Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:56 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
Kdyz uz bych kupoval akvarium tak aspon 60 litrovy ono to zase tak drahy neni.A uz jich tam muzes dat vic a budou se ti vesele mnozit.Nejlepsi by bylo tam dat na zacatek tak deset kusu a po case uvidis jak se co vyvrbi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:41 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Citroneek
Ale čím větší, tím lepší. 15l? To by mohlo stačit. Budou se také množit, tak ať mají životní prostor :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:36 Citroneek
Ted me tak napada ..Když budu mit 5 krevetek zřejmě to budou ještě velmi mladí jedinci a tak se chci zeptat jake akvarko s co nejmensim objemem by se prone hodilo ? Abych usetril neake penizky ..Cim mensi tim levnejsi ,ale nadruhou stranu aby se meli krevetky dobre ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:27 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
To bych nezkousel ani.Black molly si na krevetkach pekne smlsnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:26 Citroneek
Jasne o nic nejde .. A kdyby tak javskyho mechu mam tunu ;) Ten se do toho akvarka ani nevejde .. No a k tem krevetkam sli by treba 3 black molly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:21 Brand
Kdyz zadas do Googlu "krevetky", tak hned prvni tri odkazy jsou plne informaci. Pokud o nich nic nevis, tak bys mel zvolnit a ne je kupovat "narychlo", akorat bude na svete dalsich par zbytecne utrapenych krevetek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:18 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Citroneek
Přikládám odkaz na stránky o krevetkách: akvakrevetky.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:14 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
akvarium by melo byt so nejvic zarostle treba jemnymi rostlinami javskym mechem atd. Hodne se doctes kdyz pujdes na www.aquaburza.cz/… tady si najdi amaterske stranky a v tom si najdi o chovu krevet tam to je vsechno dobre popsany.Doufam ze sem neudelal neco spatne kdyz sem sem hodil ten odkaz... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:14 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Krevetky se dají sehnat přes inzerát i později, raději nákup neuspěchejte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:12 Citroneek
Pocitam tak 5 krevetek to by slo ne ? MOC rozzureny MÁLO potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:11 Citroneek
Prave jde to docela narychlo .. Nemohu se nikde dohledat o rostlinach , vode atd ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:10 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
Chtelo by si to taky rovnou o nich hlavne neco precist jinak tohle nejsou narocne krevetky.Potom taky zalezi kolik jich tam chces davat a vytvorit jim vhodne podminky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:08 Citroneek
Áá už jsem našel foto děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:08 Citroneek
Bohužel mi majitel neposlal zadne foto a tady v atlase je nemohu najit .. Nemate nekdo Fotku prosím ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:06 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Citroneek
Cherryny poteru nic neudelaji...A na dvaceti litrove akvario se to taky da ja jsem mel par kousku v 8 litrovem ale to jen docasne a nic se nedelo.Jo za 15 kc se to da...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:02 Citroneek – Krevetky ;)
Ahoj chci se zeptat jestli muzu koupit pár kousků krevetek red cherry do akvarka 20L + potěr tohle male akva mam jako odchovnou stanici ..Neudelaji ty krevetky nic tomu potěru ? Našel jsem inzerát 1 krevetka za 15 Kč je to vhodně is to koupit od cloveka ktereho neznam ? Neni mozne ze budou mit neakou nemoc ty krevetky ? ;) Děkuji za všechny ohlasy a rady ... :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:54 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Chem
jj znám, taky to neustále zkoumám a čím víc vím, tím víc vím že nevím....
ideální by prostě byl klíč jak která vypadá, kam a na co koukat...nejlépe posant a nakreslit
v poslední době se ukázalo spousta nových krevet a neví se jestli je to kříženec nebo nový druh...s těmi základními druhy problémy nejsou, zajímám se o krevetky krátce takže nemůžu dělat moc chytrého:-)))
garfishindo jsem tam poslal jen kvůli fotkám, jinak jsou to obchodníci ale i pěstitelé s farmou ale provází je trochu chaos jako všude v indonésii, pokud se to podaří pojedeme společně na sulawesi na kukandu a na jejich farmu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:40 Muž Chem [837] – Re: hop
Co se tyce uceleneho klice a hezkych srovnavacich clanku, tak pekne stranky, ktere se tomuto venuji jsou stranky Andrease Kargeho (venuje se taxonomii sladkovodnich krevet v Nemecku).

www.caridea.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:36 Muž Chem [837] – Re: hop
Tak takhle to uplne neni, ze by se nedaly krevetky urcovat do druhu podle systemu. Je pravda, ze se sem tam ukaze nejaky nezaraditelny jedinec a pak je na tech, co se profesionalne zabyvaji taxonomii, aby jedince bud urcili nebo zaradili, ale u nas se zas tak nezname druhy prilis casto nevyskytuji.. horsi je to s krizenim. Po cem se divat? Pro nas amatery jsou nejhmatatelnejsi znaky - delka a zoubky rostra, barva a velikost jedince a pocty vajicek.. Vsimat si poctu zoubku na telsonu, tvaru klepet apod. je obtizne a primo klasicky klic k urcovani opravdu neexistuje. V tomto smeru jsou stranky typu www.garfishindo.com uplne k nicemu, protoze ty se nedrzi ani tech amatersky rozeznatelnych znaku a pojmenovavaji si vse jak chteji - to jsou prave ti obchodnici, kteri prispivaji do chaosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 12:55 Muž hop [26] - Rostliny – Re: vlacek
no to je právě ono....po čem....?, zatím neexistuje nějaký ucelený klíč na určování druhů...do toho chaosu přidávají ještě obchodníci svoje obchodní jména....proot se u krevet dává před jméno ještě zkratka "cf." tzn něco jako "porovnej nebo srovnej"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 12:24 Muž vlacek [402]
hop napsal: i když to opravdu vypadá jako babaulti brown...variant babaulti je opravdu poměrně hodně, zelená, modrá... hnědá... červená....může to být podle rostrumu i hnědá varianta Caridina ceratirostris
mikroskop by pomohl víc

Ignorujte muj posl. prispevek, nemel jsem refreshnutou stranku...

Kdybych se nahodou dostal k tomu polozit krevetku pod mikroskop, po cem bych se mel divat?
Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 12:20 Muž vlacek [402]
hop napsal: <a href="http://www.garfishindo.com/shrimp.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.garfishindo.com/shrimp.html</a>
co white line bee?


Nebo taky Caridina babaulti brown :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 11:19 Muž hop [26] - Rostliny – Re: vlacek
i když to opravdu vypadá jako babaulti brown...variant babaulti je opravdu poměrně hodně, zelená, modrá... hnědá... červená....může to být podle rostrumu i hnědá varianta Caridina ceratirostris
mikroskop by pomohl víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 11:14 Muž hop [26] - Rostliny – Re: vlacek
www.garfishindo.com/…
co white line bee?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:33 Muž vlacek [402]
Tak jsem listoval crusta10.de a asi se barvou budu blizit:
www.crusta10.de/…
nebo
www.crusta10.de/…

Panove tam tedy maji i modrou babaulti.
www.crusta10.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:27 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
myslis ciste modrou nebo nejakyho krizence? babaulti nechovam takze fotkou neposlouzim, to krizeni mezi barvana jsou jen moje domnenky, buhvi jak by vypadal takovy hybrid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:01 Muž vlacek [402] – Re: Chem
Diky za odpoved! Necham se tedy prekvapit :) Mam je spolu s red cherry a zatim jsou asi o tretinu objemove mensi nez dospele samice red cherry. Mam celkem ctyri babaulti a vsechny jsou vicemene barevne stejne. Puvodne byly plache ale ted se zacinaji vice objevovat. Az vyrostou, poridim foto. Jsem zvedav, jestli vyrostou jako ty co ma petulevrtule.
Dockej casu jako husa klasu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:54 petulevrtule – Re: Chem
Ty krevetky, co má vlacek jsou opravdu velice shodné, s těmi dvěmi co mám, jak jsem se tu taky ptala, co je to za druh. Přikláním se k tomu, že neocaridiny to opravdu nejsou - vajíčka to má jiné a na zkoušku sem k nim šoupla samečka od red cherry a nic, přitom obě již několikrát nosily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:46 Muž Chem [837] – Re: arnošt
No, ja si tedy myslim, ze zadna Neocaridina nema tak velke a pilovite rostrum, ale to uz jsem psal v prispevcich nize..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:15 Muž arnošt [37] - Rostliny
taky bych to viděl spíš na obyčejnou neocaridina heteropoda - variabilita barev je obrovská
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:11 Muž Chem [837]
bali napsal: ale je mozny ze je nejak nakrizena, nejspis s modrou Mohu se zeptat, zda nemas nejakou alespon trochu detailne odfocenou modrou C. babaulti o ktere pises? S modrymi krevetami se setkavam na burzach i v obchodech a nikdy jsem na nich nepozoroval znaky C. babaulti (i v pripade, ze tak byly oznaceny). Vzdy slo s nejvetsi pravdepodobnosti o Neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:07 Muž Chem [837] – Re: vlacek
Podle dlouheho a vyrazneho rostra bych take tipoval na Caridina babaulti. Var. green to neni - to je celkem jasne. Nemusi byt vubec nakrizena s nejakou modrou apod.. C. babaulti je barevne velmi variabilni druh a uvnitr druhu existuji hnede, oranzove, zelene a pruhovane variety. Take jich mam v akvariich vice barevnych variet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:03 Muž vlacek [402] – Re: bali
Je kupovana pres e-shop a pan prodava i babaulti "blue" a "red back" tak nevim. Treba se jeste zmeni, jak vyroste, ale na krasnou zelenou jako tu nekteri maji to teda rozhodne nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
babaultka to asi bude, ale je mozny ze je nejak nakrizena, nejspis s modrou
pokud je z akvaristiky tak tam se daji najit opravdu zajimave exemplare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:42 Muž vlacek [402]
Fotka k příspěvku ... a jeste jedno foto. Mam ctyri kusy a jsou si velmi podobne, nektera je tmavsi, nekdy lehce do cervena, ale ne cervene tecky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2010 16:40 Muž vlacek [402] – Jaka je to krevetka?
Fotka k příspěvku Dobry den, chtel bych se zeptat zkusenejsich, co je tohle za krevetku? Je asi 2cm dlouha.
Byla koupena jako Caridina babaulti Green. Ovsem jak se divam tak se divam a maji ruzne barvy, ale zelenou teda vubec ne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:50 R Muž Silent [5949] – Re: nyka
Co použít Wikipedii cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:48 nyka
Máme mít do školy informace co je to plakton poradíte mi pls :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2010 17:48 Bexi
a já jsem papež....

je to neocaridina heteropoda nebo palmata :-) tyto druhy poznám spolehlivě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:35 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
je to filtrujcí krevetka ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:18 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Potřeba selekce se netýká jen cheryn ale i firů a sakurek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:17 Bexi
Petr: postupnou hybrydizací by jsi měl za chvíli zase pouze a jen divoce zbrarvené krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2010 14:24 petulevrtule – Re: Petr
Pokud bys krevetky pak někomu dával nebo prodával, tak je dobrý informovat, že jsou kříženci - kvůli barevnosti - ta se prostě bude ztrácet. Ale "postižené" by být neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:14 Petr – Re: petulevrtule
To by mi ani tak nevadilo. Predpokladam, ze z takoveho spojeni by se rodily jak svetle, tak cervene (i kdyz pravdepodobne nejake svetlejsi varinaty). Ale pokud bych si treba za pul roku (za rok) pro oziveni prinesl par cervenych, zase bych do chovu pridal trosku barvy a cerstvych genu :-) . Slo mi spis o to, jestli parenim techto druhu nedochazi k nejake degeneraci, nerad bych privadel na svet nejake mrzacky a jeste je treba rozsiroval dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2010 13:55 petulevrtule – Re: Petr
1) krevetky k sobě dát můžeš, ale tím zanikne 100 % červená barevná linie - což asi nechceš ;-)
2) jistě, tato možnost je dobrým řešením, spousty chovatelů to tak dělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:47 Petr
Mohl by mi nekdo alespon strucne odpovedet na tyto dve otazky?
1.lze (ke spokojenosti krevetek) chovat pospolu Neocaridina Denticulata (tu zakladni, pomalu bezbarvou variantu) a Neocaridina Denticulata "red"?
2.kdyz si je budu kupovat,je lepsi vzit nekolik skupin krevetek od ruznych lidi (aby se v pripade pareni trochu "ozivila krev")? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 19:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Je ale potřeba při takové nevýměně vody hlídat dusík ve vodě, když vyběhne moc dusičnanů, tak samozřejmně bych už měnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 18:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
Já třeba měnil 20 procent vody krystalkám rázově a divil jsem se že padají na záda, neocaridinám to absolutně nevadilo. Teď jim už raději vodu ani neměním a dolévám po malých dílech destilku smíchanou s vodou z nádrže. No a v tom žijí i neo i caridiny a zdá se že neztrácí počty. Přišel jsem na to ale až po ztrátě několika násad krystalek :-(
Podotýkám že se tam prohání perločky a buchanky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:50 S Muž invalida [3881] – hodnocení
Tak mi česky řekněte jestli to dělám blbě nebo dobře :) Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Musel jsem palec ... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4001