Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:09 Muž @ DrChila [243]
No uvidim počkám měsíc a pokud se nerozmnožej tak je zažaluju za to že se nemnožej a to se jim budou panenky protáčet:-D Jako red cherry těm je to taky u zadku ty by se rozmnožovali i kdyby byli v rumu.. Ale red crystal na to rozmnožování nějak prděj. Taky jsem přemejšlel o přidání nové krve hlavně o koupi dalšího druhu líběj se mi strašně ty Yellow nebo ty modrý. Ale asi to objednám přes net až bude o trošku lepší počasí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:04 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
Já měnil krevetkam taky akva za vyšší a žadna změna...až tedka co jsem se přestehoval se mi taky přestaly množit, tak budu kupovat další jestli je nová krev nějak nepovzbudí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 15:45 amrtin - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
Fotka k příspěvku Já je mám ve stovce a jsou všude,dokonce si pod hladinou na listech echinodoru udělaly porodnici a šatnu :-D Takže problém bude někde jinde.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 15:31 Muž @ Prašan [3109] Re: DrChila
Práveže vo väčšom a hlbšom sa mi držali lepšie.Výška hladiny na to nemá vplyv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 15:22 Muž @ DrChila [243]
Technická otázka může mít vliv na krevetky výška hladiny? Krevetky jsem přestěhoval z 24L do 91L kde je asi 2,5 násobná výška. A od tý doby jsem neviděl mladý je to přes měsíc krevetky sice nosej vajíčka ale neviděl sem ani malou krevetku. Jen ty co jsem tam přendal. Buď mám vyriantu takovou že krevetky jsou schovaný v tom akvariu co mám 91L krevetarium, 2 taková že mám na to vliv i ta výška hladiny, a třetí taková že se ani za ten měsíc a kousek neaklimatizovali. Krevetky tam jsou skoro sami jen 2 filtrujícími krevetkama. Stále střídání potravy 2 dny v týdnu nedostanou nic. Patentky, dafnie, artemie, tablety pro ancistruse, a granulky pro krevetky od sery a kopřivy, okurka. Nebo nechápu kde je problém proč se nerozmnožujou i vodu mají stejnou jako v tý 24L nádrži.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   29.12.2013 08:29 Muž @ Yirka [7766] Re: replikant33
Zde je souhrnný článek, včetně fotek k vývojovým stádiím: www.planetinverts.com/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 06:55 amrtin Re: ivaha
Fotka k příspěvku No,já musim říct,že neocardiny vydrží fakt hodně,já při odkalování občas nějakou nasaju do kýble a už jí nevracim do akva,ale šoupu je docela tvrdě do takovýho miníčka(spíš mikroakva) kde jsou jen kytky,pár šnečků a topení+světlo(viz foto).Vodu jsem tam měnil všeho všudy 2x za několik měsíců a krevetky si tam žijou v pohodě a už jich tam je desetkrát tolik :) .N látky se úplně bojim změřit :-D .

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 01:15 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Pepčo, cca do tří týdnů :-D Víc Ti k tomu neřeknu, i kdybys prosil :-D

Hele, no a jen pro zajímavost - tchánovi jeho krevetky žijou a jsou OK? Třeba má kliku na stejnou vodu, ale i tak bych si to nelajzla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 01:06 JoKa - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Jasně, však já jsem rád, mě to bavilo. Když jsem k nim, co deset minut, doléval fajfku vody z akva (vzpomněl jsem si u toho na tchána, který by se slovy: já se s tím ne**ru, za tři dny přijdu nakrmit, vyleje krevetky rovnou do akva, zavře dveře a zhasne), tak jsem toto vlákno fakt překousal úplně celé...
Už jsem u těch svých viděl tři holky tahat vajíčka a našel jeden svlečený krunýř. Nevíš, za jak dlouho budou mít mladé? smich :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:55 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
No dobrá, sranda musí být ;-) Nicméně na krevetkách při dodržení základních opatření není nic složitýho. Podotýkám, že mám na mysli "obyčejné" krevetky rodu Neocaridina. :-) Tzn. dopřát jim zaběhnutou nádrž, dusíky jim nedělají dobře. Pak při nákupu pozvolnou aklimatizaci a v neposlední řadě stabilní podmínky, ve kterých je chováme.
PS - a viď, že ty tři hodinky ničemu neuškodily, že? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:50 Muž @ replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Urtman
to mnělo ješte 10 stranek :) dekuji za info a nezlob se že jsem obtežovat vam trapení se mnou trvalo 10 minut ja bych vlakno četl 10 hodin a stejně bych to nenašel jeste jednou dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:42 JoKa - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: replikant33
Samička nosí vajíčka pod zadečkem 3-4 týdny, během té doby je pleopody ovívá (okysličuje) a z vajíček se líhnou malé krevetky cca 2-3mm velké. Jsou naprosto soběstačné, nepotřebují žádnou zvláštní péči. Narozdál od krevetek s nepřímým vývojem (např. Caridina japonica a pod.). Jen je potřeba dávat pozor, abys malé krevetky neodsál při výměně vody. Promluvila krevetkapedie... ;-)

Ono to tak těžký není, stačí lehce pohledat Jo jo, chce to chtít...

Replikant:
bud je to těžke a nebo jsem to prostě nenašel, dekuji,,
Když mi krevetky přišli domů, než se aklimatizovaly do nového akva (díky Ivčiným radám se z toho stal proces na tři hoďky :-) ) jsem toto vlákno překousal celé a vím víc, než bych možná chtěl... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:32 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: replikant33
Ono to tak těžký není, stačí lehce pohledat, třeba i tady na fóru - jsem si jistá, že je to tady zmíněno několikrát.
OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:21 Muž @ replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Burik
bud je to těžke a nebo jsem to prostě nenašel, dekuji,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 00:21 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: replikant33
Samička nosí vajíčka pod zadečkem 3-4 týdny, během té doby je pleopody ovívá (okysličuje) a z vajíček se líhnou malé krevetky cca 2-3mm velké. Jsou naprosto soběstačné, nepotřebují žádnou zvláštní péči. Narozdál od krevetek s nepřímým vývojem (např. Caridina japonica a pod.). Jen je potřeba dávat pozor, abys malé krevetky neodsál při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2013 00:07 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: replikant33
Vážně je pro tebe tak těžké si tyto základní informace najít tady,nebo za 5 vteřin vyjet Googlem?
Běžně chované krevetky mají přímý vývoj..vajíčko-kreveta.
Nepřímý vývoj mají třeba Caridina Japonica,nebo třeba Atyopsis moluccensis a další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:03 JoKa - AquascapingRe: replikant33
jsem slepej diky, a ty stadia ? jsou vajičko-krevetka nebo tam je i larva ?

Ivčo, dotaz na Tebe, já mám krevetky teprve chvilku (však víš sama, kdy jsi mi je posílala), tak nejsem odborník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:01 Muž @ replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Urtman
jsem slepej diky, a ty stadia ? jsou vajičko-krevetka nebo tam je i larva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:53 JoKa - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: replikant33
Špatně jsi hledal, roluj myšítkem směrem dolů... Je to zhruba 90 minut, co ti Ivča odpověděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:51 Muž @ replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
ja jsem si řikal že jsou ty moje rybky vegetarianky,, hele jak dlouho je teda ta samice březí než plkne a jaky to ma vyvojovy stadia nikde jsem to nenašel
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 23:08 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: moonby
ořešák tam nedávej,zajdi do lesa a nasbírej si suchý větve z dubu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 23:06 JoKa - AquascapingRe: ivaha
To by mělo být jedno, jaký strom, každé dřevo jí má... I ty tvrdé dřeviny, jenom několikanásobně menší množství. I když nejsem botanik, ani stromofil, tak myslím, že to je krev stromů... Než mě někdo sekne dodám, domnívám se... X-)
Moonby: pryskyřice "zatvrdne" podstatně déle, než strom samotný, čili, stále tam je, i když strom už ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:00 Žena @ moonby [7] Re: amrtin
Pryskyrice? I kdyz je totalne uschly strom a nejspis uz asi 2roky? Jen se ptam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:00 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: amrtin
Jako jak? Stromy s trvdým dřevem jsou bez pryskyřice, tudíž i ořech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:38 amrtin - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
No,popravdě řečeno jsem musel trochu zagooglovat,ale je to tak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:35 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: replikant33
cca 3-4 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:34 Žena @ ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: amrtin
Martine, teď jsi mne tedy lehce zmátl... z ořešáku pryskyřice? Z listnáče? Nejsem znalec, ale tohle zrovna bych tak trochu nepředpokládala :-) . Nicméně olše nebo dub je jistá klasika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:29 Muž @ replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
mam začatečnicky dotaz jak dlouho je krevetka těhule než to plkne :)) a jake jsou stadya vyvoje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:33 amrtin - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: moonby
Tak na to raději zapomeň,jo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:24 Žena @ moonby [7] Re: amrtin
No prave proto se ptam. Vim ze listi se ani nedava do kompostu protoze moc okyseluje ale jak je to s vetvema :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:22 amrtin Re: moonby
Já bych ořešák teda neriskoval,ze dřeva se budou uvolňovat pryskyřice...netvrdím,že je to nebezpečný,ale já bych to teda nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:04 Žena @ moonby [7]
Napadlo me to v souvislo s procitanim stranek Jendy Dvoraka, kde uvadi ze pouziva stepky beznych akvarijnich korenu a pokryva jimi dno. Tak nevim, oresak by mel mit tvrde drevo, tak by se tak rychle snad nerozpustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 18:58 Žena @ moonby [7]
Za barakem nam spadl oresak, je uz tak 2roky uschly. Napadlo me jestli by bylo mozne pouzit vetve, kdyby se nalamaly na mensi kousky 2-3cm, jako cast dna do krevetkarka? Jsou tak suche, ze se uplne lamou jak nic. Ale jak upravit, jen namocit a cekat, nebo pro jistotu i prelit varici vodou ci chvili do trouby,prevarit? Nebo je to blby napad a i kdyz ho bude v akva tolik bude se z nej uvolnovat moc nevim ceho. Zas si myslim ze kdyz by plne nasakly vodou a bylo jich treba 2cm na dne ze by to byly pro krevetky zne a byly by v sedmem nebi :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:45 Muž @ Tacudek [16] - RostlinyRe: amrtin
kuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:37 amrtin - RostlinyRe: Tacudek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:36 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: Tacudek
Staré můžou být různě..to se asi nedá obecně určit,rostou v každém akva jinak,dle podmínek.
cca od 2.měsíce jsou dospělé a schopné se dál množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:31 Muž @ Tacudek [16] - Rostliny
nebo není někde nějaký článek ? tabulka ? Moc děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:29 Muž @ Tacudek [16] - Rostliny – růst
Zdravím mám dotaz na růst red cherry jak jsou staří jedinci 5 mm, 14 mm a v kolika týdnech jsou red cherry dospělé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 11:27 Muž @ KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
no ale teď krmit spíš míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 11:09 Muž @ Aforte [501] - RostlinyRe: malyLibor
Byla to chyba. Teď už je, ale vracet nechci. Zatím jsou všechny vpohodě. Každý den je dokrmuji kvalitním krmivem určeném přímo pro krevetky. sad Kdyžtak napištedo zpráv, ať tu "nespamujeme" fórum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 11:06 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Aforte
Uvidíš, že když budeš měřit NO2 a NO3, tak se ti bude vyvíjet přesně podle grafů, které tady ve vláknech o zakládání akvárií jsou nespočetněkrát ukázány. Tím, že jsi tam dal částečně zajetý filtr a podpořil ho nitrivcem jsi udělal dobře, i to, že jsou tam všechno submerzní rostliny pomůže zabíhání, přesto ale krevetky nepatří do akvárka které je založeno méně než 6 týdnů. Tím, jak jsi pomohl urychlení zabíhání, tak bys je tam možná mohl dát už po 4 týdnech, ale ne dříve. Víš, akvaristika je pro trpělivé lidi, a věř mi, že trpělivost se ti v akvaristice vždycky vyplatí.
Budu tobě i tvým krevetkám a rybičkám držet palce palec Ať ti to plave rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 11:00 Muž @ Aforte [501] - Rostliny
ANo, udělal jsem chybu, ale uvědomil jsem si to až teď. Všechny rostliny jsou od lidí, takže submerzní rostlinky tzn., že se rostlinky nerozkládají a nezvedají NO2. Filtr už byl trochu zajetý. Jsou tam red cherry. NO2 jsem neměřil, ale dnes to udělám. Furt se ptám, protože nechci udělat něco špatně, jako teď. Už dost jsem si toho přečetl, ale na rady zkušenýc akvaristů nedám dopustit. To, že všechny rady neberu vpotaz není pravda. Každou radu, výtku se snažím nějak opravit k dobru akvária, ryb atd.. Každopádně tohle byla chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.12.2013 10:56 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Aforte
Krevetky jsou velmi citlivé na dusíkaté látky. Žádný nitrivec či biofiltr ani jiná zázračná vodička ti při založení nového akvárka nepomůže v tom, aby ti tam masivně neuhnívaly emerzní listy rostlin, polámané listy, polámané kořeny a další části rostlin, a z toho vzniká čpavek, NO2, NO3... Nitrivec, biofiltr a podobné velmi užitečné vodičky ti pomohou pomnožit nitrifikační bakterie, ale nezamezí tvoření těchto látek po založení akvária. To je jen ve zkratce, kdyby sis přečetl to, co ti tu spousta lidí doporučovalo k přečtení, věděl bys přesně, jak to funguje, co se v nově založeném akváriu děje a co jak funguje.
Možná, že ti krevetky v tomhle pro ně tak nepříznivém prostředí přežijí, (předpokládám, že jsi tam dal nějaké odolné Neocaridiny), co to udělá s jejich zdravím se ale lze jen domnívat. Možná tady za pár týdnů budeme řešit další tvoje dotazy typu: "Nemnoží se mi krevetky, jakou k nim mám přidat zázračnou vodičku?". Víš, neber si to osobně, nejsi jediný, kdo se takto chová, ale každý, kdo ví, jak se to má dělat, ale dělá to úmyslně naopak je pro mne .. No, nic, nebudu se vyjadřovat. Tvé chování není akvaristika, ale týrání živých tvorů, kteří se ti nemohou bránit. Přál bych ti, aby ses jednou dostal do rukou někomu, kdo tě bude držet v takových podmínkách, jako ty držíš své obyvatele akvárií - v podmínkách, kde sice nezemřeš, ale budeš trpět zimou či horkem, nedostatkem čistého vzduchu, nedostatkem jídla a vody, hygieny.... Kdyby sis něco takového jen dokázal představit, nechoval by ses takto k živým tvorům. Promiň, ale tvé příspěvky tady sleduji už dlouho. Furt se ptáš, ale na dobré rady nikdy nedáš, děláš všechno naopak, než se má... Každý někdy udělá chybu, ale ty to děláš vědomě. Takovým lidem jako ty bych nikdy neprodal ani ploutvičku ze svého akvária, i kdyby za ni platili zlatem! Zamysli se nad sebou konečně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.11.2013 21:03 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: Aforte
Měřil jsi NO2?Ale dva dny jsou málo..NO2 jistě ještě bude stoupat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.11.2013 20:57 JoKa - AquascapingRe: Aforte
Ač jsem v chovu krevetek začátečník (mám ale hodně načteno), dovolím si říct, že je to silně krátká doba... Krevetky jsou citlivé na kvalitu vody a tak podobně. Kolikrát jsou ještě náchylnější na nezajeté akvo, než nejnáchylnější rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.11.2013 20:53 amrtin - AquascapingRe: Aforte
Když by to opravdu tak zázračně fungovalo,dělal by to každej a nějaký zajíždění akva by bylo zbytečný.Ano,nitrivec dokáže pomoct v urychlení,ale pak stačí malá chybička a je zaděláno...Já bych stejně počkal min.tři týdny a jestli krevetky přežijou-hurá!.Jestli ne,víš proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2013 20:13 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Tacudek
Záleží na tom, kolik jsi měl nosnic. Pokud bys měl 10 a více dospělých krevetek, byla by dost malá pravděpodobnost, že budeš mít jen jeden "vrh" mladých. Ale pokud jsi měl jen jednu nosnici, jsou to pravděpodobně mladé jen z jednoho vrhu, protože jak správně napsal prasan, všichni korýši rostou hodně nestejnoměrně... a klidně ti větší mohou být smičky a menší samečci, při této velikosti už se u nich začíná objevovat pohlavní dimorfismus a dospívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:06 Muž @ Aforte [501] - Rostliny
Zdravím,

mám akvárium 40x40x40 - 64l. Hned po založení jsem přidal sera bio nitrivec, kde píšou, že už po 24 hodinách je možné přidat krevetky. Já přidal tři kousky z vedlejší nádrže po dvou dnech. myslíte, že to přežijí? Zatím jsem vpohodě. Po jaké době budu moct přidat další várku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2013 15:43 Muž @ Prašan [3109] Re: predator3313, Tacudek
Všetky kôrovce či už raky, krevetky i kraby rastú kus od kusu dosť nerovnomerne.Kľudne v jednom vrhu je i cm rozdiel.Môžu byť z dvoch znášok no i nemusia.Hrá tu v raste rolu niekoľko faktorov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:04 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tacudek
:-D tím se to vysvětluje, nicméně si i tak myslím že jsou z jinych vrhu palec
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 100 101

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 72436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=951