Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:20 Muž fantuomas [35] - Rostliny – semko
thx)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 13:33 semko
podla vrchu a podla tych jemnych teciek je to japonica palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 23:19 Muž fantuomas [35] - Rostliny
naozaj ziadna ina idea??)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 11:10 Muž Onďa [32] – snofrev
Díky za info, ta neocaridina sp. blue vypadá zajímavě, skoro jak blue tiger, akorát bez proužků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 09:46 Muž fantuomas [35] - Rostliny – akva.sk
dik za nazory, na akva.sk mi napr. dwaja akvaristi s istotou napisali uz, ze je to japonica, aj napriek nie moc zretelnym skvrnam al. bodkam po bokoch... tu sa tiez skor priklanam k tej japonice, sice ma tato modry nadych ale nie az ako na foto (ano je to bleskom) a mam obycajne neocaridiny a nepridu mi moc pribuzne:) so..?))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:10 Muž Snofrev [54]
jinak japonica by měla mít tečky po celym těle jestli se nepletu a tahle vypadá taková nějaká celá mléčná s modrym nádechem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:04 Muž Snofrev [54] – Re: Onďa
např zde, ikdyž o dost tmavší, ale zbarvení se jak známo může s generacemi měnit

www.faszination-krebse.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:00 Muž Onďa [32] – snofrev
myslím, že je to CJ (skvrny na zadečku), jen je možná nasvícená bleskem nebo světlem, že vypadá modrá, ale CJ mají na hlavě a hrudi takový lehce modrý nádech, aspoň ty mé.Jinak, jak vypadá ta "neocaridina sp. blue"? coze já slyšel a na vlastní oči viděl jen blue tiger, foto té mé: rybicky.net/k/osobni/4470.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 22:53 Muž Snofrev [54] – Re: fantuomas
od kdy jsou CJ modré?
podle mě to je Neocaridina sp. blue,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 22:27 Muž fantuomas [35] - Rostliny – japonica??
Fotka k příspěvku pomoze mi niekto s urcenim tejto krevety?? ď;) bola mi predana ako japonica
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 14:11 Muž matlala [798] - Rostliny
aj sorry, ja su blb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:29 jozo
myslím si že nie veď halocaridyna je velmi odolná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 18:44 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: matlala
S Jirkou? Já myslela, že je to Jenda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 18:42 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Vejvar
K zrušení došlo v loni v září.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 18:34 Bexim
Marri napsala: Když si přijedeš do Mikulova, tak bych ti tam dovezla Cherrynky... ;-) Právě sem se registroval:-D se můžem pak dyžtak domluvit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 18:23 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tereza
vzhledem k tomu, ze to zrusil cca pred 2 rokama myslim, ze uz zadne nema, nebo jen par pro vlastni poteseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:59 Tereza
matlala napsal: S Jirkou jsem mluvil na skype a opravdu bohužel s chovem končí úplně, říkal mi, že měl nějakou nemoc co si dotáhl s krevetkami, které nalovil v přírodě. A za další už není čas a tím pádem to není tak dobře udržované => nechce je trápit.


A nechce je tedy prodat všechny? :) Jestli tedy ještě nějaké má. Já bych se starala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:56 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: oldkiwinka
neco takeho bych rad, ale asi to neni prilis realne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:31 Muž matlala [798] - Rostliny
naši by to nepřežili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:28 oldkiwinka – Re: matlala
Nechceš zkusit být jeho pokračovatelem?:-D Krevetky někde seženeš, a nějak namnožíš (ironie)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:12 Muž matlala [798] - Rostliny
Tereza napsala:
...asi to nebylo jen dočasné přerušení ale trvalé :-(

S Jendou jsem mluvil na skype a opravdu bohužel s chovem končí úplně, říkal mi, že měl nějakou nemoc co si dotáhl s krevetkami, které nalovil v přírodě. A za další už není čas a tím pádem to není tak dobře udržované => nechce je trápit.

Bohužel budeme si muset najít nějakého jiného dobrého chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:03 Marri – Re: Kreveta
Když si přijedeš do Mikulova, tak bych ti tam dovezla Cherrynky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 14:33 Kreveta
Pls nevíte kde by se dali sehnat krevetky v Břeclavi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 22:17 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tereza
také jsem se ho pokusil kontaktovat, úspěšně.
bohužel prodej krevet už zrušil.

ale docela zajimavou nabidku ma gigaakvarium staci si napsat, posle vam nabidku gigaakvarium@email.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 16:36 Tereza
Snofrev napsal: největší výběr jsem viděl tady: www.akvakrevetky.wz.cz
bohužel prodej v současnosti přerušen

Jj, taky mě hrozně zaujaly blue tiger. Tpmu pánovi jsem psala, bohužel nereagoval, asi to nebylo jen dočasné přerušení ale trvalé :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 16:22 Muž Snofrev [54] – Re: filipsi
nenene, to je 5ks za 100$, dvě jsou jen dárek :-D

ale jinak máš pravdu, nicméně objednávat z USA je blbost, už několikrát jsem tu viděl na fórech odkaz na německé e-shopy se stejným, možná větším výběrem a určitě to je blíž a rychlejší

navíc já bych se možná zkusil spojit s někým v okolí hranic, s někým kdo jezdí do Polska a tam by to také neměl být problém sehnat, na předání se dá domluvit, když už někdo chce ty "specialitky" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 16:13 Muž filipsi [1295]
Snofrev napsal: ...já jsem tam snad nenašel jedinej druh krevetky, která by byla k sehnání v ČR a byla tam levnější a to nepočítám dopravu ...

Treba sulawesi cardinal, 7ks 100usd = cca 230, vivarium 350. Samozrejme z usa ma cenu neco nechavat posilat jen pokud to bude specialita, po ktere clovek touzi, a neni k dostani, motivaci neni nizsi cena (spolu s postovnym vyssi). Ale u "speku" to opravdu srovnatelne je. (bylo by take divne, kdyby nebylo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:43 Muž Snofrev [54] – Re: filipsi
momentálně ano, ale když si vezmeš jak rychle koruna posiluje a ty ceny asi jen kůli koruně nepadaj dolů, tak je to dost drahé :-D

já jsem tam snad nenašel jedinej druh krevetky, která by byla k sehnání v ČR a byla tam levnější a to nepočítám dopravu (mimochodem ani jsem tam nenašel, že by dováželi do Evropy)

jooooo speciality, k tomu se taky časem dostanu, ale já mám v plánu blue tiger (na tom americky serveru 250 doláčů za 10ks[cca necelých 400 Kč za kus] a v ČR se daj sehnat za 250-300)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:34 Muž filipsi [1295] – Re: Snofrev
Zase na druhou stranu, ceny "specialit" jsou srovnatelne nebo niz nez u nas. Taky bych rad zkusil nekakou "polospecialitu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:24 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
jinak ty ceny na tom serveru jsou moc pěkný
cherryny tři doláča za kus a k tomu by mě ještě zajímalo přepravný sem k nám a jak dlouho by to trvalo :-P

to bych raději zůstal o nějakýho druhu co se dá sehnat v ČR, nebo si jednou za dva roky koupil nějaký o kterých se neví jak rozmnožit smich


edit: mně se tam teda víc líbí ti šneci palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:13 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
napiš si nebo zavolej do Vivária
jsou tam ochotný a určitě poraděj, pokud oni sami nebudou mít, myslím, že klidně seženou a nebo poraděj kam se obrátit, nebo pořádně prohledat net
já když jsem se po nich koukal, tak jsem našel celkem dost lidí, co prodávaj slušnej počet druhů a posílaj to kurýrem ČD a přepravní box dávaj na zálohu a ten pošleš poštou zpět

PS: jinak ta dark green je podle mě caridina cf. babaulti, ta se dá celkem snadno sehnat, taky se po ní za nějaký čas začnu poohlížet k mejm cherrynám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 14:17 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
docela rad bych si poridil neocaridina yellow nebo ty dark green, pisou tam ze se mnozi normalne, ale nechcie se mi to obednavat z ameriky nebo odkud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:23 R Muž Mrakoplash [1776]
ty sulawesky jsou vetsinou pekne drahy a hodne umiraji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:21 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
jj, to je už lepší
jinak pokud mohu soudit podle fotek, tak většinu krevetek má v nabídce Vivarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:18 Muž Snofrev [54] – Re: frmol
no, jak které, některé se množí stejně dobře
třeba taková Caridina Blue Tiger se množí moc dobře, ale málo jich je správně zbarvených, uvádí se cca 10% a proto stojí tolik

a hlavně, problém s oplodněním vajíček až tak není, problém je v tom, že většina krevetek má nepřímý vývoj přes lervální stádium a larvy většinou potřebujou brakickou nebo mořskou vodu, takže problémy většinou nastávají až zde s hledáním správné vody, pokud mám správné informace, tak třeba CJ rozmnožili snad jen dvá němci

ale je to super stvoření, já začínám s cherrynama a nemohu se na ně vynadívat, teď o víkendu uběhly tři týdny od oplodnění mojí první samičky, takže začíná období kdy se mohou začít líhnout malí prckové, to budu každej den sledovat akvárko, jestli už něco přibylo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 09:11 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Snofrev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 08:38 Muž frmol [14]
doporucuji zacit s tou nejdostupnejsi a nejlevnejsi - red cherry, ty se i lehce mnozi, temer vsechny ty dalsi barevne variety jsou za 250-300 kc/kus, a nemnozi se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 08:17 Žena Eliška [38] – RE: Snofrev
Vivárium má mnoho druhů na objednání - takže tam stačí napsat e-mail a dotázat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 07:40 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
tvůj odkaz mě nefunguje
nicméně největší výběr jsem viděl tady: www.akvakrevetky.wz.cz
bohužel prodej v současnosti přerušen
toto jsou už ale docela běžné druhy, novější mají třeba ve Vivariu v Mělníce (alespoň to píšou na stránkách), já když jsem tam byl, tak jsem je neviděl, jen běžné druhy, ale třeba jsem spatně koukal a nebo je mají někde pod pultem ;-)

určitě se dá prohledat net a najít hodně druhů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 06:47 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – krevety
Ctěl bych se zeptat, jaké druhy krever se dají sehnat v čr a případně za kolik?
např nějaké podobné těm co nabízejí na následujícím linku žluté zelené, atd.
a také pokud víte tak jaké mají nároky
www.planetinverts.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:10 marek
Mám 2 halocaridiny rubry a 1 caridinu bumblebee.Skúsim ich tam dať bez vzduchovania a keď sa budú pokúšať vyliesť tak ich dám speť do 67.Myslím že by to malo byť v pohode lebo tie halocaridiny rubry sú najodolnejšie krevetky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 10:43 Tereza
Já mám krevetky red cherry v akva 12 l bez techniky. Žijí, množí se, ale určitě by bylo lepší, kdyby tam byl nějaký pohyb vody. Kvůli rpoudění živin pro rostliny a řasy a aby se nevytvořila slepá hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 23:02 Muž klm007 [114]
Spíš než vzduchování je důležitá kvalita vody, kterou zajišťuje filtr. Nicméně "obyčejné" neocaridiny - přírodní forma či red cherry jsou docela odolné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:26 lovec
Ja to teda nevím ale mam taky v mini AQ krevetky samotný a taky tam nemam vzduchování , myslim si že kytky stačej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:39 marek – Potrebujú krevetky vzuchovanie?
Chcel by som dať do môjho mini akva krevetky a nerád by som tam dáva vzducovanie.Musím tam dať to vzducovanie? Poraďte mi prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:20 Muž Snofrev [54] – Re: weru
jen tak pro přesnost
kdo, že by to měl být ve sklenici od okurek? krevetky nebo potěr a nebo všechno?

co se krevetek týče, tak ty bych se do čerstvýho akva nebál dát, určitě ne cherryny, těm se tam nic nestane, ty skoro žádný výkaly nemaj, takže podle mě hromadění NO2 nehrozí
samozřejmě pokud se nejedná o 100 krevetek do 20l

co se potěru týče, tak tam by to už bylo horší, páč se maj krmit několikrát denně a nikdy nesnědí všechno, takže tam by to chtělo hlídat vodu a často měnit
ze začátku hlídat dno aby tam nezůstávalo moc zbytků se kterýma by si bakterie ještě nemohly poradit, páč tam žádný nejsou (pokud je někdo nedodá)
doporučuji do nového akva ještě pár šneků, který taky to dno ohlídaj

každopádně do sklenic od okurek bych nedával ani jedno, raději do čerstvýho akva a hlídat vodu
ty sklenice by se musely hlídat mnohem víc jak to nový akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 18:03 weru – Re: fantasta
jj dekuju moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:47 R Muž Silent [5949] – Re: weru
Do sklenic od kompotu bych je nedal pokud je nechceš zavařit. To už jim bude líp v nádrži i když čerstvě založené. Holt na takovýhle věci se musí myslet dopředu. Naštěstí máme nějaký ty pomůcky. Roztoky s nitrifikačními bakteriemi a pod. Jo tak nezbyde než měnit vodu a udržovat ji čistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:42 weru – Re: fantasta
platy a pavi ocka..... :-) a jeste mohli by umrit kdyby byli asi tak mesic ve sklenicich od kompotu



:-) mam nove akva ale cerstve zarizene ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:40 R Muž Silent [5949] – Re: weru
Po nějakou dobu určitě. Nevím čeho je ten potěr. Ale Red Cherry jsou řasožravé, tak by potěru ublížit neměli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=5051