Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2010 13:19 Muž xOB @ [65] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Je to jen stari vajicek, pokud se nemylim tak cerstva jsou zluta a postupne tmavnou do zelene az hnedozelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:45 Žena katterinecka @ [2105] - Rostliny – Re: Jirkaass
řekla bych že rozdíl mezi tím není, některé krevetky mají takové, jiné makové. Když se vylíhnou tak co řešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:36 Muž Jirkaass @ [35]
Poradí mi nekdo s predešlím příspevkem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 20:10 Muž Jirkaass @ [35]
Ješte mě napadlo jakej je rozdíl mezi zelenýma a žlutýma vajíčkama u krevetek red cherry??
Popřípade které jsou zprávné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 12:30 Muž Jirkaass @ [35]
ok dám si na to pozor a sem rád ze je ty robky nebudou nijak omezovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2010 11:04 Žena stetinka @ [246] – Re: Jirkaass
vůbec ne, spíš CPO je umí krapet omezit, ale nijak výrazně. Musíš si ale dávat případně pozor na kvalitu a vody a myslet na to třeba i při výběru hnojiva, pokud se chystáš tímto povzbudit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 07:22 Muž Jirkaass @ [35]
tak já už budu pomalu dopouštet akvárko mám zatím napuštěnou půlku a budu mit ty endlerky

jen se cchi zeptat nemás problém že kvůly endlerkám se ti krevety nemnoží??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2010 07:17 Žena stetinka @ [246]
já je mám s těma endlerkama a CPO, krmím tak obden, ale s citem. Odkaluji po týdnu a měřím si dusíkatý látky.
Filtr mám vnější, závěsný a jsem mooooc spokojená palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:31 Muž Jirkaass @ [35]
DObře Moc dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 21:23 Muž Schoggi @ [12] – Re: Jirkaass
Můžeš 1x týdně a můžeš i obden. Základ je nepřekrmovat. Z tabletky jen ždibec. Pokud máš hodně zarostlé akvárko, vždy si tam něco najdou. Jsi už pokročilý akvarista, s tím si určitě poradíš sám. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:00 Muž Jirkaass @ [35]
Dobre snad zitra to vyzkousim diky moc za rady :)

a jinak jak casto krmis krevety nekdo rika ze staci 1 do tydne nebo ob den atd ja uz sme krevety mival tam sem jim hodil okurku par tablet a bylo ale tech tam bylo stovky tedka mam 6 krevet red cherry tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:47 Žena stetinka @ [246] – Re: Jirkaass
Není to moc dobrý, když je nasaješ, někdy přežijou, někdy se pochroumaj moc. Já tam vždycky tak jako zašolíchám tím odkalovačem, že se vyplaší a odplavou jinam, nijak mi tam nelezou.
Filtr domysli, nebo budeš měnit furt vodu jak šílenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:24 Muž Jirkaass @ [35]
j mam tu jeste 2 akvárka kam by se daly dat maly

jinak co se tice filtru ten tam zatim nemam.
a co se tyce odsavani tak se celkem bojim abych nevzal sebou treba nejakou malou krevetku oni totiz k tomu celkem lezou jak je to prezijeto kdyz se projede??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:01 Žena stetinka @ [246] – Re: Jirkaass
"hodit" je tam můžeš, kup si testy na vodu. Aspoň to pHčko a dusitany. Ale jak říkám, sežeň si odbyt na mladé, protože když budeš slušně krmit, budeš tam mít za půl roku tak husto, že tam ani odkalovač nepotopíš. Počítej s tím, že u živorodek má být převaha samic. Takže bych tam dala radši jen jednoho samce a dvě až tři holky.
Další varianta je dát tam jenom kluky.
Vodu měň po týdnu, třetinu. Nezapomeň akvárko alespoň měsíc zabíhat (s puštěným filtrem a hustě nasazenýma rostlinama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:55 Muž Jirkaass @ [35]
jj a jinak myslis ze bycxh je tam teda mohl hodit a jak casto pak menit vodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:53 Muž Schoggi @ [12] – Re: Jirkaass
Vodu doplň každopádně, 2 cm pod okraj. Více vody, více životního prostoru pro osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:48 Muž Darsilius @ [9] - Raci, krabi, krevetky
Markasimo napsala: A těch 11w na 25l je málo, nejspšíš ti tam moc neporostou rostlinky, pokud máš možnost, nekupuj ten setík, kup radši akva+krycí sklo zvlášt, filtr a osvětlovací rampu, nebo pokud jsi šikovná, vyrob si světlo sama (ja si ho vyrobila na moji 16l)
Pár krevetek - rychle se množí a i ty mini rybky by nevadili, když to budeš mít silně zarostlé...

dovolil bych si nesouhlasit! viz. má bývalá prezentace....v tom setu rostlo skoro všechno!:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:48 Muž Jirkaass @ [35] – Re:stetinka
ok jeste si to promyslim jinak na co si mam dat pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:39 Muž BranoN @ [1] - Tetry – Re: Jirkaass
Hlavna vec, je aby si sa neuponahlal a nedal do akvaria co je len "kratko nas svete" zivocichov, lebo budes zbierat mrtvolky. Osobna skusenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:26 Žena stetinka @ [246] – Re: Jirkaass
Jestli dokážeš udržet kvalitní vodu a hlavně máš odbyt na mladé, tak si tam ty endlerky dej, nebo galaxky. Ale pokud jsi začátečník, buď opatrný
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:10 Žena Daniela @ [0] - Cichlidy – Re: janmacu
Aha, dobře... já totiž někde četla, že i můžou prostě jen tak vylézt a dívala jsem se tady na různé krevetkária, a někteří ten kryt nemají, tak jsem nevěděla. :-) Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:13 Muž janmacu @ [17] – Re: Daniela
jestli tam máš jen krevetky ,tak ne ,ale jinak šneci chodí na procházky a když si tam pořídiš i rybku,tak by je mohla občas pohonit a to pak dovedou i vyskočit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 14:21 Muž Jirkaass @ [35]
ono to ma vice jak deset litru

ono to ma 25 ale tedka tam mam tam 15-20 jeste neco pripustim do toho by enco slo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:59 Žena Daniela @ [0] - Cichlidy
Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné mít akva zakryté....díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2010 11:07 Žena stetinka @ [246] – Re: Jirkaass
Do deseti litrů žádnou rybku nedávej. Krevetky prosím, ale hlídej kvalitu vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 10:52 Muž bali @ [336] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jirkaass
ja uz bych je tam snad ani nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 07:07 Muž Jirkaass @ [35]
Ahoj chtel bych si poridit do akva s krevetkamy asi 10 litru tak nak živorodku Endlerovu
chtel bych se zeptat jestli jich tam nebude moc??
mam tam 6 krevet

jinak cetl sem ze se hodi do akvarek s krevetama snad je to pravda :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 11:34 Žena stetinka @ [246] – Re: DrBolíto
mám s krevetkama CPO a je to OK, jen není tolik mladejch,ale dospělých si nevšímají. Také jsou krevetky čilejší,umí plavat, takže jim snadno uniknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 09:39 Markasimo
A těch 11w na 25l je málo, nejspšíš ti tam moc neporostou rostlinky, pokud máš možnost, nekupuj ten setík, kup radši akva+krycí sklo zvlášt, filtr a osvětlovací rampu, nebo pokud jsi šikovná, vyrob si světlo sama (ja si ho vyrobila na moji 16l)
Pár krevetek - rychle se množí a i ty mini rybky by nevadili, když to budeš mít silně zarostlé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 20:10 Muž DrBolíto @ [244] - Rostliny
Do tohoto akvária 10ks krevetek a nic víc. Pokud to zkombinuješ s ráčky tak si těch krevetek kup 200 ráčci je mají rádi. Ryby bych tam zatím nedával ať se mohou krevetky pomnožit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:40 Žena Forro @ [2]
Ahoj, jsem nadsenec do krevetek. A chci se zeptat zkusenejsich kolegu. K vánocum dostanu tento set www.zoo-market.cz/…. A chci se zeptat kolik krevetek bych do nej na zacatku mela dat? Take jsem uvazovala nad zakrslými račky a jako rybičky tak 10 brigitek.Dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 23:17 Žena Linduš @ [156] – Re: corpse23
známe se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 20:48 Muž StandaK @ [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: corpse23
Zdravim,nebyl bz tu někdo z okolí Tábora?Kdo by měl krevetky Crystal Red,Black,,Neocaridina heteropoda Sakura,Reed Cherry..?POtřeboval bych namixovat krev v chovu....Děkuju

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:53 Muž Chem @ [823] – Re: Daveedek
Podobne velka, pekna a barevne atraktivni je treba C. babaulti var. green .. Krizit se s nimi urcite nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:24 Daveedek – Jaké krevetky
Dobrý den,
mám v akváriu krevetky Red Sakura a pár Crystal red, a chtěl bych ještě doplnit nějaký druh krevetky, která se nebude s těmito mými křížit, je možné jí rozmnožit a je barevně atraktivní.
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 07:52 Žena Linduš @ [156] – Re: wilow
se zeptej hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:20 wilow – krevetky cherry
...čaves ludia.Chova tu niekto krevetky cherry potrebujem radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:46 Muž Semtex @ [1161] - Labyrintky
v první generaci Red Cherry x Yellow budou mladé šedé, v další generaci pak to bude 50% na 50% červená - žlutá.... a další si už nepamatuji, je to už nějaký pátek co jsem to četl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:31 Muž bali @ [336] - Raci, krabi, krevetky – Re: dankooo
tak znova: prodejce to prodaval jako co? jako red cherry, yellow nebo jak?
asi cekal ze si to doma roztridis... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:34 Žena katterinecka @ [2105] - Rostliny – Re: Kajka99
tak to nevím, ale nějak ty barevný musely vzniknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:26 Žena Kajka99 @ [224] – Re: katterinecka
myslím že u krevetek je to tak že potomstvo křížících se barevných variet je bezbarvé, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:09 Žena katterinecka @ [2105] - Rostliny – Re: dankooo
různé barevné variety se mezi sebou můžou křížit, jestli je jsou to opravdu kříženci, ale chceš je jen do svého akvárka a líbí se ti, tak je to docela jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:39 Muž bali @ [336] - Raci, krabi, krevetky – Re: dankooo
a co to melo puvodne byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:43 dankooo - Raci, krabi, krevetky
kupil som si krevetky neocaridina heteropoda a stvrtka bola zlta a strvtka slabo cervena a ostatne priezracne co s tym ? oklamal ma predajca ??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 11:33 Muž Maza @ [88] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inky
Nemáš nějakou fotku napadené krevetky? Možná by se dalo poznat víc.
Jinak esha2000 krevetkám neublíží. Mám vyzkoušeno jak u Cherryn, tak u CRS a Tygrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 11:30 Muž bali @ [336] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
zahranicni zdroje (shrimpnow.com) fungol primo doporucuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:36 Žena Kajka99 @ [224] – Re: Inky
Ahoj. Protoře mám doma esha 2000, tak jsem se na to podívala a přečetla si návod. Není to sice léčivo určené pro krevetky, ale když jsem ho přidávala převentivně k exitu při léčení krupičky, krevetky se chovaly naprosto normálně a přežili mi i plži. Esha 2000 je širokospektrální léčivo určené k léčení primárních plísňových onemocnění a sekundárních plísňových onemocnění (když se třeba rybka poraní a v ráně se začne rozrůstat plíseň) dále bakteriální nákazy, protozoální onemocnění (tzn. prvoci) Jinak esha pomáhá hojení ran. Myslím si že je to velice šetrné léčivo, ale nevyléčí všechny plísně a nemohu ti zaručit že zrovna tobě pmůže. Jen takový tip, abys měl přehled. Snad ti má rada přinese nějaký užitek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:19 R Muž Silent @ [5855] – Re: bali
JBL nedoporučuje použití u bezobratlých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:04 Muž bali @ [336] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inky
mel by zabrat JBL FUNGOL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:10 JagerMaister - Raci, krabi, krevetky
ahojte moje krevteky dostali akúsi pleseň už sa na to nedá pozerať nakazené jedince do týždna hynú z 80 kusov mám asi 60 neviete aké liečivo by vyriešilo môj problém ? skúšal som sera mycopur ale nič :( za rady ďakujem :)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ... [52] ... 90 91

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 58031x

Podobná témata
Jaké dno je nejvhodnější pro krevetkyMohou být krevetky spolu s ***?Krevetky - podivné chování
Kde koupit krevetky?Krevetky - cenaKrevetky a hnojivo
Krevetky - třídy a tříděníKrevetky - kříženíÚhyn krevetky
Dracaena marginata a krevetkyKrevetky - nemociKrevetky od Mapuliho
Jaké krevetky do tvrdé vodyKrevetky - Borneo, Sumatra, Malajský poloostrovJaký je to druh krevetky?
Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=2551