Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 15:39 GERRY – suuuuuuuuuuuuuuuurne
zas maaaam malý dotaz včera som objavil v akvu malé RED CHERRY a dnes som si kuupil 3 krevetky BABAULTI nebuduuuu tieto krevetky napádat malé cherryny dakujem za ochotu :) PLS suuurne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: dan999
Určitě, jako krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:51 dan999 – ...
Ahoj chtel bych se zeptat je možné mit v akvárku s neonkama mečovkama panceřníčkama a keřičkovcem dvoupásým (cca.20cm ale neonky nežere)krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
Snad jenom navození svlečky velkou výměnou vody, ale ani to semi ještě nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:17 Muž navik [908] - Sumci – Re: Farrael
No..., kdyby je odhodila, pak by to byla běžná stresová reakce, nicméně svlečení je podstatně složitější fyziologický proces a na svečení jako důsledek vyplašení ne - nevěřím, ani z leknutí :-) ...
Setkal se s tímto někdo z chovatelů osobně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:52 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Farrael
Dříve u mě cherryny strašilo furt něcoa tohle mi nikdy neudělaly coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:43 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: navik
Neni to podivuhodné. Samička občas to udělá, pokud se třeba i vyplaší. Jsou velmi citlivé ke všemu. Ta snůška se dá odchovat pořád ale. Stačí ji dát někam stranou a mít dobře prokysličenou vodu atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:39 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
To je vážně podivuhodné. To se mi ještě nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:28 Muž navik [908] - Sumci – svlek nosící samičky Red Cherry
Fotka k příspěvku Dnes jsem zaznamenal v akvárku svlek samičky nosící vyvíjející se vajíčka (viz foto). Ve stejném akvárku je krevetek cca 50 a nosících samiček je tam povícero a chovají se normálně, v chemismu žádný výkyv či změna...
Chovem krevetek (Red Cherry) se zabývám necelý rok a něčeho takového jsem si všiml poprvé. Snad někdo s delšími zkušenostmi v chovu krevetek může potvrdit, že se to občas stává?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 18:14 GERRY
tak z radostou vám oznamujem že v akve som našiel malé krevetky a na prezentácii sa pracuje palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: GERRY
no vajicka predcasne odhodi vetsinou nasledkem nejakeho stresu
1) udelej si nejdriv prezentaci
2) uved osazenstvo (druhove - jake krevetky, jake zivorotky)
3) kde je akva umisteno

pridej dostatek ukrytu, krevetky maj rady javskej mech a rasokouli, zarostlej koren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:17 GERRY
myslííš že za dva týždne coze duuufam že máš pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
neporodili třeba už???malé krevetky jsou opravdu malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:08 GERRY – krevetky
AHOJ chcem sa spýtat neviete niekto prečo moje krevetky postrácali vajíčka nosili 2 týždne a teraz nemaju nič mám ich v 30 litrovom akvu spolu s poterom živorodiek čo sa stalo poradte :-O sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:32 Muž kortezhugo [983] – Re: dest
...to je jasne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:30 dest – Re: Yirka
skalary k nim rozhodne nedavat :-D teda pokud nechces mit to kvalitni zive krmivo jak tu jiz psal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...dik - toto som potreboval pocut... palec
...lebo nicim zivym nechovam - iba srdcom a a roz.sus.krmivami...
...nechce sa mi riesit zavlecenie "kadecoho" do akva...a potom chemia a kolotoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:22 Muž Yirka [9118] – Re: kortezhugo
Pokud chceš aby skaláry měly kvalitní živé krmivo pak plně doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:20 Muž kortezhugo [983]
...vcera som si kupil krevetky - neviem presne aky druh - su take oranzovo cervene...
...dal som ich do Druheho akva - viz osobne foto...tam su len neonky a danio...
...zaujima ma jedna vec - ci sa v pripade premnozenia daju s nimi chovat skalare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 08:09 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
vajicka sice maji pod ocaskem, ale nedrzi je tam panozkama :-D
panozky maji améby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 04:53 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Semtex
ok to bolo velmi laicky povedané..dík )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 22:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
krevetky v bruchu nenosí nic :-D
ale pod ocáskem vajíčka drží panožkama ... a je to podle teploty asi tak 3-4 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 22:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
krevetky v bruchu nenosí nic :-D
ale pod ocáskem vajíčka drží panožkama ... a je to podle teploty asi tak 3-4 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:11 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: iiiv
no když máš na odkalovači síťku řekněme 2x2 mm očka, tak maličké krevetky profrčí odkalovačkou do kbelíku, pak už jenom stačí vodu přefiltrovat přez punčochu jako plankton, vyprat do malém hrníčku a mláďata odlovit zpět do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:54 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Semtex
u crystal red kreviet je to ako dlho čo krevetka nosí vajíčka..myslím ale už v "bruchu" nie na sedle?? ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:08 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: iiiv
..buď sa ich snaž vyplašiť s odkalovačom ak to ide anenarobiť pritom neporiadok alebo ich jednoducho odsaj a potom z kýbla vylov naspäť...;p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 10:52 Žena iiiv [0]
Ahoj,mám další hloupej dotaz. Chtěla bych se zeptat, jak odkalovat společné akvárium, kde mám i mimina krevetek, tak abych je neodsála i s tím bordelem ze dna? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 09:46 Muž fantuomas [35] - Rostliny
moje dve japonici sa tiež môžu potrhať keď kŕmim colisu :)) a parkrát som videl ako sa pri dne "bije" o vločky jedna jaopnica s väčšou red crystal..ale je to skor na zasmiatie :-D že by sa pásli na neocaridinách som si nevšimol, kto vie.. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:52 Žena darka [520] – Re: Semtex
Ptala jsem se tu já viz rybicky.net/forum/9023 , dnes už vím, že to jsou opravdu CJ, ale v dnešní cca 5cm velikosti ( samice, samci jsou o něco menší) musím znovu tvrdit, že masožravé jsou ;-) Přenesla jsem je tehdy do společenského akva, od té doby jsou cherrynky i Red crystalky v krevetkáriu v klidu a množí se "ostošest" :-) , CJ ve společenském jsou u krmení živým(hlavně patentky a koretry jim jedou, ale i mražené) jako první, neonkám červíka bezostyšně seberou a úctu mají jen k samci Agassizky :-D Netuším, jestli to je nebo není proti přírodě nebo proč to dělají, ale cherryny mi tehdy lovily a teď jim masíčko taky chutná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bledule
párkrát to tu někde bylo, že japoniky lovili Red Crystal.... možná to je tím, ale mě je nikdo neloví...

a krevetky většinou nosí vajíčka asi 3-5 týdnů, podle dru a teploty vody. Moje Cherryny při teplotě asi 26°C ve třetím týdnu většinou začnou mladé pouštět. pokud vajíčka mizí do 3-tího týdne, tak je to pravděpodobně tím, že nejsou oplozena, z úleku apod. Vajíčka po 3-tím týdnu nošení pokud mizí - už může znamenat, že se líhnou.... někdy postupně (u WP jsem to sledoval minulí týden, nosnice to pouštěla asi 5 dní postupně). Pozoroval jsem to i u Cherryn, tam to trvalo asi 3 dny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:27 Žena Bledule [0] – Re: Semtex
Přemýšlela jsem, jestli to nemůže být možná kvůli japonikám. Nevypadá to, že by je šikanovali, ale přeci jen jsou o dost větší...mno, mě docela překvapilo, že se mi krevetky začali poprvé smilnit hned druhý den, co jsem je měla doma O.o
Jinak nechtěj mi žrát listí, jen po něm lezou...a maminka co jsem to tak počítala, ty vajíčka nosí už tak měsíc...a nějaké ji mizí. To se postupně malé krevetky líhnou, nebo ta vjíčka ztrácí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:10 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Semtex
..vyskúšam 1/3 destilovanej vody pre začiatok, uvidím aká bude reakcia osadenstva, jelšové šišky a tiež dubové lístie mám, plus pod vrstvou štrku používam "zeminu" koli rastlinkám.

ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
čitě destilovaná voda určitě není dobrá.
Já mám taky dost tvrdou vodu, a řeším to Reverzní osmózou, kde ředím 2/3 osmotická a 1/3 vodovodní.

Pokud by jsi ředil destilku, tak bych to tipl tak ve stejným poměru ale obráceně 1/3 destilky a 2/3 vodovodní, nebo půl na půl. Podle testu samozřejmě co budeš potřebovat.... plus třeba rašeliný výluh, nebo výluh z olšovích šišek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:08 Muž fantuomas [35] - Rostliny – "destilovaná voda"
- skúšal niekto riediť vodovodnú vodu,alebo resp. úplne nahradiť destilovanou vodou aká sa predáva v rôznych domácich potrebách?? Rád by som to vyskúšal v menšom akváriu, pretože mám tvrdú vodu a chcem skúsiť množiť crystal red krevety. Situáciu ohľadom svojich crs opisujem nižšie ;p

- vzhľadom k tomu že bývam v paneláku k dažďovej vode sa dostanem ťažšie :p

to semtex: ano som za čiastočnú výmenu vody (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
dolívat vodu nestačí, hromadí se tak plno odpadních látek....
je třeba vodu i částečně odsát. v tak malém prostoru asi litřík min. týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 10:17 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Sid
súhlas, pretože od experta a nielen na krevetky mám na míle ďaleko :) momentálne relatívne úspešne množím akurát red cherry a to v 3L elementke (dve samičky, jeden samček) v ktorej je pár raslín,mach,list a akurát svietim, vodu prilievam sú tam asi mesiac circa - jedna samička už mala mladé pretože mala vajíčka ako prinesená z predajne, druhá čoskoro bude mať bo ich nosí už nejakú dobu.. dospelým aj mladým sa ZATIAL zjavne darí,..no v dohľadnej dobe ich idem dať do 9L pretože ta mini elementka by už ďalej bola žalostne málo asi..:ú

- teda z tejto skúsenosti, keď vodu iba prilievam a krevetkám sa darí aj keď je to iba dočasné riešenie som súdil, že možno trocha menej zásahov do akva pokiaľ zrovna nieje zaťažené napr. vysokým počtom rýb a podobne nemusí byť naškodu...(:

teším sa na príspevky skúsenejších a tiež samotnej Bledule, ako pochodila ;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 06:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
U nějaký karidiny jsem četl o vývoji vejcí až 2 měsíce ( tedy cyklus ne 40 dní jako cheryna ale 20+ )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 00:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bledule
Tohle je fakt záhada, je nás tu několik co máme podobné zkušennosti. 1 - 2 nosnice, odnosí a pak dlouho nic a ani žádná jiná z asi 10 kousků. Teď píšu o N. heteropoda var. Yellow, Člověk by myslel že když jsou to žluty Cherryny tak to bude ok, no není.
Mám tam s nima White Pearl a ty nosi jedna za druhou. V další nádrži jsou Cherry s C. babaulti a Cherryny nosí pořád, babule anijedna. V další nádrži mám taky babule s tygrama a babule nosí, tygři ne.....
těžko říct čím to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: fantuomas
Nevím, jak je tomu u citlivějších druhů krevetek, (osobně mám jen dva kusy Cardinal shrimp, co mi z deseti pořízených přežily první tři dny, a "už" je mám asi měsíc), ale naprosto běžně svým "obyč." krevetkám, (N. heteropoda, Red Cherry), měním 50-80% vody, a to převážně 1x týdně... Když mám trochu volněji, zvládnu i dvě takové výměny do týdne... :) (Poslední dobou tuhle proceduru absolvují i ony dvě kardinálky a nezdá se mi, že by jim to vadilo. :-))
K výměně používám odstátou a vytemperovanou směs olomoucké vodovodní vody a permeátu v poměru zhruba 1:1.
O tom, jak na takovou výměnu vody reagují kytky, se rozepisovat nebudu; omezím se na konstatování, že je vidět, že jim dělá dobře. :-)
A co se krevetek týče, dospělé samičky těch "obyč." (průledných) N. heteropoda si "obléknou maskáče", což jsem vyhodnotil (po dlouhodobém pozorování :)) jako projev maximální spokojenosti. Skutečně - čím výraznější "khaki-maskáče", tím spokojeněji vypadají...
Neberte tohle mé konstatování o četnosti a intenzitě výměny části vody jako doporučení, ale právě a jen jako konstatování.
Přesně jak píšete - je každého věc, k čemu a nebo ke komu se kdo přikloní. :-)
EDIT: Asi by stálo za to, aby se k Bledulině dotazu vyjádřili experti přes krevetky. Není jich tu málo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:33 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Bledule
njn, jasné natebe k čomu alebo ku komu sa prikloníš, ale je častá a častá...a každé tri dni, polovica objemu je podla mňa zbytočné až nie-prospešné....;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:31 Žena Bledule [0] – Re: fantuomas
Myslím, že ohledně vody se spíše přikloním z názorům Sida ;-) častá výměna jenom prospívá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:45 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Bledule
..tá výmena vody, polovica každý tretí deň je moc, ja by som povedal tak tretina každý druhý týždeň, ak máš v 27L iba krevetky a maalo rybiek tak to stačí..;) možno že aj tak častý a výrazný zásah do akva im vadí, mimochodom, to potom za týždeň vymeníš komplet objem nádrže, čo zrovna nieje ideálne ani pre rovnováhu v akva,..hm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:10 Muž navik [908] - Sumci – Re: Chem
Tak to abych těm svým domluvil a vysvětlil jim, že jsou moc nenažraní a jinde to jde :-D . U L sumečků se jim vede taky dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:31 Žena Bledule [0] – Množení
Jeden malý dotaz. Mám krevetky neocaridiny sp. blue. Už asi měsíc. Vypadají zdravě, svlékají se téměř pravidelně, papají tabletky...Jenže se nějak nechtějí množit. Mám jen jednu maminku, u které každým dnes očekávám, že se malé vykulí. Ale ostatní nic! Akva má čistý objem tak 27 litrů, každý třetí den měním půlku vody, ph 6,8, kh 4-6, 22-24stupnů, hnojím minimálně, přidávám co2, mám dubové listí, a dvě endlerky (krevetek si vůbec nevšímají a naopak po jejich "příchodu" se krevetky už tolik neschovávají). Můžete mi poradit nějaké krevetčí afrodisiakum? :-) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:29 Muž Chem [837] – Re: navik
Ano, mam to z duveryhodneho zdroje.. Ale stejne tak s diskama si to nedovedu predstavit. U me neuspeli krevetky proti nicemu co ma nad 4 cm krom anciku. Jediny s kym je mam a divim se tomu jak spolu krasne vegetuji jsou colci (Cynops orientalis)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Semtex
S terčovci bez nejmenších problémů, to nejsou lovci, krevetky se vesele množily a při krmení lezly terčům přímo pod nosem a ani náznak zájmu ze strany terčovců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: navik
bylo tu i pár uživatelů fora, co tvrdili, že soužití je možné i s Plackama (Diskusi)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:56 Muž navik [908] - Sumci
Chem napsal: Jsou lidi, kteri maji krevetky i se skalarami a populace krevet je stabilni...- ...je to opravdu individualni zalezitost.

Tak spolužití se skalárami si nedovedu představit - u dospělých skalárek krevetky nepřežily ani půl minuty, při pokusu "o sblížení od malička" - skalárky o celkové délce cca 1,5 cm rozcupovaly většinu krevetek do večera (jednalo se vesměs o krevetky větší...), zbytek jsem již raději odlovil.
Na základě těchto vlastních zkušeností nemohu uvěřit v dlouhodobé soužití skalár se stabilní populací krevetek :-) (ty krevetky by musely být raketově rychlé, aby skalárám unikaly hmm ) že by skalárky individuálně popřely vrozený lovecký pud?.
Máte tuto informaci z důvěryhodného zdroje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:03 Muž Chem [837] – Re: fantuomas
CRS mi v Brne nejdou - v podstate podobny stav jako mas Ty. Dari se jim, zerou, dokonce tvori i vajicka, ale mlade uz nevidim. Takto podobne se chovaji u me i cerne crystalky. Taky si myslim, ze to bude vodou, ale na vetsi experimenty s nimi a s ruznou vodou jsem zatim nenasel cas. Myslim, ze anubias by nemel byt problem - s anubiasy i kryptokorynami jsem mel i crystalky a nechovaly se jinak nez ty, ktere s nimi nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 16:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Chem
okay ďakujem za užitočné info :) ešte by som sa teda spýtal, či máš aj nejaké skúsenosti s crs odchovom.. pred cca dvoma mesiacmi som si zakúpil od chovateľa 10 ks, a doteraz všetky v mojom 150L akva žíjú pôsobia celkom spokojne - kŕmia sa, behajú..dokonca občas vidím ako sa najväčšia z nich "drapne" pri boji o vločky s amano krevetou aj ked len velmi platonicky :) z čoho súdim, že crs sa darí fajn, len nie a nie sa rozmnožovať..,mám tvrdšiu vodu, tvrdú povedané laicky - bo nemeriam, može to byť tým? akvárium je tak "stredne" zarastené by som povedal..mám tam šištice jelše takisto aj dubové lístie (viď foto)..
može byť problém anubias barteri 1ks čo tam mám ??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294?od=4301