Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 17:04 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Deathbull
Dobře, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 16:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vůbec bych to neřešil, lezou do škvír běžně a pokud tam lezou tak je jim tam dobře..prostě dokud není v jejich blízkosti rotor je jedno kde jsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:11 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Krevetky - problém
Ahoj mám menší problém, mám filtr od Juwelu v takovým obdélníkovým krytu, který je jen tak položený k pravému rohu akvária a mezi sklem a krytem je malá škvíra do které zalézají malé krevetky. Chtěl bych se zeptat jestli se jim nemůže nic stát. Dnes ráno jsem dokonce viděl jednu v krytu filtru, protože kryt je zvrchu otevřený a nejspíš to takhle přelezla, tam se jí však nic stát nemůže filtr má sání zvrchu přes několik filtračních hmot dolů do trubice, která je připojena hned k sání filtru a filtr není moc silný, takže by ji nemohl poškodit a ani by se přes ty filtrační hmoty nemohla dostat. Jen se bojím o ty malé, které zalézají dozadu za kryt filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 18:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Rounce
nic zvláštního, to co dospělím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 18:34 Muž Rounce [30]
nevíte co jim mám dat když se narodijo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 16:40 Muž Rounce [30]
Tak dneska jsem zjistil že jedna krevetka bude mět mladý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 09:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
- tipoval bych to na akadamu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 09:32 Fugee Re: Moucha
U těch písků je hlavně dobré, že se dají sehnat všude, v jakémkoli městě.

Já si teď nedávno koupil právě písek od chema ( krevetky.wbs.cz/… ), jílový substrát, je už sice namočený, ale i tak je lepší ho ještě zalít vodou, protože sesedává, ale plave naprosté minimum. A myslím, že za cenu 200,-/10l se to vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 09:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
pripadne vypada docela zajimave i filtracni kremicity pisek.... videl jsem i piskove zluty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   28.09.2011 08:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lubka
- pokud chces pestovat nenarocne krevetky jako Red Cherry, Palmaty, staci cokoliv jemneho, jak je tu doporucovano pisek flexiobklady, pripadne i jemny bily kremicity, co sezenes v kazde akvaristice
- pokud chces pestovat narocnejsi CRS apod. a nemas navic vhodnou kyselou a mekkou vodu, pouvazuj nad "aktivnim substratem", nejlevnejsi a snaze sehnatelna je akadama
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:55 Fugee Re: MrHu
Jo, poštovné bývá často velký problém, a málokterý prodejce se ho snaží vyřešit. Flexi ale zase posílají písek v kýblech, rataj ne, tak proto se tak něco připlácí. :-) Někdo je schopný poslat balík za 15Kč, protože zvolí rozměry o velikosti obálky, a někdo jiný pošle úplně to samé za 60Kč, člověk si prostě nevybere, osobní předání je vždy lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:47 Muž MrHu [300] Re: Fugee
No, když je to takhle, tak jsou flexi dost nevýhodné...jedině je vyzvednout osobně (s čímž jsem v původním příspěvku počítal)...Díky za upřesnění, jsem zase o něco chytřejší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:45 Fugee Re: Moucha
Samozřejmě, to už je něco jiného. :-)
Někdo holt nemá možnost jet do Prahy levně. A mít v autobuse kýble s pískem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
a co si udelat vylet do Braniku a tam si vybrat pisek a dovest si ho... vyjde to lip nez postou a to ty potvory postovni to chtej jeste zdrazovat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:40 Fugee
No, cena profisoilu je 378Kč/8l a cena flexioblkladů 312Kč/8,125l (1l = 1,6kg), co je ale podstatné, je cena přepravného. Mě stálo 12 (KG!!) písku od flexioblkladů skoro 800, protože obklady posílají hodně draze (mě stálo poštovné přes 250), to u rataje tolik není, už hlavně kvůli hmotnosti balíku. Jiní jsou ale schopni posílat písky hodně levně, třeba Chem poslal 30l písku za cca. 650 i s poštovným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:30 Muž MrHu [300] Re: Fugee
No, litr je cca o 10 korun levnější než profi soil...což je zhruba čtvrtina ceny flexi...tak je to "na stejno" docela relativní...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:25 Fugee Re: ČichavecTom
Nevím, jestli slovo levný je to správné. :-) S profi soilem vyjde skoro nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:05 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Filip980
Přesný opak Rataj Profi Soil. Levný a těžký palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Bára
Jo tenhle písek je super. Doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 21:09 Žena Bára [2]
zkus tenhle www.flexiobklady.cz/… já jsem s ním spokojená (mají i jiné barvy)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 21:07 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lubka
vyber si takový písek (štěrk, kačírek to je jedno jak tomu budeš říkat), který bude mít menší kamínky - průměr zrn 2-5mm a hlavně bude kulatý. Nebude mít ostré rohy. To vyhovuje i kytkám, i rybám i krevetkám. Moje krevetky si rády jednotlivé kamínky berou do klepítek a otáčejí je -tzn. chce to frakci 1-2 mm, jinak je neuzvednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:39 Žena Bára [2] Re: Lubka
CO2 tam mám jen někdy protože většinou jsem líná si ho znovu vyrobit, ale pokud jsou v akváriu rostliny které CO2 nepotřebují (v atlase je to u každé rostliny napsáno) tak se tam samozřejmě dávat nemusí. Svítím cca 12 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:28 Fugee Re: Lubka
JBL florapol je zásobní hnojivo do dna, které se dává dospod a uvolňuje látky, které přijímají kořeny rostlin. Svítit by se mělo maximálně 12 hodin denně, při zakládání klidně jen 6 hodin, aby se nechytila řasa. CO2 jde vyrobit kvašením, není nutné, záleží na rostlinách.

Rašelina se používá hlavně kvůli rybám, uvolňuje do vody huminové látky, které způsobují hnědnutí vody, zabraňuje růstu bakterií, plísní a omezuje růst řas. Také snižuje pH, na mírně kyselou hranici. Dává se buď do filtru, nebo do punčochy přímo do akvária. Díky hnědnutí vody se ryby cítí lépe, nejsou tak stresované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:11 Lubka Re: Bára
A bez co2?a jak hodně jim svítíš?...a to JBL je ta nějaká rašelina?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:41 Muž Rounce [30]
Tak krevetky už mám doma a neutíjako takže pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:35 Fugee
Nic zvláštního se tam dávat nemusí, stačí klasický písek, rašelina se tam nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:32 Žena Bára [2] Re: Lubka
já mám v krevtkáriu jako dno písek od flexi obkladů a v něm JBL florapol. rostliny rostou dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:28 Lubka – rada
Byl by tu někdo zkušený kdo by mi poradil co na dno do krevetárka?aby mi rostly rostliny,tak jakou rašelinu nebo neco jiného...?co2 nemám ani dávat nebudu,předem děkuji za reakce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 17:51 Muž Yirka [9118] Re: barcakov
Když jim je dobře tak nikam neutíkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 17:39 JagerMaister
tenký polystyrén ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 17:31 barcakov – utíkající krevetky
Ahoj,
mám tu opět problém... stydim Zjistila jsem že krevetky utíkají a občas vyskakují z vody a mi jsme koupili sadu krevetária a jak je skleněný kryt tak tam máme mezeri asi 7 mm. Poradí někdo co s tím? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: barcakov
u menších akvárek a použití hodně listů je lepší měřit pH, nebo to s nimi moc nepřehánět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:20 barcakov
jj díky ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: barcakov
klidně je nasbírej, nejlíp už suché na podzim, nebo je doma nasuš. Horkou vodou se zalívají až pak, před použitím, rychleji pak klesnou ke dnu. Vodu ve které se ty listy luhovaly můžeš pak taky nalít do akvárka až vychladne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:13 barcakov
Aha, hmmm... To jsem nevěděla ale musí se tyto listy kupovat? Nebo stačí nazbírat listy prolít je horkou vodou a usušit a až uschnou strčit do kreveetárka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:00 JagerMaister Re: katterinecka
ok, na to si dám pozor ešte poriešim filter mám bublifuk ale to asi na nič , kúpim nejaký silnejší :) vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: barcakov
dubové se dává nejčastěji, také i z mangrovníku mořského.
Co jsem někde vyčetla tak listy některých stromů jsou spíše alkalické, tyto jsou kyselé, některé listy mohou být i jedovaté, nebo se ve bodě až moc brzy rozpadnou.
Listí může snižovat pH, do vody se uvolňují huminové látky prospěšné pro rybky nejspíš i pro krevetky. A pro krevetky asi nejzásadnější že se na jeho rozkládajícím se povrchu množí v akváriu různé mikroorganismy a krevetky je konzumují, časem takový list úplně ožerou (používá se sušené, případně pak přelité horkou vodou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bluemonster
klidně tam dej ten tyto rostliny, když jich tam bude hodně a budeš pravidelně měnit vodu, tak by to neměl být problém. Taky nespěchat s živočichy. Dost pomůže dobrý filtr (hodně filtrační hmoty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:18 barcakov – Dubové listí a krevetky?
Ahoj,
tady na fóru jsem zaslechla že se krevetkám má dávat dubové listí... coze A k čemu to je? A musí být dubové? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:10 JagerMaister
ahojte mám takú otázku, chcem založiť 100litrové krevetárium a to predeliť na dve komory
... len ako rastliny chcem použiť čisto len machy a microsoria a dotaz spočíva v tom že mám pre lepší zábeh do nádrže posadiť nejaké stonovky? po odobratí stonoviek a zábehu bude akvo normálne fungovať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:09 barcakov – JINÉ DRUHY
Ahoj,
moc děkuji všem co jste mi poradili a po pravdě nechci kupovat veliké hejno jen třeba od každého druhu 2 ale snad se rozmyslím rozumně a ještě jednou moc děkuji!!!
Konečně klídek. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 13:44 Fugee
Do takhle malého akvária bych ani 2 druhy nedával, a jestli chcete nějaké, co se nekříží, tak N.h. Red Cherry a N. palmata. Osobně je mám spolu, a nekříží se.

EDIT:Katterinecka mě předběhla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 13:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: barcakov
jestli chceš aby se nekřížily, tak k neocaridinám dej nejaké caridiny (kantonská, babaulti, docela nenáročné jsou simoni simoni..). Z jiných neocaridin třeba palmaty, s těmi by se přížit neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 13:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: barcakov
pokud se jedno o Neocaridinu heteropodu variantu Red cherry a variantu Yellow, tak je dost pravděpodobné že se křížit budou, je to stejný druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 13:35 barcakov – JINÉ DRUHY K SOBĚ
Fotka k příspěvku Ahoj,
doufám že neruším. Měla bych jeden celkem zásadní dotaz: Mohou být v 10 l krevetáriu krevetky druhu Red Cherry a asi zhruba Krevetky Yellow? Doufám že ano protoe je mi známo že tyto druy jsou nenáročné. A jak to bude s křížením? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 10:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
nejen rasy, ale i jine organismy.... zkratka pastvina.... navic kdyz je vhodne tvarovanej a porostlej rostlinami nabizi i skvele ukryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 18:38 JagerMaister
tak niekde som čítal že koren poskytuje krevetkám akési pastvisko , že sa na ńom usádzajú a tvoria riasy, ktroé jedia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 18:11 Fugee
Nějak osobně vůbec nechápu, na co byl krevetkám kořen? Nejsou to dřevožravci.. Málo barví kořeny čajovníku (amano wood, finger wood, red moor wood)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 17:17 Muž MrHu [300] Re: barcakov
Red Cherry jsou pro začátečníky nejlepší, kořen mít nemusí vůbec...:-) a který moc nebarví, to ti asi moc neporadím...
EDIT:keydoc byl rychlejší...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2011 17:16 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: barcakov
Taktéž ahoj. Kořen není třeba a i kdyby byl a barvil, ničemu to nevadí. Velmi žádoucí je použití mechu (např. dobře sehnatelný jávský mech) - ten mají opravdu rády. Ano, Red Cherry jsou vhodné pro začátečníka neboť jsou nenáročné a velmi velmi dobře se množí. Hodně zdaru

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=3101