Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:01 Muž @ Kryštof [313] - Amerika
Zdravím, žerou krevety jikry, a ptám se na cheryny a jikry danii?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:57 Žena @ meleri [12] - AmerikaRe: romant
nastval me jeden manik, vim je to hloupy, zrusit prezentaci. mam ji znova, jenze system Android, ktery mam na svem PC se rozhodl, ze zadne fota nebudou, a to ani na prezentaci, ani fota co chci poslat pres e mail, nic. a bohuzel nevim co s tim.

rybky mam 10 teter ohnivych 12 minirazborek. moje mini akva je v pohode, ale v tom velkym se mi to porad nedari vychytat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:52 R Muž @ romant [27288] Re: meleri
Možná by to chtělo mít prezentaci, už jsi se ohledně akvária toho na fóru napsala docela dost a někdy docela dlouho spěješ k nějakýmu rozhodnutí, tak bych se taky rád podíval, co z té mnohdy velmi živé komunikace vzešlo. Píšeš, co na to ryby, ale nevíme jaký ryby, tak asi těžko bude mít někdo radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:46 Žena @ meleri [12] - AmerikaRe: DrChila
no, umiraji me ve velkym, takze bych predala do mensiho? :-) nevim no, ale aspon jsem uz pochopila proc se tak hodne mnozi....ale zkusim ubrat teplotu...jenze zas nevim, co pak na to ryby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:41 Muž @ DrChila [243] Re: meleri
mě taky umírala pak sem je přendal do většího a přestlo je to bavit umírat asi... od tý doby ani jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:27 Žena @ meleri [12] - AmerikaRe: meleri
umiraji mi vzdycky jen samicky, samce mam porad vsechny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 12:26 Žena @ meleri [12] - AmerikaRe: prasan
dik, to me nenapadlo! vodu mam 24 stupnu, ale ted s tim nic nenadelam, kdyz je horko. ok zkusim ubrat, na podzim, snad to rybky prezijou...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.07.2013 08:11 Muž @ Prašan [3109] Re: meleri
Teplá voda?(jedna z možných príčin) Rýchlejší metabolizmus,no nedorastú do takej veľkosti ako v chladnejšej vode,žijú kratšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 06:50 Žena @ meleri [12] - Amerika
ahoj, mam krevetky rili, mnozi se mi rychle, mam jich asi padesat. Jen jsem si vsimla, ze vsechny starsi druhy, ktere byly uz muj odchov, mi umrely. mely asi pet mesicu. tak nevim, je to vekem? ty male krevetky co mam jsou uplne pohode.
casto mi umrela samice kdyz odnosila mlade. :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 18:30 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: Jája
Hnojím EI ,takže NO3 tam je 24mg/l,NO2 0 ..24mg NO3 by pro ně neměl být problém..carbonky mám teprve krátce,ale red cherry,co jsem tam měl před nimi,tak se v pohodě svlékaly a nestrádaly.

Jinak chovatele,od kterého je mám,jsem se samozřejmě na parametry ptal..krom nižšího ph,které mám,tak je voda také tvrdá..

Uvidím,jestli bude stejný problém jen u jedné,nebo se to rozjede na další..ostatní se zdají být ok.Asi mám nějaký výrobní zmetek:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2013 18:29 R Žena @ Jája [964] - ŽivorodkyRe: Burik
A ještě mě napadlo, že když je máš krátce, tak jim může dělat problém změna prostředí + jiná voda a tohle může být důsledek. Být tebou určitě bych vodu změřila, případně bych kontaktovala prodejce, pokud máš na něj kontakt, a zeptala se na parametry vody, ve které je choval. Taky si myslím, že, ikdyž rili vzešly z cherryn, tak už jsou tou selekcí trochu jiné, takže i nároky na parametry vody mohou mít jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 18:20 R Žena @ Jája [964] - ŽivorodkyRe: Burik
A co když tam není problém s vápníkem, ale s něčím úplně jiným - měřil jsi aktuálně N-látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 16:29 amrtin - ŽivorodkyRe: Jája
Ale stejně tam může bejt problém s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:24 R Žena @ Jája [964] - ŽivorodkyRe: Burik
Jo, to je pravda, to mně v první chvíli nedošlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:04 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: Jája
ale rilly=přebarvená cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2013 14:45 R Žena @ Jája [964] - ŽivorodkyRe: Burik
Co vím, tak Kladno má hodně tvrdou vodu. Cherrynky vyšší tvrdost snášejí, ale jiné druhy krevet ne. Jestli v tom není zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 14:43 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: amrtin
no co jsem měl předtím cherry,tak se v téhle vodě normálně svlékaly a množily o 106.Tady by problém být neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 19:12 amrtin - AquascapingRe: Burik
Aha,co takhle parametry vody?Maj dost vápníku pro převleky?Raději rychle zjistit a zajistit,nemuselo by to dopadnout dobře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 15:54 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: amrtin
asi ano..mám je teprve krátce a žádná další se nesvlékla,tak jsem zvědavý,co to udělá s ostatními
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 05:21 amrtin - AquascapingRe: Burik
Tohle vypadá,že má nějaký problém se svlékáním :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 23:05 Muž @ Burik [724] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Zdravím mám v akva jednu samici carbon rilli je furt jakoby ohnutá,přepadává na bok a tak nějak sebou cuká.Občas je i na zádech.Mává pleopodama.Taky se mi zdá,že má trochu odchlípnutý krunýř,dole v tom ohybu za zadečkem,jakoby do stran ji to rozšiřuje.

Nevíte,co by to mohlo být?Chystá se ke svleku,nebo to není normální chování?Setkal se s tím někdo?

na fotce je vidět,jak je široká

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 11:56 Muž @ Prašan [3109]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 20:13 amrtin Re: sivon
Když on ten foťák už je takovej stařičkej,unavenej :-D Ale jde o to,že nedokáže za horších světelných podmínek dokonale zaostřit,jinak přiblížení přes normální makro má dobrý hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:10 Žena @ sivon [1637] - PlžiRe: amrtin
Mám starý kompakt Olympus a i s ním jdou fotky živočichů docela dobře, jen rychlé ryby nezvládá. Zkus najít v menu funkci Supermakro, na pouhé Makro fotit ty drobky moc nejde.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2013 12:58 Žena @ meleri [12] - AmerikaRe: iggy
Sranda,, zrovna vcera me napadlo to same, tedy poridit si lupu,!:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 09:40 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetky
No já tedy lupu nemám, a až do tehle diskuze mě nikdy ani nenapadlo že bych si ji pořizoval kvuli akvarka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2013 09:36 Muž @ iggy [31] - MiniakváriaRe: lhajek
no právě, na fotce vidím víc než očima a to mám zatím asi jenom 3 fotky trochu povedené.

Ale fotka je dost statická, že ? ale aspoň jsem si teď uvědomil, že máme na dovolenou doma kameru - nějaké HD tak to také zkusím natočit. potlesk Lupu taky koupím, bude to asi pohotovější jak foťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 22:36 amrtin - MiniakváriaRe: lhajek
To je fakt,jsou to mršky čiperný :-D ,jedině,když jí něco zaujme,chvíli na místě vydrží :-| .Já mám bohužel automat a i když nepatřil mezi ty levnější,nic se špatným makrem neudělám(Canon 970is) - tedy,on tak špatný makro nemá,ale potřebuje mooooc světla tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 21:30 Muž @ lhajek [1755] - RostlinyRe: amrtin
Přesně tak, lupou se občas na krevetky podívám, ale proti foťáku co umí dobře makro to je nic.

Proto pořád koukám jak svůj foťák na tohle vyzbrojit, ale dávat 12tis. za makro objektiv se mě nechce.... Manuální mezikroužky by pomohly (za pár stovek), ale nebudu moci upravovat clonu. Ikdyž nejsem si jist jestli bych to dělal, protože asi i tak bude málo světla a ještě clonit kvůli větší hloubce ostrosti bude mít spíš opačný efekt, protože to prodlouží čas závěrky a krevetka dost dlouho nemusí pózovat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 21:08 amrtin - RostlinyRe: iggy
Lupu na prohlížení krevetek sice nepoužívám,ale lituju že nemám kvalitnější foťák,protože detaily jsou vidět právě až na fotkách.Jinak lupa se dá koupit třeba ve filatelii.A stačí i nějaká obyčejná,zvětšení nevim hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 20:51 Muž @ DrChila [243] Re: iggy
No lupu nevím na co pokud aby jsi studoval malé krevetky tak možná. Ale jsou dobře vidět i pidi krevetky dokonalé kopije svích rodičů jen hodně zmenšené. Akorád jim jakoby chyběj ty tykadla který jim do pár dnů dorostou. Ale jinak jsou vidět normálníma očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2013 20:48 Muž @ iggy [31] - Miniakvária – používáte lupu ? Jakou ?
Jsme nový _krevetkář_ a vše jsem si celkem nastudoval i tady toto téma jsem pročetl celé, ale na co jsem za celou dobu nenarazil, že by se k chovu (red cherry) krevetek hodila, alespoň dle mých očí, zvětšovací lupa. Takže se chci zeptat, jestli ji požíváte a jestli máte nějaký tip nebo alespoň kolikrát by ta lupa měla asi tak zvětšovat. Kromě netu se asi lupy kupují u optika, ne ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:53 amrtin - MiniakváriaRe: predator3313
Jo,tak to sou po mě :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:48 amrtin - MiniakváriaRe: Burik
Takže uvidíme až dorostou nebo se začnou vybarvovat... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 22:47 amrtin - Miniakvária – Razborka bornejská
Ono to je opravdu těžké se v těch mrňatech vyznat: aquaviva.ic.cz/… coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2013 22:46 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: amrtin
to bude tím,že obojí to jsou razborky=Borarasky:-)
Většinou se prodávají pod špatným jménem jako Razborka bornejská - Boraras brigittae..ale v 90% to jsou právě Razbora skvrnoocasá - Boraras urophthalmoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 22:45 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
:-D No taky jsem je v hornbachu koupil za 7kč jako bornejky, velikostně tam si myslím neni rozdíl, mam jich 15 asi a žadna nema nad 2 cm zatím. Možna kdyby jsi je dal do většího tak by tam byl rozdíl v pohybu...a nebo máš lenochy...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:42 amrtin - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
No,abych rekl pravdu,já jsem docela zmaten:kupoval jsem je ve dvou akvaristikách a v jedné byly označené jako rasbora boraras a v druhé to měla být r.skvrnoocasá,ale tu neměli,tak mi prodali ty stejné.Ale jednak jsou zatím opravdu malinké a jestli dorostou 5ti cm,tak z toho budu mít rybí polívku :-| .A dále chováním spíš připomínají právě tu borarasku.Tak já nevím... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 22:39 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
Jak říká Burik, tohle jsou Skvrnoocasky...
:-D jasně neni to ryba co ti cely den lita po akvarku, ale rády se proletí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2013 22:33 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: amrtin
nevím,jestli jsem tu debatu správně pochopil,ale tohle jsou skvrnoocasé :-) Ne bornejské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:30 amrtin - AquascapingRe: predator3313
Fotka k příspěvku Já jich mám v ještě menším miníčku 12 a moc teda neplavou,spíš se drží na jednom místě v houfu a jenom si takhle pospolu pomalu proplouvají sem a tam... hmm Ty skvrnoocasé jsou jiná liga :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:19 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
X-) No já bych je tam nedával, :-D leda bych je viděl někde na burze a neodolal :-D
Ale to je věc názoru, sám vím jak jim podobné skvrnoocasé si rády zaplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:15 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
potlesk To je fakt když na to koukneš s teto strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:17 amrtin - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Mikrorasborky tam můžou být v pohodě,např.:http://rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2013 20:03 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Magrathea
No podle počtu krevetek omez ro krmení pokud tam máš hodně okružaků, a nechat tam jen krevetky neni od věci, až jich bude víc tak hlavně samečci ti zaplní i vrchní část akvarka a bez ryb budeš moct aspon víc pozorovat jak pěkně plavou, navíc i na razborky je to celkem male, až na vyjimky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:58 Žena @ Magrathea [11] - MiniakváriaRe: na všechny
Fotka k příspěvku Rybičky zatím v akvárku nejsou, plánovala jsem je (a určitě max. rasborky, rozhodně do tak malého akvárka nechci cpát neonky apod.), ale tak jsem se do těch krevetek zamilovala, že zatím nákup rybiček pořád odkládám (a uvažuji, že nechám jen krevetky) - takže je rozhodně nemá co napadat.
Měním 2x týdně cca 7 litrů a zároveň přitom i odkaluji (mám v akvárku moc levatek a ty dost nakadí rozzureny )
Rostlinky už snad žádné neplánuji, teď je akvárko poměrně dost zarostlé (viz aktuální foto), ale pak dostanu nějaký přebytek nebo narazím na krásnou rostlinku na burze a nemůžu to prostě vydržet :(
V akvárku nehnojím - pouze jsou ve dně jílové kuličky (je fakt, že jsem nedávno do jedné dloubla a zakalila celé akvárko :()
Větu o záběhu jsem umazala, akvárko je založené již 2 měsíce, do akvárka šly krevetky po měsíci.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 19:50 amrtin - MiniakváriaRe: predator3313
Tady jde o to,z jakého důvodu se schovávají a jestli to je právě schovávání a né třeba hledání kyslíku(když se shlukují u výstupu z filtru),protože to může znamenat například právě vyšší hodnoty NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 19:16 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Magrathea
Moc to nechápu máš tam napsane že máš akvarko v zaběhu ale máš tam krevetky? krevetky se dávají právě jako poslední.
Jinak jsem teda ještě neslyšel že by špatné hodnoty vody ovlivnovali to, že se krevetky schovávají...
Pokud si vzpomínám na svuj začátek tak se mi taky partička krevet stěhovala po akvarku, takže pokud nepozoruješ uhyn nebo něco vážnějšího tak já osobně bych to, že se schovávají moc neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:03 amrtin - Raci, krabi, krevetkyRe: Magrathea
Tak jednak by to chtělo změřit parametry vody(kup alespoň základní testy),dále nepřestávej s její částečnou obměnou,ale přitom se snaž krevetky nestresovat a už nechej ty rostliny na pokoji,nebo se ti nikdy nerozrostou a nezačnou plnit svojí funkci!(a přestaň dočasně hnojit).
Jak píše Annabell - jsou to vajíčka ano
S rybama ještě počkej a když tak maximálně mikrorasborky.
A omez krmení,ony si vždycky něco najdou,nejlepší je si někde bokem pěstovat řasu(třeba v misce za oknem) a tu jim dávej. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:51 Žena @ Wendy2 [434] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Magrathea
kolik vody a jak často měníš?
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 100 101

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 72453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1251