Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 12:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Existují speciální síťky na krevetky, prodává je např Pruny www.krevetky.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bulawaio
Já osobně je lovím fajfkou :-) ale stěhovat takových 300 krevet s jednoho akvarka do druheho :-D to bych asi nechtěl :-D Sítkou by to šlo rychleji ale tam bych se bál zranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.03.2013 11:58 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: bulawaio
nejlepší zkušenosti mám s fajfkou, ale záleží na trpělivosti a počtu lovených jedinců


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:52 Muž bulawaio [92]
krevetky nechovám zatím, aledocela mě zajímá,jak se třeba krevetky přemisťují z jedné nádrže do druhé, tak aby se jim neublížilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 21:57 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Proč obyčejné, jsou krásné. Já je mám taky a jsem rád, že je mám potlesk

Jinak to co píšeš z MalýLibor mohu také potvrdit. Endlerky jsou supy na malé prcky. Také vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:34 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: malyLibor
Tak s endlerkama máme tedy stejnou zkušenost. Neonky jim dávaly zabrat, ale Endlerky doslova pořádaly hony na mrňata. Vím, zní to divně, ale skoro bych řekl, že v tom byla snad i organizovanost. smich rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:31 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Jjapan
Mám jen obyčejné cherry krevetky. Nicméně dlouho se jim u mě nedařilo, právě kvůli tetrám (což jsem dlouho nevěděl - začátečník). Pořádně se mi začali množit až teď po rozdání teter a tak mě stále těší každý nový přírůstek.

Co se týče vyjmutí vajíček. Nic těžkého to nebylo. Mám doma preparační jehly (ale tak samo by to šlo s klasickou jehlou/párátkem). Opatrně jsem vajíčka stahoval z ,,nožiček" směrem ven až se nakonec nalepili na jehly - přendal jsem je do sítka na čaj a to umístil do akva nad výtok filtru. Tak uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 21:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ciffik
Ale po pravdě musím přiznat, že jsem nikdy neviděl, že by kreveťuli ulovily... možná je nežerou, ale krevetky jsou jejich přítomností stresované a tak méně snášejí? Kdo ví?
Zato Endlerky, to jsou doslova lovci krevetek, ty sežraly naprosto všechnu drobotinu. Ty na ně dělaly doslova hony. Ty neonky podle mne sežraly mnohem méně nž Endlerky. Ty znám z vlastní zkušenosti a viděl jsem to na vlastní oči. Měl jsem krásné Endlerky, ale kvůli tomu, jak masivně likvidovaly krevetky musely z domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:25 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: malyLibor
Díky, alespoň to už vím jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ciffik
Vím. Měl jsem jeden čas red cherry s galaxkama. Množily se, ale zdaleka ne tak rychle jako bez nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:21 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
No nevím kolik lidí by se z tím vůbec piplalo? A pokud se to nepovede tak aspoň můžeš mít dobrý pocit z toho, že jsi pro záchranu udělal vše. RESPEKT pivo

P.S. Jen dotaz jak ty vajíčka šli odebrat? Dá se to v pohodě, nebo je tam nějaký zádrhel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:15 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Jjapan
Dík moc, on to zas takovej zázrak nebude. Krom vypiplání vajíček z mrtvolky na tom neponesu jedinou zásluhu. hmm Mě spíše mrzí ta mrtvá mamina. Vůbec nechápu proč zemřela. Ostatní krevetky naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:13 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: malyLibor
Myslíš, nebo víš? Jen zvědavost, já jsem zatím žádnej případ nezaregistroval a to se jim kolikrát mrně promenádovalo před tlamkou. Ale možné to samozřejmě je. Ani bych se nedivil. Jen čekám až mi to někdo potvrdí z vlastní zkušenosti.
Nicméně populace krevetek i s galaxkama strmě stoupá. Před galaxkama jsem měl neonky a endlerky a to byla vyloženě jatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 20:49 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Ty bláho tak já hlavně držím palce. Pak napiš jak se povedlo potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ciffik
Galaxky si taky smlsnou, nic se neboj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:39 Muž Ciffik [761] - Rostliny – kauza mrtva krevetka
Jen pro zajímavost. Dneska jsem spočítal vajíčka odebraná z mrtvé krevetky. Docela překvápko. Dle pohledu na ještě živou krevetku bych řekl, že byla ,,snůška,, vyloženě průměrná. Přesto jsem napočítal 47ks, což mě osobně překvapilo. Kolik jich pak musí nosit ty ,,obsypané,,? Pokud dobře počítám zhruba 3 týdny se toho moc dít nebude. Poreferuju asi až výsledek této záchranné akce ;-)

Tak mě napadá, jaká musí být úmrtnost malých krevetek...nebo, že by jim u mě daly galaxky zabrat? Předtím jsem měl tetry a ty je vysbíraly důkladně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 19:54 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: Ciffik
Ciffik napsal: Ano jsou to olšové šištičky, osobně listy nijak neupravuji. Rovnou hážu do akva a po nasátí a klesnutí pouze upravím polohu, aby to nějak vypadalo...

Děkuji love

(I Yirkovi, ale opravdu se jedná o jednu větvičku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:53 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Díky všem za info, budu průběžně informovat...

Jo a za ty olše (samec samice) si sypu popel na hlavu. Bych si nafackal... stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   10.03.2013 19:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ciffik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
ja to nekolikrat zkousel a jde to :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2013 19:35 Muž Chem [837] Re: Ciffik
Ciffik napsal: jen pro info olše má samčí a samičí ,,pohlavní orgány" a to právě ty šištičky (samce) a jehnědy (samice) ;-)

Jen pro info, je to presne naopak :) Sistice je samici organ, jehneda, ktera prasi pyl a oplodnuje sistice je samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ciffik
Jo někde jsem o tom už četl (nevím jestli tady nebo na akva.sk) a prý se podařilo pár prcků odchovat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:23 R Muž romant [27987] Re: Ciffik
Mrkni se do tohoto vlákna str.7 rybicky.net/forum/12038…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
asi záleží jak dlouho byla už mrtvá..zajímavé..určitě napiš poznatky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:16 Muž Ciffik [761] - Rostliny – mrtve krevetka plna vajicek
Aby řeč nestála. Dneska jsem našel mrtvou nosící cherrynu. Mrtvolku jsem odlovil a vajíčka z ní ,,vyoperoval". Dal do sítka na čaj nad výtok z filtru. Tož jsem zvědavej, zda se co povede...

Co myslíte? Zkoušel už někdo a s jakým výsledkem? Poskytuje jim samička něco extra? krom cirkulace vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Yirka
Pokud dobře vidím, tak vidím pouze jednu větvičku - jen pro info olše má samčí a samičí ,,pohlavní orgány" a to právě ty šištičky (samce) a jehnědy (samice) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 19:08 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Nessy
Ano jsou to olšové šištičky, osobně listy nijak neupravuji. Rovnou hážu do akva a po nasátí a klesnutí pouze upravím polohu, aby to nějak vypadalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:07 Muž Yirka [9126] Re: Nessy
To nalevo jsou olšové šištičky, to napravo vypadá na jehnědy. Ty mohou být z lísky či z vrby jívy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:52 Žena Nessy [25] - Živorodky – Olšové šišky
Fotka k příspěvku Ahoj, jsou tohle olšové šišky? Nevím, jestli nemá nějaký strom podobné šišky - abych ke krevetkám neházela něco jiného...
Dík ;-)
(Dubové listí může sloužit jako náhrada mandlového, že? Mám ho nějak omývat, když ho natrhám venku?)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 18:40 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
jj díky :) nějak to dopadne a moje paví očka jsou celkem mírumilovná, jsem tak vybíravá, nechala jsem si jen samičky co svá mláďata nepožírala, zbytek darovala kamarádce, které to nevadí, že je musí odlovovat :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 18:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Kolik to je vysoké dusičnany. Cherry jsem měl v akva s dusičnany kolem 50mg/L a v pohodě. Protože je to fakt už dost tak jsem postupně začal snižovat, trvalo to tak 2 až 3 měsíce než jsem slezl na 10 mg/L. Bohužel po snížení dusičnanů jsou krevetky pryč, ale příčiny mohou být i jiné a dusičnaný nesouviset.

Řekl bych že cherry jsou velmi odolné a přizpůsobí se i tak vysoké koncentraci dusičnanů pokud to bude stabilní prostředí bez výkyvů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 12:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Neboj, ti prckové by měli být v jávském mechu. Ale chce to odlovovat včas potěr živorodek. Už taková centimetrová samička gupky dokáže sezobnout malinkou neopatrnou kreveťuli. A nepodceňovat výměnu vody, cherrynky jsou tolerantní, lae vadí jim prudké změny chemismu a vysoké dusičnany je zabíjejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:21 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
Ano, ano samičku už poznám, děkuji. Večer jsem koukala a našla prcka ještě jednoho, ale ráno zase nemůžu najít ani jednoho, ale jsem ráda, že se aspoň zvládnou rozmnožit, ikdyby to napoprvé nevyšlo.
Krevetky přikrmuju granulkama od Dajany a moooc jim chutnají. Nedávám je každý den, ale snažím se sledovat střívka, jestli je mají zaplněná Ony si ďobnou i patentky od potěru co je tam s nimi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 00:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Pokud jsi našla prcka, musela některá kreveťule nosit aspoň 1 vajíčko... mladé samičky někdy nosí jen několik vajíček. A na téhle fotce rybicky.net/nadrz/17402/34.jpg… ty červené kreveťule vepředu jsou obě samičky. rybicky.net/nadrz/17402/14.jpg… tady je to horní samice, má v sedle žlutá vajíčka. rybicky.net/nadrz/17402/16.jpg… a do třetice samička. Teď už snad samičky poznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 23:42 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Verimmi
Samozřejmě na dostupnosti papání a celkových podmínkách v akva :-) Ale neboj, pokud nepřijde nějaký zádrhel, tak Ti vyroste na centimetr dřív než se naděješ, každý týden je u nich hodně znát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 23:09 Žena Verimmi [173] – rust
ahoj, jak rychle rostou malinkate krevetky? Dneska jsem nasla jedno malinkate miminecko tak 3mm velke v porodnicce, tak bych chtela vedet na cem zavisi rychlost rustu. Diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Burik ti radí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 16:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: DrChila
samozřejmě nejvíc záleží na kvalitě a parametrech vody:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:12 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
až tak dlouho to nosej? to sem myslel že míň :-O
Tak to koukám no právě že kořínky nemá a nechce se mi to jen tak ufiknotu a doufat že se to chytí:-D Teplota je stálá 24°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
v sobě je nosí asi 5 týdnů, pod sebou asi 4 týdny, ale záleží hodně na teplotě a dalších podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 15:50 Muž Burik [727] - AquascapingRe: DrChila
cuba se sama rozplazí kam potřebuje..ale můžeš kousek odstřihout a pokud má kořínky,tak zasadit vedle a poroste dál ;-) Mám vyzkoušeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:46 Muž DrChila [243]
to já chtěl pro krevetky nějakej hezkej koberec na zem.. a doporučili mi cubu našel sem jí i v obchodě ale dokuď jsem ale nepřidal osvětlení(z 5W na 2x18W jednou K2700 a jedna K6500) a co2 tak nerostl dostatečně maximálně byl zelenej ale vůbec nerostl. Teď mi konečně začal růst:) a asi netušíte jestli se to rozmnoží když kousek ušmiknu a zasadim o kus dál? Má někdo zkušenost?
a jak dlouho krevetky nosej v sobě vajíčka? u mě to maj minimálně 2 týdny a stále to v sobě drží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:05 Ria Re: malyLibor
Já tedy uvidím, jaké budou mít, ale rostlinek tam myslím si bude hodně, tak snad nebudou mít stresy a budou pěkně zbarvené! ;-) :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: KarlosS
B.uropthalmoides, když je dáš do klidného prostředí, jsou nádherně červené. Ale jsou lekavé, především v menším akva kde není dost rostlin jsou čistě stříbrné s černým proužkem. Ve větším akva, kde je spousta rostlin, paradoxně plavou jen ve volné vodě, do rostlin se neschovávají, při krmení ti klidně připlavou až k ruce, a jsou hezky červené... Vypadají fakt jak B.brigittae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malyLibor
já měl za to, že brigitky jsou červené a uropthalmoides jsou takové, no zelenkavé s pruhem. Takže u nás v Sokolově měly červený s názvem B.brigittae, takže B.uropthalmoides to být nemohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malyLibor
Myslel jsem kdyby se rozhodla pro ryby a ne krevetky. Na záběh aq:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Uvidíš, ony jsou hodně podobné, poznají se nejlíp podle velikosti. B.brigittae je dvakrát větší. Ale toto už patří spíš do vlákna Jaké ryby ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 07:19 Ria Re: malyLibor
To máš tedy pravdu, ale vypadali tak! ;-) Snáď to budou ony. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 00:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: navik
Tomu věřím vždyť samička má 4 cm a je to živorodka... všechny živorodky jsou lovci a spesialisti právě na hmyz, jeho larvy a další plankton... mne spíše překvapuje, že si nezobne dospělá samička N.elegans... no, asi to bude tím, že jsou dobře živené kvalitní stravou a za malýma kreveťulema se jim prostě nechce honit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 23:16 Muž navik [908] - SumciRe: malyLibor
malyLibor napsal:Heterandria formosa... by snad malé krevetky lovit neměla, ale nemám to tam ověřeno praxí, jen co jsem četl, takže za to ruku do ohně nedám.

Pokud si nechceš ošetřovat spáleniny, tak ani nedávej :-). Ne, že by formosky požádaly na krevetky hony, samečky a mladé jsem neviděl, že by se po nich ohnaly, ale vzrostlá samice si neopatrného pomalého čerstvého prcka cherryny "zobla", a popravdě mi to přišlo i přirozené...
Nicméně je (dobře se množící cherry) v zarostlém akvárku nezlikvidují

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=2001