Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 17:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Celé Německo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Je tu někdo kdo chová Modré Tygry, popřípadě prodává?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 06:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Ahoj, zatím jsem zjistil že jsou to oranže propinque a že budu možná mít co dočinění se slanou vodou u mláďat, zkoušeli jste někdo někdy Japoniky ? Odchov mladých by mělo být to samé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:58 petulevrtule
No záleží na ceně, když sem poptávala Yellow krevetky, jedna byla za 120 Kč, což se mi zdálo ještě dost...Zůstali jsme tedy u White Pearl. Každopádně fotky nejsou zrovna moc kvalitní, ale pošlu ti odkaz, kde jsou velice kvalitní fotky Yellow krevetek, tak snad to podle toho poznáš...
Ty Orange mají tělo takové oranžovo žluté, s oranž proužky, co jsem podle fotek všude vypozorovala. Yellow by měly být čistě žluté, jako na téhle fotce na odkazu.


www.aquarieninfo.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Žluté krevetky
Fotka k příspěvku Ahojte,
dnes jsem si přinesl žluté prcky "jmenovaly" se caridina sp. Orange.
Oranžové jsou spíš s bleskem na fotkách, pod zářivkou jsou hezky žluté,
nekoupil jsem už konečně ten Yellow Fire ? Neocar. Het. Yellow ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2009 12:19 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
A volba je to dobrá, večer po práci je pohled na akva plné mrňvaých červených
budulínků fajn relax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 12:13 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Prostě jim hlavně napakuj hodně jávského mechu a funkčních rostlin, abys měla trošku stabilní podmínky vody. Okružák nebo levatka nebudou vadit také, co nedojí krevety uschneckuje šnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 12:02 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Horác
chci se na to důkladně připravit odkazy jsem četla.Moc bych si potřebovala koupit knihu "sladkovodní krevety" tak snad se to bude prodávat v knihkupectví..
Moc děkuji za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 11:48 Muž Horác [3942] – Re: kikuška
Některé ano a některé ne. Ale to Ti určitě nikdo nemusí vysvětlovat (pokud sis prostudovala ty odkazy od pavliiny :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 08:18 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Krevetky se tedy rychle množí?Nevím zda-li si mám koupit i jiné druhy krevetek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 01:24 Muž Horác [3942] – Re: isamik
Já Ti dám vědět ... dej mi chvilku :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 00:25 Muž isamik [180] – Re: Horác
Horaci, Horaci :-D :-D... spis by me zajimalo, zdali se krevetky mnozi do nekonecna (coz mi prijde pravdepodobne) nebo pri urcitem poctu krevetek na litr svoji populacni expanzi zastavi. Krevetkami myslim N.D. cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2009 00:11 Tereza
Je naprosto nepodstatné řešit, kolik krevetek nasadit. Ať tam dáš 4 nebo 30, za pár týdnů z nich budou stovky. Jako jednu z rostlin doporučuji jávský mech. Speciální krmivo existuje, ale je zbytečně předražené, krmivo pro ryby poslouží úplně stejně dobře, ne-li lépe (koupila jsem minikelímeček krmiva pro krevetky německé značky za 100,- a ještě jsem neviděla, aby ho žraly :/).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 22:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Někde jsem četl že na 2 l vody by měla být jedna, snad to je OK.
Ale pro udržení chovu by ti pak vyšly 3 páry. To je žalostně málo, zvlášť když krevetky občas mají po svleku dost bouřlivé noci a některé samičky to prostě neuchodí. Stává se mi že každý měsíc jedna samička není / při počtu cca 40 dospěláků a 300 dorůstajících mláďat.
Pak by zbývající samečci začli převládat a chov v 12 l kostce by byl ohrožen.
Dávám číslo 12 nebo větší nádrž ať máš na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 22:42 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Marri
Tolik, aby byly vidět. Náročné na chov jsou jen crystalky. Hlavně se musí dostatečně měnit voda, protože kritické je množství NO3 a těžké kovy. Klidně bych tam dal všechny. Obecně jsou dobré kontrasty(Red Cherry X Caridina simoni simoni) a vždycky ve skupinkách, minimálně 4-10 kusů od druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:28 Marri – Re: pard
Jako od každého druhu co jsi psal bys tam dal? coze A některé z krevet co jsi uvedl nejso zrovna nejjednodušší k chovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:25 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: kikuška
25 litrů stačí na slušnou skupinku. Ještě bych přidal Caridina simoni simoni, Caridina sp. Orange. A uvažovat se dá o Caridina sp. Red Crystal, Caridina sp. Black Crystal, Caridina japonica. Řádově desítky dospělých kusů. Cena za kus je tak od 25-50Kč podle druhu. Nejlepší krmivo je asi JBL NovoPrawn, které vydrží dlouho vcelku, nejméně 24 hodin. Krevetkám chutná i JBL Spirulina(40%), ale jsou to vločky. Dávám jim i SAK Mix 1, sušený vařený vaječný žloutek(malé množství) a kousky sépiové kosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 21:03 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Děkuji za rady, vážně uvažuji o založení krevetaria a musím uvažovat o velikosti a všech možnostech jak si krevetarium zařidit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:15 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – tak
tak, teď jsem se dozvěděla že krevetky budou v 25 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
5 l je málo?
tak 8 l
a jak se to čistí? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:07 petulevrtule
Horáci, HOOOODNĚ smich smich smich Já jsem si pořídila do 54 l třicet krevetek a úplně se tam rozutekly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:04 Muž Horác [3942]
Já jsem se zase nikde nedočetl, kolik můžu dát cheryn do 400 litrů ... Neví někdo? :-D :-D :-D
(Filtrace: EHEIM 2217 s molitanovým předfiltrem + bublifuk)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:01 Dusyk – Re: kikuška
5l je už aj na krevetky málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 20:00 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: vejvar
hrozně děkuji za radu.A co tak do 5 l ? kolik krevet do 5 l ???
díík moc
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 19:56 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
5-10kousků

krmení: špenát, kopřivy, jakékoli krmivo pro akvarijní ryby co mas doma(co se tyce susenych krmiv, casem vypozorujes, ktere jim chutnaji a ktere min)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 17:51 Žena pavliina [50]
Zkus pročít něco tady z toho ;-) maniakva.sweb.cz/… , www.akvakrevetky.wz.cz/… ... myslím, že tady už se snad dočteš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 17:46 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – kolik krevetek do 10-12l+informace o krevetkách
Musím se vás zeptat kolik si mám pořídit krevetek do 10-12l (ještě nevím)
A jaké rostliny potřebují?
také se zeptám jak vypadá množení?
a jak se pozná samec od samičky?
chci mít red chery.Ještě se zeptám:je nějaké speciální krmivo přímo pro krevetky?
děkuji čtu, ale nedoštu se těchto informací ano
kiki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 12:02 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
aha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Ancistruse jsem dal včera pryč, ale stejně krevety ignoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:11 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
aha, mám taky síťku, ale bouhžel do ní dost často skáče ancistrus a pak z ní i vyskočí zpátky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:09 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Přibližně,
dospělé krevetky mám s mečovkama stále, malé do cm by sluply jako malinu. Poprvé jsem viděl paví očka jak do sebe ládovaly malé 0,5 cm velké krevetky :) Od té doby mám síťky na mláďata a funguje to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 08:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
aha takže z mečovkama by se snesli až by byli větší 1cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 08:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Mečovky krevetky nad 1 cm nežerou. Těhule dáš do porodničkové síťky s mechem a mláďata dokrmíš dokud nebudou mít aspoň cm a pak je vypustíš. To už se budou umět schovat a utéct před mečovkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 08:27 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
proč?Protože tam mam mečovky a ty prej krevetky žerou aspoň mi to řekl jeden kluk na diskuzi a že by prostě mečovky sežrali..proto no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:59 Muž Lukša [18] – kikuška
A proč je vlastně nedáš do toho 50 litrového co máš v profilu. Pro krevetky jak dělané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:57 Muž Lukša [18] – kikuška
Kup si akvárko tak okolo 25 litrů stojí do 300 Kč a to už je podle mě pro krevetky už dobré. Sám ho mám a krevetky jsou spokojené . Můžeš tam dát i nějakou rostlinku a pořádně si s tím vyhrát. Takhle do té kapky vody, co píšeš můžeš dát tak akorát vodu a krevetky se v ní budou trápit. Je to moc moc malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:45 Muž Onys [9]
Až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:45 Muž Onys [9]
To už je fakt moc malý. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:41 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
budou aha to mi je líto hm.. :-| prej že to nevadí mi řikala, ale je to divný sad ach jo já to tušila, ale chudinky dyť se utrápí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:28 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Budou se trápit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:59 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – krevetky-prosím poraďte mi
prosím mám takový problém kámoška mi chce dát malililinkatou přenosku na zvířata měla v tom krevtky a říká že je to dost malé asi jen litr ne litr a půl no a já bych tam ty krevetky moc chtěla, ale myslím si že je to na ně malé, ale nevím no..jestli by jste mi prosím nepomohli moc bych to chtěla, ale říkám nebudou se trápit?
ahoj a dík za jakoukoli informaci
kiki :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 13:34 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Bexi
Stát se to může, ale na velké Caridina Japonica si už čichavci netroufnou, aspoň moji. Na Red cherry mi útočili Ramirézky, ale na velké potvory si už netroufnou. Možná je lepší Caridina Japonica nechat dorůst, než je dát do akvárka s rybama. Mám zkušenost, že se docela umí bránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:54 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Martin
Jistě. Můžou. Ancistrusi je mají velice rádi :-P To byl vtip.
Mám ancistrusy i krevetky a žádné ztráty nemám. Dospělci žijí pospolu úplně v pohodě. Někde jsem četl, že se stává, že ancistrus sežere nedopatřením snad jen krevetky v larválním stádiu. Mám jen dospělce, nejsem chovatel, takže z vlastní zkušenosti to nemohu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:35 Martin
Ahoj, můžou být krevetky s ancíkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 00:42 0 – Re: vezir
K těm rybám by je radši nedával (chovám krevetky a proto se odvažuji po zkušenostech tohle napsat , mám je nyní dočasně jen s drobným plůdkem gavůnků a kardinálek , které v této velikosti ještě neohrožují ani líhnoucí se mláďata krevetek.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:41 Muž vezir [5] – Re: Bexi
To je možné. Někdo psal že to nedělá dobrotu, ale někdo zase že v pohodě. Říkám si že jsou rybky mladé tak by si mohly na sebe snáze zvyknout. Asi zkusím Japonicy a možná přihodím i ty cherry. Teď je jen někde dobře sehnat...Poradíte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 13:40 Bexi
nevým jak čichavci ti jsou potvory mně sežraly první krevetky (caridina japonica)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 11:05 Marri – Re: vezir
Jestli je chceš dát k těm rybám, co máš v seznamu, tak můžeš i ty red cherry, ale asi by to chtělo větší množství, aby byly vidět (20-30ks asi) rychle se množí, ale nemáš tam moc úkrytů, takže moc jich ani asi neodchováš, tak bych tipla do těch 30ti, jinak japoniky úplně bez problémů s nima mohou být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 10:48 Muž vezir [5] – Caridina Japonica
Lákají mě krevetky a přemýšlím že bych si zkusil pořídit tak 2 Japonicy do mojeho akvárka. Red Cherry apod se mi líbí více ale asi by se nehodily vůbec k rybám a ani bych je nemusel za celý den najít... :-(
Myslíte že těmhle by to vyhovovalo a nebály by se ryb? Nebudou se bát třeba Panceřníčků, kteří pořád slídí po dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 00:15 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: Tereza
mno, tak to bych si bohužel moc nepomoh smich škoda no, ale zas tak na tom oživení krve netrvám, já jen, že zrovna dneska mě to napadlo a hned jsem se tu o tom dočet, tak jsem musel reagovat ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4751