Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:50 Muž zaciatocnik [2]
neviem prečo ale stale sa mi pletie nazov ja mam tieto Krevetka červená - red cherry a vždy si myslim že to je cardinia japonica a tak :) no takže ja mam red cherry takže s yellow by som ju chovať nemohol no krasne :)aa čo poradite na to aby sa moje krevetky viac začervenali sfarbili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: zaciatocnik
Red Cherry a Yellow jsou jeden druh Neocaridina heteropoda.
Red Crystal je Caridina cantonensis a s těma dvěma se nekříží.
Zato ty první dvě snadno zkřížíš.
Takže jednu z těch prvnch dvou můžeš v klidu chovat s CRS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:27 Bexi
V první řadě by bylo dobré zjistit si správné latinské názvy,z toho by sis mohl vyvodit že neocaridina heteropoda var. red cherry se ti bude křížit s neocaridina heteropoda var. yellow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 13:51 Žena Lola [28] – Re: zaciatocnik
O křížení apod se tady na foru dá najít dost infomací a odkazů.
Já jsem se řídila např. tímto:
www.planetinverts.com/…
Ale z vlastních zkušeností bych chovala jen jeden druh v jedné nádrži. Většinou mají i jiné nároky na chov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 13:27 Muž zaciatocnik [2]
a dalšia otazka ohladom krevetiek:) mohol by som moje krevetky red cherry spojiť napriklad s cristal red?alebo s yellow krevetkami?neviete mi opisať alebo napisať ktore krevety možem chovať spolu aby sa nepokrižili ? nechem aby mi po akva behali mutacie tak len preto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:50 Bexi
se sekavcem mám skušenosti že si krevetek nevšímá,jediné co zblajzne je tak čerstvě vylíhlé prtě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:37 Bexi
ono existuje kvanta druhů macrobrachií ;-) a jsou rozšířeny po azii i americe...myslím že se i těžce určují druhy,i když já se o ně nijak nezajímám(i když si chci nějaké pořídit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:59 Žena petastastna [0]
jo tohle Macrobrachium je taky jiný než mam já- fotka v žabáriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:46 Muž Lada2 [11] – Re: petastastna
tak sem hledal ten glass strimps a naslo mi to tohle
www.u2u.idv.tw/… ale to se tem mejm nepodoba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:40 Žena petastastna [0]
jo to sedí,Macrobrachium mi pokousalo malý paví očka a Dania,a je mnohem větší,to je fakt ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:36 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Semtex
Ta co je na fotce opravdu Japonica je, je to vcelku patrné ze stavby skeletu, tečkovaného zbarvení a velikosti "klepítek"...Krevety macrobrachium mají skelet více zprohýbaný, zabarvení povětšinou po okrajích a markantní je velikost klepítek-z čehož vyplývá i jejich dravost, rády chytají rybky, většina těchto druhů je navíc podstatně větší než japoniky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:31 petastastna
Macrobrachium mam taky, to určitě tyhle nejsou,jen že já je mam rok a pořát nerostou, ale bylo mi už vysvětleno pár důvodů ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:09 Muž Lada2 [11] – Re: Semtex
podle ty fotky se japonica da poznat a o tech bez kresby jsem psal ja kupoval jsem je u nas s japonikama tech meli je 9 kousku za 40KC cca 2cm velky za ty prusvitne chteli 30 za stejnou velikost tak sem jich vzal taky 5 aby bylo hejno:-)))ale myslim ze plni funkci jako japonici porad jen nekde neco bagrujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vóťa87
Tak určit co je to za kreveku z tý fotky bych si netroufnul tvrdit. Z tý fotky jde tak ma imálně poznat to, že by to mohla být krevetka.
Tvrdit to podle velikosti je taky kravina.
Kdysi jsem viděl u jednoho chovatele Japonicu, jak byla velká těžko říc, ale vážila skoro 2 kila. Měla dvě hlavy, a na zádech hrbolky. Fakt nekecám, ten chovatel je někde od Černobilu.

Ještě tu byla zmínka o krevetce bez kresby velké jako Japonica. Klidně by to mohlo být Macrobrachium. Obchodní název Glass Shrimp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:32 Žena petastastna [0]
co jíst mají,tim to určitě nebude :) ale každopádně děkuju za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:29 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: petastastna
A ještě dodám, že v počtu tří jedinců je ta možnost že jsou to samí samci hodně vysoká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:28 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: petastastna
Opravdu to Japonica je, ale jak už jsem psal, rozdíl je ve velikosti samice a samečka, může to být dosti markantní...Pokud nerostou dále, nehledal bych ani tak příčiny ve velikosti nádrže...často hraje důležitější roli chemismus vody a také krmení(lidé si je pořizují primárně na potírání řasy, ale pokud nemají co žrát, zaseknou se stejně jako ryby, když rovnou nepojdou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:14 Žena petastastna [0]
já mam tři v 54l akvárku a sou pořát takhle malý právě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:13 Muž Onys [9]
No já jich mám pět v malém krevetárku 10l tam nepřekročí velikost 3cm a pak mám ještě tři v velkém a ty jsou možná i větší než 5cm no prostě sou fakt velký takže se možná velikostně přispůsobují podle velikosti nádrže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:10 Muž Onys [9] – Re: Petra Šťastná
Z toho co je tam vidět je to Japonica.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:08 Žena petastastna [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:05 Muž zaciatocnik [2]
aha tak dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 18:01 Petra Šťastná
prosím mohli by sme mi někdo říct jeslti je to opravdu japonica? můžu klidně přidat další fotky jestli nebude stačit, děkuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pro tyto druhy ryb jsou Krevetky zpestřením jídelníčku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:05 Muž zaciatocnik [2]
:) a tak neviem či sa mi to zdalo alebo som to niekde videl ale chcem sa opytať či sekavec pričnopasy alebo betta-bojovnica može byť s krevetkami :) či ich požeru alebo nie podla vas tak 3 bojovnice z toho 2 samice a sekavce dajme tomu 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 16:25 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
tak jsem dneska zkousel jednu co byla u skla merit ma cca 4,5 cm a tak je jich vetsina krom asi dvou ktery sou asi o centak mensi.Jeste tam mam jedny ktery sem neidentifikoval a tam co sem je kupoval ani nevedeli co prodavaj:-)) sou stejne velky jako japoniky akorat bez kresby na tele jakoby prusvitny.A maj delsi vousy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:30 Muž arnošt [37] - Rostliny
myslím si, že tak jak u rybek tak i u krevetek hraje roli velikost akvaria - není to tak markantní jako u rybek, ale je - koupil jsem japonici a jedny mám v cca 30litrech a druhé ve cca 100 litrech a je mezi nimi malý rozdíl ve velikosti. ve 100 mají cca 4,5cm + ocas a v menším cca 3,5 + ocas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:11 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Potvrzuji... ty moje maji taky 4,5 - 5cm... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:05 Muž Lada2 [11]
kdyz se kouknes na ten odkaz mas tam i fotky pri prohlednuti se neda splest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:08 Žena petastastna [0]
taky sem právě četla že můžou mít až 5 cm, zítra přidám foto mích krevetek abych zjistila co jsou zač :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:07 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Mohou být opravdu kolem 5cm velké, samičky jsou větší, samečci menší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:03 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: petastastna
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska Stačí si přečíst tady kartu tohoto živočicha. Hned by jste věděla, že je to možné a vy pravděpodobně máte jiný druh prodaný pod nesprávným názvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:00 Žena petastastna [0] – Velikost japonské krevetky
Ahoj, známá mi tvrdí že má japonský krevetky velký 5 cm, já je mam už dva roky a jsou výrazně menší,je možné aby je měla tak velké?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 06:08 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: texis
I kdyby jsi si ten název Krevetky napsal, tak nepočítej s tím, že by to na 100% byla ona.
Často prodejce neví co prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: texis
ze by neocaridina heteropoda, prirodni forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:37 Muž texis [3] – Taky dotaz na identifikaci
Ahojte, taky poprosim zda by nekdo nemel tucha co je to za druh. Fotky v mem profilu, slozka Krevetky. Koupil jsem za par korun v jedne zapadle akvaristice a zapomel jsem si napsat co je to za druh. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 02:18 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: klm007
mam stejne zkusenosti ale s boraras maculatus (rybky taky tak kolem 2cm)
mozna je to taky o tom ze mala ryba se dostane vsude, i do ukrytu pro malou krevetku, velka ryba treba ne....
no kazdopadne sme dali ryby a krevetky zvlast...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 23:50 Muž klm007 [114]
Skalára, kančík či halančík... Jen se usmívám. Já choval krevety s živorodkami Endlerovými a mohu vám říct, že i sameček endlerky (2 cm) s velkou chutí žral malé krevety. Po roce společného chovu jsem dal ryby pryč. Jejich systematické lovy malých krevet byly sice zajímavé, ovšem pro vlastní chov krevet zcela nevhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:29 Muž zaciatocnik [2]
a možem krevetky chovať aj s halančikmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:11 S Muž invalida [3881] – skalry
Já nemám skaláry ale z čichavců si krevetky nic nedělaj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: GIANNICER
Schovaná krevetka = žádná krevetka

Co má chovatel ze zalezlích krevetek?
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:34 Muž GIANNICER [0] - Rostliny – re navik
úplně s vámi souhlasím, že to pro krevetky nebude ideální a jsem celkem přesvědčen, že několik jich to z původní várky asi nepřežilo, ani nikomu nedoporučuji, aby někdo nakoupil hromadu krevetek a naservíroval je skalárám :-) . Já jenom konstatuju, že je to možné, ale chce to opravdu bujnější porost a hromadu skrýší a skulin, kam krevetka může a běžná ryba se jen tak lehce nedostane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2010 20:39 Muž navik [908] - Sumci – Re: GIANNICER
Netvrdím, že Vám že nevěřím, ale na základě faktu pouhého přežití těch nejpozornějších krevetek bych si netroufl tvrdit a doporučovat, že je lze společně chovat (neřku-li že se jistě krevetky nebudou cítit ve společnosti skalár dobře) - mohl byste drtivou většinu méně zkušených kolegů svým doporučením zarmoutit ;-) (a potěšit jejich skaláry luxusním a trošku drahým krmením :-) )
Všichni chovatelé, se kterými jsem se bavil a kteří to zkoušeli dopadli stejně jako já... osobně neznám nikoho, komu by se vedlo chovat krevetky společně se skalárami, takže nejde jen o mé zkušenosti :-) a raději bych to obecně nedoporučoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 19:20 Muž GIANNICER [0] - Rostliny
to navik

skaláry mám 4 a krevetky v akvárku, věřte nebo ne, ani po měsíci nezlikvidovaly, to je zase moje zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:53 Muž navik [908] - Sumci – krevetky se skalárami
GIANNICER napsal: to semtex

...u skalár,... Jenom jsem chtěl poukázat na fakt, že i s trošku méně mírumilovnou rybou lze mít krevetky v jednom aq a nemusí to dopadnout tak, že tam za týden žádná nezbyde ;-)


smich za týden?!?...vzrostlé red cherry nezbyly za dvacet vteřin u dospělých skalárek a za několik hodin u 1,5 cm ... (nemáte ty skaláry jen na tapetě? ;-) nebo přecpané?) ... a o tom, že by akvárko nebylo zarostlé nemůže být řeč hmm , s normálními skalárami dle mého mázoru a zkušenosti je nelze mít
(a o tom, že by s nimi krevetky prosperovaly a cítily se dobře samozřejmě nemůže být řeč...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:33 Muž GIANNICER [0] - Rostliny
to semtex

netvrdím, že odchovávám krevetky u skalár, jenom je tam mám jako doplněk k udržení rovnováhy. Na nové přírustky mám ale speciálně udělané krevetárko vedle, kde se jim vede skvěle. Jenom jsem chtěl poukázat na fakt, že i s trošku méně mírumilovnou rybou lze mít krevetky v jednom aq a nemusí to dopadnout tak, že tam za týden žádná nezbyde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 16:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: GIANNICER
Asi jste nikdy Kančíky neměl co ???
Né že by skaláry byli mírumilovné rybky. Ale na kančíky nemá.
Jen tak ze zvědavosti, kolik už ty vaše Krevetky měli mladých?
Nebo spíš až nějaké odchováte se skaláry, dejte vědet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 16:04 Muž GIANNICER [0] - Rostliny
taky záleží, jak moc máš zarostlý AQ, když budou mět opravdu hodně úkrytů, tak by mohly přežít. Já mám v akvárku 4 skaláry a krevetky si tam v pohodě lezou už víc jak měsíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 15:43 bojovník
alaska napsal: mozete mi niekto poradit, kde sa daju krevetky kupit? na Slovensku v akvaristike som ich nevidela, diky



dajú sa kúpiť v Lučenci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 15:06 S Muž invalida [3881] – společně?
Záleží na víc věcecha hlavně jak dlouho tam chceš ty krevetky mít... když jich dáš dost vydržej i týden ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4101