nakonec jsem chov zrušil
Jak mam tedka bili dno tak i kdyz budu krmit patentkama tak se nezbravej?
mimo to ovlivňuje zbarvení krevetek i barva dna, v krevetkárku s bílým dnem se mi samičky zbarvují do světle růžova, ve válci s trochou hrubšího říčního písku jsou spíš dočervena a ty, co jsem dala k rodičům do akvárka s tmavšim dnem jsou hodně tmavě červený
Ano pokud krevetkám dopřejete nějakou stravu kromě řas v akváriu(záleží jestli vám de o úklid nebo vzhled) tak se lépe vybarví. Patentka je dobrá, stačí i několik málo vloček jednou do měsíce
Oba sekavci jsou prakticky totožní.
Diky
a jeste se chcy zeptat jakej sekavec je lepsi ke krevetkam pricnopasi nebo thajsky?
Tak tak, samečci jsou spíš takoví narůžovělí. Samičky jsou vždy barevnější. Ale kdosi mi radil, že když se jim dopřeje třeba patentek, tak se jim zbarvení pěkně oživí.
Mam krevetky red cherry a oni jsou vsechny takovi bili ale kdyz se divam na fotky tak jsou cerverny a ja je mam bili pls poradte.Kdyztak se podivejte na fotky
rybicky.net/nadrze/5347Starší reakce
Léčivo ne, hnojení minimum (jedenkrát při výměně 1/2 vody), odkalování v rámci výměn vody, nijak intenzivní.
O hraní si na mrtvého brouka u krevetek vím, tahle ta se půl dne nepohla v akva, pak byla den přelovená v jiné nádrži a za tu dobu se nepohnula.
Ta druhá s vajíčky to snad rozchodila, včera byla na bahnatce, večer se pomalu přemísťovala a teď ji nevidím. (Což je v mém akva normální stav.
)
Nazdar,
v naší Asii jsme měli 10 Crystal Red. Asi po měsíci jsme našli jednu samičku s dosti velkými vajíčky tuhou. Krásně vybarvená, na první pohled v pořádku, leč mrtvá. Teď po třech týdnech se objevila další s vajíčky a opět se sotva hýbe a ani neovívá nožkama vajíčka. Jsou to symptomy nějaké choroby anebo máme prostě smůlu?
Starší reakce
pokud je chceš chovat, tak to asi fakt nepůjde, ale zas na druhou stranu - nějaké ti dorostou téměř vždycky a rybkám aspoň poskytneš to nejkvalitnější krmivo a nebudou se nudit, až je budou prohánět po akvárku. někdy je docela zajímavé pozorovat je, jak loví
dobře
, mockrát děkuju radši to teda riskovat nebudu
Dospělé krevetky ohroženy nebudou, ale je třeba počítat s tím, že malé krevetky jsou velmi velmi malé, takže jich většina skončí v žaludku rybek. Pokud máš dostatečně zarostlé akvárko, tak nějaké přežijí, ale rozhodně to nebude masová záležitost.
ahoj
, chtěla bych se zeptat jestli je možný mít krevetky v akvárku s neonkama, daniema, pandičkama a ancisrusama? jestli si navzájem nebudou vadit nebo uližovat.
Zdravím a přidávám průběžné výsledky k tématu:dnes pH 6,8 , KH 3, GH 7, NO2 0, NO3 15. Přiznám se, že Vaše rady jsem trochu kombinovala, protože po odstranění veškérého mechu z akva a následném odkalování jsem našla ve dně jednu zapomenutou Horácomatku, pěkně zrezlou, nevím jak dlouho tam byla,je možné, že od začátku, tzn cca 8 měs.Sypu si za to popel na hlavu a myslím si, že toto byl zdroj mých problémů. Jinak: proto jsem na zkoušku odstranila jen polovinu jávského mechu, přidala spoustu rychlerostoucích rostlin, vyměnila 1/3 vody a přidala to superdrahé listí od Dennerle
(nějak jsem na ty smajlíky zapomněla
).Po pěti dnech už jinak bylo pH pod 6, závěr si ještě netroufám udělat, co Vy na to, mohla to způsobit ta matka?
P.S. Všechny fóra tady o zinku,železe,mědi a jiných kovech už jsem si za ten týden prošla
, ale ta moje matka ležela jen tak ve dně a tedy neměla koho zásobovat,takže si myslím, že to šlo do vody.
Starší reakce
Jak jsem už psala, už se na tom pracuje,ale bude to zřejmě "běh na dlouhou tratˇ",takže nějaké první výsledky tak za cca 1-2týdny,pH obvykle klesne tak za 5 dnů.Určitě dám vědět, jestli nastala nějaká změna.Zdravím. D
P.S. Prezentaci nemám, protože to s PC moc neumím a můj pubertˇák má samozřejmě "daleko důležitější práci" než dělat mamince prezentaci.
Jejda! Tak to vám asi neporadím, jak nakombinovat a jak upravit nové kytky - nemám představu, jak vaše akviško vypadá. Zkuste si projít prezentace - námětů je v nich určitě dost.
Z mého pohledu je ale nejdůležitější zjistit, jestli odstraněním mechu skončí patálie s poklesem pH a úhynem krevetek...
Pohlídejte to a dejte vědět.
Přidat reakci
1 ...... [99] ...... 111 112
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 89264x