Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:41 Muž Jirkaass [35]
tak nevim cim to muze byt

jedine ze stresu vcera sem tam dolival vodu pokud je tot aky mozne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:15 Muž Chem [837] – Re: Jirkaass
Je samozrejme mozne, ze tvrdost vody zpusobuje, ze se v akvariu hure dari krevetkam, a proto pousti vajicka. Ale pouze tvrdosti by to byt nemelo. Tolerance k tvrde vode jsou u vsech barevnych variet N. heteropoda pomerne velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:10 Muž Jirkaass [35]
je moznost ze je to kvuli tvrdosti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 09:04 Muž Jirkaass [35]
tak ji budu sledovat myslim z ejeste nejake vajicka mela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 08:48 Muž Chem [837] – Re: klm007
Dovolím si nesouhlasit s "Vajčko mimo samici = nic se nevylíhne." Poměrně často, zvláště u vzácnějších druhů, se vajíčka, která vypadnou, nebo i celá snůška v případě úmrtí samice, odchovává uměle - mimo samičku. Samozřejmě, souhlasím s tím, že bych to u red cherry nedělal, ale nějaké pokusy jsem už i na českých fórech zaznamenal. Jeden z návodů je třeba zde: www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 01:05 Muž klm007 [114] – Re: Jirkaass
Kreveta ztrácí vajíčka buď proto, že jsou neoplozená (pokud máš samce, tak tato varianta je nepravděpodobná) a nebo máš špatnou kvalitu vody. Pokud však samice část vajec donosí, tak bych si tím hlavu nelámal. Vajčko mimo samici = nic se nevylíhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 22:31 Muž Jirkaass [35]
caute dneska sem se koukal na rkevetky a jedna tam ma vajicka a pod ni byly na zemy zelena vajicka asi je nak pustila nebo tak nak poradite mi prosim cim to je nebo jestli se z tech vajicek jeste neco vylihne??

PS:red cherry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 13:36 JagerMaister
DOTAZ: krevetka crystal black = krevetka bee je to tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 09:51 Muž Jirkaass [35]
OK tak diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 09:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
já je měla s gupkama a ty se občas do nějaké malé pustily, ale neboj, red cherry se množí takovým tempem že je to nějak neomezí. Teďka sice možná žádnou malou nevidíš, ale za čas jich určitě budeš mít tolik že je ani nebudeš moct spočítat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 21:52 Muž Jirkaass [35]
ale teda je obcas poziraji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 21:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
když budou mít dost úkrytů (hlavně jemnolisté rostliny a mechy) tak se schovají a určitě hodně přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 21:06 Muž Jirkaass [35]
jeste kvuli endlerkám nebudou zrat male krevetky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:22 Muž Jirkaass [35]
OK :) dekuji za radu a ona tam snad ma jeste tak 1-3 vajička tak uz nekde po akva behaji a zrovna dneska sme chtel odpostet trochu akva ale radsi to necham abych je nevypustil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2010 15:16 Žena Kajka99 [229] – Re: Jirkaass
Velká krevetí samička má ta vajíčka jako kdyby nalepeny na těch zadečkových nožkách, myslím že se jim říká heteropody. No a malinké krevetky se z těch vajíček nevyvíjí zaráz, ale postupně, nezávisle na tom jak se vyvíjí "bráškové a ségry"...až je taková malinká krevetka vyvinutá, jako by se vyloupne z vajíčka a vyplave z těch heteropod, proto to vypadá že jich postupně ubývá...no a ze začátku je jen o trošičku větší než to vajíčko samotné, a taky se ukrývá. Takže neboj, já myslím že už za týden nějaké 2mm krevetí škvrně snad uvidíš ;-) No a pokud tvoje krevetí mamča nemá z ničehonic žádné vajíčko, tak je možné že se něčeho lekla a vajíčka pustila, to se taky stává, ale není to žádná tragédie. Hned při příštím svlíkání krunýře se určitě najde nějakej krevetí taťka a budou zas smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:14 Muž Jirkaass [35]
akva mam prave zatim jen s krevetkamy red cherry a porad tma cumim ze vsech stran a nic nevidim xD pockam a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
ja měla krevetky které vždy měly jen žlutá vajíčka a množily se hodně. Podle mě spíš záleží na "varietě". To že je nikde nevidíš, ještě neznamená že tam nejsou, mladé se hodně schovávají, když tam mají predátory, dokud trochu neodrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2010 15:06 Muž Jirkaass [35]
Omg resi se tu krevety a néé vaše problémy spise mi nekdo odpovezte na predeslou otazku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:28 Muž Jirkaass [35]
a jak sou velký kdyz se vylíhnou?? ja tu mám samici která mela zelená vajíčka uz je nemá a krevetky zatim nikde nevidím je mozné ze nejsou ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:12 Muž Jirkaass [35]
aha tak to jo diky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2010 13:19 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Je to jen stari vajicek, pokud se nemylim tak cerstva jsou zluta a postupne tmavnou do zelene az hnedozelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
řekla bych že rozdíl mezi tím není, některé krevetky mají takové, jiné makové. Když se vylíhnou tak co řešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:36 Muž Jirkaass [35]
Poradí mi nekdo s predešlím příspevkem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 20:10 Muž Jirkaass [35]
Ješte mě napadlo jakej je rozdíl mezi zelenýma a žlutýma vajíčkama u krevetek red cherry??
Popřípade které jsou zprávné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 12:30 Muž Jirkaass [35]
ok dám si na to pozor a sem rád ze je ty robky nebudou nijak omezovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2010 11:04 Žena stetinka [270] – Re: Jirkaass
vůbec ne, spíš CPO je umí krapet omezit, ale nijak výrazně. Musíš si ale dávat případně pozor na kvalitu a vody a myslet na to třeba i při výběru hnojiva, pokud se chystáš tímto povzbudit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 07:22 Muž Jirkaass [35]
tak já už budu pomalu dopouštet akvárko mám zatím napuštěnou půlku a budu mit ty endlerky

jen se cchi zeptat nemás problém že kvůly endlerkám se ti krevety nemnoží??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2010 07:17 Žena stetinka [270]
já je mám s těma endlerkama a CPO, krmím tak obden, ale s citem. Odkaluji po týdnu a měřím si dusíkatý látky.
Filtr mám vnější, závěsný a jsem mooooc spokojená palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:31 Muž Jirkaass [35]
DObře Moc dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 21:23 Muž Schoggi [12] – Re: Jirkaass
Můžeš 1x týdně a můžeš i obden. Základ je nepřekrmovat. Z tabletky jen ždibec. Pokud máš hodně zarostlé akvárko, vždy si tam něco najdou. Jsi už pokročilý akvarista, s tím si určitě poradíš sám. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:00 Muž Jirkaass [35]
Dobre snad zitra to vyzkousim diky moc za rady :)

a jinak jak casto krmis krevety nekdo rika ze staci 1 do tydne nebo ob den atd ja uz sme krevety mival tam sem jim hodil okurku par tablet a bylo ale tech tam bylo stovky tedka mam 6 krevet red cherry tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:47 Žena stetinka [270] – Re: Jirkaass
Není to moc dobrý, když je nasaješ, někdy přežijou, někdy se pochroumaj moc. Já tam vždycky tak jako zašolíchám tím odkalovačem, že se vyplaší a odplavou jinam, nijak mi tam nelezou.
Filtr domysli, nebo budeš měnit furt vodu jak šílenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:24 Muž Jirkaass [35]
j mam tu jeste 2 akvárka kam by se daly dat maly

jinak co se tice filtru ten tam zatim nemam.
a co se tyce odsavani tak se celkem bojim abych nevzal sebou treba nejakou malou krevetku oni totiz k tomu celkem lezou jak je to prezijeto kdyz se projede??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:01 Žena stetinka [270] – Re: Jirkaass
"hodit" je tam můžeš, kup si testy na vodu. Aspoň to pHčko a dusitany. Ale jak říkám, sežeň si odbyt na mladé, protože když budeš slušně krmit, budeš tam mít za půl roku tak husto, že tam ani odkalovač nepotopíš. Počítej s tím, že u živorodek má být převaha samic. Takže bych tam dala radši jen jednoho samce a dvě až tři holky.
Další varianta je dát tam jenom kluky.
Vodu měň po týdnu, třetinu. Nezapomeň akvárko alespoň měsíc zabíhat (s puštěným filtrem a hustě nasazenýma rostlinama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:55 Muž Jirkaass [35]
jj a jinak myslis ze bycxh je tam teda mohl hodit a jak casto pak menit vodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:53 Muž Schoggi [12] – Re: Jirkaass
Vodu doplň každopádně, 2 cm pod okraj. Více vody, více životního prostoru pro osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:48 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky
Markasimo napsala: A těch 11w na 25l je málo, nejspšíš ti tam moc neporostou rostlinky, pokud máš možnost, nekupuj ten setík, kup radši akva+krycí sklo zvlášt, filtr a osvětlovací rampu, nebo pokud jsi šikovná, vyrob si světlo sama (ja si ho vyrobila na moji 16l)
Pár krevetek - rychle se množí a i ty mini rybky by nevadili, když to budeš mít silně zarostlé...


dovolil bych si nesouhlasit! viz. má bývalá prezentace....v tom setu rostlo skoro všechno!:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:48 Muž Jirkaass [35] – Re:stetinka
ok jeste si to promyslim jinak na co si mam dat pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:39 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: Jirkaass
Hlavna vec, je aby si sa neuponahlal a nedal do akvaria co je len "kratko nas svete" zivocichov, lebo budes zbierat mrtvolky. Osobna skusenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.12.2010 17:26 Žena stetinka [270] – Re: Jirkaass
Jestli dokážeš udržet kvalitní vodu a hlavně máš odbyt na mladé, tak si tam ty endlerky dej, nebo galaxky. Ale pokud jsi začátečník, buď opatrný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:10 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: janmacu
Aha, dobře... já totiž někde četla, že i můžou prostě jen tak vylézt a dívala jsem se tady na různé krevetkária, a někteří ten kryt nemají, tak jsem nevěděla. :-) Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:13 Muž janmacu [18] – Re: Daniela
jestli tam máš jen krevetky ,tak ne ,ale jinak šneci chodí na procházky a když si tam pořídiš i rybku,tak by je mohla občas pohonit a to pak dovedou i vyskočit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 14:21 Muž Jirkaass [35]
ono to ma vice jak deset litru

ono to ma 25 ale tedka tam mam tam 15-20 jeste neco pripustim do toho by enco slo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:59 Žena Daniela [0] - Cichlidy
Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné mít akva zakryté....díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:07 Žena stetinka [270] – Re: Jirkaass
Do deseti litrů žádnou rybku nedávej. Krevetky prosím, ale hlídej kvalitu vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 10:52 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jirkaass
ja uz bych je tam snad ani nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 07:07 Muž Jirkaass [35]
Ahoj chtel bych si poridit do akva s krevetkamy asi 10 litru tak nak živorodku Endlerovu
chtel bych se zeptat jestli jich tam nebude moc??
mam tam 6 krevet

jinak cetl sem ze se hodi do akvarek s krevetama snad je to pravda :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 11:34 Žena stetinka [270] – Re: DrBolíto
mám s krevetkama CPO a je to OK, jen není tolik mladejch,ale dospělých si nevšímají. Také jsou krevetky čilejší,umí plavat, takže jim snadno uniknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 09:39 Markasimo
A těch 11w na 25l je málo, nejspšíš ti tam moc neporostou rostlinky, pokud máš možnost, nekupuj ten setík, kup radši akva+krycí sklo zvlášt, filtr a osvětlovací rampu, nebo pokud jsi šikovná, vyrob si světlo sama (ja si ho vyrobila na moji 16l)
Pár krevetek - rychle se množí a i ty mini rybky by nevadili, když to budeš mít silně zarostlé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 20:10 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Do tohoto akvária 10ks krevetek a nic víc. Pokud to zkombinuješ s ráčky tak si těch krevetek kup 200 ráčci je mají rádi. Ryby bych tam zatím nedával ať se mohou krevetky pomnožit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=3501