Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:11 Muž @ atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Vhodné rybky ke krevetkám
Chci si do krevetkária dát nějaké rybky, ale takové, aby mi nesežraly ani čerstvě narozené krevetky. Dáte mi typ na nějaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   14.02.2013 21:23 Žena @ danio [587] - MiniakváriaRe: heleri
Když si odečteš tloušťku stěn, která bude asi 3 - 4 mm, tak ti zbyde okolo 9 litrů. Ještě započítej přepážky uvnitř, takže další prostor fuč. Což znamená, že na každou čtvrtinu připadne kolem 2 litrů vody a to se pořád nepočítá se dnem, rostlinkami a nějakou tou dekorací. A to už je opravdu šílenství, nedávala bych tam žádné živočichy, maximálně z toho udělat nádrž na předpěstování rostlinek nebo něco takového. Jenže při představě, jaký tam je manipulační prostor bych se nepouštěla ani do toho. Shrnuto - akva k ničemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.02.2013 18:20 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: heleri
X-) Myslím že to neni moc dobrý nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:14 Muž @ heleri [0] - Živorodky – Můžu dát krevety do čtiř tří litrových v 12l akvariu ?
mám dvanácti litrové akvárium o rozměrech 30x20x20cm je rozděleno vlepenými přepážkami do tvaru kříže tím vznikají čtiři nádrže o objemu jedna 3l mohu do nich dát krevety? stydim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:47 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: lhajek
Já tam teď mám japoniky a za 3 měsíce mám přes 200 kardinálek :-) Krasavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:12 Muž @ lhajek [1755] - RostlinyRe: malyLibor
Mě se Kardinálky množí vždy na podzim a to jsem tam měl právě ty krevety a letos mladejch přežilo víc než loni .... Takže si nemyslím že by krevetky šli po jikrách ... ikdyž u Japoniky těžko říct ... já tam měl jen ty sakury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:56 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: malyLibor
Budou ;-) před příchodem cherry krevetek do akva jsem se co 10-14 dní piplal s potěrem svých danio perlových. Dneska, pokud je nenechám vytřít ve vytíračce, tak s trochou štěstí najdu v akva 1-2 kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:29 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: lhajek
Hm... je to zvláštní, že mi vymizely jen z akvárek, kde jsou japoniky. No, uvidíme. Teď tam půjdou palmaty. Úkrytů je tam pro malé krevetky dost, tak to opravdu nechápu... jen zas mám strach, aby krevetky nepojídaly jikry vietnamek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:31 Muž @ lhajek [1755] - RostlinyRe: malyLibor
V akva s Kardinálkama vietnamskýma se mě poztrácelo cca 15 sakur. Ale ryby to snad nebyly, protože kolikrát jsem viděl jak krevetky mezi nimi plavou a ryby si jich vůbec nevšímaly. Nikdy jsem neviděl ani náznak útoku, ale kdo ví ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:43 Muž @ drlift [38] Re: snehulda007
Japoniky mam pres rok spolecne s cherrynama a ze by je zabijely jsem si take nevsiml. Obcas tedy na malou krevetku skocej, ale prijde mi, ze je to jen v ramci boje o zradlo. Mala krevetka to vzdycky bez problemu vydychala.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:52 Muž @ snehulda007 [836] - Drškolezci :DRe: predator3313
Dvakrát jsem vidět japoniku jak se láduje cherrynou,ale nikdy jsem si nevšim cílenýho útoku nebo jen náznaku...Pokaždý se krmila dospělou krevetkou,tzn že ljí mohla sebrat už mrtvou..Mám je společně víc jak rok...V druhém akv. mám japoniky s kantonkama a taky bez problému....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:44 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
:) To se hodí ten dotaz, uvažoval sem, že když se u mě nějak nedaří crystalkám, že bych koupil par japonik pro oživení... ale dříve sem někde četl, že někdo pozoroval přimo cílené utoky japonik na mladší cherry... ale ostatní mu to moc nevěřili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:41 Muž @ malyLibor [5365] - Asie
Lidičky, mám takový dotaz. Jaké máte zkušenosti se soužitím mezi japonikami a malými krevetkami? Ve dvou akvárkách, kde mám japoniky, mi postupně vymizely red cherry.... přitom v jednom jsou spolubydlícími B.maculatus a ve druhém kardinálky vietnamské, které krevetky taky nežerou. Může to mít nějakou souvislost?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 07:32 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Popravdě přiznávám, že na prezentaci jsem se tentokrát nedívala. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   10.01.2013 01:01 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: matak
Milý mataku, možná se ti tento a předchozí můj příspěvek zdá tvrdý. Ale do háje, jsi dospělý svépravný člověk, měl bys být schopen nést za své činy zodpovědnost. A měl bys jako student být schopen číst. Tak si do háje něco o krevetkách a jejich potřebách přečti, stejně jako o potřebách endlerek! Jsou to živí tvorové a nezaslouží si být týrány!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   10.01.2013 00:55 Muž @ malyLibor [5365] - Asie
No, holky, dívaly jste se na prezentaci? Obě jste už dost zkušené, abyste tomu hochovi dokázaly říct, že v týden založeném akvárku, v němž má navíc endlerky, prostě krevetky bez pořádné péče nepřežijí. A tou péčí je výměna nejméně 3 litrů, tedy 1/3 vody denně za vodu odstátou a pak pořádné modlení... protože chovat endlerky s krevetkama v akvárku 20ti litrovém je nesmysl, jak si mnoho z nás odzkoušelo na vlastní kůži, v devítilitrovém zabije krevetky i endlerky. Možná by neškodilo, kdyby si student přečetl alespoň minimum o živočiších, které chce chovat, než je takhle utýrá k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 23:04 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
To mohly :-)
Každopádně pro mataka - já bych v tom lesku asi problém neviděla. Jestli se teda na svoje chabý zkušenosti můžu spolehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:55 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
aha...:p no ale tak mohli se svlíkat hromadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:52 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Všimla jsem si toho u sakur, vypadají v tu chvíli takový vyleštěnější :-)
Ale matakova samička, která nosila, ta umřela. Lesklá se mu zdá jiná, další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:47 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
:-D Tak to ja sem teda nikdy nezpozoroval...ale pokud měla čerstvě vajíčka, tak v tom případě se musela svlíkat :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:16 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Prostě je to na tom krunýřku někdy poznat, že je novej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:12 Žena @ danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
No, taky mi přijde, že čerstvě svlečený krevetky jsou takový trošičku nafouknutější (asi jak je ten krunýř měkkej?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:07 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: matak
Já bych řekla, že když je krevetka taková lesklejší, že je čerstvě svlíknutá. Aspoň tak si to myslím, ale třeba je to blbost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:14 Žena @ danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Hm, tak na to by se musel podívat nějaký ostřílenější krevetkář, mě nic nenapadá, jestli jsou ostatní fakt ok. A vůbec, nestraš, taky jsem dneska zjistila jednu nosící cherrynu, huš :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:11 Muž @ matak [7] - ŽivorodkyRe: danio
právě že byla uplně v pohodě ještě sem si odpoledne rikal super má vajička bude mít malý a pk tam leží. a ted tam mám velkou ještě jednu a je taková hrozně lesklá jak kdyby měla bouchnout mi přijde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:08 Žena @ danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Ten bílý proužek za hlavou je normální, ale jinak taky netuším, proč Ti krevetka tak náhle uhynula... Nějakou změnu v chování jsi nepozoroval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 19:01 Muž @ matak [7] - Živorodky – mrtvá krevetka
Chtěl bych se zeptat ráno jsem viděl že má vajička ještě pred 2 hodinama byla na kytce chodila po akvárku a ted byla najednou mrtvá. čám by to molho být? Osatní krevetky jsou v pohodě. Jsou to ty obyčejné červené děkuji za rady. Ještě jsem si všiml ze byla celá červená ale za hlavou měla takovej bílej proužek.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2013 23:52 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: bali
Mně bohužel všechny jikry stihnou sežrat krevetky, prcky jsem měl jen jednou, když jsem měl chvilku Borarasky bez krevetek... ale byly zrovna v době, kdy jsem jel na dovču... smůla. Ale už brzy budou vytíračky a B.maculatus budou jedny z prvních rybek, jejichž počet chci zvýšit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:47 Muž @ bali [341] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
souhlas, taky je mam vic barevny :) a sem tam se objevi i prckove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:26 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Katida
Na těch fotkách nejsou Boraras maculatus moc pěkné... Ve skutečnosti jsou více do červena, ne takto vybledlé... a taky nejsou tak vyhublé... tedy aspoň já je mám červenější a macatější :-) A sehnat se dají celkem běžně, jsou to dnes hodně populární rybky právě pro svou nenáročnost na prostor a pro svou mírnou povahu - skvěle se hodí ke krevetkám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:09 Žena @ Hany [22] - LabyrintkyRe: Katida
Ani ne, v ZOO Braniku je maj :-)
Já si tam pro ně někdy zajedu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:26 Žena @ Katida [33]
Tady jsem nasla fotky tech Boraras www.hexazona.com/… jsou tak pekne, ze ani tomu neverim :) asi photoshop :)
Taky si chci nekoho poridit ke krevetkam, ale bude je tezko sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:09 Muž @ LiborSprysl [8807] Re: Hany
Koukněte i na N.elegans, když si vzpomněl na formosy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:07 Žena @ Hany [22] - LabyrintkyRe: malyLibor
Tak děkuji, a já to teda zkusím s těma B.maculatus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:56 Žena @ kahua [220] - MiniakváriaRe: malyLibor
Věděla jsem, že se ozve nějaký odborník a já zas budu o něco chytřejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 13:54 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: kahua
Ano, většina razbor potřebuje prostor, ale konkrétně tyto dva druhy - B.uropthalmoides a B.maculatus + ještě B.merah, B.micros a B.spec. "South Thailand", které jsou ale o hodně dražší, jsou na velikost akvárka nenáročné. Ani ve třístovce, kde jich mám velké hejno, nijak moc neplavou, ale drží se krásně v hejnu v okolí rostlin. A v hejnu se drží i v tom miníčku. Ale rozhodně bych je nedával do akva menšího než 20 litrů a vždy nejméně 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 13:47 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Hany
B. uropthalmoides nebo B.maculatus můžeš do 23 litrů dát klidně 10-12 ks. Je lepší větší hejnko, B.uropthalmoides jsou dost plaché, naopak B.maculatus plaché nejsou vůbec, ale i ony chtějí větší hejnko, takže těch 12ks je OK. B.uropthalmoides, i když jsou menší, si na malých krevetkách rády smlsnou, u B.maculatus jsem to nikdy nepozoroval a s krevetkami je chovám už skoro dva roky v podobném akvárku v kanceláři na stole. Oba druhy jsou velmi pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:42 Žena @ kahua [220] - MiniakváriaRe: Katida
No, možná na to odpoví zkušenější, ale myslím, že potřebují prostor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 13:39 Žena @ Katida [33] Re: kahua
kahua napsala: Myslím, že tato rybka ale není vhodná do tak malého akvárka jako má Hany.
Jestli mluvite o Boraras urophtalmoides = tak nejsou vetsi nez krevetka (max 2cm) :) Nikdy jsem je nevidela ve skutecnosti, nevim jestli jsou pekne, ale podle me by jich tam veslo 6-8kusu vpohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:34 Žena @ Hany [22] - LabyrintkyRe: kahua
Ještě to promyslím, ale asi to tak bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:28 Žena @ kahua [220] - Miniakvária
Myslím, že tato rybka ale není vhodná do tak malého akvárka jako má Hany. Já osobně bych zůstala jen u krevetek. V tak malém akvárku budou spokojené a nebudou mít z ničeho strach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2013 13:27 Žena @ Katida [33]
Pokud budes chovat obycejne krevetky (treba Red Cherry), tak neni problem, kdyz nekdo schrupne cast mladat, oni se hodne rychle a snadno mnozi, cast mladych se vzdy schova mezi rostliny. Jestli chces obtiznejsi (treba Crystaly), tak radsi bezpecne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 13:24 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Hany
Pokud jde o cenu, tak Boraras urophtalmoides se třeba v Hornbachu prodávají kolem 5-7 korun. Navzdory tragickým prognózám některých přispěvatelů jsem si jich ve dvou várkách pořídil před necelými dvěma roky ze zmíněného obchodu 40 kusů a karanténu přežilo celé hejnko bez újmy. Je to zajímavá rybka a s ohledem na velikost by ani pro čerstvě narozené krevetky neměla představovat velké nebezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:01 Žena @ Hany [22] - LabyrintkyRe: Pepan
No, budu to zkoušet :-) Přemýšlím teda nad těma mini rasborkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:50 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Hany
Samice živorodky trpasličí dorůstá až tři centimetry. Malá krevetka pro ni není problém. Řešil jsem to tak, že jsem těhotné samičky krevetek odlovoval do porodničky a vracel zpátky až po porordu. Realizovat to v hustě zarostlé nádrži ale asi bude dost problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:40 Žena @ Hany [22] - LabyrintkyRe: Adam
OK, ale díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:38 Muž @ Ad@m [1044] Re: Hany
Neviem. Ale určite sa ozve skúsenejší krevetkár než ja ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:32 Žena @ Hany [22] - LabyrintkyRe: Adam
A co živorodka trpasličí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 12:31 Muž @ Ad@m [1044] Re: Hany
Endlerky aj gupky budú žrať malé krevetky, čo môže pri chove drahšieho a/alebo ťažšie rozmnožiteľného druhu krevetiek mrzieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:29 Žena @ Hany [22] - Labyrintky – Krevetky :)
Ahoj, chci se vás zeptat jestli jdou ke krevetkám normální paví očka nebo radši Endlerky nebo ty zakrslé Rasborky ale ty jsou drahžší ;/ :-) Díky mockrát za odpovědi. ! :-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 100 101

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 72435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1601