Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:30 jandy – Re: dankooo
projdi si tady prezentace nádrží a určitě se dozvíš kdo co má v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:38 Muž Chem [837] – Re: dankooo
S krevetkami je mozne mit temer vsechny druhy akvarijnich rostlin. Vyber rostlin zalezi spise na osvetleni, mnozstvi CO2 atd., nez na krevetkach. Lezici krevetka je temer 100% jiste mrtva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:04 dankooo
mozem sa opytat moja krevetka tam len tak lezi vymiena si pancier alebo je dead :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:50 dankooo
mozem sa opytat ake rastliny mate v krevetkariu okrem javskeho machu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:16 Muž Chem [837] – Re: dankooo
Bezne jsou k dostani v restauracich Macrobrachium rosenbergii (z tech sladkovodnich.) Vetsina ostatnich sladkovodnich druhu se jist v nasich zemepisnych sirkach nevyplati, ale jist se daji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:46 dankooo
cisto len zo zvedavosit daju sa niektore akvaristicke krevetky jest ak ano tak ake dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 15:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
Tak progoooogli pawučinu, jistě něco navíc najdeš. Ale hledej pod latinským názvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:11 S Muž invalida [3881] – Re: Semtex
No to jsou jen suchý data...nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 22:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 20:30 S Muž invalida [3881]
Má někdo zkušenost s krevetkou kroužkovou? Nic moc není k nalezení..dík ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 22:17 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
jé já se probral po 4 měsících :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 21:09 Muž Chem [837]
Bak napsal: Atrax se používalo pro obchodní název, dovozci to používali. Asi jako Neocaridna Tiger... Tam taky nevím co si představit. No a pak se nedivte že obchodník převezme obchodní jméno od dovozce, je to normální.

A ja si porad rikam jak to souvisi s kardinalkama a krevetkama.. Ale uz chapu.. Nasel jsem kvetnovou debatu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 21:00 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pedrom
Atrax se používalo pro obchodní název, dovozci to používali. Asi jako Neocaridna Tiger... Tam taky nevím co si představit. No a pak se nedivte že obchodník převezme obchodní jméno od dovozce, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:32 Žena Linduš [166] – Re: noiseless
miniryby s velkým pohybovým potenciálem.
to miluju, je to malé, to se vejde a ani se nepodívám, jaké minimální potřeby mají, vždyť jsou malé, že ne
aspoň 12l na ty krevetky s filtrem a jemnolistými rostlinami. jestli to chceš šušnit bez filtru, tak aspoň naplněné! rychlerostoucími rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:22 JagerMaister
jednoducho sa rozhodni či rybky alebo krevetky ked chceš krevetky odlovovat a pchat do malých nádrží tvoja vec no u mna su hlavné krevetky no ;-) a ked chces oboje tak poriadne zahusti nádrž trebárs hustým trsom machu krevetky ho milujú :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:20 Muž noiseless [1]
táto rada mi veľmi nepomohla .. kardinálkam je tam dobre, sú to minirybky a je im tam fajn :)
niekto iný mi prosím neporadí ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:43 Žena Linduš [166] – Re: noiseless
spíš dej ty kardinálky do většího :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:40 Muž noiseless [1]
Ahojte ... mám zopár otázok :)
Mám krevetky red cherry, a konečne sa podarilo mať malé prírastky v akváriu. No mám v akva aj rybky Kardinálky Vietnamské, a mám pocit že pojedajú mi tie malé krevetky ... Lebo stratili chuť do jedla, skoro nič nejedia a krevetiek je stále menej a menej ...
A teraz otázka, myslíte si že by sa mi týmto spôsobom (www.akvaportal.cz/…) podarilo chytiť aj tie úplne maličké krevetky ?? majú asi 4 dni ...
A ak áno, mohol by som ich premiestniť do nejakej malej nádržky (koľko by ste odporúčali minimálne litrov) len na odchov, kým trochu nepodrastú, teda možno tždeň/ dva týždne a hneď potom by som ich dal do toho môjho ... prežili by v tej malej nádržke : dal by som im tam trochu piesku/štrku, riasovú quľu, možno trochu machu ... fungovalo by to bez filtrácie, bez vzduchovania a bez kŕmenia ... podarilo by sa mi tak tie male odchovať ??? Nepokapali by ??? mám doma jednu sklenenú nádrž, ktorá máa si 1,4l, bolo by to málo ?? tych malých krevetiek je okolo 30, možno 40 ... poprípade väčšiu nádobu ??? Koľko litrov ???
Vedeli by ste mi niečo poradiť ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:57 Tereza
wraira napsal: tak sem zkusila oblepit akvarko modrou tapetou.. aby věděly jak maj vypadat :-D

:-D dobrej pokus, já zase zkusila krmit borůvkou :) ale nejede jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:42 kubicek45 – Re: petulevrtule
dik holky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:37 petulevrtule – Re: kubicek45
Ne, zdravou kytku nesnědí. Jen jí prostě oždibují. Pokud ale něco s rostlinkama máš a rozkládají se, tak jí klidně celou sluponou. Jinak jedí jen staré rozpadající se listy. A zdravé listy oždibují. Podle mého tam sbírají zbytky potravy, řasy, nějaké miničástečky, nevím, co všechno se tam může usazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:26 Žena Linduš [166] – Re: kubicek45
zdravé lístky nežerou, kubíčku, jen ty staré, jak psala petule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:19 kubicek45 – kubva
takže jsou schopný slupnout celou kytku????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 19:08 petulevrtule – Re: kubicek45
Krevetky oždibují lístky. A jakmile se staré lístky začnou rozkládat, slupnou je taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 18:57 kubicek45 – požírají
ahoj mám dotaz požírají vám krevetky rostliny nebo ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 17:37 Trdej – Re: petulevrtule
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 17:34 petulevrtule – Re: Trdej
neocaridina red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 17:31 Trdej – neocaridina denticulata var.red cherry
Fotka k příspěvku Lidí prosím vás ,je to tady tádle krevetka ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 17:49 wraira
švíco napsal: No tak jim asi nevyhovuje něco jiného.... co umístění akvária? Ruch kolem v místnosti? Osvětlení? Ostatní obyvatelé nádrže?

umístění v rohu místnosti.. ruch minimalni. osvětlení prej nema takovej vliv ale kazdopadne nesleduju změnu při zhaslym a zaplym světle. a v tom kyblu moc svetla nebylo :-) . zijou s nima 2 sumečci ale ty přišli až později.. krevetky už byly zabydlený a vybarvený ani tenkrat nebyly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 17:45 švíco – Re: wraira
No tak jim asi nevyhovuje něco jiného.... co umístění akvária? Ruch kolem v místnosti? Osvětlení? Ostatní obyvatelé nádrže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 17:43 wraira
Inky napsal: teraz som čítal že keď sa krevetky blue pearl nesfarbujú do modra tak to signalizuje nevhodné podmienky alebo svetlé dno tak nwm :-| pozri sa do atlasu tam to je



na to em uz koukala.. na netu zadny rady nikde nejsou!!.. teda ne takovy co by mi k necemu byly! problem ale neni ve vodě.. když v ty samy vode akorat v kyblu modry byly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 17:22 JagerMaister
teraz som čítal že keď sa krevetky blue pearl nesfarbujú do modra tak to signalizuje nevhodné podmienky alebo svetlé dno tak nwm :-| pozri sa do atlasu tam to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 17:15 wraira – Re: Inky
no prave ze ne.! vsechno je teď tmavý.. dno černý a nic !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.09.2010 17:13 wraira – Re: jasanek29
muzu nabidnout blue pearl.. sice nejsem z usti ale z vrchlabí.. to neni zas taková dálka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 17:10 wraira – Re: Moucha
dno mam tmavý..i kameny.všechno. to nezabírá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 15:03 JagerMaister – Re: Moucha
presne tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 15:00 JagerMaister
čiene dno - flexiobklady a uvidíš na ňom sa krevetky pekne vyfarbujú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 14:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: wraira
a jaky mas dno tedka? krevetky se casto barvi podle prostredi.... mel jsem aquclay (cihlove cervena barva) a moc se mi krevetky (necaridiny - prirodni forma) nevybarvovaly, ale presel jsem na cerny dno a behem par hodin se nadherne vybarvily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 14:58 JagerMaister
keď chceš mať pekné modré krevetky tak do akvária daj čierny piesok - flexiobklady na ńom sa krevetky pekne vyfarbujú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 14:56 wraira – blue pearl
Zdravim. Mám problém s vybarvením krevetek. Jsou to Blue Pearl a v nádrži jsou nevýrazné. při přestavování akvaria jsem je umístila do modrýho kýblu a krevetky najednou chytly nádhernou modrou. Přitom voda byla z puvodniho akvaria takže Ph nehraje roli. Jak to, že v kybliku sou krasny a v akva ošklivý??

tak sem zkusila oblepit akvarko modrou tapetou.. aby věděly jak maj vypadat :-D
ale to nepomohlo.. ze by to chtělo i modrý dno? Ale všichni chovatelé blue pearl přece nemaj modrý dna že?! Co s tím? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 14:54 wraira – blue pearl
Zdravim. Mám problém s vybarvením krevetek. Jsou to Blue Pearl a v nádrži jsou nevýrazné. při přestavování akvaria jsem je umístila do modrýho kýblu a krevetky najednou chytly nádhernou modrou. Přitom voda byla z puvodniho akvaria takže Ph nehraje roli. Jak to, že v kybliku sou krasny a v akva ošklivý??

tak sem zkusila oblepit akvarko modrou tapetou.. aby věděly jak maj vypadat :-D
ale to nepomohlo.. ze by to c :-O htělo i modrý dno? Ale všichni chovatelé blue pearl přece nemaj modrý dna že?! Co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 14:52 wraira – blue pearl
Zdravim. Mám problém s vybarvením krevetek. Jsou to Blue Pearl a v nádrži jsou nevýrazné. při přestavování akvaria jsem je umístila do modrýho kýblu a krevetky najednou chytly nádhernou modrou. Přitom voda byla z puvodniho akvaria takže Ph nehraje roli. Jak to, že v kybliku sou krasny a v akva ošklivý??

tak sem zkusila oblepit akvarko modrou tapetou.. aby věděly jak maj vypadat :-D
ale to nepomohlo.. ze by to chtělo i modrý dno? Ale všichni chovatelé blue pearl přece nemaj modrý dna že?! Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:35 Žena Linduš [166] – Re: hop
jojo ano
měla jsem na mysli ty nejběžněji chované, nenáročné - cherry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:08 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Linduš
20-25..... palec jsou i krevetky co potřebují mín a i co potřebují víc(sulawesi a spol)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 14:44 Muž Mates [0] - Tetry – Re: Olwy
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 14:44 Muž Mates [0] - Tetry – Re: Linduš
diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 14:40 Olwy – Re: Linduš
betty a krevetky chovám dohromady v zarosteném mini akváriu - krevetky žijou, ale nejsou moc vidět. Takže jde to, ale nic z toho. Nejlepší jsou k vidění samostatně. S rybama se skovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 11:24 Žena Linduš [166] – Re: hop
záleží kus od kusu. k tátovi jsem "odstrčila" samici betty a přišoupla tam pár krevetek.
dospělé nechala na pokoji, mladé požrala. některé se poschovávaly, teď už větší vylézají. teplota vody 25-30 podle okolí (vedra atd.)
osobně bych ale nedoporučovala toto kombinovat. některé betty dokážou rozcupovat i dospělou krevetku.
a je pravda, že krevetkám spíš vyhovuje nižší teplota. těch 22-23 bych podle těch mých tipovala, jako nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 11:17 Muž hop [26] - Rostliny – Re: mates
no vůbec, nehledě na teplotu vody ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 11:16 Muž Mates [0] - Tetry – krevety
chtel bych si poridit krevetky.ale ja mam uz i betty a nekde jsem cetl ze se spolu nesnesou hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88582x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=3601