Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:52 Rakvista Re: ivaha
Pokud jima nebudeš překrmovat a budeš je mít z dobrého zdroje tak jsou v pohodě.Ono k tomu překrmování je nejlepší když máš v blízkosti akvaristiku kam si pro ně můžeš dojít a hned zkrmit,pokud se skladují jako to občas musím dělat,tak pak člověk si musí dávat pozor aby nepropadal pocitu že se mu to dřív zkazí a že to bez užitku vyhodí.Lidi jsou hrozné lakoty když už za něco utratí smich A pak to tam cpou horem-dolem ....a to bohužel znám z vlastní zkušenosti jelikož když kupuju nítěnky tak za kilo a víc,jelikož si je dovážím od jinud.A v Plzni není možnost je sehnat v dobré kvalitě,ono vůbec sehnat nítěnky v Plzni mi příjde jako malý zázrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 10:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Rakvista
Díky :)
Koupím teda buď Hikari nebo SAK - podle toho, co uvidím dřív. Patentky dávám rybám, tak možná sem tam nějakou ukořistí. Nitěnky škrtám, do těch nejdu stydim , jsem strašpytel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 10:30 Rakvista Re: ivaha
Krmení se kterým mám dobré zkušenosti je od Hikari a SAK"Caridina Excellent" od Tetry co mám tak se k tomu nějak vysloveně neženou.Jinak se mohou taky umlátit na mražených patentkách a živých nítěnkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Já tu mojí jednu chudinku taky zatím ne, najde si sama dost. Když jsem tam zkusila hodit to kolečko od Tetry, stejně to sežraly ryby :-)
No, koupím něco z toho, co teď psal Rakvista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 10:20 Rakvista Re: malyLibor
Nejen pro krevetky se z listů ať mořského madlovníku či dubu uvolňují prospěšné látky,ale ty látky co se uvolňují prospívají celému akva jelikož jde o přírodní desinfekci ;-) krom jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:19 Muž MP [3] Re: Rakvista
Dobře, toto krmení jsem myslel pouze provizorně a příští týden bych jim koupil nové krmení. Děkuju za rady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:16 Rakvista Re: MP
Tak zaprvé s pytlíčkama na ochutnávku(vzorkama) je to všelijaké jsou většinou prošlé to za A a za B je opravdu lepší mít pestrou stravu ty když budeš také stále jíst jen chleba tak se to někde časem negativně projeví.Takže bych se přiklonil k tomu co již psal Libor.Hikari,Dennerle,Sera,Tetra,SAK všechny tyto značky mají krmivo určené výhradně pro krevetky.Ano pak jsou další značky krmiv,ale to už je jak se zde občas říká jiný level co kvality a ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:04 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
No ja som este krevetky nekrmil a to ich mam zo 2 roky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 09:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Asi radši koupím nějaký krmivo ;-) Momentálně mám Tetra Wafer, ale zatím krevetku jen jednu, další budu mít příští týden, tak přemýšlím, co jim koupím.
S jakým krmením máte kdo nejlepší zkušenosti? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 09:43 Muž kortezhugo [983] Re: prasan
prasan napsal: Astaxanthin podporuje červené vyfarbovanie.Dá sa použiť,ako u rýb sladká paprika(ten istý efekt).
Presnejsie astaxanthin je cervene farbivo.Tak ze ked papriku? -tak co najviac cervenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 08:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Ta mě sice napadla jako první, ale říkala jsem si, že to bude asi blbost :-D . Není???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 08:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Obávám se, že prašan myslel sladkou papriku jako sladkou papriku - tedy koření :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 08:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: prasan
To jako kousek kapie? A kterou barvu, já papriku nejím (jen takovou tu "bílou"), tak nevím, která je sladká :-)

Nojo, krevetky - jak se na ně člověk jednou blíž zakouká, tak je musí mít, že?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 02:06 - Re: ivaha
ivaha napsala: Jen bych ještě podotkla k tý domácí zelenině - špenátový a salátový listy si mrazím z vlastní úrody a přes zimu budou super - takže totéž by šlo i s kopřivama, kdo nechce sušit zásoby na zimu.
To som tu spomenul hádam pred pol rokom a nebol som jediný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 02:02 - Re: MP
Astaxanthin podporuje červené vyfarbovanie.Dá sa použiť,ako u rýb sladká paprika(ten istý efekt).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Nevadí, kopřivy můžeš mrazit i teď... a zkus je dát rybám a uvidíš, jak po nich půjdou :-) A šneci taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Na jaře jsem ještě netušila, že budu mít krevetky a pro ryby mi špenát a salá stačí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2012 23:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Ještě stojí za podotknutí, že z těch listů se uvolňují do vody pro krevetky prospěšné látky a že krevetky postupně ty listy zkonzumují taky, i se stopkama. Ale je fakt, že nejvíc baští právě to, co na těch listech roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Vynikající nápad. To musím začít praktikovat. Jé, škoda, že jsi neřekla, když byly kopřivy mladší. Ale co, raději pozdě než vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   31.07.2012 22:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MP
dobré pro krevetky jsou i suché dubové listy nebo listy z mandlovníku mořského (dubové si můžeš sám nasbírat v lese). Časem se na nich v akváriu utvoří nános mikroorganismů a kdoví čeho a to krevetky rády konzumují
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2012 22:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Jen bych ještě podotkla k tý domácí zelenině - špenátový a salátový listy si mrazím z vlastní úrody a přes zimu budou super - takže totéž by šlo i s kopřivama, kdo nechce sušit zásoby na zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MP
Ano, můžeš, to je přesně ono. Astaxanthin je to, co chceš krevetkám dodat. Ale krevetky se obvykle neperou, jen se odstrkují navzájem od žrádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Eva_R
No jo, no. To je tak, když člověk píše o okurkách pro krevetky a na talíři má okurkový salát :-) Pak z krevetek udělá okurky... Ale horší by to bylo naopak - kdybych dal na talíř místo okurek krevetky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:10 Muž MP [3] Re: Rakvista
Fotka k příspěvku Spolu s AQ jsem dostal malé sáčky s "ochutnávkou" různých druhů krmení. Zkusil jsem jim dát jen úlomek ze dvou granulí a všechny krevetky se na ně vrhly a trochu popraly. Mohu jim toto krmení dávat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:08 Muž Trabant601 [2] - Cichlidy
tak už to jde fakt sory palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:02 Muž Trabant601 [2] - Cichlidy
já vim že se to sem nehodí tak sory, ale nějak se mě nejnde nahrát hlavní fotka prezentace, nevíte čim to muže bejt? dik moc ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2012 21:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: malyLibor


Co je ale jisté a co mám odzkoušené, tak okurky se mohou zbláznit ze spařené kopřivy.

Nedalo mi to, hezký smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.07.2012 21:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MP
Někdo okurkou krmí, ale je to ošidné... i když se to nezdá, ale bohužel je realita taková, že spousta zemědělců v honbě za ziskem stále okurky hodně přihnojuje a ty jsou pak plné dusičnanů. Už jsem četl, myslím že to bylo ve skupině Krevetky a krevetkária, jak někdo nakrmil okurkou a krevetky odešly do věčných lovišť. Sestra měla jeden čas přísný zákaz konzumace okurek právě pro přítomnost dusičnanů... takže pokud bych neměl vlastní okurky, neriskoval bych.
Co je ale jisté a co mám odzkoušené, tak okurky se mohou zbláznit ze spařené kopřivy. Normálně hodím kopřivu do hrnku - špičku kopřivy, listy i stonek - zaliju horkou vodou, po třech minutách lžičkou vylovím a dám do krevetárka, vzniklý čaj vypiju - je chutný a zdravý, tak z toho máme užitek já i krevetky.
A krmení pro krevetky dělá spousta firem. Já mám vyzkoušené Shrimp Cuisine od Hikari, po tom se mohou utlouct, a pak Dajana Nano a Denerle Crustagran. Střídám to, protože se mi zdá, že každé má malounko jiné složení, a vše jim chutná. Dávám trošku, tolik, kolik sežerou během 10ti minut. A nekrmím denně, ale spíše tak obden. V kreveťárku s C.babaulti green teď krmím jednou za týden, protože jsem tam přelovil 4 ks plůdku ze 300ky a ten krmím, tak krevetky mají bašty dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.07.2012 21:19 Rakvista Re: MP
kup krevetkám krmení pro ně určené chrrynám je to šumák co žerou,ikdyž také né až tak úplně a proč žrádlo přímo pro krevetky?Kvůli vyššímu obsahu vit.E,řady B astaxantin vše to je důležité pro svlékání a zdravý krunýř ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MP
Okurku jsem krevetkám také dával, ikdyž také se do ní pouštěl Ancistrus :-)
Z jedná strany krevetky a z druhé ancík - pěkný pohled.
Ale že by se po okurce nějak krevetky hnaly to tedy určitě ne ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:51 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: MP
Já krevetky nemám, ale co jsem viděla, tak dávají, nebo spařené kopřivy, dubové listí apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:32 Muž MP [3] Re: kahua
A mohlo by se i normální okurkou, jak jsem někde četl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 15:23 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: MP
Jj, souhlasim s Navik, tu kytku Ti určitě nezničili, ty kytky prostě nejsou vhodné pro akvárko, jsou jen několika jedincům a my ostatní vždy vezmem a vyhodíme...my taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2012 15:13 Muž navik [908] - SumciRe: MP
Michale, drobné krevetky nejsou raci, aby zlikvidovali alternantheru. Ta odešla sama a krevetky se pouze přiživily na odumírající biomase...
Pokud v akvárku nebudou malé rybky (pak by si vystačily se zbytky po nich), bude stačit malé balení umělého krmení pro krevetky či rybky a přiměřeně je špetkou přikrmit tímto krmením - teď lze třeba natrhat (popř, na zimu i nasušit) a spařit třeba kopřivy a hodit do akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 13:55 Muž MP [3]
Dobrý den, krevetky mi za týden zcela oholily stonky alternanthery a poráží i ty stonky. Zatím sem ničím nekrmil a nevím čím krmit. Ty malé (red chery, crystal red) jsou vzadu na egerii a asi mají jídla dost, ale ty velké japonské se snaží udržet na skle, kde je řas dost, ale pořád zklouzávají. Mohli byste mi poradit, čím mám krmit a jak často?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 17:13 Žena kahua [223] - Miniakvária
ale je pravda, že jsem poslední týden měnila část vody obden kvůli řase, tak se to pak snad srovná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 17:10 Žena kahua [223] - Miniakvária
No, já mám asi něco hooodně blbě, z akvárka to bylo snad ještě horší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   26.07.2012 00:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Fotka k příspěvku romant má pravdu, ostatně jako asi vždy :-D
To červené nám teče z vodovodu. To skoro průhledné je z akvárka. Dostatek rostlin - u mne hlavně růžkatec s rohatcem - dusičnany jednoduše spotřebují a vodu vyčistí. Takže nezoufat, ale sadit kytky dusičnanožroutky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 19:37 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Ok, zítra to zkusím a jsem na to tedy zvědavá, děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2012 19:19 R Muž romant [27982] Re: kahua
Tak to bych změřil akvárium, pro srovnání a jestli tam jsou i rostliny, tak bude výsledek možná zajímavý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 19:15 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Ne ne, to je klasická voda, co nám teče...aqua neměřím, tam jsou rybky, krevetárko se bude zřizovat během měsíce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 19:13 R Muž romant [27982] Re: kahua
Tak jestli jsem to správně pochopil, tak jsou ty hodnoty měřeny v čerstvým akváriu, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 19:05 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Když mě se tak nechce pak nacházet krevetky k.o...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 19:05 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: nokoska
Dle Tvé rady, druhé měření mám pořád na stole, to odpovídá něco mezi 20-30...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2012 18:47 R Muž romant [27982] Re: kahua
Osobně bych nepodléhal trudomyslnosti a řídil se chováním živočichů v nádrži. Ono je to mnohdy těžkej odhad ty barvičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 18:44 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: kahua
lepší je na světle to zvednout nad tu bílou a jedním okem to skouknout, ale mě nevyšlo ani jednou nic podobného, jen si myslím, že to bude horší hodnota stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 18:40 Žena kahua [223] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Druhé nevyšlo a tohle je třetí, ale nějak to neodpovídá ani jedné barvičce....nemám s tím žádnou zkušenost, ale na krevetky to bude asi moc, co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 18:39 Žena kahua [223] - Miniakvária
Fotka k příspěvku První měření NO3, fakt nevim, jaká to je hodnota...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 18:00 Žena nokoska [21] - Miniakvária
Ahojky, tak hlásím dneska spuštění Co2 a radikálnější sestřih rostlinek, už bylo třeba. Nález první těhule Cherrynky. Crystalky zůstávají ve stavu cca 5ks ;-) tak snad neodejdou všechny holky moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 17:58 Rakvista Re: kahua
Bych to neviděl zas tak "blond" :-D prostě se u toho muší přemejšlet jako u každého počínání.Opravdu ten základ je tam dobře popsaný a zbytek tak nějak příjde sám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=2401