Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:10 nowy101 Re: KarlosS
jen jsem opsal co jsem našel na stránkách vodáren...
a z kohoutku mi destilka nepoteče... navíc u těch dusitanů je znaménko <
momentálně změřené ph v aq mezi 6 a 7, to samé z kohoutku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 19:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: nowy101
to není zrovna vhodná voda pro crystalky. pH vysoké, dusitany a amoniak by měly být na nule a ta vodivost by měla být spíš v mikrosiemensech, ne?
Četls ten článek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:39 nowy101
tak já budu pozorovat :-)
jinak vodovodní voda dle vodáren je

Amonné ionty <0,05 mg/l
Dusičnany 8,0 mg/l
Dusitany <0,010 mg/l
Elektrická konduktivita 27,6 mS/m
Železo 0,12 mg/l
pH 8,3

tak můžu měnit bez úprav pouze nechat odstát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 10:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
Ale to musí být v delším časovém horizontu myslím si aspoň den. Protože takto se mě chovají občas všechny .... vylezou si na anubias a tam jako by se slunily pod osvětlením :-) vydrží tam i několik hodin s minimálním pohybem, ale celý den nikdy .... Přitom úhyny nemám žádné, množí se a prckové pěkně rostou. Když se něco děje tak mladé krevetky to odskáčí jako první ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2015 10:07 - Re: nowy101
Vo väčšine prípadov sa krevetka chová apaticky.Nechodí,nezbiera,nepláva len tak postáva.Niekedy je problém badatelný i na sfarbení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 08:57 jamajcan Re: nowy101
Zdaleka nejen CRS,jsou pruhované.Např. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_heteropoda_var_rili a jiné barevné variety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 08:45 nowy101 Re: KarlosS
Právě proto jsem koupil jen 2, pokud budou ok, dokoupím tak do 10 ks, pokud ne, pořídím nějaký méně náročný druh, škoda, že pruhovaný jsou jen crs :-(
Aklimatizoval jsem asi 2 hodiny a přiléval aq vodu po 1 ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 08:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: nowy101
záleží jak si je dlouho aklimatizoval. Pokud si to naštudoval, tak musíš vědět, že je zpravidla potřeba menší hejno, čili alespoň 8ks. Ale rovnou ti řeknu, že v 30l ti dlouho nevydrží (jde o stabilitu).
Chov crystalek je dobře popsán v posledním čísle e-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 08:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: nowy101
Pokud je to zaběhnutá fungující nádrž je krmení zbytečné. zejména dvou kusů. Což je mimochodem žalostně málo na to že je to tvor společenský.
Jak rychle jsou vidět problémy při změně prostředí ti asi nikdo úplně nepoví, protože když už je na krevetce evidentně vidět že problémy jsou, tak už to většinou má spočítané. Bohužel důvod je vždy nejasný. Záleží také jak moc velká změna to byla. Menší změny třeba vůbec nedokážeme odpozorovat ale na zdraví se postupně střádají a pak jednou i minimální změna v parametrech prostředí jí může zabít. Proto žádné pokusy s rychlým přelovováním do odlišných podmínek nedělám a vždy řádně postupně přizpůsobuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 05:37 nowy101 Re: Tojsouvěci
Ahoj a dík za odpověď, ale tohle všechno samozřejmě vím, jinak bych se do cystalek nepouštěl.
Chtěl bych vědět, jak poznám z chování krevetek, že je něco špatně? - za předpokladu, že jsou ještě živé :-D (jsou :-) )
A ještě bych se chtěl zeptat, musím je nějak krmit, když jsou v aq jen samy dvě nebo si něco najdou? nerad bych jim krmením pokazil vodu...
Děkuji :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:19 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: nowy101
Fotka k příspěvku Základní informace najdeš v Atlasech,pokud máš zaběhlou nádrž s filtrací,vodu bez extrémních hodnot včetně dusičnanů,tak by to mělo být v pohodě.Pozor na vysoký obsah chlóru při výměnách vody,při použití léčiv pro ryby ověř vhodnost pro bezobratlé,měď a těžké kovy jsou pro krevety toxické!Ať se daří.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 20:21 nowy101
Ahoj, neví někdo za jak dlouho se na krevetkách crystal red projeví změna vody? V pátek odpoledne jsem dal 2 do aq a teď, neděle večer vypadají v pořádku, z toho co jsem četl tak jsou velmi náchylné na změnu prostředí.
Chtěl bych jen vědět, za jak dlouho by se na nich projevily případné problémy.
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2015 16:52 R Muž romant [27982] Re: zelenáč
Ve tvém případě bych doporučil min. velikost kolem 50 litrů s účinnou filtrací. ;-) Moje odpověď je ovlivněma tvým působením zde na fóru, tedy dosavadníma dotazama a přístupem k akvaristice. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 16:48 zelenáč – Velikost
Hele jak veliké akvárium musí mít krevetky? A musí mít filtr se vzduchováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 12:05 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – obsah medi
zdarec, kdysi se tu na rybickach mihla tabulka "snasenlivosti" jednotlivych druhu na med a dalsi kovy
- nemate to nekdo k dispozici/ulozene? zajima me to samo v souvislosti s krevetkami
dikec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:37 JoKa Re: prasan
Už nikdy žiadne ryby ku krevetkám,račej druhovú nádrž
A co nějaké krunýřovce? Mě tato kombinace funguje na výbornou... V super redí odchovně se mi přenádherně množí sakura a funguje doslova jako dojížďák všeho co redi nesežerou, i když toho fakt není mnoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2015 21:31 -
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 16:30 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: prasan
nevím co se stalo rok nic to ten dorost od pavího očka dnes už plavou potrubní poštou stydim hmm rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 15:02 - Re: Drahoš .
Troška som mal pri krevetkách endlerky a výrazne sa znížila populácia.Proste všetko mladé skoro požrali a dospelé pozaliezalo.Už nikdy žiadne ryby ku krevetkám,račej druhovú nádrž.Inak si ich človek ani moc neužije. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 13:56 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – Gupky se pustily do krevet
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 23:47 Žena Turbínka [2558] Re: Spiike
Zkus lepší fotku, z téhle váhám, ale mohlo by se jednat o nepodařený svlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 23:33 Žena Turbínka [2558] Re: Matra
Obecně u neocaridin (a tohle bude n. davidi var. sakura red nebo lepší n. davidi var. cherry) počítej 3-5 týdnů dle teploty a dalších parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 23:10 Matra – Budou mimina?
Fotka k příspěvku Zdravim... vsimla jsem si, ze mi jedna krevetka nosi cerna vajicka.. nevim jak dlouho... poradite? Dekuji M.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 08:57 Muž Spiike [63] – Je polosvlečen?
Fotka k příspěvku Aloha,

dnes sem objevil jednu krevetku a nevím zda se jí jen nepovedlo shodit krunýř nebo jestli je nemocná. :/ (viz foto)

Ale osobně si myslím že se jí nepovedlo vysvléct :) Pač vedle ní jsem našel kousek svlečeného krunýře z hlavy. Ale přijde mi to zvláštní.

Tak jen pro ujištění. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.12.2014 17:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: prasan
...Celková tvrdosť sa prevarením nezmaní...
Celkovou tvrdostí obvykle v akvaristice rozumíme koncentraci kationtů vápníku a hořčíku, (příp. dalších dvoj- a vícemocných kationtů), a to bez ohledu, na které anionty jsou vázány.
Ty, které jsou vázány na hydrouhličitany, (Ca(HCO3)2 a Mg(HCO3)2) se varem vysrážejí v podobě vodního kamene, (především CaCO3 a MgCO3). Z toho mi vychází, že když se ve vodě snižuje koncentrace kationtů Ca a Mg, tvrdost musí klesat.
K jak významné změně dochází, o tom můžeme jen spekulovat - ve hře je vícero neznámých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 11:36 Muž Spiike [63] Re: Lubosc
Do toho mého mini akvárka převařuji vodu v keramické rychlovarné konvici. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 09:07 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: prasan
jo taky me napadá že taky záleží kde se voda převaří s takovým měděným kotlíkem bys měl uspěch s prazdným akvariem zaručený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:59 - Re: Spiike
Celková tvrdosť sa prevarením nezmaní.Zníži sa trocha pH a uhličitanová tvrdosť.Skús si pozrieť ,,pufračná schopnosť vody,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:52 Muž Spiike [63] Re: Yirka
Tak tvrdší voda jim asi nevadí. Mě spíš šlo o ten chlór :) Proč je to blbost?? I když to neni debata pro tohle téma. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:48 Muž Yirka [9118] Re: Spiike
Řeknu to trochu expresivně. To s tím chlórem je úplná blbost a nepozoruji, že by tvrdší voda krevetkám vadila.
Ještě dodám, že krevetkám měním vodu jednou týdně (cca1/3) a to natočím těch deset litrů přes sprchu do kbelíku, bez temperování ji tam prostě naleju a krevetky (ty běžné) jsou naprosto v klidu. Krátkodobý pokles o cca 2°C jim nedělá žádný problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:47 Muž Spiike [63] Re: Lubosc
Jop i to je možné když se nad tím zamyslím tak většinou sem našel neboštíka druhý nebo třetí den po výměně vody. No krmím málo oni kolik toho sežerou poslední dvě krevetky :-D Jinak šneky tam zatím nemám. A nevím jakého tam případně nasadit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:45 Muž Spiike [63] Re: Yirka
Protože údajně z ní lépe a rychleji vyprchá chlór a navíc se vysráží vodní kámen takže by neměla být tak tvrdá. :-D Ale co je na tom pravdy nevím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:37 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Spiike
no ja ze svejch kratkejch skušeností si myslím že to dělá ta výměna vody :) i dyž to zní logicky je to velká změna třeba i teploty ono stačí do takhle maleho akvarka ponořit neumyté ruce a je zle :) na tu výměnu zkus to vic rozdělit třeba na 2x a postupně . Filtr sem na fotce videl dobrej ale maš tam málo kytet nemaj se kam schovat. A pokud krmíš hodně nemáš tam šneky co to uklidej tak se ta voda zkazí rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 08:36 Muž Yirka [9118] Re: Spiike
Proč převařenou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:35 Muž Spiike [63] Re: prasan
Jop tyhle dva, pak PH. a ještě něco což si už nepamatuji co to bylo, jestli tvrdost. teď fakt nevím.

Každopádně vodu měním každý týden jednu třetinu, pač je to malé akvárko. A dávám tam převařenou a odvětranou vodu z řádu. Takže by to mělo býti v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:30 - Re: Spiike
Aké testy? No2? No3? Zaujma ma čo si vlastne meral a čo si nameral.A ohľadne krmiva, môže krátkodobo spôsobiť znehodnotenie vody.Preto sa pýtam na to čo si nameral.O aké krmivo ide? Čo obsahuje? Nie som veštec aby som len tak od buka povedal,že smrť krevetiek ti spôsobilo krmivo. smich
(mal som krmivo made in PL a vo väčšom množstve tak znehodnotilo vodu,že som prišiel za noc o cca 40 dorastencov ancistrusa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:26 Muž Spiike [63] Re: prasan
Tak na profi rozbor sem to neposílal :-D aby mi řekli toho je tam tolik a tak. Ale podle kapičkových testů mam vše v zeleném takže by tam neměl být problém. Otázka je jestli testy nekecají. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:17 - Re: Spiike
Tá ok voda má aké hodnoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:05 Muž Spiike [63]
Lidi, je možný aby mi žrádlo pro krevety zabíjelo krevety??? :-D
Zní to jako blbost ale teď cca každý týden mi umře jedna krevetka :-D
A to ať je malá nebo velká. Absolutně to nechápu. Voda je OK a krevetky taky nemají tendenci zdrhat.

Už mi takhle umřelo asi osm kousků. V akvárku kde jich bylo jen deset. :( Což neni moc veselé. A ještě horší je že už tam nemam ani samičku. :-D

Každopádně rád bych zjistil čím to může být než nasadím nové.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 20:04 Muž 3CK [49] Re: Turbínka, bali
Dík ;) Je to ta varianta s pořízenou nosící samicí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2014 17:48 Žena Turbínka [2558] Re: 3CK
Stává se to. Když už samička nosí déle a následně se nějak změní parametry vody, třeba když si koupíš nosící samici, přelovuješ ji nebo vyměníš více vody o pár dní déle. Normální by to však být nemělo a vajíčka, pokud si je tedy nechceš vypiplat, jsou odsouzena k záhubě. Popřemýšlela bych zda ve tvé nádrži nedošlo k nějakým radikálnějším změnám chemismu vody a snažila bych se toho do budoucna vyvarovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2014 17:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: 3CK
normalni to uplne neni ale stane se..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:08 Muž 3CK [49]
Jenom taková malá ujišťovací: Je normální, že když se svleče nosící samička, může zůstat ve svlečce pár vajíček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 13:51 Muž Spiike [63] Re: ivaha
Tak to bude v pohodě. mam celkem proud u hladiny kde to rozhání filtr. ale u dna kde je skalka a kořen a tak je celkem klid mají si kam zalézt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 13:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Spiike
Žijou v říčkách apod., takže tekoucí voda jim nevadí. Ale nemusí v akva být vířivka ;-) I v té přírodě jsou v tocích klidnější místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2014 11:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
je to jedno, kolikrát se mi zachyti rostlinky v proudu a sbírají si tam nečistoty. Dokonce si i kolikrát jakoby v proudu hrají:-), ale stálý proud po celém akva asi ne. Klidný místo je důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 09:33 Muž Spiike [63]
Aloha přátelé, Jak moc jsou krevetky náchylné na proudění vody??? Mají radši proud nebo stojací vodu???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 17:03 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Hmmm tak to koukám, že mám v akva s krevetkama také Buchanky :-) Že je ale vždy pozoruji zrovna když nějaká samice donosí malé krevetky. Ale ta velikost mě také úplně neseděla, ale nějak moc jsem to neřešil když se krevetkám daří a prckové se postupně také objevují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:58 Muž Spiike [63] Re: jamajcan
Jo jo teď sem o nich dočetl jeden článek. :)
A asi sem je tam zavlekl v krmivu pro krevety.

Nechám je žít, snad se nepřemnoží. A když jo tak tam pustíme rybičku na pár dnů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:44 jamajcan Re: Spiike
Vzduchem,krmivem...
Jsou to průkopníci.Kde nemám ryby,žijí u mě taky,součást biosystému,díky za ně :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88582x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=1201