Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 21:18 Žena Xlienka [276] - Amerika
Já jsem po příchodu z dovolené naměřila v aqua 45stupňů jelikož mi nevypínalo topítko a krevetky to bez úhony přežili. Samozřejmě Red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 21:12 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ja jsem je mel v karantene s tercema, 32 stupnu 14 dni a pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2011 13:12 Muž navik [908] - Sumci – Re: RedCherry
RedCherry napsal: .... vycetl jsem ze 30 stupnu je pro ne konecna
...ono se toho píše... ;-)
Samozřejmě je lepší, pokud je možné udržet teplotu poblíž životního optima, ale krevetky Red Cherry jsem měl a mám několik let v karanténě se sumci, kde se v létě drží teplota poblíž 30 stupňů téměř trvale a v horkých dnech ji i překračují a rozhodně se o konečnou nejedná a průběžně se i množí i za těchto méně příznivých podmínek (samozřejmě to platí jak jsem psal u Red Cherry). Při těchto vysokých teplotách je samozřejmostí zajistit řádné provzdušnění pro zajištění maximálního možného obohacení vody kyslíkem a dbát na častou a pravidelnou údržbu - čistotu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 13:01 RedCherry
to me mohlo napadnout ze to bude po svlekani :-) děkuju
jeste me napadlo jedna otazka. co delate s krevetkama v lete? ted mam teplotu 25-26 stupnu, ale nevim co budu delat v lete, kdyz bude venku 30 stupnu. vycetl jsem ze 30 stupnu je pro ne konecna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 12:56 Muž navik [908] - Sumci – Re: RedCherry
RedCherry napsal: ...
PS: některý samice uz maji vajicka za hlavou, jak dlouho trvá než sestoupí za nožičky?

Do nejbližšího svlékání krunýřku, pak po oplodnění samcem spustí/naklade vajíčka pod zadeček v řádu hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 12:47 Muž bago [6] - AmerikaRe: RedCherry
samicka nosi vajicka asi tak do mesiaca plus minus ,zalezi tiez na teplote v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 12:30 Muž PepaV [30] Re: RedCherry
Klasické
www.sklorex-akvarium.cz/…
nebo digitální
www.akva-tera.cz/…
Dají se koupit v Hornbachu i levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:06 RedCherry
děkuju za odpovědi. můžete mi hodit odkaz na ty spínací hodiny který máte a s kterýma jste spokojeni. nechci koupit nejakej šmejd.
PS: některý samice uz maji vajicka za hlavou, jak dlouho trvá než sestoupí za nožičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 07:52 Muž navik [908] - SumciRe: RedCherry
spínací hodiny budou ideální, pokud je z jakéhokoli důvodu nemůžete/nestihnete pořídit, pak je lépe ty 4 dny nesvítit než svítit trvale...
krmení rozhodně nesypat do zásoby, v zaběhlé nádržce si vždy něco najdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 07:33 Muž Roby [17]
Pokud máš světlo napojené na spínací hodiny, tak to nech svítit jak to máš nastavené. A pokud je nemáš, tak si je raději pořiď. Myslím, že stojí okolo stokoruny. Ohledně krmení není naškodu, když dáš pár dní před odjezdem do akvária 2-3 ve vařící vodě spařené suché listy dubu, buku atd. Nebo se dá v akvaristice koupit mořský mandlovník. Na rozpadajících se listech si krevetky určitě něco k snězení najdou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 06:07 RedCherry
Ahoj,
mám krevetky red cherry asi 14 dnu, dopravu prezili vsechny a myslim ze se dobre zabydleli v krevetariu. ted musim na 4 dny odjet a zajimalo by me, jestli jim mam nechat na celou dobu zhasnuto, nebo nechat svitit. dekuju
PS: predpokladam, ze bez zradla to vydrzi v pohode kdyz je nakrmim nez odjedu a hned po prijezdu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:56 Muž kaqpo [7]
Ten koreň som mal aj v starom akváriu a tam sa krevetám darilo ... prívod vody do filtru je cez vodárenskú PVC trubku a vývod cez vzduchovaciu hadičku ... krevety som vždy dával do akvária spôsobom že som im do vody nechával cez vzduchovaciu hadičku prekvapkať dvojnásobok objemu čo trvalo zhruba 2 hodiny ... na čistenie používam len hubku na riad čisto novú a aj to s ňou len poutieram predné sklo ... nakoniec to spravím asi tak že mám doma ešte jedno 20 litrové akva do, ktorého dám JBL manado a krevety s jávskym machoma bude pokoj lebo nechcem sa veľmi šprtať v tomto nakoľko sa rastlinám aj rybám vcelku darí :-D Ale aj tak ďakujem za postrehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:44 Muž navik [908] - SumciRe: invalida
V podstatě mne napadají jen dvě věci - stejně jako šikulu mne trošku zaráží, že se v akvárku nedaří plžíkům (najít prosperující akvárko bez nich je velká vzácnost:-) )- obecně jsou bezobratlí náchylnější na některé látky, což by svědčilo o tom, že v akvárku opravdu něco vadí (měď či jiná látka - což je k zamyšlení pro majitele). Nebyly k číštění/dezinfekci akvárka či při údržbě použity nevhodné přípravky?

Tou druhou je přece jen náchylnost většiny krevetek k prudším změnám /- avšak běžné cherry však takové citlivky nejsou/ - ověřit si parametry vody u dodavatele i sebe a příští várku zkusit zvykat postupně i několik hodin na změnu parametrů pozvolným překapáváním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:29 Muž kaqpo [7] Re: katterinecka
Keď som ich pustil do akva každú jednu várku ryby sa o nich pri zapálenom svetle vôbec nezaujímali ( jedine žeby im v noci niejako prepínalo :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:27 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky
Píše se, že krevetkám vadí bivoj. O flordepotu jsem neslyšel.
Jestli v akva nejdou ani plžáci, tak zřejmě bude potíž s obsahem kovů ve vodě. Určitě tam není žádná měď ani mosaz? Přívody k filtru?
Pak bych asi zkusil vyndat ten kořen a po několika výměnách vody zkusit testovacího šneka (krevetu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:27 S Muž invalida [3881] Re: katterinecka
Tak zas traumatickej úhyn by poznal..teda myslím že jo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:26 S Muž invalida [3881] Re: kaqpo
To spíš kup litr vína..udělej si 2 hodky čas a pročítej a pročítej...to by bylo aby nebylo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
ještě možnost že by je napadaly ty tetry když na ně nejsou zvyklý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:24 S Muž invalida [3881] Re: navik
Co napadá Tebe...mě samotnýho to zajímá...taky se mi krevety hůř množily a nepochopil sem proč..najednou zas ok..ale noční úhyn???? Jo mám nový elka...dík za kdysi dobrý rady do začátku..Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:24 Muž kaqpo [7] Re: navik
Práve som sa sem chystal dať ten link :-D Ja už neviem asi kúpim liter aktívneho uhlia dám ho do akva a potom skúsim ešte raz a naposledy krevety :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:19 Muž navik [908] - SumciRe: invalida
Hodně to svádí k tomu, podezřívat přípravek floredepot. Sera jej však doporučuje i ve své příručce o krabech a krevetkách viz link www.pethabitat.ca/…
takže jej má s určitostí otestovaný, troufám si odhadnout, že takto renomovaná firma by se neblamovala s (ne)otestováním doporučovaného příprvaku na běžných chovancích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:17 Muž kaqpo [7] Re: invalida
Ja som hľadal zloženie ale všade mi našlo len toto čo som napísal aj keď je pravda že v 99% nájdených výsledkov boli e-shopy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
třeba aspoň pořídit test Fe, třeba od Rataje, ten není moc drahej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:09 S Muž invalida [3881] Re: kaqpo
Urychlovač růstu..nevím co si pod tím představit konkrétně..je toho škála ale krevety sou háklivý..to bude vono...teda myslím si já ano Hledám Ti složení..zkus se taky zapojit..nejsem kompař ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:07 Muž kaqpo [7] Re: katterinecka
Na vedre je zloženie ale len také stručné : rašelina, dôležité živiny, stopové prvky, soli, špeciálne rast podporujúce substancie a že neobsahuje nitráty a fosfáty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:04 Muž kaqpo [7] Re: sikula
Jasne zhruba každých 10 dní okolo 20 litrov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kaqpo
možná by stálo za to koupit nějaký testy, nebo aspoň zjistit složení toho depotu, nebo sehnat někoho kdo ho taky má s krevetkama, kdyby na to měl nějaký vliv tak o tom určitě bude i nějaká diskuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:03 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaqpo
vodu měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 20:55 S Muž invalida [3881] Re: kaqpo
Tam bych hledal chybu...najdi si latinský depot...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 20:52 Muž kaqpo [7] Re: invalida
Filter ide vždy vypínam ho len počas výmeny vody a to je tak na polhodiny a celý čas ide vo filtry okysličovanie. V akváriu nieje nič medené ani mosadzné tiež som rozmýšľal nad ťažkými kovmi ale nemali by sa mi do akvária ako dostať. Jediné čo sa zmenilo je to že som pri prerábke použil substrát sera floredepot ale na balení nieje napísané presné zloženie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 20:22 S Muž invalida [3881] Re: kaqpo
Měděná nebo mosazná součástka? Máš kbelík jen na akvarko? Teplota? Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 20:19 S Muž invalida [3881] Re: kaqpo
Filtr běží stále?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:26 Muž kaqpo [7] Re: bali
NO2 a NO3 som nemeral ale netvoria sa mi riasy mám pistiu a egeriu čo sú požierači N a akvárium beží už 8 mesiacov, filter je externý prietokový s bioakvacitom asi 2 litre a keramické valčeky. A rybám sa darí dobre ako som písal za 7 mesiacov mi odišiel len jeden otík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:18 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaqpo
meril si NO2,NO3? amoniak? jak je filtrace? hnojis necim? ty ryby jsou ok? nejaky jiny uhyn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:02 Muž kaqpo [7] Re: Sid
Z vodovodu bez úprav ale tú istú vodu som používal aj predtým a krevety žili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:01 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: kaqpo
A zdroj vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 17:59 Muž kaqpo [7] – Úhyn kreviet
Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom kreviet.

Takže môj problém je že zakaždým keď si zadovážim krevety v priebehu noci mi všetky vykapú.
Keď som zakladal akvárium prvý krát mal som v ňom 10 cherryn a žili a rozmnožovali sa v pohode ale mal som hrubý substrát a všetci mi radili vymeniť ho.
Tak pri druhom zakladaní som kúpil hagen 1-2 mm a substrát sera floredepot, ktorý šiel pod štrk. Nič iné sa v akváriu nezmenilo prvé krevety som kúpil asi dva mesiace po založení išlo o CRS cez noc pošli všetky asi o mesiac som kúpil obyčajné neocaridiny a tiež neprežili noc obidve tieto várky som objednával od chovateľa z Ružomberka tak som si myslel že to bolo spôsobené stresom z cesty aj keď som tomu veľmi neveril. Počas leta som dal krevetám pokoj a v polovici septembra som kúpil ďalších 10 kusov cherry kreviet z Košíc ale aj tie pošli a môj posledný pokus bol teraz v utorok keď som kúpil 12 kusov cherry kreviet tiež z košíc ale od iného predávajúceho a aj tie išli do ...

Takže by som potreboval poradiť čím to môže byť.

Akvárium 63 litrov a v ňom 12 kusov tetier neónových, 15 kusov čierných neóniek, 5 kusov corydoras panda a 3 kusy otíkov.
Rastliny egeria densa, monoselium tennerum, hemiathus micranthemoides, riccia fluitans, pistia stratiotes a anubiasy.

Akvárium funguje niečo okolo 8 mesiacov a ryby sú v ňom asi 7 mesiacov a za celý čas mi zdochol len jeden otík ... zaujímavé je že v akváriu nemám ani jedného slimáka ale určite som si ich zopár doniesol s rastlinami, neviem či to má s tým niečo spoločné alebo nie :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 17:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Linduš
Díky, stejně to už asi nebude potřeba, už další rybky nemoc nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:58 Žena Linduš [166] Re: Filip980
malachitku bych krevetkám rozhodně nedávkovala. vyzkoušené jsou esha exit a esha 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:09 Muž Rounce [30]
zdravím nevím kam to mám napsat tak to dám sem chystám se do mojeho Green Garden přidat ještě dva ráčky a nevím kolik jich tam mám dát zatím mám tři kandináty
rybicky.net/atlasostatnich/rak_cambarellus_zempoalensis
rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly
rybicky.net/atlasostatnich/rak_cambarellus_texanus
a jestli se snesou s krevetkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 17:49 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Krevetky - problém 2
Ahoj tak znovu tu píšu. Dnes jsem si všiml, že má rasborka na boku jakýsi šedý povlak jako plíseň, má pokrytou vrchní ploutev a hřbet až po břicho. Počkám ještě jak se to vvine dál a chtěl bych se zeptat jestli by to od ní mohla dostat krevetka? A ještě jestli by nevadila krevetkám malachitová zeleň (Anti-ichtin)? Díky za rychlou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 17:04 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Deathbull
Dobře, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 16:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vůbec bych to neřešil, lezou do škvír běžně a pokud tam lezou tak je jim tam dobře..prostě dokud není v jejich blízkosti rotor je jedno kde jsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:11 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Krevetky - problém
Ahoj mám menší problém, mám filtr od Juwelu v takovým obdélníkovým krytu, který je jen tak položený k pravému rohu akvária a mezi sklem a krytem je malá škvíra do které zalézají malé krevetky. Chtěl bych se zeptat jestli se jim nemůže nic stát. Dnes ráno jsem dokonce viděl jednu v krytu filtru, protože kryt je zvrchu otevřený a nejspíš to takhle přelezla, tam se jí však nic stát nemůže filtr má sání zvrchu přes několik filtračních hmot dolů do trubice, která je připojena hned k sání filtru a filtr není moc silný, takže by ji nemohl poškodit a ani by se přes ty filtrační hmoty nemohla dostat. Jen se bojím o ty malé, které zalézají dozadu za kryt filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 18:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Rounce
nic zvláštního, to co dospělím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 18:34 Muž Rounce [30]
nevíte co jim mám dat když se narodijo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 16:40 Muž Rounce [30]
Tak dneska jsem zjistil že jedna krevetka bude mět mladý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 09:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
- tipoval bych to na akadamu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 09:32 Fugee Re: Moucha
U těch písků je hlavně dobré, že se dají sehnat všude, v jakémkoli městě.

Já si teď nedávno koupil právě písek od chema ( krevetky.wbs.cz/… ), jílový substrát, je už sice namočený, ale i tak je lepší ho ještě zalít vodou, protože sesedává, ale plave naprosté minimum. A myslím, že za cenu 200,-/10l se to vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 09:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
pripadne vypada docela zajimave i filtracni kremicity pisek.... videl jsem i piskove zluty

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=3051