Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2010 14:12 S Muž invalida [3881]
Krevetka napsal: Ty maji 2-4 cm potom jsou krevetky cherry ale ty jsou opravdu malinké ..1 CM ? mozná men citron zas kecá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:12 S Muž invalida [3881] – Re: lussy
Palmaty nebo cherry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:10 Krevetka
Ty maji 2-4 cm potom jsou krevetky cherry ale ty jsou opravdu malinké ..1 CM ? mozná men
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:10 Krevetka
Nejlepšejši je asi Krevetka červená nebo Krevetka japonská stoji cca 30-50 kč ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:04 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetky – krevetky
ahoj... uvažuju o krevetkách do mého akva... které jsou nejvhodnější když jsem nikdy krevetky neměla...jaký druh..díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:39 S Muž invalida [3881] – Re: Semtex
no tak sorry nebo ajm lituju :) hnul mi žlučí...kytku zkusín jestli seženu mě zas sedaj na file :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
Proč sem taháš tu politiku?!
Zjistil jsem, že mojim krevetím svěřencům se moc líbí keříčky Kosokvětu úzkolistého.
Jsou na něm nasedaný jak ptáci na stromě, sotva je tam místečko volné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 17:48 Muž Gunguy [2] – Re: vlacek
ja vim, to ja taky nemam XD, tady jde spis o ten zacatek, ze 12l i pro potomky, mam kamaradku ktera mela dva tri pary, a ted ma asi dve tri stovky, tak mam krevetky od nic, a taky jich mam cim dal tim vic.... paradox je, ze na slovensku krevetky nejsou :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 17:31 Muž vlacek [402]
Musim rict, ze si taky myslim, ze par na 12litru je malo a ze by je pri trosku zarostlem akvariu clovek dost malo videl. Staci se podivat na mistni krevetaria, vetsina z nich by takovym kriteriem urcite neprosla...
@Malapa: Diky za krevetky, uz mam nejake mlade :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 17:24 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Gunguy
Nevím, ale dvě krevetky na 12 litrů je strašně málo, to se holky ani nepotkaj. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2010 16:29 Muž Gunguy [2] – Re: Citroneek
Toto musis brat s humorem XD, ale kdybys mel v hlave nic jineho nez hromadu plesnivych pilin a jak trapit zvirata, tak by sis precetl ten clanek tady o krevetkach Red Cherry, kde se pise :

Akvárium může být malé, záleží na počtu chovaných jedinců (1 pár cca 12 litrů). Ideální jsou v akváriu různé skalky nebo kořeny, je dobré poskytnout jim možnost úkrytů (husté keře rostlin, kameny a kořeny), kde mohou odpočívat nebo se schovat při výměně krunýře.

a nemusel by ses vubec ptat, ovsem jestli nekdo na mentalni, socialni a inteligencni urovni jako je tvoje dokaze cist souvisly text a nasetrit par korun na poradne akva, o tom vrele pochybuji... ja to mel zhruba za 5 minut proctene

5 krevet to je dejme tomu 2 pary takze bys mel mit cca 25l, ja mam krevety spolecne s gupkami v 90l a opravdu se rychle mnozi

Jesli mas 20 l ,tak si nejdriv procti ten clanek a neco si o tom zjisti, dej tam ten mech, nejake plovouci kviti , treba nejakou nenarocnou rybicku a nech to zajet tak mesic, a teprve az pak si kup ty krevety(osobne doporucuji i topitko a svititko :) ) dej je tam a vyndej tu rybu.

Ja svoje prvni krevety taky nejak umicil , ale ted se jim dari, davej pozor na odkalovani dna, to krevetam nedela dobre, potom muzou i umrit, taky jim tam nedavej nic agresivniho, krmit muzes v podstate vsim,ale nesmis prekrimt, pak se zkazi voda a umrou, videl jsem jak krevetky jedly makrelu, ale osobne jim ji tam, nedavam.....

Premyslej nad svym chovanim protoze to co tu pises a jak premyslis neni normalni... zkus nejakeho odbornika nejakou terapii , nebo relaxaci to pomuze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2010 18:38 S Muž invalida [3881] – Re: Citroneek
No jo no nemusim se brát vážně ale přesto se můžu k živýmu tvoru chovat slušně...nemusim bejt vědátor a můžu mít čisto a dostatečně velký akva...můžu pro někoho něco udělat i když za to nic nedostanu...můžu stlát králíkům 2x tejdně i když to není nutný...můžu jim dávat mrkev i když po ní nerostou extra rychle..jen proto že jim chutná ...a stejně je nakonec zabiju a sežeru...ale to je o jiným než rybičkách..stejně to nepochopíš... oni si nemůžou vybrat kde žijou ...ať už rybičky krávy krevetky nebo i obyčejní okružáci čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:01 Citroneek
Můj soused má Akva 600L a má tam jen malou havet Krevetky ,Sneky atd .. On by si je klidne vzal ;) Ale já jeho nechci ..Ty jsou takove moc velke ty jeho a me se nelibi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2010 16:59 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Citroneeku oni se ti snaží říci, že z pěti kousků můžeš mít za měsíc 80ks a za další totéž, to je ten problém. Klidně těch 5ks dej do 20L, ale nejdříve si vyřeš odbyt, pozeptej se v okolí po zverimexech zda od tebe přímou krevetky. Nebo lepší než splachovat je raději zkrmit, takhle by se akvarista neměl chovat. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:39 Citroneek
NeNe tohle je uplne ciste Akvarko .. Prechovna stanice smich Mám tam vsechen poter ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:37 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Citroneek
Ale jestli je chcete dát do akva, kde je ten kal, tak ještě počkejte, až úplně zmizí.
Dejte jim do nádrže jemnolisté rostlinky a třeba i nějakej kořen. Ke krevetkám dávám i sušené horkou vodou přelité dubové a bukové listí. Obírají ho.

Hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:32 Citroneek
Vzdyt ja ci narvat 5 krevet do 20 l ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:28 Žena Linduš [166] – Re: Malapa
tam není ani vzduchování, perfektní stav palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:27 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Malapa
To sice ano, ale to není důvod, chovat je ve velmi malém prostředí :-) Už zezačátku jsem psala: "Čím větší tím lepší" Na začátku jsem také psala že bych je dávala do minimálně 15l. Tam by se mohlo nechat i pár generací, a krevetky by se tam určitě cítily lépe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:23 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kristýna
Nechi vyvolávat konfrontaci, ale jen jsem chtěl ukázat, že né všichni živočichové, žijí ve velkém prostoru. Třeba krevetky, patrně žijí v omezených prostorách, zkrátka jen proto, že ve větších vodách jsou větší ryby, co je žerou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:18 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
Všechno potřebuje prostor. hmm
Ve velkém akvárku se hromadí škodliviny pomaleji, protože je větší objem vody.

Ať to udělá, jak myslí, se tu nebudu s nikým hádat. Nejsem zastáncem malinkých akvárek o opravdu malém objemu. Všechno potřebuje životní prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:16 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kristýna
Aktuálně, z důvodu, že koule byla několik měsíců na jiném, málo světlém místě, je tam rostlin výrazně méně. Krevetky to nijak nepozorovaly. Nejsem odborník na krevetky, to opravdu není má "parketa", ale red chery mi přijde, že je druhem opravdu z kdejaké louže a nikterak výrazně není náročná na obsah dusíkatých látek ve vodě. Tím samozřejmě nikoho nenabádám k týrání a špatné péči!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:12 filipsi – Re: Kristýna
.. no a zaroven to neznamena, ze mu to bude fungovat ve vetsim lepe. Proste je to zivocich, ktery k uspesnemu chovu velke akvarko nepotrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:12 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Malapa
Třeba méně rostlin, což by mohlo vést ke zhoršení kvality vody, následně nahromadění škodlivin a úmrtí krevetek.
A myslím si, že jde také o "plochu" po které se mohou krevetky pohybovat. Máte tam dost rostlin a tím se ta plocha zvětšuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:08 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kristýna
Zajímal by mě jediný důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 16:00 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Malapa
Ale to, že to takhle pěkně funguje Vám, neznamená, že to bude fungovat i jemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:53 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: StrNd4
Nechtěl jsem, ale protože se tu začínáte chovat agresivně a to bez zřejmého důvodu, tak se podívejte na tohle rybicky.net/nadrze/2713 Aktuálně je tam méně rostlinek, respektive, převládá hnědovka křídlatá. Více než dva roky to funguje k plné spokojenosti krevetek. Nastal víceméně rovnovážný stav, kdy jakýkoliv odběr 5-15 krevetek, je zakrátko doplněn samovolným přírůstkem. Denně krmím sušeným krmivem pro rybičky, přibližně každých 14 dní vyměním velkou čast vody. V létě občas zredukuji rostliny, jinak nic, jen se na ně koukám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:42 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: filipsi
Rozdavat, prodavat mozna ale kdyz napise ze to splachne do zachoda tak to je fakt o nervy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:31 filipsi – Re: StrNd4
Krevetkam (cherry, atp.) bude ke spokojenemu zivotu stacit i ta 5l okurkova lahev. Vse je jen o tom, jak o ne budeme pecovat, menit vodu, atd. Rozdavat co (a jestli) se namnozi, neni problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:25 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Samozrejme tam nemam 200 krevet byla to jen docasna nadrz nez se zabehne nova vetsi...Ale nadrz porad bezi tak tam mozna jeste nejaka kreveta je to nevim...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:18 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: eriksk
nic netrepu.nevim co mas na mysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2010 15:18 Brand – Re: Citroneek
Podle toho, co jsi napsal, jsi jeste vetsi trubka, nez jsem si myslel. Proste chces za kazdou cenu krevetky a je ti jedno, ze pro ne nebudes mit vhodne podminky. Velice pochybuji, ze kdyz se ti za par mesicu rozmnozi, tak si kvuli nim poridis vetsi akva. To splachovani do zachodu radeji nebudu komentovat, presne pristup cloveka tveho typu - jsou to jen krevetky, tak co bych resil, nejak to udelam...
P.S. To, ze ses behem 10s zaregistroval z tebe nedela neco vic, nez jsem ja hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:17 Citroneek
Jo tak jo je dobry .. Ale me bude 5 krevetek trpet v 20 l akva ..V poho tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2010 15:16 eriksk
strNd4 co to trepes za hluposti???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2010 15:15 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
200.Jestli neumis cist tak se rikal ze tohle bylo jen docasny reseni.A jestli se tady minis s kazdym rozhadavat atd.Tak se uz navic neptej a udelej si to jak chces.A nezakladej zbytecna temata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:12 Citroneek
Jak jsem si všiml ty mas AQ 8 litrů ..Kolik tam mas ty krevetek ? ;) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:12 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
Splachnes do zachoda???? rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:12 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
Splachnes do zachoda???? rozzureny smich Nemam slov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2010 15:10 Citroneek
No tak kdyz jich tam bude 50 Tak se zaridim ale kdyz mi tady napise ze kdyz nato nemam at je laskave nekupuju kdyz tam ci 5 krecet tak to me vyotci .. A kdyz se mi to rozmnozi na 50Krevetek tak uz je X moznosti ,Rozdám , prodam proste cokoli .. Pri nejhorsim je splachnu do zachoda ale jako kdyz mi napise neco ve smyslu ze sem chudak kdyz je ci dat do 20l tak to me toči .. ! rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:08 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
To malo neni ale az se rozmnozi tak to bude hodne malo.Kdyz jich maji treba 40 nebo 50 ted bude vic samic ktery ti budou nosit a co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:06 Citroneek
Jako 20ti Litrové akva Pro 5 krevetek o veliksoti 2cm je málo ? Hmm tak to smekám ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:05 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Brand
Jestli dam o par kacek vic nebo min na tom snad nesejde ne?Kdyz uz neco takoveho chcu tak si na to taky musim zaridit nadrz atd atd.A ne koupit krevety a hodit je do zavarovaci sklenice od okurek.Neni to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:04 Citroneek – Re: Brand
Co to tady meleš ?Myslíš že když chci ušetřit že je něak budu tejrat ? Ježiš to se mi fakt jenom zdá ..Ty si jako myslis ze kdyz mas 40 l akva ze ses jako neakej Milionar ? Boze ani registrovanej nejsi a neco ttady zkousis ...Tak tuto me fakt dokaze vytocit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:04 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Kristýna
No tak to se nedivim ve velkem se citi urcite lip nez v malem takze se i podle toho mnozi atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:03 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Citroneek
Pod 15l bych já osobně nešla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:02 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: StrNd4
Od začátku ve velkém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:02 Brand – Re: StrNd4
Jenze jemu jde hlavne o penizky, takze bych to na nejake vetsi akva nevidel hmm Clovece kdyz na to nemas nebo nechces pustit chlup, tak pro dobro tech tvoru zustan jen u prani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:01 Citroneek
Já mám totiž pracovun a nad pocitacem mam v pracovnim stolku mam Díru 20sx20vx25h cm tak jsem přemýšlel že bych tam koupil MiniAkva pro pár krevetek ale to asi nevyjde co ? Moc malé asi co ? Objem akva by mel být +- 10Litrů .. to asi vuubec nestaci že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:01 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Kristýna
Jo to verim a v jakem akvariu jsi je mela?Taky v malem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:59 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: StrNd4
Já začínala také s pěti kusy. Do měsíce jich bylo moc :-). Ale vím, že to pro krevetky nebylo až tak úplně nejlepší.
Ale s velikostí akvária na druhou stranu souhlasím, mám je v 54l a je jim tam určitě lépe, už jenom proto, že se tam pomaleji hromadí škodlivé látky :-).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=3951