Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:25 Bexi
já babaultky neměl,tak pokud jsou jen malé ozdíly,tak je neozliším.Stále mi přijdou stejné jak palmatky.
P.S marri,na světě už je 4 generace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:24 Muž Semtex [1196] - Labyrintky
Tady je ten odkaz, stejný dohady jako tu, ale je to babula X-)

www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:16 Marri - Labyrintky
Čumím na tvar těla a pořád mi to příjde jako palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:07 Muž ludviko [23] - Živorodky
No v akvárku mám takové tři. Původně byly skoro bezbarvé jen ten stříbrný pruh na zádech měli už od začátku, vybarvili se až postupem času. Také je pravdou, že všechny tři jsou asi samičky (nosili, nebo nosí vajíčka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:07 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: Bexi
Prosím vás na barvu se vůbec nedívejte.
Čumte na tvar těla, podívejte se jak vypadá Tvarově palmata a jak babaulti.
Chvilku vydržte, pokusím se najít ten odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:00 Bexi - Labyrintky
já bych taky souhlasil s palmatkou,některé moje samice jsou občas zbarvené jak ta nahoře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:53 Marri - Labyrintky – Re: ludviko
Takovou barvu mají některé moje samice Neoc. palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:39 Tánička - Labyrintky – krevetka
presne taku krevetku som si minule priniesla so zakupenymi rastlinami,az doma som si vsimla,ze v kosiku medzi korenmi sa cosi hybalo...a je presne takato..zatial je v akvarku s poterom,ale drzi sa potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 12:33 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: ludviko
Nikde nepíšeš ze které tůňky jí máš :-D
ale protože jsem nedávno u jednoho známého luštil stejnou záhadu, kde se mu v chovu objevila stejně zbarvená neli o něco tmavší krevetka.
Je to C. babaulti a občas se stane, že se v chovu objeví takové zbarvení. Jde většinou jen o jednu krevetku z vrhu a pokud by byli po ní nějací potomci, budou stejní jako původní barevná varianta ze které daný rodič vzešel.

Alespoň tak jsem to nedávno zjistil na zahraničním fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:10 Muž ludviko [23] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka. Je sice horší, ale je na ní lépe vidět modrá barva.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:01 Muž ludviko [23] - Živorodky
Fotka k příspěvku Dobrý den všem, rád bych poprosil místní znalce o určení téhle krevetky, i když to z téhle fotky není zrovna nejlépe vidět ve skutečnosti je spíš modrá než hnědá.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:52 makky - Živorodky
neee.škoda,moc sem je chtěla.Njn,betty...Díky za komentáře,koupím si tedy pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:28 Bexi - Živorodky
nejhezčí je pro mě S se třemi bílími pruhy,jak crystal red tak i crystal black
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:23 Žena darka [497] – Red crystal
Fotka k příspěvku A ještě jednu

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:22 Žena darka [497] – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Přidám ještě jednu zajímavou tabulku ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:27 Muž hf [53]
Krásný krevetky, fakt pěkný. Ty si dát do společenského akvárka k betám tak budou mít betty večeři za 300 kila, tedy víc než kolik nechám v hospodě já a jak se nadlábnu! :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:24 GP – Re: Semtex
nekdo vstal levou nohou. hmm
omlouvam se priznavam omyl, cetl jsem tam NEZ CRS a myslel ze mysli Caridina breviata. uz toho mam dnes asi taky dost ;) spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:15 Žena darka [497]
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:09 Muž snickers [0] - Tetry – Re: Semtex
Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2009 15:04 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: snickers
Fotka k příspěvku Ve Vivariu mají pravdu, je třeba je třídit, a chovat spolu jen ty podobně zbarvené jedince...
ale pokud chceš začít chovat lepší kousky, tak je lepší zainvestovat a už je koupit. Nedávno jsem viděl, že třeba tuším Kalaba nabízel Hinomaru za 400,-
Jinak než dospěješ k podobný třídě, bude ti to trvat věčně a možná se k ní ani nedostaneš.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 14:57 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: GP
co to tu píšeš za nesmysli??
Red Bee tady: www.pets-paradise.at/…
je to stejný co CRS!!!
tak tu nešiř fámu...

Red bee, CRS apod. jsou jen obchodní názvy pro jeden a ten stejnej druh krevetky, ta stejná je i Blue Tiger atd.
Jasný!!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 14:30 Muž snickers [0] - Tetry – Re: GP
ja myslel že je to jenom vyšlechtěná Crystalka, postupným oddělováním bělejších jedinců...chtěl bych je rozmnožit, protože je o ně velký zájem. Ve vivariu mají zkušenosti, že mají velmi málo malejch a eště se musí přebírat podle toho jak hodně jsou bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2009 14:25 GP - Tetry – Re: Semtex
je sice podobna, ale je to jiny druh
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 13:06 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: snickers
zkušennosti s CRS je plno - mám teď na myslí plný internet....

třeba tady: www.crystalred.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 13:04 Muž snickers [0] - Tetry – Red BEE
Ahoj, mate někdo zkušenosti s odchovem Red bee (tim myslím bělejší, hezčí Red crystal). Mam je ve společnosti s tetrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 11:21 Muž ApacheBa [0]
z mojich skusenosti su samice bojovnic tie najlepsiie a najzakernejsie lovkyne potravy, ake som mal, a videl, tieto dokazu nepohnute visiet vo vode dlhe chvile, az sa okolo mihne nic netusiaca rybicka a ... a dokazu sa predierat aj hustou spletou rastlin, a tie akrobaticke cisla, co pri tom struhaju ... uzasne divadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 10:00 Muž Moucha [1426] - Raci, krabi, krevetky – Re: hf
prirozenej vyber... treba vyslechtish krevetky, ktere budou prizpusobene bettam a pri ohrozeni se budou stavet mrtve, misto uteku.....

doporucuju cherryny nebo prirodni formu tehoz druhu (prirodni jsou udajne odolnejsi) jen pozor na kvalitu vody.. hlavne med (Cu) a dusik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 09:46 Muž hf [53] – Re: Semtex
Jo, mě je bettyny vyžírají i v hustě zarostlém 200l akva. V 50l dohromady s bettynama imho bez šance...

Jinak zajímavý efekt. Když bettyna začne očumovat krevetku a ta se nehýbá jen ji šťouchá tykadlama tak to bettyna po chvilce vzdá, jakmile ale začne kreveta skákat tak má většinou smůlu, protože na to vystartují bojovnice i z druhé strany akva. No a krevetě se při těch skocích zřídka podaří skočit tak aby ji betta ztratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:33 Bexi
s bojovnicemi né,lepší je je mít samotné,pak se snadno a rychle množí,přebytky můžeš mít v akvárku s rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:32 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: makky
no nejběžnější a nejsnažší chov je s těmihle: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry

ale chce to si napřed o nich něco přečíst...

některé bojovnice je můžou mít jako svačinku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:29 makky - Labyrintky
Mě se líbí jak vypadají a že mají nějakou užitečnou funkci je dělá ještě lepší.Takže mají samé plusy?a jaký druh byste doporučily?Nemám s nimi žadnou zkušenost,aq 54l,betty a neonky.Takže nějaký nenáročný,aby se zžily s mými rybkami a když budou barevné tím lépe.A kolik ks.A taky snadno k sehnání.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:26 Muž Semtex [1196] - Labyrintky
já třeba některé krevetky mám na práci, u potěru bojovnic.... je to úklidová četa.....

ale většinou si člověk pořídí krevetky na okrasu, pokochání se jejich chováním, protože se mu líbí a tak....
Nekoupím staádo krevetek kde jedna přijde na 10€ jen proto, že mají nějaký význam... Na ta stačí kus po 50¢
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:17 Žena Kristýna [71] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexi
Neříkám odpadkožrout. Ale co si budeme povídat, pancéřníčci opravdu zbytky krmiva pojídají, i když jsou dobře živení. Krevetky také. Prostě je pro ně přirozené hrabat se ve dně :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:12 Bexi - Raci, krabi, krevetky
Krevetky jsou super,žerou i řasu ale dle mého je rozdělení živočichů typu ,,zbytkař.....,, zcela na p***
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:36 Žena Kristýna [71] - Raci, krabi, krevetky
No požírají zbytky, ale pancíci jsou určitě lepší, poněvač dno i kypří. Krevetky jsou dobré na koukání a odklízení zbytků, které pancíci třeba nechtějí, nebo se k nim nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:25 Bexi - Raci, krabi, krevetky
význam?já mám krevetky,šneky SAE protože se mi líbí...

maniakva.sweb.cz/… zde jsou 4 dobré články o krevetách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:01 makky - Raci, krabi, krevetky – krevetky
Ahoj.Chtěla bych si pořídit krevetky.Mají stejný význam v akváriu jako pancéřníčči?
Prosím o nějaké základní informace.Děkuji moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 16:54 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: FranzFritz
To chce fotku, aby byla pořádná představa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:59 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: FranzFritz
Možností jak udat krevetky je plno, od darování, prodeje až po krevetí koktail :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:43 Muž FranzFritz [205] - Tetry
Kupované cherry jsem měl taky vždy bledé a trvalo docela dlouh než se vybarvily. Ty, které mám z vlasní produkce ze společenské nádrže, jsou krásně vybarvené od pár milimetrů velikosti. Myslím si, že na barvu má největší vliv, kromě obsahu látek ve vodě, především stres. Kupované v Hornbachu se rodily a vyrostly v chovných stanicích mezi stovkami či tisíci jedinci, ve sterilních nádržích bez dna a rostlin.
Teď jich v akvárku mám taky stovky, ale krásně vybarvených. Jen nevím, co s nimi. Myslel jsem, že většina z nich padne za oběť rybám. Trochu jsem se zmýlil. Pramenička se ukázala jako dokonalý úkryt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 20:36 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: rogosak
Je to otázka snažit se naplnit ta tři přikázání z toho odkazu, nízké dusičnany, selsexe a tvrdost vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 19:39 rogosak - Raci, krabi, krevetky
tak proto ta cherry byla taková bledá...mám je také z Hornbachu (v Brně) tak nevím jestli nemám ten stejný problém. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 19:02 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Před časem se v této diskusi řešila barva Cheryn, našel jsem něco na fóru, tohle by snad mělo vnést trošku světla :)

www.shrimpnow.com/…
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2009 23:37 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: petulevrtule
nosí asi 4 nosnice...
další jsem zatim v tom houští neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:13 petulevrtule - Labyrintky – Re: Semtex
Ano, od zelených :-) 2 nám nosí a další dvě to mají na spadnutí. Víc sem jich zatím nezahlédla,ale myslím, že tu brzy bude pěkně zeleno X-)
Na obsahu NO2 a NO3 ve vodě něco bude, ale nemyslím si, že je to poze jediný faktor. Každopádně Krevetám se daří, všem 3 druhům co tu máme. Šnekáči rostou taky obdivuhodnou rychlostí. Jen ty CPO nás zlobí :-O
Myslíme, že Yellow krevety se u nás budou skvěle vyjímat a těšíme se, až si je dovezeme:) A co u Tebe Yellow? Kolik samiček nosí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 23:07 Bexi - Labyrintky
a já se vždy divil co mi tak palmatky povyrostly jen co jsem vyměnil vodu...

P.S už se nevlezou do bazénu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:30 Muž navik [859] - Sumci
Semtex napsal: ...rychlost růstu je hodně závislá od množství NOx ve vodě. (vlastní zkušennost)...
palec ...což platí obecně i pro odchov ryb, nejen pro krevetky... :-) není nad častou výměnu vody, nejlépe průtok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:13 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Čistější voda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:41 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: Bak
Řekl bych, že rychlost růstu je hodně závislá od množství NOx ve vodě. (vlastní zkušennost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:39 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: petulevrtule
to budeš mít ty mladé od "zelených"?
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 101 102

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 75003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=3951