Krevetky - chov
To je krása na tom videu!
Jak jsem předpokládal,chce to po mě registraci a přihlášení

Libore,řídím se heslem:I HATE FACEBOOK!Nejsem na něm přihlášený,takže nevím,jestli mě to bez loginu pustí

Hledat něco na facebooku je nadlidský úkol. Nakonec jsem to ale našel, nicméně nic platno, nelze to přehrát jinde než tam. Takže koukni na facebooku na skupinu Krevetky a krevetkária a bude to teď jeden z prvních příspěvků.
Tož,sem s tím

Přes CRS já osobně odborník nejsem,protože je to druh,který nechovám.Ale můj známy,který je chová ve větším, mi o nich řekl,že se mu množí jen do určitého počtu jedinců v nádrži.Prostě když je jich tam už moc,abych to zjednodušil,tak se mu přestanou množit.Nevím,kolik jich máte v nádrži Vy.
Na ploštěnky se chemie používá. Existuje několik sajrajtíků, jeden z nich se jmenuje myslím Flubenol a slouží normálně ve veterinárním lékařství mám dojem proti nějakým psím červíkům, při určité koncentraci údajně zabíjí jen ploštěnky a ne krevetky. Nevím, nezkoušel jsem, ale i tady na foru se dají najít vlákna, kde je o tom celkem zasvěceně pojednáno.
Já osobně na ploštěnky používám sušený extrakt z nějakého tropického stromu komerčně prodávaný pod názvem No planaria. Funguje docela spolehlivě a do týdne zlikviduje ploštěnky i v hodně zamořeném akva. Při posledním použití mi ale zabil i šneka Brotia pagodula, na ostatní šneky - kružníky, okružáky a piskořky - vliv neměl.
Používají se na ně i pasti, problém je, že ty jen množství ploštěněk snižují, ale nikdy nezahubí všechny.
Mimochodem, četl jsem i publikaci o tom, že většinu forem rakoviny u člověka mají na svědomí ploštěnky, ale to už je zase jiná písnička.
Jestli ti žijou a nemnožej se, pak nemáš ploštěnky. Ploštěnky CRSky zabíjejí, jednu po druhé, až do úplného vyhlazení. 2é ks CRS za 20 dní.
U té vodivosti nehraje až takovou roli CT jen se prostě míchá voda RO na výslednou vodivost,CRS mám od chovatele co má CT 16° mě teče z kohoutku CT 5-7° pH teď momentálně nevím

ale podle CO2 testu něco kolem 6,5-6,8pH..jinak vodivost a souvislosti okolo popisoval již pan Frank v knížce Akvaristika z dob bratření.
Na ploštěnky se chemie nepoužívá,asi proto že by vyhubila i krevetky,pasti jsou docela dobrým pomocníkem.
To je věda

Zkusím to nějak pobrat.......
pokud jde o množení tak příčina může být ve vodivosti vody,le různé zdroje uvádí různé hodnoty od 100-300uS/cm,já mám dvě co nosí při vstupní vodivosti 280uS/cm.Uvidím tak za 2-3dny zda se povedlo.
Mě žijou ale nemnožej se...asi teda mám ploštěnky...ale chemii sem nikdy nepoužíval...zkusím to eliminovat

Tudíž asi chápeš proč je lepší vyhledat všechny ať třeba zbytečné nedostatky.Pokud se má něco vyloučit jako možná příčina.Apropo CRS krmím pravidelně spařenou kopřivou a žádný negativní vliv natož úhyn nepozoruji.Možná je to také tím kde kdo ty kopřivy sbírá,pokud si zrovna nekupuje.Ale za ty prachy se už vyplatí jet někam ven a tam si naškubat zásobu.
Jako kovář tuším že železo, ocel a jiný je velký spektrum

jen dodatek nejsem chemik ani metalurg takže bližší informaci nepodám.
Železo jako takové do určité míry neškodí.Pokud se bavíme o železe ve smyslu "Ferum",ale jelikož "Ferum" Fe čisté jak jsem zde byl poučen nerezaví nýbrž oxiduje.Tak díky rzi se dá jednoduše určit zda to či ono obsahuje i jiné prvky v tom případ se jedná o slitinu železa jejíž určení buď zvládne ten kdo má doma spektrograf prvků a nebo je natolik zkušený metalurg že se podívá a ví

A pokud vím kolego tak se čisté železo v akvaristice běžně nepoužívá.Ono ani v běžném životě.
Rez? Můžeš vysvětlit čím železo škodí?

4 16.07.2012 12:00 Rakvista eSHA2000 a EXIT jsou pro krevetky neškodné pokud se nad dávkováním více přemýšlí.Pokud už to musím použít tam kde jsou jakékoliv citlivé rybky a krevetky tak dávkuji o něco méně.Páč to není dobré tak či onak.Při Crystalkách je taky dobré řádně si prohlédnou vše co nějak přichází do styku s vodou ať přímo či nepřímo,tady není opatrnosti nikdy nazbyt.Hledaje MEĎ,REZ apod.v neposlední řadě používanou jakoukoliv chemii v blízkosti akva např.deodoranty atd. o sprejích na hmyz už nemluvě vůbec.
Jak se jich zbavit kromě znovuzaložení?

Takže tím můžeme vyloučit rostlinky a nějaké hnojivo z nich. Myslím si, že Crusta-fit za to taky nemůže. Sice jej nepoužívám, ale je to výrobek určený přímo pro krevetky a neměl by jim škodit. Esha Exit a 2000 před dvěma měsíci by to už snad také nemělo způsobovat, to už by mělo být zcela pryč nejen vlastním rozpadem, ale i při výměnách vody. Tagesdunger od Dennerle neznám. Podívej se na krabičku nebo příbalový letáček, co obsahuje. Především hledej, jestli tam není měď - Cu. Ale mám obavu, že tím to taky nebude. Crystalky jsou prostě hodně choulostivé krevetky a možná jim prostě jen nevyhovuje tvá voda. Přesto bych být tebou ještě jednou zkusil zkontrolovat, jestli nemáš ty ploštěnky. Vypadá to takto:
rybicky.net/nadrz/11793/d56024.jpg - je to to bílé, co leze v pravém rohu akvárka asi v polovině výšky fotky. Přes den jsou vidět jen výjimečně. Nejlépe je načapáš v noci, když máš akva zhaslé a rožneš ho. Pokud je máš, tak je uvidíš na skle, protože těch, co jsou na dně si ani nevšimneš. Vím, že se to zdá jako naprosto neškodné zvíře, ale ti, kdo s nimi měli co dočinění ti potvrdí, jaký vrah pro krevetky to dokáže být.
Edit: Tady je fotogalerie z atlasu:
rybicky.net/fotogalerie.php… Ploštěnky jsou obvykle dlouhé okolo 2-3 mm, ale dokáží dorůst i do velikosti přes 1 cm.
Nemusíto souviset jen s rostlinou...třeba postřik na rostlině...rychlení zeleniny..atd
No to já právě taky... třeba to fakt nemá spojitost s tou kopřivou ale stalo se mi to. Ono je asi fuk čím se krmí a prostě se to někdy stane.
Tak to já kopřivama krmím a pohoda.. ale je fakt, že už mám jen neocaridiny.
Já jsem například pozoroval tři špatně svlečené po krmení spařenou kopřivou... Nevím jestli to byla nějaká přímá souvislost, ale zatím kopřivy vynechám.
Jestli je to vždy po svlékání, tak to může být velmi nízká koncentrace nějakého prvku jako je měď nebo tak něco. Když jsou v krunýři, jsou odolnější, když se svlečou, zabije je to. Mně takhle pomřeli tygři po léčení Esha exit. Dokud byli v krunýři, vše OK, jak se svlékl, mrtev. Nedávala jsi třeba někdy do toho akvárka nějaké hnojivo pro rostlinky? Nebo nepřinesla sis nějakou novou rostlinu?
u mně opravdu ne, a co jsem pročítal fóra, nenašel jsem nikoho, komu by lovili cokoliv.A rostlinky taky neničí
Až teď když píšeš v množném čísle jsem si všimnul, že jsou tam dva

Zajímavé potvůrky. To si musím uložit, krabíci se mi vždy líbili a až se uvolní některé akvárko, mohlo by z něj vzniknout krabárium... obzvláště jestli aktivně neloví ryby ani krevetky.
ta konstrukce vzadu slouží k přichycení ostrůvku.Ale šplhají se i po ní, lezou tam po filtru.Tu spleť hadiček úplně vpravo, co visí z ostrůvku jsem jim dával jako žebřík, taky využívají

Aha, tak je vyřešena ta souš... tak to je zajímavé... a on tam leze po tom žebříčku? Nebo ten to jen drží?

Písek jsem chtěl hlavně kvůli kontrastu s červenou barvou krabů.Teď to beru trochu jako chybu, příště bych dával opravdu neutrální.Do prezentace dám fotky až to bude trochu lép upravené.Musím dodat ještě pár rostlinek, zamaskovat techniku atd.
Zatím aspoň obrázek sem
Škoda, že nemáš v prezentaci fotku celého krabária, aby bylo vidět i tu souš. Jinak se mi krabárium líbí, až na ten modrý písek. Já vím, že to rybám ani krevetám nevadí, ale stejně je to hrozně nepřirozené

souš potřebuje, u mně zatím na ní tráví většinu času
Rozumím. Takže je to spíše krab mrchožrout... jsou i takové druhy, co se opravdu živí jen zbytky... alespoň co jsem četl. Ale potřebuje nějakou souš, nebo je čistě vodní?
Jsem začátečník, takže s jistotou tvrdit nechci nic

.Zatím jsem nikde v diskusích ani článkách nenašel zmínku o tom, že by Sesarma mederi byla hrozbou pro cokoliv živého.Moje zkušenost je obdobná.Hejno krevetek odpočívajících u krabích klepet je v mém akvárku běžné
To by som s určitosťou netvrdil.Záleží od kusu.Niektoré len zbierajú a nelovia.Iné(hlavne tie čo sa im raz pošťastilo) lovia pravidelne.

krab, na rozdíl od raka, opravdu není lovec, spíše sběrač.Koukni na foto, není ojedinělé.Opravdu spolu vycházejí naprosto v míru

No tak uvidíš. Sám jsem zvědavý. Krabi jsou zajímavá zvířátka, ale fakt mne překvapuje, že nejdou po krevetkách.
krab je vpohodě, podle toho co psali, na rozdíl od raka neloví.Moje zkušenost s ním zatím stejná
Ke krevetkám mám ověřenou rybku Boraras maculatus. Naprosto klidná hejnová rybka, která se drží ve středním sloupci a neútočí mi ani na čerstvě narozené krevetky proplouvající středem hejna. Navíc mají tu výhodu, že moc nesežerou a tím pádem ani nenadělají. Nebudou ti ale ani žrát nic ze dna a taky ti nebudou žrát z hladiny, žerou jen to, co se vznáší či padá ve vodním sloupci, což samozřejmě není problém, protože z hladiny i ze dna si to zas dají krevetky

Jediné, čeho bych se bál, je ten krab. Nežere krevetky? A nebude útočit na rybky? Ty borarasky jsou fakt úplně klidné rybky, ale ten krab by je mohl lovit.
No, já chovám rybičky od malička. A ploštěnky jsme měli v akvárkách vždy. Nebyly jen ve vytíračkách, ty se pečlivě desinfikovaly, aby tam nebylo nic. Našim rybkám nevadily, ony si na nich spíš smlsly, když je přistihly na skle ve dne.... ale pro krevetky jsou prostě smrtelně nebezpečné. Je to hnus, velebnosti. A s tím doplněním do altasu je to dobrý nápad.
V pohodě jak se říká dobrá rada nad zlato

Právě že jsem vždycky četl jen o noční aktivitě a že se krmí na zdechlinách a tak. Že jsou to takový bestie jsem netušil.

Například v místním atlasu o tom není ani písmenko a možná by nebylo od věci to tam doplnit

Inu, nemusíš chodit daleko, stačí si přečíst tady vlákno o vztahu ploštěnek a krevet. A rozhodně jsem nikde ani nenaznačil, že bys byl debil. Kdyby sis to přečetl aspoň do půlky, všiml by sis, že před rokem stejně jako ty pochyboval i já a smál jsem se holkám, které mne varovaly. Dnes se nesměju. A nevím, co jsi o ploštěnkách četl ty, ale kdyby sis opravdu něco víc přečetl, všiml by sis, že ty bestie jsou aktivní v noci a na krevetky se taky přisávají v noci. Jen málo lidí to vidělo a vyfotilo nebo nafilmovalo. Jedno je jisté. Skoro vždy, když umírají krevetky, a především krystalky, jedna po druhé, po zhasnutí odhalíš v akvárku plloštěnky. A jakmile ploštěnky vyhubíš, krevetkám se zase daří. Na mrtvé krevetě neuvidíš přisátou ploštěnku, a to ani ve dne, ani v noci, protože z ní už nemá co sát... ale pokud nevěříš, přej si aspoň, aby ses o tom nemusel tak krutě přesvědčit jako jsem se přesvědčil já.
Pro zajímavost jedno z vláken:
rybicky.net/forum/14161
Edit: Pročetl jsem si celý příspěvek znovu. Promiň, jestli působí trochu arogantním tónem, není to opravdu myšleno ve zlém. Fakt chci jen pomoci. Pamatuji si, jak jsem sám nevěřil a jak mé krevetky těmi ploštěnkami opakovaně vyvražďovány.
Přidat reakci
1 ...... 111 112
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 89481x