Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:54 Muž hf [54] – Re: Chem
Aha, sorry, ja zahlédl ten Semtexův post až teď. No dospělým snad neublíží, takže já jí je tam zatím nechám a budeme to sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:52 Muž Chem [837] – Re: hf
Zalezi na kazdem akvariu - uz to psal nekolikrat Semtex. Kdyz je v akvariu dost jemnolistych rostlin a ukrytu, tak se krevetky dokazou schovavat a prezit do dospelosti. Rozhodne se ale neda rict, ze by 100% mladat prezilo. Jsou lidi, kteri maji krevetky i se skalarami a populace krevet je stabilni, jsou ale i lidi, kterym vsecky krevetky vystipaly 3cm velky pavi oka.. Lepe uz to popsat moc nejde - je to opravdu individualni zalezitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:46 Muž Chem [837] – Re: fantuomas
Fotka k příspěvku Narocnost na chov velka neni. Podminky vyzaduji podobne jako bezne chovane druhy malych krevetek (Neocaridina heteropoda, Caridina multidentata). CRS i CBS rozhodne vyzaduji kvalitnejsi vodu. Odchov - salinita 15 ppt, teplota 27 stupnu, krmeni larev - nejaky fytoplankton, nebo řasy a kvasnice. Vyvoj je docela rychly - rozhodne rychlejsi nez Atyopsisu - 6 larvalnich stadii behem cca 15 - 20ti dni. Moc zkusenosti s odchovem zatim nemam. Na fotce mala larvicka (stari 1 den).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:40 Muž hf [54] – Neonky
Zdar,

Taky by mě zajímalo jestli lze do odchovny pro krevety strčit 4 neonky... Dcerka je tam vyložene chce, ale zase krevetí miminka chce taky. Takže jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:24 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Chem
mno chcel som nejaké informácie o náročnosti ich chovu a odchovu, potrebám resp. kvalite vody atď..
našiel som už že sa množia v brakickej vode, ako to riešiš ?? ď )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 12:02 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Jo tak to bude potěr až poviroste tak ho dám prič.Kolik tam můžu dát neonek a krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: René73
budou tam jen ty Krevetky, Neonky a potěr mečovek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:32 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Né není bude to do 60 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:32 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Né není bude to do 60 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: René73
není to do tý nádrže z prezentace?
Pokud je to jiná nádrž, a budou tam opravdu jen ty krevetky a neonky tak proč ne. Nej je mít dno co nejvíc rozčleněný a v nádrži dostatek rostlin jak jsem už psal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:22 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Mám tam jávský mech kořen s větších kamenů tam mám jeskyňku a ještě tam můžu přidat rostlinky s velkého akvária to by mohlo stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: René73
můžou....
ale pokud chces mít mladé, tak to chce hodně schovek a zarostlé AQA jemnolistými rostlinami, mechy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 09:52 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli můžou být krevetky a neonky spolu v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 08:13 Muž Chem [837] – Re: fantuomas
Fotka k příspěvku Ano, mam s timto druhem zkusenosti.. Viz foto samice s vajicky.. Co potrebujes vedet?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny – krevetka "pinokio"
www.crustafarm.com/…

má s ich chovom niekto skúsenosti ? na internete som ich našiel ako pinochio alebo rhino shrimp. ď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:38 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
třeba sekavci příčnopásí jsou naprosto bez problemu, většinu dne jsou sice zalezlí,
ale krevety naprosto ignorujou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: klm007
Stejně jsem si pořídil endlerky k cherynám a ony mi soustavně a s chutí vyzobávaly maličké vyklubané krevetky ze dna. Tak jsem začal porodničkovat. Ale to pak není řádné krevetárko, tak jsem do dalšího akva pořídil už jenom živorodky nádherné a do škopku naložil živorodku trpasličí jako má Semtex. Ani jedna snad nebude dělat podobné věci, protože poměr velikosti je znát. Bohužel živorodka nádherná je první u granulek pro krevetky poslední dobou. No aťsi, krevetky aspoň nepuknou na přecpání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: klm007
Ale ano, rybiček vhodných ke krevetkám je plno, třeba Živorodka trpasličí, nebo Boraras Brigitae.....
oba dva druhy rybek mám u krevetek a nikdy žádný problém.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 16:54 Muž klm007 [114]
Ke krevetám žádné ryby nedoporučuji. Měl jsem u nich endlerky, o kterých se všude psalo, jak jsou ke krevetám vhodné. Moje endlerky pořádaly nájezdy na krevety, které s chutí jedly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 16:48 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
Nebo kup knizku o krevetkach, je jich na trhu nekolik

muzete mi prosim napsat jake jine knihy o krevetkach nez Sladkovodní krevety(Lukhaup, Pekny)
jsou u nas dostupné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 13:34 Žena Lola [28] – Re: Petr
Vsechny odpovedi na tvoje otazky muzes celkem snadno najit na zdejsim foru, v atlasu nebo i v prezentovanych nadrzich. Nebo kup knizku o krevetkach, je jich na trhu nekolik. Zalezi hodne na tom, jak velke akva chces mit. Rostlin radeji vice, kdybys nemel filtr, ale o to min budou krevetky videt. Druh rostlin zase zalezi na velikosti akvaria. Pro krevetky je super hlavne javsky mech a rasokoule. Pokud je budes mit s rybama, je lepsi to nechat vic zarust, at se mohou schovavat mladata nebo cerstve svlecene krevetky. Topeni taky zalezi na akvariu a jeho umisteni. U maleho akvaria jsou vykyvy teploty vetsi a rychlejsi - podle teploty okoli. To by mohlo nekterym krevetkam a rybam vadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:15 Muž grizly [145]
Tady v to válci nemam filtr ani topítko. Z rostlin mi tam roste jen jávský mech růžkatec a Hotonia inflata. Vodu měnin 1 x 2 týdny , 1/3 oběmu.. Funguje bez problemu.

rybicky.net/nadrze/6800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:11 Muž grizly [145] – Re: Petr
Ja písek mám. Předtím jsem měl nahoře tmavy hrubý štěrk, jenže krevetky nebylo vidět.
Ancistrus, panceřníček a šneci jim neublíží.
Mam to schvalně osazene hlavně sagitarii, abych je mohl pozorovat. Předtím jsem měl džungli a krevetky jsem neviděl, jak byl den dlouhý.
rybicky.net/nadrze/6210
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:10 Žena Kalupinka [32]
Na dno bych nedávala drť už z toho důvodu, že chceš pacéřníčky. Mohli by se o ostré hrany zranit. Jinak ke krevetkám se dávají klidnější rykby. Když je stálá teplota, tak si myslím, že topítko nepotřebuješ. A filtr možná taky ne, ale to jen pod podmínkou, že budeš pravidelně měnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:05 Petr – Krevetky
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaké dno použít pro krevetky, jestli jemný křemičitý písek nebo drť.
Dále jsem se chtěl zeptat na váš osobní tip na rostliny pro krevetky. Je potřeba v krevetáriu mít filtr a topítko? Může žít pancéřníček a ancistrus spolu s krevetkami? Jaká ryba by mohla žít spolu s krevetkami aniž by ji nevadila teplota a aby jim neubližovala. Měl bych zájem o krevetky barvy Red Cherry. Kolik litrů má mít jedna krevetka?
Předem Vám za všechny rady děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:40 Žena bluedream [245]
Jj, v akva jsou od začátku pouze palmaty a cherryny. Řekla bych, že krevetky se stářím hodně tmavnou. U cherryn je to také hodně znát i když to mohu posoudit pouze u dvou starousedlíků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:31 Muž Chem [837] – Re: invalida
Souhlasim s tim, ze je to dole a i to od bluedream nejspis palmata. Hlavni a velky rozdil mezi palmatami a babaulti je ten, ze babaulti maji opravdu vyrazne a velike rostrum. Staci vyfotit krevetku tak, aby byla poradne videt hlava a muze se velmi jednoduse vyloucit, ze je to babaulti. Rozlisit ale u netypicky zbarvenych jedincu jestli je to heteropoda, palmata, nebo zhangjiajiensis to uz je vetsi problem - tusim, ze tam je potreba mikroskopu, nebo alespon binolupy. Navic je mozne ze se nektere mohou krizit a tak muze jit o hybridni jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:51 Žena bluedream [245] – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Co je tedy tohle???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:37 S Muž invalida [3881] – názor
já bych řek že je to palmata klidně se ti vylíhne z hnědejch modrá ale nejspíš je to jen dočasná barvička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ludviko
C. babaulti se s N. heteropoda se nekřiží. Jen různé barevné varianty.
C babaulti je několik barev, nejznámější je tahle zelená, potom je tu tahle hnědá a modrá, pak přírodní hnědá a šlechtěná červená. Některé zelené občas mění barvu na sv. hnědou nebo skoro žlutou. Většinou jen dočasně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:39 Bexi
myslím že se rordy caridina a neocaridina mezi sebou nekříží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:38 Muž ludviko [24] - Živorodky
Tak jsem kontaktoval pana Varšavu od kterého je mám a je to první odchovaná generace z importovaných c. babaulti blue. Ještě by mě zajímalo jak je to s křížením mezi c. babaulti a n. denticulata red, nikde jsem to v tabulkách nedohledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:30 Marri – Re: Semtex
A jaký je rozdíl ve stavbě těla babaulti a palmy? Nějaké specifické znaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:25 Bexi
já babaultky neměl,tak pokud jsou jen malé ozdíly,tak je neozliším.Stále mi přijdou stejné jak palmatky.
P.S marri,na světě už je 4 generace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tady je ten odkaz, stejný dohady jako tu, ale je to babula X-)

www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:16 Marri
Čumím na tvar těla a pořád mi to příjde jako palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:07 Muž ludviko [24] - Živorodky
No v akvárku mám takové tři. Původně byly skoro bezbarvé jen ten stříbrný pruh na zádech měli už od začátku, vybarvili se až postupem času. Také je pravdou, že všechny tři jsou asi samičky (nosili, nebo nosí vajíčka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bexi
Prosím vás na barvu se vůbec nedívejte.
Čumte na tvar těla, podívejte se jak vypadá Tvarově palmata a jak babaulti.
Chvilku vydržte, pokusím se najít ten odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:00 Bexi
já bych taky souhlasil s palmatkou,některé moje samice jsou občas zbarvené jak ta nahoře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:53 Marri – Re: ludviko
Takovou barvu mají některé moje samice Neoc. palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:39 Tánička – krevetka
presne taku krevetku som si minule priniesla so zakupenymi rastlinami,az doma som si vsimla,ze v kosiku medzi korenmi sa cosi hybalo...a je presne takato..zatial je v akvarku s poterom,ale drzi sa potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 12:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ludviko
Nikde nepíšeš ze které tůňky jí máš :-D
ale protože jsem nedávno u jednoho známého luštil stejnou záhadu, kde se mu v chovu objevila stejně zbarvená neli o něco tmavší krevetka.
Je to C. babaulti a občas se stane, že se v chovu objeví takové zbarvení. Jde většinou jen o jednu krevetku z vrhu a pokud by byli po ní nějací potomci, budou stejní jako původní barevná varianta ze které daný rodič vzešel.

Alespoň tak jsem to nedávno zjistil na zahraničním fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:10 Muž ludviko [24] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka. Je sice horší, ale je na ní lépe vidět modrá barva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:01 Muž ludviko [24] - Živorodky
Fotka k příspěvku Dobrý den všem, rád bych poprosil místní znalce o určení téhle krevetky, i když to z téhle fotky není zrovna nejlépe vidět ve skutečnosti je spíš modrá než hnědá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:52 makky
neee.škoda,moc sem je chtěla.Njn,betty...Díky za komentáře,koupím si tedy pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:28 Bexi
nejhezčí je pro mě S se třemi bílími pruhy,jak crystal red tak i crystal black
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:23 Žena darka [520] – Red crystal
Fotka k příspěvku A ještě jednu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:22 Žena darka [520] – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Přidám ještě jednu zajímavou tabulku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:27 Muž hf [54]
Krásný krevetky, fakt pěkný. Ty si dát do společenského akvárka k betám tak budou mít betty večeři za 300 kila, tedy víc než kolik nechám v hospodě já a jak se nadlábnu! :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:24 GP – Re: Semtex
nekdo vstal levou nohou. hmm
omlouvam se priznavam omyl, cetl jsem tam NEZ CRS a myslel ze mysli Caridina breviata. uz toho mam dnes asi taky dost ;) spim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88579x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4351