Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:19 :-) – Štěpáne
Zase špatně :-D
Pokud kupující nákup prokáže například svědectvím třetí osoby, není šance, že se z odpovědnosti vykroutíš. Pravda, při prodeji použitého zboží jde za určitých, zákonem přesně stanovených, podmínek zkrátit záruční dobu na rok. Pokud však prodáváš bez smlouvy, platí roky dva.
Lepší bude smlouvu sepsat, a jako předmět prodeje uvést: 1ks nesvítící rozbitá výbojka. Pak bys mohl klidně spát. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:12 Muž @ filipsi [1281] – smajlik
jj, preklep byl jasny. Proto to tak dobre vim, protoze ted zrovna patrim k tem 10% :). Nikdy jsem to neresil, ale v posledni dobe mi odeslo par drahych veci, a posledni byla zrovna par dni pred 6-ti mesicnim terminem, tak jsem se rozhodl tvrde trvat na pravu. Nechci se smirit se svetem veci na jedno pouziti, ktere se ani nedoziji konce zaruky, ackoli cena tomu neodpovida.
Stepan - pravdu dis, s pouzitym zbozim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:09 Muž @ matlala [791] - Rostliny
nečetl jsem toto forum celé, ale taky mám takovou zkušenost měl jsem Caridiny japoniky 6 ks
a pochcípali ani nevim proč, řešilo se to na foru a dospělo se k závěru že vždy je na 99% něco špatnýho ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:59 Štěpán - Rostliny
Většina věcí z druhé ruky se prodává bez uzavření písemné smlouvy, takže ze zákona je záruka nevymahatelná, u použitého zboží se ani neočekává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:52 :-) - Rostliny – Štěpáne
To si musí každý rozmyslet, než se dá na prodávání. Zákony tu vymýšlí poslanci a tak to vypadá, jak to vypadá. Na zdravý úsudek se v obchodě nehraje. Prodáš nebo zkrachuješ. Zákazníků, kteří současný systém zneužívají, je 90% z těch, kteří nějakou reklamaci podají. Jestlipak víš, Štěpáne, že pokud se ti ty tvoje výbojky povede někomu prodat, budeš mu držet dvouletou záruku, která nejde omezit žádnou smluvní podmínkou? Jestli pak víš, že pokud ta výbojka v průběhu 6 měsíců od prodeje přestane svítit, a tobě se nepodaří kupujícímu dokázat, že s tím nepraštil o zem nebo na to nenalil za provozu vodu, bude to považováno za vadu, kterou měla výbojka již při prodeji a ty se s reklamací budeš muset vypořádat podle zákona, a je úplně jedno, jestli si prodavač elektrospotřebičů, nebo student z Prahy. Dokonce můžeš dostat pokutu od České obchodní inspekce. Při prodávání čehokoliv se tedy neřídíme zdravým rozumem ale platnou legislativou. ;-)

Ale aby to nebylo tak pesimistické, obchodník, který se v paragrafech vyzná, dokáže svůj business ošetřit takovým způsobem, aby rizika minimalizoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:50 :-) - Rostliny
prsty jedny neposedný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:35 Muž @ filipsi [1281] – smajlik
Mel by si pozadat o snizeni platu, paragraf 616, odstavec 3 a 4 ..... (misto 619)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:23 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
a proto tam je kontakt na nějákýho doktora né?ten urči diagnózu a zjisti oč jde:)je jasný že kvůli 20ti korunám nebudu bouřit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:21 Štěpán - Cichlidy
Je štěstí, že se nemusíme spoléhat jen na zákony, ale na zdravý úsudek.

Nechtěl bych prodat zákazníkovi zdravou rybu, ta by za 14 dní zemřela díky špatným podmínkám, drzý travič by přišel s mrtvolou a chtěl by novou a já bych platil za jeho chybu. Ta situace by asi nebyla v pořádku, že? Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:57 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
jakej prodejce?dyt ani výbojky neumi prodat :-O smich smich ;-) X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:54 :-) - Cichlidy
Je chvályhodné, jaký by s tebe byl čestný prodejce, nicméně pokud by u tebe někdo reklamoval, asi bys taky přišel na buben, protože problematice reklamací zdá se vůbec nerozumíš. Ani se nedivím, protože v česku málo kdo.
Zvířata, z hlediska občanského zákoníku vůbec nejsou „specifické zboží“. Jediné specifikum mají v tom, že na zvířata platí oproti věcem neživým kratší záruční doba. Ta je od ledna 2003 6 týdnů (§620 občanského zákoníku) a je lhostejno zdali jde o slona nebo červa na ryby. Jakákoliv nemoc, která se projeví v této době je považována za vadu tedy rozpor z kupní smlouvou a podle § 619 téhož zákona je možné při rozporu z kupní smlouvou požadovat po prodávajícím výměnu zboží, pokud to není možné slevu z ceny, popřípadě i odstoupení od kupní smlouvy.
A v současné právní úpravě je na prodávajícím, aby prokázal, zda o takový rozpor jde nebo ne a zda si škodu způsobil sám kupující.

Jinak o povinnosti přijmout reklamaci a o způsobech jejího vyřízení se píše v Zákoně č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Můžeš si ho někde najít a studovat. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, rád ti to vysvětlím. Vyřizování reklamací v občanskoprávním styku je již 16 let mým zaměstnáním. Na straně prodávajících. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:56 Štěpán - Cichlidy
Kdybych byl obchodník, tak bych se
a) snažil zajistit prodávaným rybám dobré podmínky
b) prodával zákazníkům ryby nejevící známky nemoci
c) bral ryby od prověřených spolehlivých chovatelů
d) nikdy žádnou reklamaci chcíplé ryby neuznal.

Zvířata jsou specifické "zboží", u kterého velice záleží na tom, jak se o něj zákazník stará, není možné určit, zda ryba onemocněla v důsledku špatné péče u zákazníka. Se ztrátami se musí počítat, pokud někdo kupuje drahé ryby, je nejlepší přímo u chovatele, kde se rizika minimalizují.

Rizika z nemocí zvířat nesou vždy a pouze kupující, leda by zvíře mělo nějakou vývojou vadu které nemohla vzniknout špatnou péčí u zákazníka, potom by byl nárok na vrácení zvířete.

Nepište tady blbosti o reklamaci ryb nebo krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:50 :-) - Cichlidy
S tím mraženým vzorkem si nejsem jist, raději to v případě potřeby s panem doktorem konzultujte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:44 :-) - Cichlidy – reklamace
Myslím že příčinou bude opravdu nějaké onemocnění. Chování některých prodavačů je docela na hraně. Nešetři je.
Zvířata jsou trochu specifická komodita, nicméně podle občanského zákoníku jde o spotřební zboží a jako takové lze reklamovat. Pominu li oprávněnost reklamace, obchodník je povinen každou reklamaci přijmout a do 30 dnů ji vyřídit. Vyřízením se rozumí i odůvodněné zamítnutí reklamace. Podle současně platné legislativy je obchodník tím, kdo má povinnost prokázat neoprávněnost reklamace, tedy zákazník nemusí prokazovat její oprávněnost. Potíže může působit to, že nemáš reklamovaný předmět, tedy mrtvou krevetu. Nevím jak vy v takovém případě mohlo dojít ke zrušení kupní smlouvy a vzájemnému vrácení plnění. Doporučuji proto mrtvolky schovat v nějaké krabičce do mrazáku. Jinak tím, že obchodník reklamaci nepřijal, riskuje pokutu v řádech desítek tisíc a já bych v tomhle případě ani na okamžik neváhal a natřel bych ho na ČOI: (www.coi.cz/… ) asi se bude divit co všechno se dá reklamovat :)
Pokud si nebudeš jistá, Tvoje práva ti ochotně vysvětlí v poradně na těchto stránkách: www.spotrebitele.info/…

Když už budeš mít mraženou krevetu, je možné že pan doktor Novotný (fishdoc.euweb.cz) dokáže určit přesnou příčinu uhynutí a takovýto rozbor může sloužit buď k tomu aby se podobná situace už neopakovala, nebo, jestli se prokáže nemoc, jako podklad pro úspěšnou reklamaci. Obchodník je ho ke všemu povinen zaplatit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:19 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
šumavačka:tak to se zachovali moc pěkně!! rozzureny udělejte si tu prezentaci,rádi se určitě kouknemX-)jinak škoda že nejste registrovaná...pisl bych vzkazik ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:05 xx - Cichlidy
Nebyly kupované v Praze prodejně Miga?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 14:50 šumavačka - Cichlidy
Tak vám píšu reakci jak jsem slíbila, bylo mi řečeno, že všechny ostatní krevetky jsou v pohodě a když prý nevím jak je mám chovat, tak si je nemám kupovat, že je to to nejobtížnější v akvaristice....i když jsem oponovala, tak mi bylo stále opakováno to samé. A co se týče článku, tak prý reklamace se nedá přijmout, proto, že není co reklamovat a prý jestli si nevhodnými podmínkami zaviním umrtí mazlíčků, tak je to moje chyby a ne moje. Nakonec dodal, že jsem už druhá osoba co si od něj koupila krevetky a nevěděla jak s nimi zacházet!!!! V obchodě už neměli ani jednu krevetku!!!! S tímto se s vámi loučím, děkuji vám a třeba někdy až dokoupíme digitální foťák si zde udělám razboří prezentaci. Nebo si přijdu pro radu od koho krevetky koupit....ale to za hodně dlouho. Teď si jdu do školy pro syna a cestou ho musím nějak připravit na ztrátu jeho miláčků...už zbývá jen jedna!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 13:34 zoo - Cichlidy – to all
hmm, to by me teda taky zajimalo, v cem je problem...hmm. me vychcipaly vsechny krevetky ´glass shrimp´, ale akva jeste nebylo moc zajety. cherryny se zda nemaji problem s nicim, nevadi jim ani anubias, o kterym jsem cetla, ze pro ne neni vhodnej. a vodu vymenuju tak 1x za 14 dni (12 L akva) a nenechavam ´ji odstat, rovnou z vodovodu, bez jakykoliv upravy, to samy v akvarku v praci (20 L).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:52 Muž @ filipsi [1281] – reklamace zvirat
Teda, to je ale clanek. Zvlast vypecene je, "...nechte si do smlouvy napsat jeho vlastnosti, abyste nebyli prekvapeni tim, ze kouse...". Nedokazu si predstavit, ze nekomu podepisu smlouvu, ze pejsek, co prodavam nekouse :).
Obavam se, ze to cele lezi pouze na serioznosti obchodnika a zakaznika (jak jste uz psal), Pokud serioznimu obchodnikovi budou take krevetky nebo urcite ryby odchazet, vrati penize. Neseriozni to zapre a nevrati. A kdo si necha udelat znalecky posudek na 10 krevetek s nejistym vysledkem? No a oba dva (uplne spravne) penize nevrati, pokud je u nich vsechno v poradku a nehrnou se zastupy lidi, co jim to pomrelo.
Ale jako lidova osveta poslouzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:43 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
to mě taky zajimá,jaxe k tomu postavi v tej akvaristice....držim palce
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:36 šumavačka - Cichlidy
Nepřemrzly, bylo teplo, a krevetky byly v termoobalu.....autem z akvaristiky k nám domů cca. 10 minut. Nevím jestli jsou z dovozu nebo odkud. Asi máte pravdu s tím sehnat si od chovatele, ale tohle jsem bohužel nemohla tušit :-(
Zkusím se zeptat v akvaristice....článek si vytisknu a uvidím...výsledek Vám napíšu ještě dnes. Děkuji mnohokrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:29 Sidonius - Cichlidy – To Šumavačka
Zkuste jít na prodavače s tímto: ;-)
aktualne.centrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:25 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
a náhodou neviš zda jde o krevetky z dovozu?já měl náký druhy krevetek,nároky jako red cherry a do měsice jedna po druhý ámen...takže tady bych viděl přičinu zřejmě..myslim že posehnat od nákýho chovatele by bylo na mistě.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:24 Žena @ katunka [156]
Nepřemrzly vám cestou z obchodu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:22 šumavačka
Krevetky máme z obchodu. CO2 nepřidáváme, a měník 7 litrů vody. Což je cca. 1/6 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:13 Žena @ katunka [156]
Nepřidáváte CO2? Kolik té vody měníte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:12 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
hmms to je těžký,kytky sou v pohoanonáký ze jmenovaných tam taky mám...jinak ta častá výměna vody je celkem zbytečná,pokud to akva je v pořádku,jen bych dolejval..jinak asi fakt bude problém jak psal filipsi a sidonius..ještě dotaz..krevetky jsou od chovatele nebo obchod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:04 šumavačka - Cichlidy
Chemii nepoužíváme žádnou, ani při zakládání akvária...je jen vždy odstátá tak 12 hodin (ráno připravím, večer vyměňuji) pravidelná výměna vody 1x za 7 dní, odkaluji 1x měsíčně, ale ono v podstatě není co odkalovat. Rostlinky jsou v akváriu celých půl roku : Echinodorus quadricostatus, Micranthemum micranthemoides, Lysimachia aguatica, Monosolenium tenerum, Vesicularia dubyana a na hladině Salvinia natans a Riccia fluitans. V akváriu plavou Boraras brigittae 10x, a pak tam máme 2x neritina paralela. Je tam akvarijní kořen (nebarvil), dno černý štěrk.
Která z rostlin je nevhodná ?
Děkuji vám za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 11:10 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak s timhle jsem se nesetkal....mám sic krevetky rok,stejný podminky zřejmě,ale umrti jen stářim asi:-)možná bych to viděl na nákou chemii zavlečenou...a nebo nevhodná kytka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:55 Sidonius - Cichlidy
Krevetky trpívají celou škálou chorob - bakteriózami, mykózami, parazitózami. Jak píše Filipsi, mohla jste je nemocné koupit. Slušný prodejce pravdivě odpoví na otázku, zda nemá podobný problém. A v případě, že má, pak obvykle vrátí i peníze. Zkuste se jej zeptat.
(Neslušný prodejce je neštěstí...)
S novými krevetkami nepospíchejte a dodržte (ro jistotu nejlépe několikatýdenní karanténní dobu.

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:36 šumavačka - Cichlidy
24 stupňů...stále stejná, zajišťuje topítko s termostatem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:22 Radka - Cichlidy – .
Teplota v akva je jaká a nekolísá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:08 šumavačka - Cichlidy
O krevetkách máme vytisknuty spousty stránek z internetu, jak o chovu, tak o kvalitě vody a další...Mám založenou celou složku na krevety, nechtěla jsem se do nich pustit neinformovaná. Snažila jsem se tomu všechno uspůsobil, malej má na parapetě kamínky ve vodě se zelenou řasou...ale nemá ji kdo žrát. Jsem z toho zoufalá :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 09:57 Muž @ filipsi [1281]
Mozna jsou pricinou samotne krevetky, kdyz jsou z jedne "varky" a vse ostatni ok. Treba nejak oslabene, nemocne, pestovane v prilis jinych podminkach ... Zkusil bych jeste jednou, a koupit jinde. Predpokladam, ze vsechno ostatni o krevetkach mate nactene. Pokud stejne pricina neni videt, asi se na ni neprijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 09:49 šumavačka – Umírající krevetky
Dobrý den, chtěla bych znát názor na záhadná úmrtí krevetek. Mám akváriu 45 l, bohatě osázené rostlinami (malá džungle) akvárium se zabýhalo 1,5 měsíce (Před půl rokem) PH 6,8, NO2 0, NO3 skoro neměřitelné, Filtr bublifuk. Rostliny rostou jako divé, neritiny(2) v akváriu jsou krásně čilé. Razborky plavou a jsou spokojené. Před 14 dni, jsme koupili synovi na jeho přání do akvária sladkovodní krevetky - red cherry, 10 ks. Jednu po druhé nacházíme mrtvé na dně....už zbývají poslední dvě...nevím co je špatně (rybičky jsou OK....všechno běží stále stejně) Zkuste mi poradit. Je mi líto jak krevetek tak malýho, až přijde ze školy a najde místo včerejčích 5 jen 2 bude mít zase slzy v očích. Ale další nekoupím dokud nepřijdu na příčinu. Děkuji vám za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 17:56 zoo – to MAGDA - macrobrachium?
ja bych řekla, že je to ´glass shrimp/ghost shrimp´ - je videt skrz krevetku, Macrobrachium lanchestri. co??? ja je taky měla, koukni kdyžtak to prvních fotek v mý ´dvanáctce´.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 21:24 Muž @ Josee [23]
No při její velikosti a mým foťáku asi nic lepšího nezvládnu.. Díky za info palec oběma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 20:41 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
je to Neocaridina denticulata:-) a ta Cherry bych řekl že samec,neni nějak moc vybarvená a kvalita fota taky nic moc:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 19:48 Žena @ ufinka [25] - Asie
ano, cervena i bila jsou Neocaridina denticulata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 08:09 Muž @ Josee [23]
Fotka k příspěvku a foto cherry z boku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 08:08 Muž @ Josee [23]
Fotka k příspěvku a ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 08:07 Muž @ Josee [23]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny z rybiček :) Mám otázku na své zkušenější kolegy ;-) - může mi někdo identifikovat tuto krevetku? Koupil jsem ji v H-Bachu jako cherry, ale je očividné, že to cherry není. Na svou obranu musím říct, že u nich v aqua byla z těch "více cherry", takže jsem věřil tomu, že v pytlíku je tak světlá ze stresu.. :-D Mé podezdření je, že jde sice o Neocaridinu denticulatu, ale ne o cherry formu. Je to tak? A dále by mě zajímalo, jestli je u "spoluvyfocené" cherryny možné už určit pohlaví - je to samice, nebo je to jen mé přání, nebo se to ještě říct nedá? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 00:11 Žena @ ufinka [25] - Asie
jde o to, jestli ma na boku tmave tecky ci ne, jestli ano, tak je to japonica, navic na Neocar.se mi to nezda, nemaji tak prohnutou zadni cast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:38 Muž @ mch.sokolov [160] - Cichlidy
dle posledni fotky bych i řekl že samice CJ :-O X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:20 magda - Cichlidy
simoni určitě ne, ty mám 2 a jsou o 1cm větší než tahle
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:10 Muž @ Norton [109]
Podle mne Caridina japonica. ;-) Oprava: Mrakoplash má zřejmě pravdu, japonica má po stranách hnědé "čárky" a zde žádné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:09 R Muž @ Mrakoplash [1719]
tipnul bych si na Simoni Simoni
rybicky.net/atlasplzu/krevetka_simoni_simoni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:08 magda
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:07 magda
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 18:07 magda – jaká je to kreveta?
Fotka k příspěvku mám dojem, že neocaridina denticulata, ale nejsem si jistá
 
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 100 101

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 72445x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4751