Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 19:39 Muž Chem [837] Re: harpunar
harpunar napsal: tak ti mohu doporučit dalšího vynikajícího krevetkáře-Ludvíka Šabršulu.Mimochodem ostravaka ostravskeho,který donedávna bydlel v centru Na hradbách a teď má dům v Horní Lhotě za Porubou,jak jezdí lokajka do Kyjovic.Chová crystalky,jak red,tak black,tigry,yelow a spoustu dalších.Konkrétně před nedávnem získal hlavní cenu za své black tigry na Caridina show na slovensku.Takže pokud by jsi mimo Wintra(mimochodem také kámoš z Vrchů)chtěla další kontakt na vynikajícího krevetkáře,tak písni osobku,nebo si jej najdi tady.Hezký den-Ivoš ;-)
Jojo, v ostrave a kolem hranic polska se daj sehnat nadherny krevetky. Nemusis se stranit - u Tebe by koupili taky urcite paradni krevetule a kolem Ovy vas je jeste par takovych, kde se daj sehnat hezky, kvalitni krevety z toho mene narocneho rodu Neocaridina..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.12.2012 17:00 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
A jak teda poznám že to není jen nějakej radílek kterej je tady třeba dlouho ale naopak toho pořád ví málo? malyLibor napsal: To se ti jen zdá.... Znám to od spousty lidí tady z webu, Začnou sem chodit a připadají si strašně osamnělí. Začneme se bavit, pomohu jim seznámit se s pár lidmi od nich z regionu, pak se osmělí a začnou se bavit o akvaristice ve svém okolí a zjistí, kolik lidí má akvárka... ale jen málokdo to dělá tak dobře, jako oni... přeso, že se považují za začátečníky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2012 13:04 harpunar – meleri-když už jsi z Poruby,stejně jako má maličkost( Havličák 2 obvod)
tak ti mohu doporučit dalšího vynikajícího krevetkáře-Ludvíka Šabršulu.Mimochodem ostravaka ostravskeho,který donedávna bydlel v centru Na hradbách a teď má dům v Horní Lhotě za Porubou,jak jezdí lokajka do Kyjovic.Chová crystalky,jak red,tak black,tigry,yelow a spoustu dalších.Konkrétně před nedávnem získal hlavní cenu za své black tigry na Caridina show na slovensku.Takže pokud by jsi mimo Wintra(mimochodem také kámoš z Vrchů)chtěla další kontakt na vynikajícího krevetkáře,tak písni osobku,nebo si jej najdi tady.Hezký den-Ivoš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 12:37 Žena Danila [4489] - SumciRe: malyLibor
malyLibor napsal: Pozor, já neříkám, že Denerle jsou špatné výrobky ve smyslu nekvalitní.... Jen jsou předražené a většina jejich vodiček a serepatiček je naprosto k ničemu. Nevím, jestli se dobře vyjadřuji. Prostě jejich výrobky jsou podle mne možná kvalitní, ale podle mne špatné... cite]

Existuje nějaké racionální vysvětlení tohoto blábolu? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 22:11 Honza – Krevetky
Dobrý den,
chci se zeptat jestli nemůžou krevetky dostat rybí onemocnění (např.krupička plíseň,..)?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 12:28 meleri Re: mastcz
opravdu? dekuji! priznam, se ze uz jsem to zkousela tady, s mistnimi chovateli, ale jeden proste neprisel, a dalsi mi napsali ze za postovne chteji deset euro...a nakonec rekli ze uz je zima...no vybrala jsem si blbe to zalozeni akvarka....ale dekuji za kontakt, napisu mu a treba se mi ozve....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2012 09:13 Muž mastcz [10] - Rostliny – pošta
Meleri, spojte se s uživatelem rybicky.net/profil/9521, je to profesionální chovatel krevet a běžně si posílají živé kretety po celém světě. Má s tím velké zkušenosti, věřím, že Vám poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 10:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: KarlosS
Není zač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 10:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ivaha
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.12.2012 09:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: KarlosS
Myslíš heteropody a palmaty? Radši bych je dohromady nedávala, pokřížit by se mohly. Spolehlivě k některý z nich můžeš dát Caridiny, tam je jistota. Co jsem tak pročítala, tak Caridina simoni simoni, ačkoliv se vyvíjí přes larvu, by měla bejt na chov i odchov poměrně nenáročná a ani s jednou z těch Neocaridin se nepokříží. A je nádherná. Taky jí mám v plánu, ovšem kvůli obavám o larvičky (larvální stádium je poměrně krátký a vývoj probíhá ve sladký vodě) do akvárka bez rybek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 09:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malyLibor
A můžou být spolu, aniž by se zkřížily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 23:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Ano, palmaty můžu s čistým svědomím doporučit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 23:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Attta
Neocaridina heteropoda a Neocaridina palmata.. ale budou se množit i ve společenském akva jen s tou podmínkou, že tam bude dost úkrytů pro mladé a hlavně že tam nebudou ryby, které by napadaly dospělé krevetky... tedy dobře se jim bude dařit s malými a klidnými rybkami, jako jsou malé rasborky, dánia a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Ve filmech je v zavazadlovým prostoru letadla zima, co si tak vybavuju. Ale jak ve skutečnosti, to netuším. Radši to dej doprostřed kufru mezi nějaký svetry, jako izolaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2012 21:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Attta
ahoj Red Cherry :-D znám lidi co je označují za plevel...páč se jim tak množí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:25 Muž Attta [208] – krevetky chov
Ahoj,
na krevety nejsem vůbec expert a tak se chci zeptat zkušených zda existuje nějaký REÁLNĚ lehce množitelný druh ve sladké vodě třeba i ve společném akva???? Mám krevetky japonské s kterými jsem nesmírně spokojen, ale zrovna u tohodle druhu se píše, že se těžko množí. Vždycky mě potěší když můžu vidět vývoj toho co chovám, a tak jsem zvědavý jestli by byl i nějaký druh krevetky.

Díky za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 20:40 Muž tajfun1 [222]
kdyby se o to někdo podrobněji zajímal, tak tady je link na seznam povolenych zviřat a rostlin, které se smějí v EU převážet
www.unep-wcmc-apps.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:36 meleri Re: malyLibor
sakra to me prave desi, toho jsem si uz taky vsimla, no ja chci zmizet na dva tri tydny, myslim ze se vratim zpatky a bude to sama rasa a krevety pozdechane, nebo doufam ze se mylim...moznost je ze prijde tchyne menit vodu, blba neni, tak by nic nezkazila, otazka je jestli se ji bude chtit...
ja chtela stopadesat litru, s tim ze bych tam mela levne zarizeni,napr. filtr bublak a ne ty externi bedny, na to nemam penize ani silu to sestavovat, ale nevim jestli by to fungovalo....ani nevim jak resite osvetleni u tak velkych akva? kolik watu na stopade? krevetky ve stopade, jo to by byla parada....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:29 meleri Re: danio
:-) no nevim oni sou dost prisni, na prevazeni zvirat chteji povoleni atd, spis tak jsem to myslela, nez ze by to jako bylo vyvazeni jinych druhu to ne, to je pravda ze krevetky sou vsude.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2012 20:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Prozradím ti tajemství.... děsně tajný. Péče o Třístovku je podstatně jednodušší než péče o Kancelářský uklidňovač nervů - krevetárko s B.maculatus 22litrů. Když ve Třístovce nevyměním měsíc vodu, nic se neděje. Kdybych to udělal v Uklidňovači, je z něj hřbitov. Čím větší akvárko, tím snadnější je udržovat ho v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:07 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
To je dobrý, pašování krevetek :-D Já myslím, že v případě krevetek, které se běžně smí chovat by neměli mít problém :-) A jak říkáš - v pořádném kusu mechu nebudou vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:07 meleri Re: malyLibor
jo tak voda je lepsi odstata, ja tento prostredek na upravu vody nikdy nepouzivala, prijde mi to zbytecne, spis mi slo o to hnojivo. prijde mi ze ta firma se dobre specializuje na ty nano akvaria, ktera jsou hezka, dvanact litru je malo, ale od tech dvaceti nahoru mi prijde ze je to ok...ja sama bych treba ted velkou nadrz nezvladla, proste se o to starat, ale je to muj sen, mit stopadesat litru, ,i kdyz pro mnoho lidi stopadesat litru neni asi zadny obr, ale stacilo by mi to....myslis ze hnojivo od dennerle stoji zaprd? prekvapilo me ze je tam med, i kdyz je to pro krevetkaria.....me se strasne libi ty jejich nanocube, mam ji teda a prijde mi to hodne pekne udelane, je tam k tomu hezky kryt, i ta lampicka, i filtr je fajn, a to jsem byla dycky odpurce vnitrnich filtru tak tenhle je super, i topitko fajn, male, soucasti byl molitan a nalepovaci tapeta, prijde mi to prakticke, hlavne se mi libi ty kulate steny...pro me je to nostalgie, muj tatka koupil takove akvarko kdyz jsem byla mala....
ale je fakt ze do vetsiho akva se lip nastoluje rovnovaha....jen treba nevim menit kazdy tyden tricet, padesat litru, nedokazu si to predstavit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:07 Muž Yirka [9126] Re: meleri
To máš pravdu, v tom případě to v termotašce může fungovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.12.2012 20:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Nesmíš říct, že vezeš zvířata. Do každého pytlíku s krvetkama stejně dáš mech, aby se měly čeho držet, a i kdyby někdo chtěl vědět, co v tom je, tak řekneš, že vodní mech do akvárka. Krevetky budou stresem bezbarvé, tak je stejně nikdo neuvidí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:01 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: tajfun1
Možné to je, v kufru jsem jí nikdy nevezla, jen lahev s vodou v ruce jsem musela vždy vyhodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:00 meleri Re: Yirka
ahoj, to plati jen pro prirucni zavazadlo, v hlavnim batohu tekutiny nejsou problem, ani alkohol, jen nevim jak je to se zviraty...ale myslim teda ze pro par krevetek nebude zadny problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:00 Muž tajfun1 [222] Re: kahua
to snad plati ale o palubu, pokud to odbavis jako zavazadlo, tak by nemel byt problem, pokud se pletu , tak me opravte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:59 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: meleri
Jj, s vodou se do letadla nesmí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:56 Muž Yirka [9126] Re: meleri
No jen jestli nebude spíše v letadle problém s tou vodou obecně. Jestli se nepletu, tak vodu v originál neuzavřené nádobě na palubu nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:51 meleri Re: ivaha
dekuji! to s domluvou s chovatelem me nenapadlo....no letim v unoru, asi teda..mam u nasich termotasku to by slo? v zime by byly jen na nadrazi v Ove a v Praze, na letisti uz je teplo a v letadle dole snad taky nevim....spravne se zvirata prevazet nesmi bez povoleni ale na to by snad neprisli....ok spis min vody a polozit to, rostlinky v pohode snad nejake sezenu :) moc dekuji za zlate rady! love
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Tak to jo, já je v krabičce nikdy neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:32 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
V pytlíku nejspíš jo, ale mně je v akvaristice dali v krabičce s kouskem mechu, přičemž objem krabičky byl max. 2 deci, takže to je opravdu na rychlý transport.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
V pohodě :-)
Stejně ale myslím, že v akvarijním pytlíku standartní velikosti to bude OK taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:55 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Já vím, že vody nesmí být moc, zapomněla jsem napsat, že by bylo dobré mít dost vody, ale tím pádem i větší transportní nádobu, díky za doplnění, kecám z hladu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2012 13:46 R Muž romant [27987]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.12.2012 13:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Ne moc vody - aby tam právě byl dostatek kyslíku. Meleri, ten sáček se plní jen z cca 1/3 vodou. Když ho do krabice dáš naležato, bude větší plocha hladiny. A do sáčku kus mechu nebo větvičku nějaký rostlinky, aby se měly čeho držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.12.2012 13:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Tma jim naopak pomůže k tomu, aby nebyly v takovým stresu. Vždycky je lepší živočichy převážet tak, aby byli v zatemněným prostředí.
Pokud Ti nevyjde termín burzy krátce před odjezdem, tak se přece můžeš domluvit s nějakým chovatelem a koupit si je přímo od něj až před cestou zpátky domů.
Jeden den v pytlíku v pohodě zvládnou, nedávej je nikam na horko ani na mráz. Ideálně vložit pytlík do nějakýho termoboxu (na to ti stačí obyčejná kartonová krabice zevnitř obložená polystyrenem a kolem pytlíku dej zmačkaný noviny. Kdyby zrovna byla moc zima, můžeš do krabice přidat pečlivě obalenou petku s horkou vodou (obalenou proto, abys krevetky neuvařila a teplo se uvolňovalo postupně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: meleri
Já myslím, že tma je to poslední, co by krevetky mohlo trápit :o)) Spíš jde o to, aby měly kyslík a dostatek vody - jak budou po cestě kakat, docela si tu vodu zadělají, ale myslím, že by s tím zásadní problém neměl být :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:11 meleri Re: ivaha
jako do nejake krabicky s vodou akorat? ale co ta tma v batohu? cela lapalie trva jeden den, nez dojedu domu....ale normalne za ty obycejne red cherry, jine jsem tu ani nevidela....na tech burzach tady je sezenete treba za dve eura, coz jde, a maji pak ty crystalky ale ty jsou pak drazsi, uz nevim kolik...tady ta akvaristika vubec neleti, nikdo to tu moc nema a proto (asi) je to drahe, tezko se ty veci shaneji..spoustu veci sem si nakoupila v Ostrave, pac i to zarizeni (lampicky,krmivo, hnojivo) vyjde levneji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 23:03 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
No, já ve "velkém" akva nemám krevetky :o)) Původně tam byly, ale 9 z 10 jich zmizelo, poslední šla do Louže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 22:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Já bych se toho světla nebál, uvidíš, že ti bude stačit a ta potvora malokvětka poroste. Je to dobrá volba, krevetky malokvětky rády.
Endlerky ale ke krevetkám nee. Měl jsem je a divil jsem se, že mi samičky nosí a nemám žádné mladé. No a pak jsem viděl, jak je pronásledují, zavrtají se i do mechu, jen aby si pochutnaly na malé krevetce... a tak hned šly jinam a nakonec do světa. A u krevetek jsou od té doby místo nich B.maculatus a všichni jsou spokojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 22:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sikula
Jsou to krásné ryby, o tom žádná... ale prostě mi nějak k srdci nepřirostly. Asi jsem něco dělal špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Dej si na hladinu nějaké Limnobium či podobnou rostlinku a uvidíš :-) Krevetky jsou opice, chytnou se zespodu listu a už valej baštu z hladiny. Nic na ní nezůstane. B.maculatus mi z hladiny ani ze dna nesbírají, berou potravu jen z vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 20:51 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: meleri
A nějaké burzy u vás nejsou? Tam se dá dost věcí pořídit za zlomek ceny oproti zverimexům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2012 20:44 meleri – Re: sikula
nahodou takove endlerky, nebo i pavi ocka, jak jsou nadherny! i mecovky ! i tetry jsou krasne.no ale kazdy ma tu svoji rybicku....ja bych chtela jednou akvarko velke kde bych mela jenom endlerky a pak jeste jedno kde bych mela jen tetry a jeste jedno velke s krevetkama smich smich hop : ale to tak leda ve snu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2012 20:38 meleri Re: predator3313
klidne se pochval! kdyz se cloveku dari, tak je super ze ma z toho radost! doufam, ze mi to taky pujde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 20:37 meleri Re: malyLibor
super, tak dekuji za zkusenost, ja urcite koupim ty maculatus, jen doufam ze za mesic jeste budou ! s tim krmenim to je zajimave....jinak jsem uvazovala o endlerkach, zboznuju je jsou nadherne a pekne se mnozi ale pak jsem tady cetla, ze zerou krevetky..ty razborky galaxy jsou asi hodne modni zalezitost, jsou i dost drahe asi i proto....hemianthus, mam z toho blby pocit, manzel ma v praci stolni lampicku, tak me slibil, ze ji donese, zadna slava, je tam zarovka, ale mohlo by to pomoct? jo mela jsem kdysi 54l a koupila jsem ji, a vubec nerostla, mela jsem tam jen 15 w klasicky akva set, a hrubsi dno takze odesla hned...ted jsem zvedava co udela....jo dam ti vedet ! krevetky lezou i na hladinu? tak to je supr! ja myslela ze jen behaji po dne! tak to bude sranda, strasne se tesim az budou! ja uz to asi nevydrzim, cekat jeste tyden nebo dva ach jo..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 20:29 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
A to bys koukal, jaký jsou Galaxy fešáci.... A vůbec se nebojí. Krásně střihají ploutvičkama. Jsou to rozhodně nejhezčí ryby, co chováme. Kam se hrabou živorodky, tetry, oryziasové, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:52 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Jéje, ten způsob stravování u maculatek mě nepotěšil. Já doufala, že když je pořídím, konečně mi někdo bude baštit i z hladiny, aby ji vyčistil, když tam něco málo zůstane. Docela mě to překvapuje, když se údajně pohybují po celé nádrži. No tak nic, budu muset pořád krmit dost opatrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
:-D Je to možné že mam vic štěstí než rozumu no :-P a nebo mam idealně zařízené akvarko... smich no ale nebudu se moc samochválit...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=2151