Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:19 Muž ApacheBa [0]
Fotka k příspěvku dalsie foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:16 Muž ApacheBa [0]
Fotka k příspěvku dalsie foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:15 Muž ApacheBa [0] – krevetky - aky druh to je ?
Fotka k příspěvku Prosim o radu skusenych chovatelov, poradte, o aky druh krevetky sa jedna, velkost cca 4cm, priesvitne, niektore do modra sfarbene, na prednych nozkach zretelne klepietka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2009 21:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Myslím si že provedu stejnou akci s členy rodiny Neocaridina, zůstanou jenom žluté, případně červené půjdou do kuchyně na balkon i přez zimu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 14:50 Nikola – Re: Semtex
Ne nejdou koupit - v jedné akvaristice mají na skle cedulku Kreveta červená a cena myslím 25,-Kč takže to by red cherry být mohla ale krom ryb tam nic neměli - prej možná v září - tak uvidím - stejně budu asi akvárko předělávat tak je času dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2009 14:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Nikola
Vidím marné snahy sehnat krevetky ve Zlíně. To jako tam v akvaristikách nejsou nebo jsou podle tebe drahé?
Mám teď asi 50-70 Red Cherry, většina samiček jsou nosnice a do asi 14 dnů budou mlade krevetky.
Udělám neopakovatelnou nabídku a to, že všechny krevety Nechám za pouhých 1000,- i s poštovným. Jen si stačí vybrat, jestli chcete poslat krevetky CĎ či poštou.
Potřebuji uvolnit nádrž pro jejich Žlutou variantu, ve světě uváděná většinou jako Yellou Fire.
Nabídka platí pro všechny, kdo se ozve první budou jeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 12:43 Nikola
Nechová tady někdo krevetky Red Cherry v okolí Zlína?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 11:11 Muž dominator [6] - Živorodky
Prodavej je v Hradci Kralové v HORNBACHU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 10:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Taky se dají koupit krevetky u mě ;-)
Bližší informace přes SZ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 09:53 kreek – Re: evasv
Je to trochu z ruky, ale u Jablonce nad Nisou je prodejna, kde mají obrovský výběr všeho, včetně krevetek - minimálně 5 druhů. www.akvaristik.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:33 koblihcz – Re: evasv
Nebal bych se ani nakupu na internetu a poslani postou nebo kuryrem. Celkem pravidelne napr. na aukru nabizi ruzne krevetky chovatele. Ja na Aukru ted poridil Neocaridina denticulata za peknych 12Kc/ks od prodejce Cesterka. Nabizi i nejake rostlinky tak ani to postovne tolik nebolelo, bo jsem toho mel vice. Krevetky dorazily naprosto v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 13:29 Žena evasv [12] – Poptávám krevetky
Pěkný den, nemáte někdo krevetky na prodej z okolí Pardubic, Chrudimi či Čáslavi ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vejvar
Můžeš se zeptat ;-)
V tématu o něco víš (testy vody pro krevetky) se to taky probírá.
Jsou z Berlína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 08:48 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
muzu se zeptat, odkud je mate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 06:33 popelnik
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 06:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2009 21:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Aby toho míchání makoviček nebylo málo, tak já s Bakem jsme se stali vlastníky chovného stáda N. heteropoda var. Yellow .... Ano čtete správně, Yellow. zatím jsou malé ale šikovné čilé a dokonce pár hodin po aklimatizaci se jedna převlékla do nového většího žlutějšího oblečku.
Je to stejný druh jako N. heteropoda Red Cherry, (u nás i po letech mylně uváděná jako N. denticulata).
Pozor!!! Žlutá krevetka se ráda bude křížit s červenou, ale i přírodní formou. Proto je nutné je chovat odděleně. Jinak by nám mohl vzniknout nějaký Mutant :) třeba žlutočerveně proužkatý. Mutant Strips. smich hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 18:47 jurek – Re: kladivoun
No tak kdyby jsi měl cestu mým směrem,tak se zastav. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:44 kladivoun
Ja sem z dobrusky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:37 jurek – Re: kladivoun
Nevím odkud přímo jste,já ze D.K.n.L.,tak jestli to nemáte z ruky,můžete se stavit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:33 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ninco
Není nad to když se jich tam hemží hodně, pár kusů se jenom schová a nikdo je ani celý den nezahlídne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 17:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
kdyby někdo měl zájem, tak mám taky něco málo krevetek na prodej, asi 50ks N. heteropoda var. Red Cherry a N. palmata. Ve čtvrtek už několik balíku ČD kurýrem posílám, tak by nějaký balík navíc nebyl problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 17:13 petulevrtule – Re: Ninco
Tak přece jen 8O litrů a 200 litrů je na tento počet docela rozdíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 17:10 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Ja jich mam v 80l akvarku snad 100, sileny mraveniste, ale sranda pozorovat =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 17:09 petulevrtule – Re: kladivoun
Tak to si nemyslím...Jelikož když jsem si koupila do 54 litrového akvária 30 ks red cherry krevetek a vypustila jsem je, tak jsem je nemohla několik dní najít.Až když si zvykly, tak byla sem tam nějaká vidět. Teď máme ve 200 litrovým asi 70 ks krevetek, ale ty jsou zatím malé, takže ty taky nejsou vůbec vidět :-)

Jinak vím o prodejci v Brně, kde jsem si sama krevetky objednala a nechávala posílat ČD kurýrem do České Lípy:

www.volny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 16:25 LopoCz
Problém koupě krevetek řeším také ale v okolí Mostu. V akva prodejnách je nemají a na inzerát se zatím také nikdo neozval hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 16:12 kladivoun – Re:Tomasovic
Akdyz uhyn nebude tak jich tam budu mit hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:48 Muž Tomasovic [6]
Rozhodne doporucuji koupi od chovatele. Muze pomoci i dobrou radou s jejich chovem. Mimo jine doporucuji koupit minimalne 10 ks. Je treba pocitat s nejakym uhynem, i kdyz to nemusi byt pravidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:32 kladivoun – Re:jurek
Mel bych zajem jak psal Ninco tak ty bych chtel asi 6ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:31 kladivoun – Re:Ninco
Bohuzel nemam dekuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:04 jurek – Re: kladivoun
Na burze v Aldisu v HK.O jaký druh máte zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 14:32 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: kladivoun
Záleží na tom odkad jsi. Dají se sehnat v nekterých zverimexech, ale i od chovatelů (tam vyjdou mnohonásobne levneji). Královehradecký kraj, jestli jsi blízko Pardubic a máš cestu kolem, nabízím Neocaridina denticulata RedCherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:24 kladivoun – kde koupit krevetky
Dobryden chci se zeptat kde se daji koupit krevetky v Kralove Hradeckem kraji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2009 08:53 Muž Horác [3942] – Re: Semtex
1) To nevím. Možná.
2) Co se těch atraktivních krevetek týče ... Já nemám krevetky na parádu, ale na práci (údržbu) :o), takže nenáročné, snadno se množící cherryny mi dokonale vyhovujou. Pořizovat si drahé, těžko sehnatelné, náročné a obtížně /pokud vůbec/ množitelné krevetky (jen proto, že je má málokdo) mě nijak neláká. Spí to považuju za jistou formu snobismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 10:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Horác
Aha. No to je škoda. A uvažuješ, že si je o5 pořídíš?
Jaký máš chemismus vody? Máš velký akvárko jen na rostlinky a krevetky celkem dobře rozjetý. Já bych pouvažoval po nějakých atraktivních krevetkách k těm RCh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 08:48 Muž Horác [3942] – Re: Semtex
V původním krevetkáriu (40litrů) jsem měl japoniky s cherrynama pohromadě a žádné mezidruhové agresivity jsem si nikdy nevšiml. Novější zkušenosti nemám, protože všechny japoniky (5 původních + 10 nových) mi po přelovení do čtyřstovky skapaly. (Netuším proč. Snad příliš velká změna podmínek?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 08:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Horác
A ty máš jakou zkušennost s CJ? Co si psal do prvního tématu už je nějaký čas, tak třeba si už něco vypozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 23:57 Muž Horác [3942]
Kdo si chce osvěžit paměť ... ta témata "o japonikách - zabijácích" (mám mezi oblíbenými) a jsou to tato :
rybicky.net/forum/10594
rybicky.net/forum/9023 (resp. www.akva.sk/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 13:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Jak jsem napsal - chce to zkusit. Žádný masakr se jistě čekat nedá. :-)
Něco jiného jsou ta Macrobrachia... Jedna taková samice mi vydržela určitě déle, než 3 roky. Narozdíl od dalších 3 jedinců, kteří s ní žili poměrně krátce ve společné 70 l "domácnosti". Ani rybky z ní nebyli nijak nadšené - musely být "furt ve střehu" před jejími klepítky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 12:54 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
Na shrimpnow.com se tohle trochu probíralo. Bylo tam pár těch co pozorovali jak Japonice ohlodávali jiné krevetky i menší rybky, ale nikdo neviděl na vlastní oči útok Japonici.
Japonica je někdy agresivnější, ale jde o to, že nemá zbraně jako dravé krevetky. Třeba moji Modří tygři taky když vidí jinou krevetku jak si pochutnává na něčem dobrém, přiběhne a sebere jí to, ale nic víc.
K těm Japonicam, padla tam teorie, že by mohli být schopný zaůtočit pokud nemají dostatek potravy. Ale je tu to ale jak zabít, snad jen tím nenadálím útokem, že by napadená krevetka pošla šokem. Tohle se může stát pravděpodobně třeba když se fotí s bleskem.
Osobně Japonici nechovám, proto osobní zkušenosti nemám, jen teorizuji a čtu postřehy ostatních na všech možných forech ve světě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 10:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Kdybych měl sebemenší pochyby o tom, co jsem napsal, nepsal bych to. Šlo o japoniku a do té doby živou(!) šerynu. :-) (Hledat se mi to nechce).
Mimochodem - svého času jsem měl spolu v akva Caridina japonica a Neocaridina heteropoda a nikdy jsem si něčeho podobného nevšiml. Pravdou ale také je, že až tak moc do akva zase nekoukám... :)
Nakonec - zkusit se dá všechno, tak proč ne chovat tyto dva druhy pospolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2009 08:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
Taková fotka tu sice byla, ale teď si nejsem jistý jestli to dopadlo tak, že z krevetky na fotce se vyklubala dravá krevetka Macrobrachium. Anebo což by nebylo nic neobvyklého je, že krevetky uváděné jako řasožravé, ale ony jsou spíš mrchožrouti. Jsou to takoví supi pod vodou. Žerou vše co jim jen trochu chutná. A v tom případě bych to typoval, že Cherryna to měla už chvilku za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 08:29 Muž kristian [80] – Re: Sid
Aha tak to uz neni tak dobra zprava. Ale pak nechapu jak je mozne ze je mistni akvariste v prezentacich maji ve spolecnem chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 08:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kristian
Někde se tu řešilo i s fotkami, jak si "japonika" dopřává ulovenou "šerynu"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:49 Muž kristian [80] – Re: gošice
Dekuji toto sem chtel slyset :-D potlesk

Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 21:48 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Klidně si je dej pospolu, co se týče křížení, tak se nekříží. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:39 Muž kristian [80] – Red chery vs japonica
Zdravim, chtel bych se zeptat nekoho vice znaleho krevet, jak je to s moznosti krizeni "Neocaridina denticulata sp. Red cherry" a "Caridina japonica". Zda li je moznost ci nikoliv. Vydel jsem u nekterych mistnich nadrzi ze je maji spolu. Tak by mne to zajimalo. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 16:14 Muž Chem [837] – Re: danja
Moje reakce byly takove proto, ze se poslednich vice nez 20 prispevku tykalo druhu N. heteropoda a jeho barevnych variant, nikoli tedy celeho rodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:52 danja – Re: Chem
No úvod tohoto tématu je: Dá se nějak rozeznat Red Cherry od krevetek Orange. S tím nesouvisí ani tvůj odkaz ;-) Pokud se vezme v úvahu rod, tak je vše v pořádku.
Jen by mě zajímalo proč krevetku nazvali Modra tresnova vcela?


;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:43 Muž Chem [837]
gošice napsala: :-D takže pokud s tématem souvisí odkaz od Chem na Caridina heteropoda (Blue cherry bee), tak blue pearl taky. :)
To není pravda, protoze muj prispevek je o stejnem druhu, kdezto Tvuj je o jinem druhu. Blue pearl je jiny druh, kdezto jak pisete "Modra tresnova vcela" je stejny druh jako Cherry. Maji tam preklep - je to Neocaridina heteropoda - maj tam i Cherry pod nazvem Caridina.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4501