Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:32 R Muž @ Silent [5931] – Re: Jirkaass
Oba sekavci jsou prakticky totožní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:29 Muž @ Jirkaass [35]
Diky :-) a jeste se chcy zeptat jakej sekavec je lepsi ke krevetkam pricnopasi nebo thajsky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:29 Muž @ kalahare [11]
Tak tak, samečci jsou spíš takoví narůžovělí. Samičky jsou vždy barevnější. Ale kdosi mi radil, že když se jim dopřeje třeba patentek, tak se jim zbarvení pěkně oživí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:25 Muž @ chicko [120]
neboj časem se ti vybarví, ale jen samičky, samečci zůstanou takřka průhlední :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:14 Muž @ Jirkaass [35] – Krevetky zbarveni
Mam krevetky red cherry a oni jsou vsechny takovi bili ale kdyz se divam na fotky tak jsou cerverny a ja je mam bili pls poradte.Kdyztak se podivejte na fotky rybicky.net/nadrze/5347

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:57 Galbatorix
22-26°C , vymena 1/3 vody tyzdenne , prekyslicena voda a hlavne musis mat samca a samicu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 07:43 Muž @ Radek [3] – Re: vejvar
Léčivo ne, hnojení minimum (jedenkrát při výměně 1/2 vody), odkalování v rámci výměn vody, nijak intenzivní.
O hraní si na mrtvého brouka u krevetek vím, tahle ta se půl dne nepohla v akva, pak byla den přelovená v jiné nádrži a za tu dobu se nepohnula.
Ta druhá s vajíčky to snad rozchodila, včera byla na bahnatce, večer se pomalu přemísťovala a teď ji nevidím. (Což je v mém akva normální stav. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:22 Muž @ vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
nepouzils v posledni dobe nejale lecivo na ryby nebo tak neco? hnojis? odkalujes?

v deniku pises, ze se ti v akvarku zvysuje tvrdost vody, mozna by to mohlo byt tim ze si zvykly na urcite parametry a ty se zacaly memit a pokud se zmenily prilis rychle mohl to pro ne byt sok.

ale priznam se ze jen hadam, proc zrovna samise s vajicky netusim

skusil bych vymenit vodu

mimochodem, jak si poznal ze je mrtva, nekdy pry krevety vypadaji uplne jak mrtve a kdyz odstranis to co jim vadi(vymenis vodu)jakoby obzivnou a sou uplne v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:27 Muž @ Radek [3] – syndrom umírání matek Crystal Red
Nazdar,
v naší Asii jsme měli 10 Crystal Red. Asi po měsíci jsme našli jednu samičku s dosti velkými vajíčky tuhou. Krásně vybarvená, na první pohled v pořádku, leč mrtvá. Teď po třech týdnech se objevila další s vajíčky a opět se sotva hýbe a ani neovívá nožkama vajíčka. Jsou to symptomy nějaké choroby anebo máme prostě smůlu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:13 Muž @ vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
podle e by tam krevety mohly prezit, jestli nejake, tak bych tam hodil par prirodnich neocaridin, tech by nebylo skoda ani kdyby je mely ryby k veceri.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 23:12 Žena @ datura [102] – Re: iiiv
pokud je chceš chovat, tak to asi fakt nepůjde, ale zas na druhou stranu - nějaké ti dorostou téměř vždycky a rybkám aspoň poskytneš to nejkvalitnější krmivo a nebudou se nudit, až je budou prohánět po akvárku. někdy je docela zajímavé pozorovat je, jak loví:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:26 Žena @ iiiv [0] – Re: klm007
dobře;-), mockrát děkuju radši to teda riskovat nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:22 Muž @ klm007 [32] – Re: iiiv
Dospělé krevetky ohroženy nebudou, ale je třeba počítat s tím, že malé krevetky jsou velmi velmi malé, takže jich většina skončí v žaludku rybek. Pokud máš dostatečně zarostlé akvárko, tak nějaké přežijí, ale rozhodně to nebude masová záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:14 Žena @ iiiv [0] – krvetky ve společenském akva
ahojahoj, chtěla bych se zeptat jestli je možný mít krevetky v akvárku s neonkama, daniema, pandičkama a ancisrusama? jestli si navzájem nebudou vadit nebo uližovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 17:19 Žena @ darka [497] – Re: Sid
Zdravím a přidávám průběžné výsledky k tématu:dnes pH 6,8 , KH 3, GH 7, NO2 0, NO3 15. Přiznám se, že Vaše rady jsem trochu kombinovala, protože po odstranění veškérého mechu z akva a následném odkalování jsem našla ve dně jednu zapomenutou Horácomatku, pěkně zrezlou, nevím jak dlouho tam byla,je možné, že od začátku, tzn cca 8 měs.Sypu si za to popel na hlavu a myslím si, že toto byl zdroj mých problémů. Jinak: proto jsem na zkoušku odstranila jen polovinu jávského mechu, přidala spoustu rychlerostoucích rostlin, vyměnila 1/3 vody a přidala to superdrahé listí od Dennerle ;-) (nějak jsem na ty smajlíky zapomněla smich ).Po pěti dnech už jinak bylo pH pod 6, závěr si ještě netroufám udělat, co Vy na to, mohla to způsobit ta matka? hmm P.S. Všechny fóra tady o zinku,železe,mědi a jiných kovech už jsem si za ten týden prošla potlesk, ale ta moje matka ležela jen tak ve dně a tedy neměla koho zásobovat,takže si myslím, že to šlo do vody. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 17:28 Žena @ darka [497] – Re: Sid
Jak jsem už psala, už se na tom pracuje,ale bude to zřejmě "běh na dlouhou tratˇ",takže nějaké první výsledky tak za cca 1-2týdny,pH obvykle klesne tak za 5 dnů.Určitě dám vědět, jestli nastala nějaká změna.Zdravím. D ;-) P.S. Prezentaci nemám, protože to s PC moc neumím a můj pubertˇák má samozřejmě "daleko důležitější práci" než dělat mamince prezentaci. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 16:57 Muž @ Sid [5851] - Rostliny – Re: darka
Jejda! Tak to vám asi neporadím, jak nakombinovat a jak upravit nové kytky - nemám představu, jak vaše akviško vypadá. Zkuste si projít prezentace - námětů je v nich určitě dost. ;-)
Z mého pohledu je ale nejdůležitější zjistit, jestli odstraněním mechu skončí patálie s poklesem pH a úhynem krevetek...
Pohlídejte to a dejte vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 16:13 Žena @ darka [497] – Re: Sid
Neřekla jsem, že jste tady na někoho zlý :-), mě spravedlivá kritika nikdy nevadila, i když byla řečena důrazněji ;-) (taky hodně smajliků, aby to nevypadalo,že Vás ted´kritizuji já) :) S tou Egerii to je pro mne novinka, nikde jsem to neviděla,čímž netvrdím, že to někde není a já pouze neumím hledat :-) , už se na předělávce pracuje, mám nachystané ještě Ludwigia repens, Limnophila sess.,Myriophyllum,zbytky Najasu,kterému se u mě vůbec nedaří nikde,a to to má být plevel, Sagitt. sub.,možná Ceratopteris corn. Nebo tam dát radši méně druhů? Zas tolik volných rostlin nemám, musím je ubrat někde jinde,není čas je někde shánět.Egerie mám tak 4 větší stonky a to se mi pro 40l akva s ještě asi 30krevetkam zdá málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 13:30 Muž @ Sid [5851] - Rostliny – Re: darka
Není mým cílem být tady na někoho zlý! Natož na méně zkušené! :-)
(I když - někdy je to fuška, udržet se... :))
K věci - já vám neradím, dát pryč většinu mechu, ale dát jej pryč celý. Ovšem jen dočasně! :-)
(Musím používat víc smajlíků, aby to nevypadalo, že jsem na vás zlý. :-) )
Nicméně - můj názor znáte - nemyslím si, že by mech mohl snížit pH, natož natolik, aby to mělo za následek úhyn krevetek...
Osobní zkušenost nemám, ale předpokládám, že řada chovatelů krevetek tyto "chová na mechu" a o žádných problémech toho typu, který uvádíte, jsem nezaregistroval.
Nemáte prezentaci - nemám z čeho vycházet, kromě toho mála, co jste napsala...
Zkuste krevetky chovat chvíli bez mechu a uvidíte.
Jsem samozřejmě zvědavý na výsledek! ;-)
Věřím, že se k vašemu problému vyjádří i další kolegové; otázka případného snížení pH rostlinami jistě nezajímá jenom mě.
Nějaké kytky po dobu "testu" krevetkám dopřejte! Doporučil bych např. doušku-egerii. Nechejte ji plavat a hlídejte pH. Egerie patří mezi kytky se schopností "citelně" zvyšovat pH. Bude zajímavé sledovat, co se bude dít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 13:10 Žena @ darka [497] – Re: Sid
Děkuji za odpověd´, v duchu jsem tajně doufala, že to budete právě Vy,kdo mi něco poradí,ale byla jsem připravena snést od Vás i kritiku,někdy se s námi méně zkušenými moc nemazlíte.Samozejmě, že mi nic nebrání dát pryč většinu mechu,ale spíš mě zajímalo, jestli v tom vidíte alespoň malinký smysl, protože tím pádem musím akva celé změnit a pokud by to celé bylo holý nesmysl, tak krevety budu ještě více stresovat a ničemu tím neprospěju. Moc Vám děkuji za názor, zkusím přestavbu,vyměnit mech mám předpokládám za něco rychlerostoucího?Ještě jednou děkuji.D ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:22 Muž @ Sid [5851] - Rostliny – Re: darka
...jejich asimilace může toto způsobit...
Jejich asinmilace může způsobit opak - zvýšení pH.
...pomůže odstranění větší části mechu ke stabilizaci nádrže?...
Co vám brání nechat krevetky nějakou dobu bez mechu a provést průběžná měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:07 Žena @ darka [497] – krevetky
V krevetkáriu 45l, kde mám z rostlin jen jávský mech,hodně a velmi se mu daří na rozdíl od jiných akva,a hnědovku mi po 5 dnech od výměny klesne pH pod 6 a krevetky umírají. Jsem z toho neštastná, už jsem tu prošla téměř všechny fora,ale spíše se kloníte k názoru, že j.mech ani hnědovka samy o sobě vodu neokyselují,ale jejich asimilace může toto způsobit. Jaký je Váš názor, pomůže odstranění větší části mechu ke stabilizaci nádrže?Děkuji za názory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 09:20 Muž @ vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: domi12
nejsem zastancem toho kdyz se nekdo na neco zepta a lidi ho tu odkazuji na nejake jine stranky nebo na google misto toho aby strucne a jasne odpovedeli, ale co je moc to je moc.

kai i ja sme ti to napsali tak si ty 2 prispevky skos precist tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:40 Muž @ domi12 [6]
a nebu dou se krížit ty crystaly a cherry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 09:21 Muž @ vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: domi12
krevetky s rakem ne, urcite by je sezral

red crystal a red cherry spolu jo, crystal a bee by spolu byt nemely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 09:14 Kai - Raci, krabi, krevetky – Re: domi12
Obecně tyhle krevetky pohromadě být můžou,ale třeba red crystal a bee se můžou křížit a to je většinou nežádoucí,protože se ty jejich barvy namixujou(ale jestli ti tohle nevadí,pak si je klidně můžeš chovat pohromadě,jen je pak nikomu nenabízej).Cherry by se s ani jedním druhem křížit neměly,takže ty klidně k oboum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 08:43 Muž @ domi12 [6]
tak můžu tam dát ty krevetky jí si nejsem jistej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:36 Vak.
Dajú sa krevetky atyopsis chovať s rakom cherax guatricarinatus? :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:59 Muž @ meroň [18] - Rostliny
akvakrevetky.wz.cz na těchto stánkách se všechno dozvíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:19 Muž @ domi12 [6] – krevetky
dobrý den,chci se zeptat mohu dát spolu cherry a red crystaly nebo třeba red crystaly - bee.poradte
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 10:32 Muž @ JzH [2] – Re: švíco
Taky myslim ;)
Ma reakce byla pro Vocko88, ktery se pta na kominicka a betu. Tam by to mohlo projit, jen vidim problem s tim, ze ten betak a kominik byli v aqua drive. Tak jak jsem postupoval ja to zafungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 10:01 švíco – Re: JzH
Já jsem ke svému čtverzubci přidával malá paví očka, který jsem dostal...myslel jsem že poslouží jako krmivo. Překousnul jen jedno a zbytek nechal být a spokojeně spolu teď obývají společné akvárko. Ale krevetka byla jen jedna (a chutnala mu), tak nevím jestli když by jich bylo víc by další přežily. Ale za 40Kč za kus to zkoušet už nebudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 09:51 Muž @ JzH [2] – Re: Vocko88
V mem aqua ziji spolecne krevetky(red cherry), cichavci a skalari. Cichavci a skalari jsou obecne povazovani za pojidace krevetek, ale u me si jich nevsimaji. Myslim ze je dulezite aby kravetky byli v akvariu jako prvni obyvatele, a az pozdeji pridat vetsi druhy ryb, stim ze nakupovane ryby jsem vyhledaval co nejmladsi (nejmensi). Tak si na krevety zvykli a berou ja jako soucast aqua a ne jako potravu. Je ale pravdou, ze se ve spolecenskem akvariu mnozi krevetky pomaleji a vice se skryvaji nez kdyz maji samostatne akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 06:58 Žena @ Eliška [37] – Re: brabenec
Je to normální potravní řetězec, tak nechápu, co by na tom mělo být za týrání? (příště prosím týrání, ne tírání) Mít tetraodony, tak si klidně pořdím chov krevet, abych měla živé krmení... NA to není nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 23:15 Muž @ Vocko88 [2]
Krevetky k jedný black molle a bettákovi asi nebudou dobrou kombinací, že? Předpokládám, že Dania a Neonky nejsou problém, tudíž se ptám jen na tyto dva druhy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 22:26 švíco – Re: brabenec
Neboj, další už nedostane, bylo to moc drahý krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 18:48 brabenec – Re: švíco
Když se koukneš na atlas rab tak tam máš nápsáno,že se krmí krevetkami tak si tam u něj krevetky asi moc užívat nebudou.Prosím nedávej mu je tam mám krevetky rád a když mu je tam naházíš všechny je zblajzne a ani o tom nebudeš mít páru.Ještě jednou prosím nedělej to je to tíráni zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:40 švíco
Tak jsem dnes zakoupil jeden zkušební exemplář krevetky red cherry a vhodil k mému tetraodonkovi. Snažil se jí několikrát slupnout, ale byla opravdu rychlá...takže se zatím někam zašila a já doufám že to tetraodonka brzy omrzí (jako ho omrzela malá paví očka) a při dalším setkání jí bude ignorovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:05 0 – Re: Adélla
Fotka k příspěvku Hlavně by měly při vhodné výživě a prostředí dospět. Vajíčka nosí zhruba měsíc. Bylo toho tu už dřív dost napsáno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:53 Muž @ Yirka [7766] – Re: Adélla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:42 Adélla – Krevetky
Jak popohnat krevetky aby se rychleji rozmnožili?A jak dlouho samice nosí vajíčka?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 13:37 švíco – Re: švíco
Ještě bych měl jeden dotaz týkající se čtverzubců zelených. Tvrdost vody mám 12, PH 7,5 ... Má nějaký význam (kromě dekorace) dát do akva dvě schránky mořských ježků? Všude čtu, že vápník do akva nepatří, ale když jsem viděl nějaká videa, tak tam skoro všidhni nějkou tu mušli měli. Je to rybička brakická, tak by to snad nemuselo vadit, ne?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 12:15 Muž @ j_j [17] – Re: švíco
u mě tomu tak bylo,že krevety skončily jako potrava.ale záleží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 12:04 švíco – Čtverzubec zelený a krevetky
Má někdo čtverzubce zeleného v soužití s jakýmkoliv druhem krevetek? Někde jsem četl, že je to možné. Můj čtverzubec má cca 3,5cm a žijou s ním pancéřníčči a malá paví očka a nechává je napokoji. Myslíte že mám zkusit přidat pár krevetek nebo určitě poslouží jen jako potrava? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 06:38 Humik – Re: bucliik
JJ to poznam ked niekto niečo nevie nájst obvykle mu to najdem do 5-10 minut. Ale kua ked niečo hladám ja tak ani za ....
Soorry za spam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:18 Žena @ bucliik [98]
humiku děkuji, přece jen jsou to dvě větičky, fakt jsem hledala ale všude jsem našla jen, že se svlékají-ne jak to probíhá. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 22:23 Muž @ JeeL [1] – Re: johan
No neviem kto by sa mal lepšie pozrieť ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 22:12 Humik – Re: bucliik
Ludia zistujem že nás vlastne spája lenivost. 20 sekund venovaných strýčkovi googlovi a máme odpoveď. www.sweb.cz/…
Odporúčam prečítat čast citujem "Co vás může překvapit" len pre prípad že by nebol čas čítat celý článok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 19:06 Žena @ bucliik [98] – jak vypadá svlékání?
ahojík, nemohl by mi někdo malinko popsat jak vypadá svlékání u krevetek? ty moje začaly po včerejší očistě akvárka lítat po akvárku a pořád se oplácávají nožičkama-dělají to všechny 3 CJ, cherryny jsou schovaný ale zahlédla jsem je jak se krmí.
Četla jsem že změna parametrů vody by mohla vyvolat svlékání, ale nefim jak to vypadá, tak aby se s nimi nedělo něco horšího.
děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 19:41 Page – Re: Sprachys
Ale já vim. 3,304 dh. Nehnojil jsem. Čtverzubci RULEZZZ :)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 100 101

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 72435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4401