Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:49 Muž romi [7]
u mna zeru vsetko, ale zatial najvacsie najazdy som zaznamenal na sparene rajca.
hned ako padne na dno, su na nom navesane a likviduju ho spolu s rybami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:06 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Marianesca
Spařený list kopřivy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:03 Žena Marianesca [3]
Tak sem vyzkoušela další druh krmiva a to Sak caridina excelent..sotva to dopadne na dno tak hnedka utikaji a basti..podle me jim to dost chutna..aby taky ne kdyz je to specialní krmivo pro krevetky smich...máte pro ně třeba někdo vyzkoušenou třeba nějakou zeleninu??dala sem ji kousíček okurky ale prvně si toho vůbec nevšímaly a potom to objevily ale žádnej pořádenj zájem sem tam nějaká ochutnala a stačilo.. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 14:59 Žena Eliška [38] – Re: Sprachys
Tak až takhle moc o tom fakt nevím, studovala jsem si jenom ty c. gracilirostris, protože o ně mi šlo, jinak asi budeš muset zjišťovat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:41 Muž Sprachys [48] – Re: Eliška
a opravdu ta caridina sp. orange potrebuje slanou?... na akvakrevetky.cz je hodne caridin a z toho asi jen 2 potrebujou pro larvalni stadium slanou nebo brakickou vodu a ostatni tak pul napul maj nebo ani nemaj larvalni stadium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:26 Žena Eliška [38] – Re: Sprachys
Jj, odchov ve slané vodě. Chtěla bych se pokusit odchovat caridina gracilirostris, ale taky mě to trochu děsí... Zatím přemýšlím, jak udělat přechod ze sladké na slanou. Napadlo mě použít kapačku (mám známého na chirurgii, tak by ji snad šlo získat) a postupně přidávat slanou vodu až na potřebnou salinitu, ale bude to chtít ještě hodně počítání :-D Pak se uvidí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:04 Bexim
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 21:16 Muž Sprachys [48] – Re: Bexim
sry to mela bejt reakce na David12188
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 21:09 Bexim
spíšs mně nepochopil já psal že caridina japonica aostqatní caridiny nemá možnost se skřížit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 20:58 Muž Sprachys [48] – Re: Bexim
takze odchov ve slany vode? tos me moc nepotesil :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 20:34 Bexim
spíš caridina japonica + nějakécaridiny není možný ale třeba caridina red crystal se skříží třeba s black crystal bee nebo tiger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:56 Žena Eliška [38]
U rodu caridina samovolné křížení sice hrozí, ale vzhledem k peripetiím odchovu asi není až tak pravděpodobné, že by se hromadně začali objevovat kříženci. Takže pokud není přímý záměr odchov těchto krevet, tak klidně může být v akvárku několik druhů bez problémů.
Neocaridina se množí ochotně a odchov je velmi snadný, takže bych se také přikláněla k tomu pořídit si pouze jeden druh X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 13:02 Bexim
větší cenu majčisté druhy a ne bastardi:-D i když některé barevné varianty vznikly zcela jistě kříženímvíce druhů ale zkus si chovat společně neocaridina red cherry a původní.Za chvíly tam nebudoužádné cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 11:33 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sprachys
Caridina sp.orange je pouze obchodni nazev pro Caridina propinqua...chov a odchov je velmi podobny jako u Caridina japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 11:23 Joecz
proč nekřížily? mohou vznikat nové zajímavé hybridy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 18:48 Bexim
snesou.....spolu se snese většina řasožravích krevetek tady jde jenom o to aby se mezi sebou nekřížily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 16:14 Žena Eliška [38] – Re: LukyPalu
já mám ve svém akva caridina japonica a caridina gracilirostris společně a nedělají si problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 15:53 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Sprachys
je to správný jméno,zkus google:-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 15:48 Muž Sprachys [48]
zdravim, dneska sem si koupil v bachu krevetku pod nazvem: cardinia sp. orange... nenasel jsem ji tady v seznamu tak se ptam jestli je tu pod jinym nazvem a tento je pouze nejaky prodejni nebo tu opravdu neni? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:46 Žena Marianesca [3]
Fotka k příspěvku fotka č.2
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:46 Žena Marianesca [3] – co je to za krevetku?
Fotka k příspěvku Ahojte prosím můžete mi někdo říct co je to za druh?původně to měla být red cherry ale nezdá se mi to
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 19:15 Bexim
Kámoš našelvmořském akvárku 50 cm dlouhého červa tam bych teprv nešáhl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 13:59 Muž kalahare [11] – Re: lucass
Ale tu příšeru za začátku tohoto tématu najít v akváriu, tak tam v životě nešáhnu, mám husí kůži na zádech. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 13:54 Žena Semi [6]
díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 13:49 Muž radek1 [4] - Rostliny
Podle pruhů je to japonka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 13:26 Muž kalahare [11] – Re: Onďa
10001% Japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 13:21 Muž Onďa [32] – Semi
Na 101% caridina japonica. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 12:53 Marri – Re: Semi
jak je ta krevetka velká? asi je to japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 12:52 Žena Semi [6] – a co tahle?
Fotka k příspěvku Nejspíš je to nějaká obyčejná, ale zajímal by mě název, nebo to je prostě kreveta říční?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 06:11 motýlek - jarda :-)
no - já jim dávám mražené patentky - žerou to i ty nejmladší - ani se to nemusí rozmrazovat - najdou si kousek v nádrži během pěti minut ;-) ... docela rychle se pak vybarvují ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 13:52 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
takže asi chycené doma v sudu
no buď si dělat zásoby na zimu a už teď je začít mrazit a nebo určitě bude stačit na pár vteřin ponořit do horké vody
ale nevím, jako moc se jim bude chtít potopit na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 13:40 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
a jak je mam usmrtit, mam jen zive?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 13:34 Muž Snofrev [54] – Re: Marianesca
že by byly jen o řase a vodě bych se nebál, oni z tech řas obíraj veškerý nečistoty co se na nich uchytí, tedy i zbytky jídla, je pro ně dostačující i detrit, který ještě proberou a něco si z něj vemou
je to hodně nenáročný živočich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 13:28 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
na 100% ano
samozřejmě mrtvé, živé lovit nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 12:49 Žena Marianesca [3]
Dekuju za rady,koprivu si utrhnu hned jak pudu z prace smich a mate nekdo treba nejaky specialni krmeni pro krevetky,dela se vubec neco takovyho?a co treba zelenina davate jim ji?omlouvam se ze se tolik ptam ale chci aby meli zpestreny jidelnicek a nebyli jen o rase a vode :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 12:25 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
myslite, že by žraly komáří larvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 08:52 Muž Snofrev [54]
tak tak, listí je pro krevetky ráj, půlka tablety pro 6 krevetek je strašně moc, těm stačej zbytečky

já jim teda listí nedávám, páč tam toho maj i tak hodně, ale doporučují se buď spařený, který jsou hned měkký a mohou hned konzumovat a nebo naopak nějaké tvrdé (dubové, bukové, ... ) na kterém se brzy tvoří jemná řasa

ale pokud krevetkám dopřejete maso (např. mražené nítěnky), tak ho budou konzumovat mnohem, mnohem raději a řasu žrát nebudou (stejně tak raději sežerou tabletu než řasu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 08:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Marianesca
...všude vidím jen napsaný samý listí...
Taky napíšu - listí. :-) Mně se osvědčila pochoutka v podobě listů kopřivy. Spařím lístek kopřivy prolitím cca 0,5 l vřící vody (z rychlovarné konvice) a pak jej předložím krevetkám.
Nelekejte se - první den si ho ani nevšimnou. Teprve druhý den, až se začne list rozkládat, nastane hodokvas. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 08:29 Žena Marianesca [3]
ahojte lidičky...mě by taky zajímalo co můžu krevetkám pro zpestření dávat..mám jich zatím 6 (2 samičky už nosí přes 2 týdny vajíčka a to je mám doma měsíc)mají v akvárku jávský mech moc řasy nikde není,před pár dnama sem jim dala 2 lupeny z olše a 2 olšové šištičky samo že spařené.dávám jim tak půlku chipsu (sera wels chips),půlku tablety pro ryby žijící u dna..a chci jim nějak zpestřit jídelníček co mi poradíte?sem co se týká krevetek úplnej začátečník,snažím se najít co nejvíc informací ale všude vidím jen napsaný samý listí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:00 Muž Snofrev [54] – Re: Laduschka
pro terčáky to bude skvělé spestření jídelníčku a pár dní staré krevetky i pro neonky, ale těm dá práci je najít, ancíci si jich ani nevšimnou
pokud je dno dost zarostlé nízkými rostlinkami, kam by se krevetky schovaly, tak určitě něco přežije
co se požírání řas týče, tak určitě mnohem raději budou žrát to, co spadne na dno při krmení terčáků a neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:27 Muž klm007 [114]
Každá kreveta je ohrožena od ryb ve velikosti jejich kořisti. Já mám s krevetama 2-3 cm ryby a jak jim chutnají malé krevetky, které narozené jsou menší než běžná velikost artémie. Z každého vrhu pak přežije jen pár. Krevetky sice žerou řasy, ale že by to bylo nějak vidět - leda tak v miniakva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 16:17 Marri – Re: Laduschka
Citrusáci jim nevadí(nebo naopak teda) a jinak asi bych se bála těch terčovců no hmm mláďata krevetek, které by se ti případně narodily, by sežraly aj ty neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:23 Žena Laduschka [120] – krevetky
čus krevetkáři!!! tak se dočítám, že krevetky jsou super zvěř na boj s řasou, tak celkem začínám mít cukání si ty nějaký red cherryny koupit, jen by mě zajímalo,jestli se snesou s následujícíma rybkama ve společenským akva: terčovci, neonky a hlavně patnácticentimetroví ancistrusi... dík moc za odpověď X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 15:36 zakoba – krevety
krevety prodávaj i tady:http://web.telecom.cz/aqualagron.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 14:52 Marri – Re: kočička25
Myslím, že čichavci by ty krevetky požraly a nebo by se schovávaly, takže je asi moc neuvidíš, zvlášť když jich tam chceš dát tak málo a taky jsem někde četla, že anubis není pro ně vhodný, že uvolňuje nějaké ,,nedobré´´ silice. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 14:46 kočička25 – Dá se tam dát?
Ahoj chtěla bych se zeptat jestly mohu dát asi 4-7ks. krevetek red cherry do mého hlavního akvária(viz.v mém profilu název akvária:Moje hlavní akvario.Tam najdete vše okolo,foto,živočichy atd.)byly by tam mezi nimi hlavně čichavci(i mladí 2 měsíce(můj odchov)) a pancéřníčci moc děkuji za jakou koliv odezvu ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:39 Muž fantuomas [35] - Rostliny – modre neocaridiny
w trencine ani v dubnici som ich nevidel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 08:54 Žena darley [12]
Chová niekto z vás tieto modré neocaridiny??? Sú už bežne dostupné v obchodoch???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:48 Muž fantuomas [35] - Rostliny – jop
..zvliekla sa zo skrupiny a teraz je menej kalna a skvrny na boku aj ked niesu ako u vacsiny tych z internetu co som videl su daleko vyraznejsie - uz nepochybujem;) thx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 18:24 marek
Je to trochu prírodná forma japonici.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=5001