Krevetky - chov
aha...:p no ale tak mohli se svlíkat hromadně.
Všimla jsem si toho u sakur, vypadají v tu chvíli takový vyleštěnější
Ale matakova samička, která nosila, ta umřela. Lesklá se mu zdá jiná, další.
Tak to ja sem teda nikdy nezpozoroval...ale pokud měla čerstvě vajíčka, tak v tom případě se musela svlíkat
Prostě je to na tom krunýřku někdy poznat, že je novej
No, taky mi přijde, že čerstvě svlečený krevetky jsou takový trošičku nafouknutější (asi jak je ten krunýř měkkej?).
Já bych řekla, že když je krevetka taková lesklejší, že je čerstvě svlíknutá. Aspoň tak si to myslím, ale třeba je to blbost
Hm, tak na to by se musel podívat nějaký ostřílenější krevetkář, mě nic nenapadá, jestli jsou ostatní fakt ok. A vůbec, nestraš, taky jsem dneska zjistila jednu nosící cherrynu, huš
právě že byla uplně v pohodě ještě sem si odpoledne rikal super má vajička bude mít malý a pk tam leží. a ted tam mám velkou ještě jednu a je taková hrozně lesklá jak kdyby měla bouchnout mi přijde
Ten bílý proužek za hlavou je normální, ale jinak taky netuším, proč Ti krevetka tak náhle uhynula... Nějakou změnu v chování jsi nepozoroval?
Chtěl bych se zeptat ráno jsem viděl že má vajička ještě pred 2 hodinama byla na kytce chodila po akvárku a ted byla najednou mrtvá. čám by to molho být? Osatní krevetky jsou v pohodě. Jsou to ty obyčejné červené děkuji za rady. Ještě jsem si všiml ze byla celá červená ale za hlavou měla takovej bílej proužek.
Starší reakce
Mně bohužel všechny jikry stihnou sežrat krevetky, prcky jsem měl jen jednou, když jsem měl chvilku Borarasky bez krevetek... ale byly zrovna v době, kdy jsem jel na dovču... smůla. Ale už brzy budou vytíračky a B.maculatus budou jedny z prvních rybek, jejichž počet chci zvýšit
souhlas, taky je mam vic barevny
a sem tam se objevi i prckove.
Na těch fotkách nejsou Boraras maculatus moc pěkné... Ve skutečnosti jsou více do červena, ne takto vybledlé... a taky nejsou tak vyhublé... tedy aspoň já je mám červenější a macatější
A sehnat se dají celkem běžně, jsou to dnes hodně populární rybky právě pro svou nenáročnost na prostor a pro svou mírnou povahu - skvěle se hodí ke krevetkám.
Ani ne, v ZOO Braniku je maj
Já si tam pro ně někdy zajedu
0 03.01.2013 14:26 Katida [33] Tady jsem nasla fotky tech Boraras
www.hexazona.com/… jsou tak pekne, ze ani tomu neverim
asi photoshop
Taky si chci nekoho poridit ke krevetkam, ale bude je tezko sehnat.
Koukněte i na N.elegans, když si vzpomněl na formosy...
Tak děkuji, a já to teda zkusím s těma B.maculatus
Věděla jsem, že se ozve nějaký odborník a já zas budu o něco chytřejší
Ano, většina razbor potřebuje prostor, ale konkrétně tyto dva druhy - B.uropthalmoides a B.maculatus + ještě B.merah, B.micros a B.spec. "South Thailand", které jsou ale o hodně dražší, jsou na velikost akvárka nenáročné. Ani ve třístovce, kde jich mám velké hejno, nijak moc neplavou, ale drží se krásně v hejnu v okolí rostlin. A v hejnu se drží i v tom miníčku. Ale rozhodně bych je nedával do akva menšího než 20 litrů a vždy nejméně 10ks.
B. uropthalmoides nebo B.maculatus můžeš do 23 litrů dát klidně 10-12 ks. Je lepší větší hejnko, B.uropthalmoides jsou dost plaché, naopak B.maculatus plaché nejsou vůbec, ale i ony chtějí větší hejnko, takže těch 12ks je OK. B.uropthalmoides, i když jsou menší, si na malých krevetkách rády smlsnou, u B.maculatus jsem to nikdy nepozoroval a s krevetkami je chovám už skoro dva roky v podobném akvárku v kanceláři na stole. Oba druhy jsou velmi pěkné.
No, možná na to odpoví zkušenější, ale myslím, že potřebují prostor
kahua napsala: Myslím, že tato rybka ale není vhodná do tak malého akvárka jako má Hany.
Jestli mluvite o Boraras urophtalmoides = tak nejsou vetsi nez krevetka (max 2cm)
Nikdy jsem je nevidela ve skutecnosti, nevim jestli jsou pekne, ale podle me by jich tam veslo 6-8kusu vpohode.
Ještě to promyslím, ale asi to tak bude
Pokud jde o cenu, tak Boraras urophtalmoides se třeba v Hornbachu prodávají kolem 5-7 korun. Navzdory tragickým prognózám některých přispěvatelů jsem si jich ve dvou várkách pořídil před necelými dvěma roky ze zmíněného obchodu 40 kusů a karanténu přežilo celé hejnko bez újmy. Je to zajímavá rybka a s ohledem na velikost by ani pro čerstvě narozené krevetky neměla představovat velké nebezpečí.
No, budu to zkoušet
Přemýšlím teda nad těma mini rasborkama
Samice živorodky trpasličí dorůstá až tři centimetry. Malá krevetka pro ni není problém. Řešil jsem to tak, že jsem těhotné samičky krevetek odlovoval do porodničky a vracel zpátky až po porordu. Realizovat to v hustě zarostlé nádrži ale asi bude dost problém.
OK, ale díky za rady
Neviem. Ale určite sa ozve skúsenejší krevetkár než ja
.
A co živorodka trpasličí?
Endlerky aj gupky budú žrať malé krevetky, čo môže pri chove drahšieho a/alebo ťažšie rozmnožiteľného druhu krevetiek mrzieť.
Ahoj, chci se vás zeptat jestli jdou ke krevetkám normální paví očka nebo radši Endlerky nebo ty zakrslé Rasborky ale ty jsou drahžší ;/
Díky mockrát za odpovědi. !
Starší reakce
Ty co máš v prezentaci krevetárka vypadají jako nějaký druh běžné Neocaridiny (těžko přesněji určit z těch dvou fotek) a ty zcela určitě nepožírají mladé.
Nedávno tu někdo psal (i já to pozoroval kdysi u sebe) že pouze do mrtvé krevetky se ostatní mohou pustit.
na 100 pro?Nerad bych o nejake prisel ;)
Starší reakce
- mockrat dekuji
No, on to neni navod, spise takove nastineni problemu s moznym resenim. Autoru tech poznatku je mnoho, ja jen dal do prezentace takovy soubeh zkusenosti s teorii. Pekne o tom taky psal (uz nevim kde) Pavel Knezik - ve forech prispiva pod prezdivkou Skoula.
Je to vse pomerne na zacatku prezentace - asi 3 - 4 slide na videu zde:
www.krevetkus.cz/…
Po kopirovani prezentace sem vzesel docela chaos, takze aspon at se v tom da vyznat jsem to trosku rozdelil a dodal znaky, ktere vysvetluji pod timto odstaveckem:
.. znamena to, co pozorujeme
- znamena to, co je moznou pricinou
++ je mozne reseni
Svlékání – časté problémy:
..Nesvlékají se
-Nedostatek hormonu (ekdyson)
-Dusičnany
-Nedostatek jodu v potravě
++ upravit stravování - potrava obsahující svlékací hormon (patentky) stimulovat ke svleku (výměna vody), odstranit dusicnany
..Nesvlékají se celé – umírají částečně svlečené
-Tvrdá voda – kutikula je tvrdá
++ změkčit (osmóza, dešťovka apod.)
-Starý krunýř – inhibice ekdysonu, vnější podněty – stres
++ Odstranit stresujici podnety, změnit potravu.
..Svlékají se, ale následně po svleku hynou
-Měkká voda
-Absence vápníku v potravě, ve vodě apod.
-Bez dobrého krunýře jsou krevety náchylné k parazitickým onemocněním + predátoři
++Je potřeba vodu přitvrdit
Složení krunýře
Chitin
Uhličitan vápenatý
Bílkoviny atd.
- mam prosbu, nekde jsem zahledl "navod" pri problemech pri/po svlekani/dostatek/nedostatek hormonu/minerualu
- tipuji, ze autorem byl Jirka Libus/Chem
- projel jsem jeho prispevky rok dozadu, mozna, ze to daval na FCB do diskuzni skupiny o krevetkach
- pokud to nekomu neco rika, prosim o odkaz, diky
No, tak po zralé úvaze tedy půjdou zatím do 50ti litrů spolu CRS a babaulti green, které už mám a potřebuji je někam upíchnout, abych mohl začít dělat nový stojan s akvárkama. Uvidím, jak to půjde. Do nového stojanu zkusím udělat dvě akvárka okolo 50ti litrů a tam půjdou pak do jednoho simonky a do druhého ty, které půjdou z této padesátky lépe odlovit. To by mohlo klapnout.
Jo, tak to je drsne dilema.. To si ale samozrejme musis rozhodnout tak nejak sam. Cestou 3x15 litru bych se ale nevydaval. Ideal by byl jedna padesatka na jednu varietu a ozelet ostatni. Kazdopadne nebrani Ti nic, abys tam dal zezacatku tri variety a treba Ti to takto bude dlouhodobe fungovat - ale neznam moc lidi, kteri by takto meli 3 druhy v jednom ne uplne velikem akvariu. Jsem hodne zvedav na Tvuj vysledek a drzim pesti.
Moc děkuji za odpovědi. Na ten společný chov jsem se ptal proto, že teď chystám stojan na krevetkárka a vytíračky. Přemýšlel jsem, jestli je vhodnější mít pro 3 druhy krevetek 3 akvárka po 15. litrech, nebo 1 akvárko 50 litrů. (druhá varianta je 3x25 nebo 1x90). Říkal jsem si, že v jednom 50tilitrovém akvárku zajistím stabilnější prostředí než ve třech patnáctkách... na druhou stranu v patnáctkách mohu zajistit každému druhu přesně, co potřebuje - pokud to vím. A teď babo raď... tedy, Jirko raď
Ahoj Libore, zkusim odpovedet, kazdopadne kazdy muze mit zkusenosti jine, takze by bylo urcite supr, kdyby i dalsi sdelili, jake maji s temito "otazkami" zkusenosti...
1)Dle meho je lepsi si poridit 10 crystalek od jednoho a 10 od druheho. I kdyz maji stejnou vodu, vzdycky v akvariich nejake chovatelske rozdily (rozdilne pristupy k chovu) jsou, takze pokud by se neco nelibilo jedne populaci, zachrani to druha. Podobne je to vyhodne i z hlediska pribuznosti, ale v tomto urcite neni takovy problem jako u slechtenych zivorodek apod. Kazdopadne, pokud bych videl CRS v perfektni kondici u jednoho a u druheho by se mi neco (jen malo) nezdalo, koupil bych 20 od toho, co je ma lepsi..
2)Simonky mohou byt pekne velke. Jsou na tom podobne, jako gracilirostrisky - placha stvoreni. Pokud se "nechaji vyrust", tak vyrostou urcite 3cm. Osobne se divam na kombinovani druhu krevet v jednom akvariu jako na neco, co neni pro jednotlive druhy uplne idealni, ale samozrejme, lepsi, nez strcit ke krevetam cichlidy
S crystalkama i babaultkama si rozumnet mohou, ale casto se stava, ze po case jeden druh zacne mit "pocetni prevahu". K te velikosti simonek - prave proto, ze jsem slysel uz nekolik zkazku o opravdu monstrozne velkych simonkach, jsem se Jardy na te fbookove diskusi zeptal, jak byly ty na jeho fotce velke..
Aha, tam si to nepřečtu, tak děkuju za zprostředkování. Já to teda zkusím a případně je dám pak zvlášť, kdyby to nedělalo dobrotu.
Už vím. Debatovalo se to v Krevetky a krevetkária na Facebooku.
Jaroslav Chalupek tam napsal o C.simoni simoni: "Jsou takové křehké plaché stvoření, lépe jim vyhovuje být samostatně nebo ve společnosti C. babaulti."
Je fakt, že už se na krmení naučily, asi nejvíc zbystří, jakmile začnu rozmačkávat kružníky
Ale zpočátku se na jídlo moc nehrnuly a párkrát jsem musela nesnězený krmení odsávat.
Zkus to najít, to bych byla ráda, děkuju
To je právě to, že já toho čtu tolik, že si nepamatuju všechno... ale rozhodně tohle byla dskuse v češtině, tak se mi to snad podaří najít... No, a je fakt, že palmaty jsou hoodně žravé a hodně aktivní krevetky... stejně tak i Sakury.
Znamenalo by to, že pokud bych měla C. simoni simoni se sakurama, mohly by simonky strádat hlady??? Nebo by mi sakury mohly jít po larvách simonek? Teď teda nevím, jestli je vůbec mám dávat k sobě... Nevíš, kde byla ta diskuse o nich?
Přidat reakci
1 ...... [43] ...... 111 112
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 89262x