Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2018 15:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Ahoj, fotky můžeš vložit sem rybicky.net/atlasostatnich/caridina_caerulea_blu_leg_poso a prosímtě kdyby jsi zkontrolovala celou kartu. Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   06.08.2018 11:41 Žena tramtra [3202] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tady jsou...modré nožky ;-) ...nebo kam je poslat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 11:21 Žena tramtra [3202] Re: vaaclav
Nějaké pošlu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 11:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Nemáte někdo slušné fotky krevetky Caridina caerulea Blue Leg Poso www.shrimp.cz/… Máme připravenou kartu ale ne fotky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 19:06 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Atyoida pilipes
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo tuto krevetku nechová. Objednal jsem si přes gigaexotic Macrobrachium lanchesteri, ale přišla tato filtrující. Zajímaly by mě její nároky a potřeby. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 17:08 Silviebaris Re: afc1886
Super a diky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 17:04 R Muž afc1886 [14655] Re: silviebaris
Red cherry s malými mám v pohodě.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2018 16:44 jamajcan Re: silviebaris
Chovám je společně při cca. 24,5 stupních naprosto bezproblémově. I krevety i sumci v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 16:32 Silviebaris
Dobry den,je mozne chovat krevetky s pancernickem malym,cetla jsem ze ma rad teplou vodicku coz krevetky moc nemusi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 21:19 Žena Eillen [645] Re: strambm
U mě si beťák nejdřív nevšímal krevet, které tam byli dřív než on. Teď tam dožívá poslední modrá a ještě v poklidu v technické části
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 21:17 R Muž Anthrax [4739] Re: strambm
To záleží na „povaze“ betty. Ale většinou betty krevetky vyzobou. Kdo by si nepřilepšil živou stravou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 21:06 strambm Re: Anthrax
betu tam nasadím, až bude akvárium dostatečně zarostlé a pak doufám, že se tam udrži nějaký stabilní počet krevet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:33 R Muž Anthrax [4739] Re: strambm
Ano. Ony si najdou co potřebují ;-) Vyloženě prachové krmivo nevyžadují.

Edit: Teď koukám, že akvárko plánuješ pro bettu, to odchov krevetek nebude asi moc na pořadu dne. Některé betty zlikvidují i dospělé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:24 strambm – Krmení
Přežijí malé krevety bez prachové stravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 00:24 - Re: Wanderer
Výlučky rastlín pri strihu v malom množstve či veľkom akva sú zanedbateľné.No v opačných prípadoch kedy je maličké akva alebo príliš veľký prestrih rastlín,už to problém môže byť.Na doloženej fotografii v odkaze si môžeš pozrieť spomenutý šťavelan vápenatý.Tie ihličky (rafidy) sa môžu v spomenutom prípade napichať krevetkám do žiabier a v hraničných prípadoch spôsobiť zadusenie.
Pri bežnej,nie dákej rapídnej straostlivosti o tieto rastliny len zriedka dochádza k problémom.
www.cbg.zcu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 14:42 S Muž invalida [3881]
Samozřejmě v malým akvu hodně poraněnejch kytek může problém působit moje zkušenosti jso z nádrží cca 400l a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.04.2018 14:07 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Wanderer
Tohle je moje zkusenost:

rybicky.net/forum/5275 … (a k tomu nasledujici debata)

"Tuhle jsem protrhavala anubiasove housti, protoze jsem chtela odstranit stary listy s prisedlou zelenou rasou, a drzel se mi v tom ruznej bordel (kousky lomariopsisu, caloglossa beccarii, zelena chomackova rasa...). Rostliny byly huste na sobe, misty to rostlo ve 2, dokonce 3 patrech, objemove to byla takova kostka cca 20x15x15cm. Celou houstinu jsem prendala do velky misy, a nipala se v tom. Tezko rict kolik casu jsem se v tom rachala (tipla bych klidne 1h), nez jsem to rozpletla, ocistila od caloglossy, vystrihala stary listy... Dost me z toho palila kuze (ale zadny otok ani cervenani). Je mozny, ze se z anubiasu cosi uvolnuje co drazdi pokozku? Kor kdyz se pracuje s vetsim mnozstvim delsi dobu?"

a z denicku www.akvarko.cz

Vyndala jsem druhou skupinu anubiasu a probrala ji - 1/3 letela do kose, 1/3 zustala v akvarku a 1/3 sla pokusne do 10 litroveho akvarka, kde se je pokusim zbraborat. Nasadila jsem tam 50 sneku (piskorky, okruzaky a levatky) a 10 krevetek. Krevetky jsem druheho dne vylovila, prislo mi, ze jim tam neco nesedlo - na zacatky po vypusteni do maleho akvarka litaly jak zbesily, dalsi den sedely apaticky zalezly. Pravda, ve velkem akvariu je 25C, v tom malem to kleslo na 20C, ale teoreticky by jim to nemelo vadit.

Zaver:
Mam v akvariu (300litru) hodne anubiasu. A i nejaky ty kryptosky. Nicemu to za normalnich okolnosti nevadi. Ale - jakmile je "poraneno" velke mnozstvi anubiasu a v malem objemu vody (8-10litru), tak to krevetkam nedela dobre, prave kvuli vylucovani toho stavelanu z tech "ran" na rostlinkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 14:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: silviebaris
Tj. zdroj zde?
www.krevetky.wbs.cz/…

Ono, takhle celé to má trochu jiný význam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2018 13:55 Silviebaris – krevetky-chov
Kořenící rostliny
Krevetky je možné chovat i v klasickém akváriu se zrnitým dnem a za přítomnosti kořenících rostlin. Někteří i zkušení chovatelé uvádí, že rostliny rodu Anubias a Cryptocoryne jsou toxické pro krevetky. Toxicitu způsobuje šťavelan vápenatý, který je skutečně rostlinami rodu Cryptocoryne a Anubias vylučován. Dopusud nikdo nepotvrdil, že by to nezpůsobovala jiná látka přítomná v těchto rostlinách. Osobně máme některé krevetky v nádrži s Anubiasem barteri var. nana a neshledali jsme žádné známky nepřirozeného chování či dokonce úhynu. Obecně většina chovatelů, se kterými jsme se setkali nám toxicitu těchto rostlin pro krevetky nepotvrdila.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 13:47 S Muž invalida [3881] Re: Wanderer
Anubiasy mám jako hlavní rostlinu a pro cherry ani dajanky nebyl znatelnej problém. Kryptošky mám v jinejch akvárkách a taky bez problému včetně dražších forem a raků. A poškozený listy tam občas raci udělaj...taky bez problému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 13:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Můžete mi prosím potvrdit či vyvrátit informaci, že "Někteří i zkušení chovatelé uvádí, že rostliny rodu Anubias a Cryptocoryne jsou toxické pro krevetky", případně, kde bych k této problematice mohl nastudovat více? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 18:27 Žena lenkalor [580] Re: tramtra
Uvidíš, bude to překvapení. :-) Mě se Crystal Red ve společenském akváriu, kde si jich nevšímám a nepřebírám, postupně vrací k celočervené barvě. Tam přežívají jenom ti nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 18:09 Žena tramtra [3202] Re: lenkalor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No ona žádná z té várky není úplně echt...mám dvě skoro nevybarvené, a pak jednu, co má nádech do červena, původně jsem si myslela, že jen změnila barvu před nebo po svleku, ale asi jsou to dvě různé (viz dvě poslední fotky). Takže jestli se začnou množit, tak to bude pěknej maglajz a nakonec budou průhledný všechny :-D Ale to hodně předbíhám, jsem ráda že žijí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 17:56 Žena lenkalor [580] Re: tramtra
Crystalka byla asi jenom jedním z rodičů. Vypadá to na směs s nêjakým tygřím zbarvením. To jsou caridiny, ale často průhledné s příčnými štráfami. Některé jsou i barevné s pruhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 17:35 Žena tramtra [3202] – Zbarvení kr. kantonská Crystal black
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den všem, mám asi šest černých krystalek, mají různé kresby, ale jedna z nich má kromě černých i neprůhledné světlé flíčky. Při koupi byly maličké, ale takové zbarvení neměla žádná, je možné, že se takto dovybarvila až při růstu v akváriu? Je krásná. Nebo to není krystalka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 12:38 Silviebaris Re: RE5PEKT
Dekuji vyzkousim,odkaluji dle potreby i po 14 dnech,casem mozna nebude potreba vubec,jak pisete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 12:26 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: silviebaris
Otázka odkalování/neodkalování rozděluje akvaristy na dva tábory.

Já za sebe přidám, že pokud se krmí jen málo a člověk dělá i dny půstu (což rybám vyhovuje) a má rozumný počet ryb, tak není potřeba odkalovat. Potom to ani na světlém dně není tak tmavé. Mám to odzkoušené na 300l akva. Pokud člověk ještě k tomu vysazuje ryby postupně a dno má čas si na to zvyknout, dost pravděpodobně nebude vidět téměř žádné znečištění dna. Zkusil bych intervaly odkalování prodlužovat.. třeba pak zjistíš, že po půl roce-roce není potřeba odkalovat vůbec.

Patrně OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:59 Silviebaris Re: Anthrax
Aha tak to já spodek odkaluji,mám světlý podklad a je to občas dost škaredé a vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:58 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Netaham ven nic. Všechno se rozloží. Respektive dno si to zpracuje. Většinu spotřebují kytky. O zbytek se postará výměna vody. Nutno dodat že krmím velmi málo, protože tam mám jen krevetky, piskořky, okružáky a levatky.

Nerad zasahují do dna, když je plné užitečných bakterií a funguje. Takže i v jiných nádržích pokud okaluji, tak jen povrchově. Ale v nádrži s krevetkama vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:51 Silviebaris Re: Anthrax
A jakym zpusobem ten neporadek tahate ven.Ja na strikacce mam taky tu vzduchovaci hadicku,je to pracne ale jde to ,z te koule bych to odkalovacem neudelala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:49 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: silviebaris
Vynikajúci nápad, hneď to využijem ahoj
Ot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2018 11:48 R Muž ctibum [6870] Re: Anthrax
Ta stříkačka je asi jako odkalovací zvon, s hadičkou na tom pindíku na konci. Teda tak to vidím já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:44 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Stříkačkou si to představit neumim :-) ale v pidinadrži používám k výměnám vody hadičku od vzduchování. :-) Ale neodkaluji tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2018 11:39 Silviebaris Re: Anthrax
Dobrý den já odkaluji 50ml stříkačkou a hadičkou,je to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 10:21 Silviebaris Re: ctibum
to je ten kaktus jo to jsem viděla na burze koupím.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2018 10:17 R Muž ctibum [6870] Re: silviebaris
To už jim raději pořiď toto www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.02.2018 10:15 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Slouží to jako úkryt pro krevetky. Sehnat se to dá všude na internetu.
www.akva-tera.cz/…
Akorát mi to přijde dost drahé za trochu keramiky. Krevetky stejnak víc ocení nějaký mech nebo houštinu rostlin. Kde se schovají a zároveň z toho můžou ožírat bordel.

PS: Naposled. Piš jako člověk, ne jako prase!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2018 10:12 Muž Kubaa [718] Re: silviebaris
Proč to sháníš, když nevíš, k čemu to slouží? :-O

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 10:05 Silviebaris – krevetky
dobrý den chtěla jsem se zeptat na keramické trubičky od danerle pro krevetky k čemu to slouží a kde se to dá sehnat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 09:37 S Muž invalida [3881]
Pokud jde o cherryny nemyslím že životnost přes jeden rok je obvyklá. Ale je to jen pozorováním..nikde sem tenhle údaj spolehlivě nevyčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 21:14 Muž Blahos [34] Re: prasan
Čím méně se krevetky svlékají, tím jsou barevnější. Četnost svlékání:
prasan napsal: Mladé krevetky sú schopné sa zvliekať i raz týždenne,no u dospelých sa toto obdobie predlžuje a zvliekajú sa menej často.Na sklonku ich existencie už len 1 maximálne 2x do roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 20:50 Žena Morticia [118] Re: NHKG a prasan
Aha, tak uvidím, zda se zbarví, ale když jsou 2 jedinci průsvitní... Videa najdu - dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2018 18:45 - Re: Morticia
Ak to poctivo chovateľ selektuje,tak aj samce sú krásne červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2018 18:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Nejsem zrovna krevetkář, už je prakticky nemám. Samci bývají hůře zbarvení než samice, ale bezbarví by být neměli. Minikrevetky jsou bezbarvé, ale jak rostou tak se zbarvují. Zkus si najít videa a uvidíš jak by měly být krevetky vybarvené dle velikosti a pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:51 Žena Morticia [118] Re: LeRi a NHKG
Ptám se, kde je pravda. Bylo mi řečeno něco, co asi pravda není, tak se ptám. Ale evidentně se jim daří, to je fakt. To potomstvo by tedy mohlo být červené už teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Pokud chceš co nejčervenější krevetky, musíš třídit a ty méně výrazně zbarvené dávat pryč. Pokud ti nevadí, že časem budou všechny průsvitné, tak to řešit nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:42 Muž LeRi [315] Re: Morticia
A čemu to vadí ? Ať jsou barevný jak chtějí hlavně že tam jsou a daří se jim ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:36 Žena Morticia [118]
Ještě dotaz k barvě - psal o tom Wanderer a lenkalor o pár stránek níže....Mám Red Cherry a 2 z nich jsou průsvitné,jedna skoro úplně,jedna má takové červené žilky, 3 jsou červené. Bylo mi řečeno, že ty průsvitné jsou zřejmě samci a nejčervenější jsou dominantní samice. Teď mám první mikropotomstvo a je průsvitné - má být červené už teď?
Wandererovi bylo odpovězeno,že zelenkavá mezi modrými se už nezbarví se už nezbarví a je lepší ji oddělit. Jak to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 08:50 Muž LeRi [315] Re: Morticia
www.rostlinna-akvaria.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/… Ta síťka my prijde lepší než silonka , na hadici to můžeš předělat tou rychlo sponou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2018 08:38 S Muž invalida [3881]
Ještě sem dělával že bordel necháš usadit a krevetky sleješ ale moc pracný pro padesát krevetek takže ještě dělám to že do usazenýho kalu, vody nad ním dám něco mňam do síťky zbytek má smůlu. Děti v malejch nádržích zkoušeli bordel v něčem zavěsit těsně pod hladinu v akvu na pár minut...krevetky si cestu našli. Víc mě nenapadá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=601