Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 18:05 Sidonius – To zoo
Drápatky jsou dravci. Velikost jejich těla je i přes 10 cm. Běžně chované krevetky mají (podle druhu) v dospělosti 2,5-5cm.
Myslím si, že nemají mnoho šancí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 17:57 zoo – velikost krevetek?
ale ja nevim, jak jsou ty krevetky velky? žabky mame tak 2-3 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 17:55 Sidonius – Drápatky x krevetky
Záleží to na velikosti - pokud se krevetky vejdou drápatkám do tlamky, pak je to podle mne jasné...
http://drapatka.site.cz/?strana=1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 17:44 zoo – krevetky a žabky
proc myslis? sezerou se? ja si osobne myslim, ze ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 22:27 Sidonius – To zoo
ne Jak znám drápatky, tak jenom chvilku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:22 zoo – krevetky a žabky
myslíte, že by mohly bejt pohromadě žabky drapatky a krevetky??
diky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 16:38 Muž [] – snášenlivost regulátorů
Tam bych spíše šel radši cestou odstávání vody v kýblu na 24h.Většinu přípravků a léčiv krevetky opravdu nemusí a byla by škoda postupně likvidovat stavy leností.Takže aqautan raději ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:56 Muž [] – přípravky do vody
A ještě dotaz pro majitele krevetek - jak je to s různými přípravky na úpravu vody, snáší je krevetky bez problémů? Myslím např. Sera Aquatan apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 12:16 blackwolf – re
Díky, tak ty CJ taky zkusím, v nejhorším je přelovím jinam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 11:57 Muž [] – .
Moje Japonicy nežerou ani mrňavé okružáky,tak bych se toho nebála.Pokud budou mít jinou potravu tak je to v pohodě. ;-)Red cheryny jsou plaché,ale běžnou manipulaci v akva zvládají v pohodě. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 10:31 blackwolf – caridina a plži
Máte někdo zkušenosti s chovem caridina japonica spolu s plži? Můžu je dát k ampuláriím a neritinám bez obav, že by je sežraly? Na zahraničních stránkách je občas zmínka, že se pustily i do živých plžů, nemáte s tím někdo zkušenost?
A pro ty, co chovají neocaridiny red cherry - jak jsou plaché, např. při manipulaci v akváriu apod.?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 11:27 koudy – neco na kytkách
Mám problém,na rostlinach v místech kde se odděluje list od stonku a i kousek po stonku se mi objevily bílé chomáčky,které vypadají jako plíseň,ale nedomnívám se že by mělo o plíseň jít,nebot není nic co by mi v akva hnilo.Postihlo to polyspermu a ludvidii repens.Kdo by jste mohl poradit,byl bych moc rád.Postihuje to i nové lístky vyrůstajíci od stonku. :-O :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 19:43 Tomas4343 – písek
Písek bych dal raději nějaký tmavý, protože zbarvení red cherry písek dost ovlivňuje. Čím tmavší písek, tím červenější vybarvení krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 19:40 Jarda – krevety
hmm..tak ta je asi moc šikovna že to do ted vydžela :-D :-D smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 19:01 Hanka – krevetky
Ja dala 3 krevetky do akva k 2 gupkám a 2 black mollám a za 3 dny zbyla jenom jedna...ale ta se drží doteťka....tak až taká bašta to asi nebyla.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:52 Jarda – krevety
jj dik za radu a ješte co ty rybky jestli by nebylo lepši tam žadné nedat co myslite? A jaky pisek šlo by nejaky bylí a jemný ale zase aby v tom rostli rostlinky ? s drobným piskem nemam zkušenosti :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:45 Muž [] – krevetky
nejraději prý mají jávský mech.U mě tam byly pořád,nebo jiné jemnější rostliny.Na těchto rostlinách se stále něco usazuje a tam hledají baštu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:40 Jarda – krevety
chci si založit akvarko na krevetky nejspíš si koupim cherry, mohu k nim dát nějake rybky ??? jake rostlinky mají nejraději ?

děkuji předem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 08:55 wampirek – krevetky
Budou je nosit par tydnu, pak se male nekde schovaji a trochu povyrostou a potom uvidis uplne malinkate krevetky :-) co mas za druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 23:56 Katka – množení
Ahoj chtěla bych se zeptat: mám 4 krevetky (2xsamec 2xsamice) a ty samice mají pod zadečkama vajíčka jikry nebo jak se tomu říká. Jak dlouho je budou nosit? A budou je nosit až do narození malých krevetek? Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 10:27 Muž [] – Sklorex.
V Brně máte velký akva obchod Sklorex,mají i internetové stránky.Tam ti snad poradí. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 23:08 Sid – Krevetky v Brně
No, tak nějak. Ale ne - jestli o někom neví, ale jestli by je neuměl sehnat. Jo - a pokud možno by měl mít ten obchod něco společného s akvaristikou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 22:29 Veronick – Krevetky
Sid, to jako myslíš zajít do nějakýho obchodu v brně a zeptat se estli o někom neví nebo estli by mi je nesehnal??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 15:46 Sid – Krevetky
Veronick, a co kdybyste to zkusila v Brně - domluvit se s prodejcem, aby je objednal nebo alespoň vám dal zprávu, až je bude mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 12:08 Sidonius – To Zaza - krevetky
Zazo, předpokládám, že nejen v Olomouckém kraji se dají krevetky sehnat i tak, že požádáte prodejce v příslušném obchodě, zda by je pro vás nemohl "zařídit", případně, zda by vám nedal zprávu, až tyto bude mít v prodeji.
Kdysi jsem chtěl hejnko gavúnků duhových a zrovna nebyli k mání. Tak jsem je objednal a pro jistotu hned ve dvou akvaristikách. Určitě brali tyto ryby od téhož dodavatele a oba se snažili, takže nakonec z toho bylo 2x větší hejno, než bylo původně plánováno. Bylo mi hloupé jednoho z nich zklamat, když už se tolik snažili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 11:04 Veronick – ??
A za jak dlouho tipuješ že by mohly bejt další??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 20:05 Zaza – krevetky
Z Olomouckého kraje se nedají sehnat krevetky!!Neví někdo kde v olomouckem kraji je jedno jaky druh ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 19:44 jarda – ups
Jéééééje coze problem, já na těba úplně zapoměl a včera navečíír se tu pro ně stavili mladý :-( no,snad brzo dorostou nový... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 19:04 Veronick – e-mail
Anebo pls napiš na veronick.h@gmail.com . Dik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 10:02 Veronick – krevetky
A jak sou velký???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 20:01 Veronick – Krevetky
A odkud si?? Z brna?? Máš někde svoje akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 18:47 jarouš – .
Se tu teďka nějak rozrosstl zájem o red
cheriny, jak je to možné? Před měsícem je tu neměl skoro nikdo. A teď je chce každý. Jestli chceš nějaký ti můžu darovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 18:25 Veronick – druh
Zapomněla jsem napsat, že bych chtěla druh neocaridina denticulata "Cherry" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 14:54 Veronick – Krevetky
Čauky!!! Kde se pls dají koupit krevetky v Brně??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 13:10 kiiki – četla
To jsem si četla.Stejně už je nechci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 13:00 bobeshek – krevetky
Precti si toto: sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 23:10 kiiki – 32 není:_-(
Já to malé uš nemám :-( Prodala jsem ho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 22:36 langosh – to kiiki
Mám pocit, že jsi psala o AQ, které jsi měla před tímto, tak proč si z toho 32l neuděláš krevetárium? - přendej si pár rybek z 350tky(alespon si trochu zredukuješ tu druhovou nesourodost) a máš to.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 22:29 Olaf – haha
Od kdy tobě záleží prosimtě na penězích?? Já myslel, že si kupuješ rybky podle toho jak se ti líbí a rodiče ti je ochotně platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 22:27 kiiki – radši ne:-(
Když to všichni píšete...........Raději si je nebudu kupovat stejně by to bylo hrozně drahé........... :-( :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 22:10 Alex – Krevetky
No tak to se tedy pleteš. Měl jsem těchto krevetek hodně a všechny mi je sežrali asi tak pěticentimetroví skaláři. Myslím, že pro terčovce to bude dobrá jednohubka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2006 22:09 langosh – to kiiki
Mě by zajímalo, jak ty terče přesvědčíš, že krevetky nejsou k jídlu :-).
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 22:04 kiiki – potrava nene
potravou určitš ne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 21:39 Sid – To Kiiki
Takže se ptáš, jestli nejsou neocaridiny v něčem náročné.
Nemyslím si, že by byly nějak výjimečně náročné.
Když zvládáš terčovce, krevetky budou hračkou. (Nebo potravou?) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 17:19 kyblikojd – hm
Hm,tak to je ještě dál než pro ty krevetky :-( tak nic. Kdybyste měl o ně zájem někdo zlounska, nebo tř. slanýho, tak řekněte, domluvíme se :-) Zatim hoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 17:14 kiiki – Valašské.......
Já bydlím ve Valašském Meziříčí obec Zašová.Ano jsou to ty krevetky na ten inzerát.Na té stránce už jsem byla a mají tam fakt skoro všechno co jsem chtěla vědět. X-) Ale tady na foru se jen ujištuju.Jinak jsou fakt nádherné a taky žerou řasy!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2006 17:11 kyblikojd – neocaridina
Jestli chceš vědět nějaké informace o krevetkách obecně, zkus web: sweb.cz/maniakva
tam je vše o krevetkách, zeptej se třeba helfida, ti mají krevetky cherry. Jinak neocaridina denticulata patříé mezi nejméně náročné krevetky,taky jich pár budu chtít, odkud jsi kiki? Jednám teď s jedním chovatelem, ale je z jižních čech (já = lounsko),jen doprava+balné za 240kč, jinak je to ten inzerát na tomhle webu (monsieur akvatera).Takže do 10ks= 40kč/ks, nad 10ks= 30kč/ks.Tak se dyžtak ozvi, třeba by nás to pak vyšlo levnějc kdybysis je chtěla objednat a bydlela poblíž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 17:06 kiiki – ne ne
Ta paní co mi je bude dávat říkala že je jen tak nesežerou.........a i já si to myslím jednou jsem už podobnou krevetku měla a přežilato i s diskusema a měla 1,5 cm.Boužel skončila usušená:-(Tyhle budou mít asi 2,5 cm.A snad se umí trochu před nima schovat? ;-) :-) Já jsem spíš myslela okolo toho jestli nejsou v něčem náročné........ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 16:57 Sid – N.D.
No, a co bys Kiiki potřebovala vědět? Pokud tě tedy neodradilo to, co ti sděluje Blek ohledně zajímavého zpestření jídelníčku pro disky... ;-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.08.2006 16:56 kiiki – ne ne!
Nezbaští!!!! ne ne ne ne ne ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [111] 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=5501