Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:57 petulevrtule
Fotka k příspěvku Gošice: přibarvit fotku krevetky??? to jde??? coze Krevetky máš nádherný :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 11:42 Muž agent007 [47]
Já mám red cr. a black cr. Mám jich 15, někdy vidím jednu, někdy 5 a někdy nic. A JSOU TAM!!!Každá si našla své teritorium pro schovku a vylezeou jen když mají náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 11:39 Muž agent007 [47]
Mám knížku "Sladkovodní krevetky" a tam taky píšou, že v žádném případě neodstraňovat svlečené krunýře z akvária, protože je to pro krevetky přirozený zdroj vápníku. I v přírodě funguje recyklace odpadu :-D, jen člověk se nechce nechat tou přírodou inspirovat a pořád vymýšlí něco, co je už dáááávno vymyšlené ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 09:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: gošice
Nikdo nepopírá, že v dospělosti jsou tvorové více barevní než mladí. Ale né všichni budou stejně barevní v dospělosti. Když ten tvor ty geny pro zbarvení prostě nemá, tak v dospělosti stejného zbarvení jako sourozenci či blízcí příbuzní nedosáhne.
Dám příklad: mám výtěr bojovnicc, sameček je čistě žlutý, samička je bezbarvá celofánka a mladé se začínají vybarvovat... Jsou mezi nimi jedinci co začínají červenat!!! coze coze

Je to daný geny v předchozích generacích, nebo zmutováním genů, navrácení se k původním barevným variantám.

Red Cherry když se nebude slektovat, tak pravděpodobně ta červená zmizí z větší či menší části. Prostě ji ta přírodní barva přebije. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 08:34 švíco – Re: agent007
Dneska jsem poprvé taky viděl krevetku jak si táhne svlečku do kouta akvárka a pak jí začla požírat... takže už jim je budu v akváriu nechávat, jsem zase o něco chytřejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.06.2009 00:51 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku A ještě jedna krasavice :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.06.2009 00:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Tak speciálně kvůli této diskuzi jsem dnes hlídkovala u krevetníku...mám ale štěstí naše krevetky jsou manekýnky :-) Koukala jsem po zbarvení a je skutečně různé, všechny red cherry co máme pocházejí od 10 původních krevetek..5 samců a 5 samic. Takže o rozdílných genech nemůže být ani řeč. Jedině, že by více jasné zbarvení bylo tím, že se spáří bratr se sestrou. To nejvíce červené jsem vyfotila. Stále trvám na tom, že zbarvení je sytější v dospělosti. Taky mám pár plně zbarvených malých jedinců, ale v žádném případě ne všechny. To co jsem se dočetla na netu, také v podstatě vylučuje všechny stejně zbarvené jedince. Přikládám foto...jako důkaz, že jsem jako v předchozím komentáři nepřibarvila fotografii, mám samičky i na videu smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:57 petulevrtule – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Tady je další, ale z boku je prstě nevyfotím i kdybych si stoupla dneska na hlavu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:53 Muž agent007 [47]
No, nwm, ale já nechávám svlečku v akva a red cr. a black cr. ji opravdu žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:53 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
to znam, z 20 fotek je jakž takž jedna použitelná
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:42 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Za celý den jsem viděla 3, tak asi tam ta 4 bude. Mohu jít klidněji spát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:37 petulevrtule – Re: Semtex
Fotka k příspěvku To se ti lehce řekne, když ty potvory odmítají pozovat hmm smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
no pěkné pěkné..... ale chtělo by to blíž a z boku ať to vynikne maximálně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 21:32 petulevrtule
Fotka k příspěvku Tak tady je jedna, další kdyžtak postupně přidám do mého profilu u Akvária. Ať to tu nezahlcuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bendy
ja davam krevetkam vycistit sitko na kterem nechavam roztat mrazeny patentky..... na 90% vsecky vylezou... ale pred svlikanim nemam sanci... to ani nezerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 20:50 petulevrtule – Re: Semtex
Cenu nemohu zveřejnit :-) Byla to velice přátelská cena :) Jelikož jsme dohodili nějaké kšeftíky a sami jsme odebírali jěště další jiná zvířátka. Jdu je nafotit, zachvíli jsem tu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 20:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
U Red Cherry je ta barevná varianta stálejší.
Možná je před zákazníkama třídí a ukazuje jen ty nej.... ;-) Ale to by byli asi dražší, za kolik je máš?
Nemáš jeji fotk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 20:38 petulevrtule – Re: Semtex
V tom případě nechápu, jak to dělal ten človíček, od kterého je máme, protože ten je má všechny takhle barevné - ty co jsme si vzali i ty, co sme tam ponechali pro další zájemce :-O I my je takhle máme všechny zabarvené - však jsou všechny od něj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 20:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
No ale spíš počítej stím, že možná některá bude tak pěkná do fialova a většina víc či míň červená. Třeba u mojich Modrých Tygrů je v tý nej kvalitě asi jen 10%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 20:27 petulevrtule – Re: gošice
Tak tyhle krevetky máme i pidi stejně do fialova (vzali jsme si nějaké větší a nejaké menší, abychom neměli jen starší populaci) jako tu velkou co jsem sem dávala tu fotku, takže ve stáří bych tohle zabarvení neviděla...Každopádně doufám, že i potomci budou dál takoví potlesk Samečci nejsou takhle tmaví po celém těle, ale i tak má celé jejich tělo nádech fialové barvy. Co jsem dneska koukala, tak skoro všechny samičky brzo budou nosit vajíčka, modlím se, abychom konečně něco odchovali...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 13:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: švíco
Fotka k příspěvku netrvala dlouho a tady ti přináším důkaz.... tu svlečku si táhla přes půl nádže na svoje oblíbené místo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 12:15 bendy – ztraceni
bude to uz skoro 3 mesice, co jsem si privezl 10 cherryn a tejden nevidel zadnou, pak jsem si nahodou vsimnul jedny, ze se NEJAK (?) dostala do vnejsiho filtru, nastesti byl filtr pruhledny, tak jsem si ji vsimnul, prelovil zpet a je v pohode, nekolik tydnu jsem sem-tam asi tuhle jednu zahlydnul, myslel jsem si, ze odesly do vecnych lovist, ted ale po trech mesicich uz se jich 6 (v jednu chvili opakovane napocitanych) bez strachu promenaduje po nadrzi, takze trpelivost ! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 12:13 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Předělávala jsem akvárium, asi proto se schovaly.Teď vylezly dvě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:48 Ivulik1 – Re: kikuška
Prilakat je muzes na krmeni, nejlepe na tabletku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kikuška
krevetky se rády schovávají do skrýší přes den, nebo když jsou rušený, když je na ně moc světla at. Já když zhasnu a mají tam šero (C.cantonensis "Tiger") tak ty plaší kousky vylezou. Jinak jsou vidět málo, ale to bude asi tím, že si ještě zvykají na nové prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 11:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
Nové barevné, tvarové apod. variety, většinou výchází ze selkce. Pokud už má daný jedinec v menší či větší míře v sobě patřičné geny, tak je možné, že v x-té generaci se dočkáme kýženého zbarvení či tvaru.
I krevetky ve zbarvení "Sakura" tak vznikli.
Nejvíc ta poctivá selekce jde vidět na C. cantonensis, Dala za vznik mnoha barevným variantám jako je Crystal Red, Black, Bee, Bumbelbee, Tiger....atd.
Ono danjo člověk nemusí být profík, aby se mu povedl nějaký ten pěkný kousek.
Stačí se mrknout na odchovy místních chovatelů bojovnic. I ty vznikají v amatérské rovině. A je jedno jestli ten dotyčný chovatel je Velkopěstitel, doktor, dělník, nebo jako já nezaměstnaný.

Jistě i dobré životní podmínky a strava udělají hodně, ale nejdůležitější jsou ty geny.

A potom, je to už jen o štěstí, jak se nám tu danou variantu podaří ustaálit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:29 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: kristian
dospělé, naštěstí byly schované, ale jednu od včerejška opravdu najít nemohu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:28 Muž kristian [80] – Re: kikuška
Dospele krevetky, ci cerstve vylehnute?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kikuška
Přilákat? Se ti po nich stýská?

Teď jsem v akvárku dva dny hledal ztracený teploměr. A ten je větší jak kreveta a neschovává se ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:08 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Nemohu najít krevetky
Včera jsem ještě krevetky viděla, ale dnes je v akváriu nemohu vůbec najít.Mám je nějak přilákat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 08:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: jirkaz
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 08:21 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: jirkaz
Fotka k příspěvku Fotka z nudle :)
Ještě kdyby se to tady tak nehorázně nezmenšovalo. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 00:11 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
jo to jo, i takhle se dá vyšlechtit Sakura :-)
nicméně na fotkách v odkazu je vidět jak má vypadat krytí barvou aby se dalo použít označení Sakura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 00:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku I takle vznikne pěkné vybarvení :) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 23:55 danja
Sakura je parádní, ale takové šlechtění patří do ruky zkušeného chovatele. Navíc, eliminace dalšího křížení může působit kontraproduktivně. Mě stačí, že jsou krásně červené, a podle osvětlení se dá zbarvit do různých odstínů červené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 23:51 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky
myslíte že mají vaše krevetky blízko ke zbarvení Sakura ? ;-)
www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 23:05 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Pro ilustraci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:56 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No nevím nevím, já mám red cherry alá mch.sokolov...již nějakou tu generaci a každá samička, má jinou barvu, některé jsou krásně celistvě červené, některé jsou až do fialova, a některé jsou vybarvené jen o malunko víc než samečci...všechny jedna linie.
Jinak filipsi má pravdu..starší krevetky jsou tmavší, někdy až do purpurova, je to známka stáří. Dospělá krevetka v plné kondici je krásně červená...mám dospělé samičky plně a zcela červené nebo i purpurové...a genově má napsáno tak maximálně, že je moooc velká krasavice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Fotka k příspěvku Tohle je moje naděje, mláďátka si hezky oddělím, zatím to nejlepší co jsem měl, možná ale o jednu půltřídku hůř než německý chovatel:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:47 petulevrtule
No taky sme měli problém vidět vajíčka smich Až když plavala k hladině, tak sem to teprve zahlédla, že tam konečně jedna nosí ( po dlouhém skoro 2 měsíčním čekání) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Tyhle jsou extra krásné, musím smeknout. Naše České Cherry na to někdy nemají, Red Fire to má už genově napsáno, neobarví se podle nálady, teď mi jedna Fira nosí a vůbec jsem málem nepoznal že má vejce jak jsou schované pod neprůhledně červeným krunýřem. Vypadá to že teď budou všichni vyhledávat už jenom Red Fire :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:23 petulevrtule – Re: Bak
Až budou nějaké odchovy, můžeme se domluvit :-) Zatím jsme ještě neodchovali ani jednu mršku. Nyní čekáme na první maminu, jak se bude snažit a kolik toho donosí, ostatní, co jsem koukala se chystají nosit :-) Tak uvidíme, co se narodí dál...Jestli budou taky až do fialova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:15 petulevrtule
Právě, jde nám o to, jaká je to cherry???Jelikož cherry, které jsme doposud od chovatele měla a jindě viděla takhle tmavé a až do fialova nejsou. Z boku určitě není jako klasická cherry. :) Co jsem viděla fotky na webu sousedů Deutche republik mám ten pocit, že to jsou Red fire, ale chtěla jsem slyšet názor odborníků... ano
Navíc tyto krevetky mají předky z německé republiky, jelikož chovatel od kterého je mám nakupuje zvířátka v Německu - ale krevetky chová jen okrajově a my je koupili jako cherry krevetky, každopádně podle fotek, co jsme zkoumala jako obyč. cherry nevypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 22:00 Muž filipsi [1295] – Re: Semtex
Ja ti nevim, se sakurami, red firy, ... se mi to zatim moc nezda, jestli to zbarveni neni dane vice prostredim a krmenim, nez tridenim a selektivnim chovem.
Moje obyc cherry, ke stari jsou takovehle, a jeste tmavsi. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 21:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
no možná že kdyby byla zboku focená, tak by až tak červená jak myslíš nebyla...

... i mě by se Sakura líbyla, snad v budoucnu nějaká Fxx už bude v kýženým výsledku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 20:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Takovou bych já tuze také chtěl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 20:47 Muž filipsi [1295] – Re: petulevrtule
Hezka.

(edit - ahaa, ja nepochopil otazku. Ano, asi samice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 20:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Neocaridina denticulata sp. Red cherry

Předpokládám, že malá samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 20:43 petulevrtule – Jaká je to krevetka?
Fotka k příspěvku Dobrý podvečer, zajímalo by nás, jaká je tohle Cherrynka? děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 20:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Utahraptor
Orange má jakoby zlomený hřbet směrem nahoru

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=4601