Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:41 R Muž ctibum [6926] Re: rafajkl
Jaký druh? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:39 rafajkl – počet krevetek
Mám otázku kolik mohu mít krevetek v 30l akváriu? :-)
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 18:47 Muž liborass [174] Re: Zdena1985
v tvém případě každý den bude akorát... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 18:38 Zdena1985 – Zdena1985
Jak často ma od zalozeni akva menit vodu?bo se na to vykaslat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 16:56 Zdena1985 Re: GP
kamarad ho mel v akva zrusil ho a koren daroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 16:54 GP Re: Zdena1985
pokud je z obchodu, tak by mel byt ok. pokud je z lesa, tak jeshlicnan je zrejme nevhodny. od vody bych byl radeji opatrny, zvlast, pokud tam byly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 16:48 Zdena1985 Re: GP
koren nevim?mam ho tam ale ptam se.nekde sem cetl ze není moc vhodny tak prave proto muj dotaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 16:43 GP Re: Zdena1985
podle toho rozlozeneho filtru z odkazu to ma dost male medim, ale je to o tom co bude v akvarku. pri mensim biologickem zatizeni a slusne osazenem akva by to melo fungovat.
jinat by to spadalo do "honicu vody" :)
edit: add koren - pokud nehnije, tak proc ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 16:23 Zdena1985 Re: GP
diky moc.ted mam v zajizdecim akva 54 litru něco takového www.rostlinna-akvaria.cz/… . Je to vhodne nebo ne.Mam v akva koren meze byt nebo ne.dekuji moc Zdenek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 16:18 GP Re: Zdena1985
bublifuk je imho ok, ale provoz muze byt mene komfortni, co se tyce zvukovych projevu.
pri nejhorsim se da pouzit zajete medium k cerpadlu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 15:49 Zdena1985 Re: afc1886
Dekuji za info.Ten bublifuk se nehodi vůbec jo.diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 15:36 R Muž afc1886 [14703] Re: Zdena1985
Tak to je špatný začátek.Jako filtr bych použil čerpadlo Atman at200 akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… A k tomu kostku bioakvacitu odpovídající velikosti. www.akva-exo.cz/… Žádné kouzelné vodičky nepotřebuješ a za ušetřené peníze nakup raději rostlinky.Potom nechej akvárium pořádně zaběhnout a rybičky můžeš nasadit po měsíci,krevetky bych dal ještě později.Tady máš graf,aby jsi věděla,co asi probíhá v akváriu www.akvarijni.cz/… .Vodu někdo po založení mění,jiný ne.Já jsem za častější měnění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 15:24 Zdena1985
to je takovej začátek,zajizdim 54 litrove akva.Mam dotaz mam tam davat nejake nitrifikacni bakterie a jak často menit vodu.jak s filtrem mam tam nechat obyc honic vody a nebo ten bublifuk.diky.Lze pouzit vodu z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 14:39 R Muž afc1886 [14703] Re: Zdena1985
Jak napsal NHKG,je to hodně brzo,ale chtělo by to ještě zapracovat na akváriu.Více rostlin by určitě nebylo na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2017 14:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zdena1985
Hrozně brzo. I měsíc po založení bylo u mě brzo a to jsem měl mnohem větší nádrž a filtr naočkovaný z jiného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 14:07 Zdena1985 – Zdena1985
Fotka k příspěvku Ahoj.Od vanoc mam 10 litrove akvarko.pred týdnem sem tam dal par krevetek a každý den najdu 1 mrtvou.dal sem je tam brzo nebo sem něco uspechal.Dekuji za kazdou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:34 Muž mino [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Davdi
Ešte by sia hlavne zišlo napísať, o aké krevetky vlastne ide :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 06:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Davdi
na ty hodnoty vody moc nespoléhej, nejlepší je si ověřit, v jaké byly krevetky chovány a mít vodu co nejpodobnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 20:31 R Muž ctibum [6926] Re: Davdi
Založ prezentaci, vyplň maximum informací. Jak je nádrž "stará", kdys tam dal krevetky, přidej fotku. Teď se řeší masivní úhyn v čerstvé nádrži ve vlákně krevetky-úhyn.
Někde jsem tu také četl, že s listím a šištičkami se to taky nemá přehánět, ale netroufám si ani hádat, jestli to tím může být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 20:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Davdi
Chtělo by to prezentaci.
Jaký je filtr, jak probíhá údržba, ... Bez toho nejde poradit.
Určitě si sežeň ještě jiné krmovo než tu Dajanu. Já krmil krevetky převážně vločkami pro ryby (Tetra min) a nikdy si nestěžovaly a množily se. Jak dlouho bylo akvárium v chodu v době přidání krevetek? Já si ověřil, že měsíc je málo na záběh akvária pro krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 20:25 Davdi – Krevetky rada
Ahoj všem, jak tak pročítám forum tak jsem se rozhodl napsat o pár rad. Jsem taky začínající kreveták bohužel jsem pořídil 10 krevetek a zůstal mi jen páreček měřil jsem hodnotu vody a měla by být ok podle toho co jsem se dočetl PH-7, KH-3, GH-8, NO3-10mg/l. mám hustě osázené akvárium rostlinama a svítím ledkama od tommi. Nádrž jsem měl spolu s razborkama a tim nic není. Mám v akava ještě dubový list a olšové šišky 3 na cca 30litru vody. Ted přemýšlím nad dokupem krevetek a přidání celé skořice plus krmím jen krmivem od dajany nano gran dík za všechny rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 15:03 R Muž afc1886 [14703] Re: Gordon
Moc nevěřím,že otec bude stříkat deodorant přímo na akvárium.Co kvalita vody,dělal jsi nějaké testy?Prezentace je archivována,tak by ji chtělo obnovit.Co třeba filtr,nedělal jsi něco?Jací jsou obyvatelé akvária?Je moc otázek,jednodušší bude aktualizovat prezentaci,nebo aspoň fotka celého akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 10:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Gordon
A domluvit se s otcem, ať se stříká někde jinde? Já takto vedl své ženy, aby se nestříkaly v blízkosti akvárií (nejlépe na balkóně nebo v otevřených dveřích na chodbu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 08:22 Muž Gordon [22]
Ahoj, prosím o radu.
Před nějakou dobou jsem se zbavil krytu akvária a pořídil si osvětlovací rampu z LEDek.

Jenže mi od té doby nějak pomřely krevetky. Když jsem se pokusil, pořídit si jiné, tak během nějaké doby to samé.
V akvárku se jinak nic nezměnilo.

Mám trochu podezření a podle toho, co jsem našel na zahraničních webech, asi to tak bude. Akvárko je vedle průhledu do ložnice, kde se otec často stříká deodorantem. Je možné, že se z něj nějaké látky dostanou do akvária a tím mi pak odchází krevety?

Pomohlo by, pořídit si krycí sklo? Sice to nejspíš nezakryje celé akvárium, ale nebude už otevřená celá plocha hladiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 14:00 -
Aklimatizácia
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 14:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: janesik1xjakep
U starých krevetek se taky stává, že už se nechtějí rozmnožovat (vlastní zkušenost), takže rozhodně mladé jsou lepší. Jinak ani mně se ještě nestalo, že by mi nějaká krevetka z nezakrytého akvária vyskočila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 14:30 Muž janesik1xjakep [63] Re: JirkaŠčobák
Souhlasím, staré krevetky, co jsem měl, tak ty se měly na pozoru, ale mladé, stačí když jen dam ruku do vody a místo uskakovani mi ruku spíše v obsypou, takže od mala je nejlepší, ale například některé rybky se mi nedaří zvyknout ani po více generacích, ale u krevetek asi u žádných není problém:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 14:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zervan, Tojsouvěci a Johnny
Co kluci píší, je obojí dobře. Já zásadně, když kupuju živočichy žádám malé jedince. Například potěr živorodek se uchytí kdekoli. Krevetky, raci - když v té nádrži vyrostou (dorostou), jsou ok. Taky si zvyknou na veškerou běžnou činnost - hrabání se v akváriu pinzetou, rukou. U mě si raci i krevetky zvykli tak, že už ani neuhýbají (a občas vezmu raka do ruky). Naopak před chvílí jsem chtěl vylovit krevetku z nádrže, do které nesahám a odstřelila dva metry daleko (z její perspektivy).

P.S. V mém akváriu jsem práve sledoval a vyfotil snahu o rozmnožování krystalek: rybicky.net/fotogalerie.php… Koukni, jaké tam ty potvory mají biotop. Udělej něco podobného a máš v pohodě krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 14:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: zervan
Ve svém krevetarku mam vodu zarovnanou se sklem, mám to na psacím stole ( možnost vylekani se) a za celou dobu (od 30.1. ) Mi vyskočila jedná jediná krevetka a to nemám zaadna krycí skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 13:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jonny
Zľaknúť sa môžu typicky pri údržbe, keď tam niečim manipulujem, ale niekedy i nečakanou situáciou typu zavadenie ancíka o chvost, či vojdenie niekam do silného prúdu spoza prekážky. Ešte som nevidel zľaknúť sa krevetky kvôli osobe vonku, sú vcelku kľudné (Red Cherry, i japonica). V mojej rozplávačke som mal premnožené Red Cherry asi na 200 ks (potom som veľa rozdával) a v podstate každý týždeň som našiel nejakú uschnutú vedľa akvárka, pokladám za normálne, že malá časť kvôli rôznym nehodám vyskočí von. V zadnej časti totiž nemám krycie sklo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.06.2016 12:59 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jonny
Krevetky jsou společenští tvorové,tak by bylo vhodné začít, aspoň s menší skupinkou 6-10 kusů,navíc u malých jedinců bez možnosti rozeznání pohlaví, je zde větší pravděpodobnost jeho zastoupení ,pro případný odchov sladkovodních druhů.Dospělé korýše nedoporučuji, pro jejich krátkověkost nakupovat,bývá sice lákavé obstarat si samičku obtěžkanou vajíčky,ale při změně prostředí mnohdy dojde k jejich zániku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:19 Jonny Re: Sagittariusi
jak vypadá ten límec? a leknutí myslíš, že se vystraší třeb když půjdu kolem?

kolik je takový minimální počet? může být jen jedna (pro začátek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:19 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jonny
Krevetky nedokáží lézt mimo vodní prostor po čistém kolmém skle,ale jsou schopné opustit nádrž po vzduchovacích hadičkách,kabelech elektropříslušensví,dekoracích,rostlinách a jiných předmětech vyčnívajícich nad hladinu. Snaha o opuštění prostředí bývá důsledkem nevhodné kvality a teploty vody v akváriu.V období páření,nebo při ohrožení mohou krevetky proskočit ven z akvária,mezi nedostačně instalovanými krycími skly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jonny
Vytvoř akvárium, jehož biologii KOMPLETNĚ UTÁHNOU ROSTLINY.
Nejlepší, co můžeš udělat. Pokud toho nedosáhneš, budeš stále jen hasit ohně a ohýnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ludvik
Ale mě ani nijak nevyskakují.

Toto: rybicky.net/fotogalerie.php… Do horního jich šlo 40 a už se množí. V dolním jich je asi tři týdny 60. Registruju 1 (ok, možná před pár měsíci ještě jednu - nejsem si jist) krevetku venku. Ve spodním je už veelmi dlouho taky jedna japonika.

Nebo: rybicky.net/fotogalerie.php… - žádná registrovaná krevetka venku (tady jich je asi 60 - nejvíc krystalek, pár černých neocaridin a čtyři japoniky).

Nebo: rybicky.net/fotogalerie.php… - sem jich šlo na začátku roku 20, namnožily se, žádná nevyskočila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:02 Muž Sagittariusi [19] Re: jonny
Ahoj ja som kedysi ten límec riešil tak že po okrajoch akvária som pouchytával pistiu a stačilo mi to. Je to prevencia skôr pri ľaknutí a vyletení von. Bol som svedkom ako mi vyletela a na zemi sa nemá šancu pohnúť čo sa týka red cherry neviem ako tie väčšie druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2016 11:52 Muž ludvik [1082] Re: JirkaŠčobák
Důležité je zdůraznit, že nevylezou, ale vyskočí. V momentě, kdy jsou na vzduchu, tak už se hýbat moc nedokážou. Prostě se neunesou.

A vyskočí ani ne tak cíleně uprostřed hladiny, jako spíš že naberou rychlost, u skla to zlomí do vertikály a bez ztráty rychlosti jsou venku ... Mělo by stačit přidat na vršek akvária límec.

Kvůli kvalitě vody to asi můžou zkoušet také, ale řekl bych, že leknutí je pravděpodobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 11:48 Jonny Re: JirkaŠčobák , NHKG
ještě zádné nemámjen mě napadlo jesli by tu totoriziko mohlo být. budu rád pkud byste mi případně dali nejaké rady na co si dát pozor, ať už sem nebo do vzkazů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 11:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jonny
Pokud máš vodu v pořádku, tak zdrhat nebudou. Při špatné vodě zdrhnou a na suchu umřou. Na souši jsem je neviděl, tak nevím jak dobře lezou, ale lezení po rostlině by jim nemělo dělat problém ani na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2016 11:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jonny
Jasně, že dokáží. ALE: Pokud ti utíkají, bez to jako indikátor, že v tvých akváriích něco není v pořádku. Pokud ti naopak nautíkají ani při nádržích bez krycího skla, jsou věci ok.

Takže pokud dokážeš vytvořit dobré podmínky, můžeš klidně chovat krevety v odkrytých nádržích, se všemi možnými únikovými cestičkami a nic se nestane.

P.S. Nedávno mě vyskočila jedna krevetka, když jsem dolil vodu úplně až po okraj (voda byla vyloženě vidět nad okrajem skla). Ale bylo to v akváriu, kde jich je šedesát, takže až takové pravidlo to není (a už dolévám vodu jen půl cm pod okraj).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 10:58 Jonny – Krevetky poprvé
Ahoj chci se zeptat jak je to s krevetkami po stránce útěku. Jestli dokáží vylézt po skle a nebo po plovoucí rostlině, která ho převyšuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 14:07 Žena Mesala [22] Re: Xlienka
Vodu měním dost nestále, protože jí zapomínám nechat odstát, snažím se aspoň každé dva dny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:19 Žena Xlienka [276] - Amerika
kolikrát se měnila voda od přidání živočichů? Jsou tam 5 dní a všichni najednou, tak bych zkusila měnit častěji. Jinak do Pražské vody se v některých oblastech můžou přidávat minerály pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 15:14 Žena Mesala [22]
Ahoj, tak krevetky žijou, ale vrtá mi hlavou pár věcí. Poslední dva dny začali krevetky nějak víc poléhávat a schovávat se (zvlášť jedna krevetka s vajíčky), čím by to mohlo být? Mám hned spěchat pro testy na vodu? A kdyby to bylo např. vápníkem, pomohl by jim menší kámen obsahující vápník? (mimo krevety se šnekům začaly rozpadávat ulity, proto mě napadl vápník) Ale na tom mi zas nesedí, že se moc pěkně vybarvily...
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 20:09 Žena Mesala [22] Re: Turbínka
Tak pardon, nebudu je tam dávat. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 20:04 Žena Turbínka [2558] Re: Mesala
Občas je lepší užívat vlastní zkušenost a hlavu než tupě papouškovat co někdo jiný napsal ;-) A že atlas krevet zde má někde mezery, ač to je i trochu popel na mou hlavu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:45 Žena Mesala [22] Re: Turbínka
Text tady na rybičkách: Akvárium může být i malé, záleží na počtu chovaných jedinců, jeden pár může prosperovat v nádrži 12 l. Je dobré jim poskytnout možnosti úkrytů jako jsou husté keře rostlin,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:45 S Muž invalida [3881]
Já bych tam párek klidně viděl ale krevetky jsou lepší ve větší bandě. Jsou kolektivní tvoři. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:40 Žena Turbínka [2558] Re: Mesala
Japoniky ne. Jsou to tanky a je to na ně malé, pro ty minimálně 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:28 Žena Mesala [22] – Moc
Ahoj, jenom taková zkušební otázka: Cherryny, razborky a k tomu japonicy je ve 20 litrech moc, že? A od kolika litrů se dávají japonicy? Nikde jsem to nevyčetla...
Vím, že jsou to asi blbé otázky, ale i tak děkuju...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=951