Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - křížení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2024 00:48 Muž Martin1972 [3] – Black rose
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Mám (odhadem) samici black rose. Spolu s red rili. Ty mi porodily mladé, ale black rose ne a ne mít vejce. Už je přitom o kus větší, než ostatní krevety. Nedávno (včera) jsem ve videu jednoho maníka slyšel, že black rose je palmata. Na tabulce ze Španělského webu (jazyk) jsem viděl náznak, že by snad black rose měla být selekce z křížení davidi a palmaty. Máte někdo info o black rose?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2023 20:03 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Nessino
Napodruhé mi to sedlo daleko lépe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2023 18:40 Muž Nessino [53] Re: Rovano
Červená - zkříží se
Oranžová - křížení je možné
Zelená - nezkříží se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 14:59 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Nessino
Nějak jsem tu tabulku nepobral. Vychází mi z ní, že se mi nezkříží barvy heteropody. Modré, červené, černé, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 00:09 Muž Nessino [53]
Fotka k příspěvku Zdravím, v 70l krevetárku mám neoc. blue drem a čekám car. babaulti zebra. Tato kombinace je bezpečná, ale pohrávám si s myšlenkou k nim vymyslet 3. druh krevet do akva a moc se mi to nedaří. Našel jsem nějakou tabulku ale nevím, jestli jí věřit. Napadla mě paracar. Racoon tiger, ale težko říct. Díky za postřehy, klidně si to nechám vyvrátit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 22:00 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Lojza007
Tak Tobě to určitě jasné je, o tom nepochybuji...ale čtou to i začátečníci a variety obou druhů jsou barevně hodně podobně bohaté dnes... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 20:33 Muž Lojza007 [1182] Re: Passenger77
Tak to je celkem jasný, vzhledem k dotazu k barvám jsem ani nečekal, že by se jednalo o jiný druh než neocaridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 20:05 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Otto.ko
A i kdybys je choval odděleně, příroda je mocná čarodějka a časem se jejich barva bude měnit. Barvy v chovu se dosahuje selektováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2023 18:38 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Lojza007
To není přesné. Budou se mezi sebou křížit barevné variety stejného druhu, např. Neocaridiny mezi sebou bez ohledu na jejich barvu. Ale Caridiny a Neocaridiny už se neskříží, protože jsou to dva druhy, byť vypadají na oko hodně podobně.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 16:57 Muž Lojza007 [1182] Re: Otto.ko
Myslím si, že se mezi sebou budou křížit všechny barvy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 16:54 Otto.ko
Zdravím poradí někdo zda mohu pěstovat společně, bez ztráty zbarvení. Krevetka červená var. Sakura a Gold jellow.
Děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2022 19:40 Muž Lojza007 [1182] Re: Weaving
Já myslím, že za dvě až tři generace budou průhledný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 19:09 Weaving – Taiwan a crystal
Zdravím, nenašla jsem jak dopadne křížení Taiwan bee Black king kong a Crystal black.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 16:45 Muž bluejack [5] Re: Silviebaris
No ono to ma len taky dvovod ze chcem aby boli co najsitejsi akuratne som sa z youtub dozvedel ze niektorý chovatelia davaju aj blue topaz alebo blue velvet aby boli uplne ako tam písali karminovo červene alebo bordové a ked tak este plus selektujem malo farabné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2021 12:21 Muž Papik [617] Re: bluejack
Akorát zprzníš barvy oboum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2021 12:17 Silviebaris Re: bluejack
A co tě k tomu vede,já teda bloody mary mám a s nimi chovám red cherry,ale jsou stále červený..možná zkusit nějakou žlutou nabo oranžovou barevnou varietu,ale zajímá mé proč je chceš křižit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 10:23 Muž bluejack [5] – Čo sa oplati krížiť ?
Zdravim v komentároch som nenašiel nič take že čo by sa oplatilo krížiť ja mám Bloody Mary a chcel by som skusit skrížit aby vyslo nieco zaujimave čo sa oplati knim dat ? aka variacia iná farebne aby vyslo vdaka za odpoved .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2021 10:56 Žena tramtra [3202] Re: Talvi
Jak píše Silvie, pruh na zádech se objevuje na starších krevetkách.
A k tomu křížení...i když budeš křížit krevetky stejné barevné varianty, může se objevit méně zbarvený jedinec, když chceš udržet barevnou linii, musíš je důkladně třídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2021 10:05 Silviebaris Re: Talvi
Tmavý pruh na zádech je znak starších samic, výjimečně samců. Objevuje se to u starých kusů a jde o samici, která už měla mladé, je již delší dobu dospělá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 09:54 Talvi – Křížení yellow krevetek
Ahoj všem, mám krevetky yellow neon s takovým tím výrazným pruhem přes záda. Bohužel mám už jen 4 a nemnoží se - mám pocit, že mi zbyli samí kluci. Chtěla bych k nim tedy dodat novou posilu, ale víc než yellow neon se mi líbí jen varianta yellow bez toho pruhu. Když bych je měla spolu, budou mimina žlutá a pruh na dalších krevetkách postupně vymizí, nebo to bude jako kdybych zkřížila prostě dvě odlišné varianty neocaridin a vrátí se k přírodní formě? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2020 20:36 hanka365686 Re: Jája
děkuji za radu, už plánuju koupi dalších krevetek. Tyhle jsme vzali, protože syn si je moc přál a jen na zkoušku. Akvárko je relativně nové, asi 3 měsíce založené, teď už vypadá trošku jinak. Rybky s krevetkama tam přišly asi po měsíci provozu akvárka. Proto ty šutry vypadají bílé, teď už takové nejsou. Nicméně asi tam dám jiný podklad, tohle se blbě čistí a odkaluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2020 22:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: hanka365686
Být tebou, tak řeším i množství krevetek. Dvě je hodně málo, v tak malém počtu jim nebude zrovna moc dobře. To akvárium také není pro krevetky vhodné - potřebují hodně kytek, případně úkryty a hlavně zaběhlé akvárium. To dno také není zrovna OK. Podle mě je to akvárium čerstvé a bez rostlin, což krevetkám také nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 11:16 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: hanka365686
Red Rili a Blue dream jsou obojí varianty Neocaridina heteropoda. Takže se ti zkříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2020 18:52 hanka365686 – Druh +pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, koupila jsem 2 krevetky, jedna je oranžová s průhlednou střední částí těla a druhá modrá (to by měla být Neocardinia Blue dream). Zřejmě je to samička, teď se jí udělal po svleku na hřbetě světlý pruh a žlutá skvrna, asi vajíčka. Můžete mi prosím napsat, jaký je to druh?
Potom mám dotaz k modré krevetce - když jsem je obě donesla, byly stejně velké, ted je oranžová skoro jednou taková oproti modré - je možné, že je modrá sameček?
A poslední důležitý dotaz - můžou se tyto dva druhy zkřížit? Dočetla jsem se, že neocardinia a cardinia se mezi sebou nezkříží, ale protože nevím, co je oranžová krevetka zač, tak nevím:-(
Moc děkuji...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2020 23:50 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pan Káč
Tak určitě to možné je, ty fotky nejsou dokonalé pro účely určování druhů a variet.
Jinak já mám taky kmen Neocaridina davidi var. Sakura Orange, tzn.barevně neustálená varietu a je to sranda se dívat, co za potomstvo vzniká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 22:59 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Passenger77
Fotka k příspěvku Přijde mi to jako přírodní varianta neocaridiny. Viz foto z akva kde se volně kříží red cherry, red rilli, blue dream a orange. Je náhodou super pozorovat změnu fenotypů, čisté linie jsou jen na prodej, jinak bych měl radši mutanty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 21:57 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pan Káč
Na tom druhém obrázku mi to přijde jako Caridina Babaulti "strip", ta by se s Neocaridina Davidi "Red Cherry" nekřížila. Ale snímky jsou natolik mizerné, že těžko říct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2020 21:30 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: .verca.
Vypadá to jako neocaridina, takže ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2020 06:42 .verca.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Budou se tyhle krevetky (viz. foto) křížit s Red Cherry?
Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 18:40 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: .verca.
Jj, jak napsal ZDRI. Ale babaultky jsou méně častý druh a těžko se shání.
Než začneš, prostuduj alespoň tyhle dvě stránky.
maniakva.sweb.cz/…
www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2020 14:14 Muž ZDRI [1415] Re: .verca.
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_babaultova
Podobné nároky, nekříží se spolu, možnost více barevných variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 13:39 .verca. Re: Pan Káč
Který nenáročný druh krevetky by jste mi k neocaridina Blue dream doporucil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2020 20:42 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: .verca.
Chovat je spolu můžeš, ale čistou barvu nečekej. V prezentaci akváro přítelkyně byli původně red cherry s blue dream a nějaký red rilli. Výsledek je divoký zbarvení.
K vylézání z akva bez krycího skla můžu říct jen jedno. Neznám nikoho, komu by vylezly. Nejspíš se to stát může, ale nevím, proč by to dělala. A hlavně jak.
V prezentaci red cherry mám teď vodopád a proti proudu lezou, pač to jde, ale po souši brzy ztratí vlhkost a nejde jim chodit ani trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:25 .verca.
Zdravím.
Chci se zeptat, mohu tyhle krevetky neocaridina Blue dream chovat s red Cherry?
V jedné tabulce jsem četla, že se spolu nekříží, ale jinde jsem četla, že by se spolu neměli chovat.
Dále bych se ještě chtěla zeptat, když budou krevetky v dobrých podmínkách, tak by neměli vylézat z akvária ven, tudíž nebude krycí sklo potřeba?
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 19:06 Muž Impresa [0] Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lebo mam nejake tmave ako keby cierne akor to bol prvy vrh maju asi mesiac teraz je druhy vrh a tie su krasne modre uz ako 1mm boli pekne. Musim vylovit sakury ale stale cakam na akva druhe a mrsky si robia co chu zatial :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 18:57 Silviebaris Re: Impresa
violet nebo purple... :-P Nějaká směska... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 18:55 Muž Impresa [0] – Krizenie blue dream a red sakura
Prosim vas neviete aka farebna kombinacia vznikne krizenim blue dream a red sakury?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 22:06 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Petr
Já to právě slyšel taky, u nás máme vodu tvrdou a proto mi nebyly doporučeny. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 21:44 Petr Re: Tojsouvěci
Ahoj, uvádí se to u nich hodně, že potřebují měkkou vodu a tu dosáhnu s pomocí RO. Nechcvi při každé výměně dopovat nádrž chemií.

Ovšemm dík za rady a všem. Zkusím to a uvidím. Jakmile stabilizuji nádrž, tak dám crystalky a jeden druh neocaridin. Mám k nim dávat ty razborky? Je to vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2018 00:27 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Amatértom
Tolerance u běžných domestikovaných krevetek je dost benevoletní k hodnotám vody,zásadní je ustálená biologická rovnováha v nádrži,bez vyšších hodnot NO3,CO2 a přítomnosti kovů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 22:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tojsouvěci
Tak jsou náročnější ohledně GH KH a pH. Proto asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 22:00 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Petr
Netuším,kde jsi přišel na údaj o vodě z RO, krystalky v 340µS ;-) : youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:02 S Muž invalida [3881]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:54 Žena lenkalor [580] Re: Petr
Aby se ti nemixovaly barvy tak musíš mít jen jednu barevnou variantu a ještě lépe jen jeden odstín Neocaridin. Ale crystalky bys s nimi klidně mohl mít. Určitě nepotřebují přímo vodu z RO. Já je mám společně s N. Blue dream a množí se lépe zrovna ty Crystal Red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
K tomu 200 minirazborek a to bude cvrkot. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 15:39 Muž powery [250] Re: Petr
150 l jen pro krevety? Nebude to nuda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:31 Petr – křížení
Ahoj,
podle toho co tu čtu nesmít mít v akva jednu linii - třeba Neocaridiny dvou barev ( bloody mary, blue dream nebo orange )?
Ty crystalky potřebují vodu z Ro a nevím jestli bych to zvládl udržet.
Je to akva 150l a bude jen pro krevety, ale pro děti bych rád více barev pohromadě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2017 23:41 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Zab01
Bloody Mary je z jine vetve (cerna), takze asi jina mutace, takze ti nejspis vyjde vetsina prirodni formy. Sakura a FireRed by mely byt jen vic proslechtene ty same formy (cervena) - takze stejna originalni mutace a pak asi dalsi u FireRed. Takze by ti mely vylejzat smesky obou, a pokud obe rodicovske linie byly ciste (homozygotes), pak Sakura by melo byt to nejhorsi co vzejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 19:08 Žena petulinakk [2016] Re: někdo
Takže opravdu věříte, že když zkřížíte červenou a žlutou, vznikne oranžová, atd..? :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14543x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6920-krevetky-krizeni