Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: ivaha
:-D Tak to ja sem teda nikdy nezpozoroval...ale pokud měla čerstvě vajíčka, tak v tom případě se musela svlíkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Prostě je to na tom krunýřku někdy poznat, že je novej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
No, taky mi přijde, že čerstvě svlečený krevetky jsou takový trošičku nafouknutější (asi jak je ten krunýř měkkej?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: matak
Já bych řekla, že když je krevetka taková lesklejší, že je čerstvě svlíknutá. Aspoň tak si to myslím, ale třeba je to blbost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:14 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Hm, tak na to by se musel podívat nějaký ostřílenější krevetkář, mě nic nenapadá, jestli jsou ostatní fakt ok. A vůbec, nestraš, taky jsem dneska zjistila jednu nosící cherrynu, huš :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:11 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: danio
právě že byla uplně v pohodě ještě sem si odpoledne rikal super má vajička bude mít malý a pk tam leží. a ted tam mám velkou ještě jednu a je taková hrozně lesklá jak kdyby měla bouchnout mi přijde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:08 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Ten bílý proužek za hlavou je normální, ale jinak taky netuším, proč Ti krevetka tak náhle uhynula... Nějakou změnu v chování jsi nepozoroval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 19:01 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – mrtvá krevetka
Chtěl bych se zeptat ráno jsem viděl že má vajička ještě pred 2 hodinama byla na kytce chodila po akvárku a ted byla najednou mrtvá. čám by to molho být? Osatní krevetky jsou v pohodě. Jsou to ty obyčejné červené děkuji za rady. Ještě jsem si všiml ze byla celá červená ale za hlavou měla takovej bílej proužek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2013 23:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bali
Mně bohužel všechny jikry stihnou sežrat krevetky, prcky jsem měl jen jednou, když jsem měl chvilku Borarasky bez krevetek... ale byly zrovna v době, kdy jsem jel na dovču... smůla. Ale už brzy budou vytíračky a B.maculatus budou jedny z prvních rybek, jejichž počet chci zvýšit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:47 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
souhlas, taky je mam vic barevny :) a sem tam se objevi i prckove.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Katida
Na těch fotkách nejsou Boraras maculatus moc pěkné... Ve skutečnosti jsou více do červena, ne takto vybledlé... a taky nejsou tak vyhublé... tedy aspoň já je mám červenější a macatější :-) A sehnat se dají celkem běžně, jsou to dnes hodně populární rybky právě pro svou nenáročnost na prostor a pro svou mírnou povahu - skvěle se hodí ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:09 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Katida
Ani ne, v ZOO Braniku je maj :-)
Já si tam pro ně někdy zajedu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:26 Žena Katida [33]
Tady jsem nasla fotky tech Boraras www.hexazona.com/… jsou tak pekne, ze ani tomu neverim :) asi photoshop :)
Taky si chci nekoho poridit ke krevetkam, ale bude je tezko sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hany
Koukněte i na N.elegans, když si vzpomněl na formosy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:07 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: malyLibor
Tak děkuji, a já to teda zkusím s těma B.maculatus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:56 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Věděla jsem, že se ozve nějaký odborník a já zas budu o něco chytřejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 13:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Ano, většina razbor potřebuje prostor, ale konkrétně tyto dva druhy - B.uropthalmoides a B.maculatus + ještě B.merah, B.micros a B.spec. "South Thailand", které jsou ale o hodně dražší, jsou na velikost akvárka nenáročné. Ani ve třístovce, kde jich mám velké hejno, nijak moc neplavou, ale drží se krásně v hejnu v okolí rostlin. A v hejnu se drží i v tom miníčku. Ale rozhodně bych je nedával do akva menšího než 20 litrů a vždy nejméně 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 13:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Hany
B. uropthalmoides nebo B.maculatus můžeš do 23 litrů dát klidně 10-12 ks. Je lepší větší hejnko, B.uropthalmoides jsou dost plaché, naopak B.maculatus plaché nejsou vůbec, ale i ony chtějí větší hejnko, takže těch 12ks je OK. B.uropthalmoides, i když jsou menší, si na malých krevetkách rády smlsnou, u B.maculatus jsem to nikdy nepozoroval a s krevetkami je chovám už skoro dva roky v podobném akvárku v kanceláři na stole. Oba druhy jsou velmi pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:42 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Katida
No, možná na to odpoví zkušenější, ale myslím, že potřebují prostor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 13:39 Žena Katida [33] Re: kahua
kahua napsala: Myslím, že tato rybka ale není vhodná do tak malého akvárka jako má Hany.
Jestli mluvite o Boraras urophtalmoides = tak nejsou vetsi nez krevetka (max 2cm) :) Nikdy jsem je nevidela ve skutecnosti, nevim jestli jsou pekne, ale podle me by jich tam veslo 6-8kusu vpohode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:34 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: kahua
Ještě to promyslím, ale asi to tak bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:28 Žena kahua [223] - Miniakvária
Myslím, že tato rybka ale není vhodná do tak malého akvárka jako má Hany. Já osobně bych zůstala jen u krevetek. V tak malém akvárku budou spokojené a nebudou mít z ničeho strach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2013 13:27 Žena Katida [33]
Pokud budes chovat obycejne krevetky (treba Red Cherry), tak neni problem, kdyz nekdo schrupne cast mladat, oni se hodne rychle a snadno mnozi, cast mladych se vzdy schova mezi rostliny. Jestli chces obtiznejsi (treba Crystaly), tak radsi bezpecne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 13:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hany
Pokud jde o cenu, tak Boraras urophtalmoides se třeba v Hornbachu prodávají kolem 5-7 korun. Navzdory tragickým prognózám některých přispěvatelů jsem si jich ve dvou várkách pořídil před necelými dvěma roky ze zmíněného obchodu 40 kusů a karanténu přežilo celé hejnko bez újmy. Je to zajímavá rybka a s ohledem na velikost by ani pro čerstvě narozené krevetky neměla představovat velké nebezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:01 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Pepan
No, budu to zkoušet :-) Přemýšlím teda nad těma mini rasborkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hany
Samice živorodky trpasličí dorůstá až tři centimetry. Malá krevetka pro ni není problém. Řešil jsem to tak, že jsem těhotné samičky krevetek odlovoval do porodničky a vracel zpátky až po porordu. Realizovat to v hustě zarostlé nádrži ale asi bude dost problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:40 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Adam
OK, ale díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:38 Muž Ad@m [1051] Re: Hany
Neviem. Ale určite sa ozve skúsenejší krevetkár než ja ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:32 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Adam
A co živorodka trpasličí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 12:31 Muž Ad@m [1051] Re: Hany
Endlerky aj gupky budú žrať malé krevetky, čo môže pri chove drahšieho a/alebo ťažšie rozmnožiteľného druhu krevetiek mrzieť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 12:29 Žena Hany [22] - Labyrintky – Krevetky :)
Ahoj, chci se vás zeptat jestli jdou ke krevetkám normální paví očka nebo radši Endlerky nebo ty zakrslé Rasborky ale ty jsou drahžší ;/ :-) Díky mockrát za odpovědi. ! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 08:11 budulinek
jo jsou super dal jsem jich asi 25 kusů do 54L akvárka a za rok jsem nevěděl co snima,velicee ochotně se množí takže jsem jich měl v akvárku možná víc jak 500, a jen málo se toho prodalo tak posloužily jako živá potrava pro rybky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2012 23:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jarik
Ty co máš v prezentaci krevetárka vypadají jako nějaký druh běžné Neocaridiny (těžko přesněji určit z těch dvou fotek) a ty zcela určitě nepožírají mladé.

Nedávno tu někdo psal (i já to pozoroval kdysi u sebe) že pouze do mrtvé krevetky se ostatní mohou pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:57 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: lhajek
na 100 pro?Nerad bych o nejake prisel ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2012 22:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jarik
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:37 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,pozirají krevetky svoje mlade?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 16:11 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- mockrat dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   13.12.2012 12:04 Muž Chem [837] Re: seic
No, on to neni navod, spise takove nastineni problemu s moznym resenim. Autoru tech poznatku je mnoho, ja jen dal do prezentace takovy soubeh zkusenosti s teorii. Pekne o tom taky psal (uz nevim kde) Pavel Knezik - ve forech prispiva pod prezdivkou Skoula.
Je to vse pomerne na zacatku prezentace - asi 3 - 4 slide na videu zde: www.krevetkus.cz/…

Po kopirovani prezentace sem vzesel docela chaos, takze aspon at se v tom da vyznat jsem to trosku rozdelil a dodal znaky, ktere vysvetluji pod timto odstaveckem:

.. znamena to, co pozorujeme
- znamena to, co je moznou pricinou
++ je mozne reseni

Svlékání – časté problémy:

..Nesvlékají se
-Nedostatek hormonu (ekdyson)
-Dusičnany
-Nedostatek jodu v potravě
++ upravit stravování - potrava obsahující svlékací hormon (patentky) stimulovat ke svleku (výměna vody), odstranit dusicnany

..Nesvlékají se celé – umírají částečně svlečené
-Tvrdá voda – kutikula je tvrdá
++ změkčit (osmóza, dešťovka apod.)
-Starý krunýř – inhibice ekdysonu, vnější podněty – stres
++ Odstranit stresujici podnety, změnit potravu.

..Svlékají se, ale následně po svleku hynou
-Měkká voda
-Absence vápníku v potravě, ve vodě apod.
-Bez dobrého krunýře jsou krevety náchylné k parazitickým onemocněním + predátoři
++Je potřeba vodu přitvrdit


Složení krunýře
Chitin
Uhličitan vápenatý
Bílkoviny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 09:37 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – navod pri problemech u svlekani
- mam prosbu, nekde jsem zahledl "navod" pri problemech pri/po svlekani/dostatek/nedostatek hormonu/minerualu
- tipuji, ze autorem byl Jirka Libus/Chem
- projel jsem jeho prispevky rok dozadu, mozna, ze to daval na FCB do diskuzni skupiny o krevetkach
- pokud to nekomu neco rika, prosim o odkaz, diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 15:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
No, tak po zralé úvaze tedy půjdou zatím do 50ti litrů spolu CRS a babaulti green, které už mám a potřebuji je někam upíchnout, abych mohl začít dělat nový stojan s akvárkama. Uvidím, jak to půjde. Do nového stojanu zkusím udělat dvě akvárka okolo 50ti litrů a tam půjdou pak do jednoho simonky a do druhého ty, které půjdou z této padesátky lépe odlovit. To by mohlo klapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2012 14:42 Muž Chem [837] Re: malyLibor
Jo, tak to je drsne dilema.. To si ale samozrejme musis rozhodnout tak nejak sam. Cestou 3x15 litru bych se ale nevydaval. Ideal by byl jedna padesatka na jednu varietu a ozelet ostatni. Kazdopadne nebrani Ti nic, abys tam dal zezacatku tri variety a treba Ti to takto bude dlouhodobe fungovat - ale neznam moc lidi, kteri by takto meli 3 druhy v jednom ne uplne velikem akvariu. Jsem hodne zvedav na Tvuj vysledek a drzim pesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 13:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Moc děkuji za odpovědi. Na ten společný chov jsem se ptal proto, že teď chystám stojan na krevetkárka a vytíračky. Přemýšlel jsem, jestli je vhodnější mít pro 3 druhy krevetek 3 akvárka po 15. litrech, nebo 1 akvárko 50 litrů. (druhá varianta je 3x25 nebo 1x90). Říkal jsem si, že v jednom 50tilitrovém akvárku zajistím stabilnější prostředí než ve třech patnáctkách... na druhou stranu v patnáctkách mohu zajistit každému druhu přesně, co potřebuje - pokud to vím. A teď babo raď... tedy, Jirko raď :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2012 08:49 Muž Chem [837] Re: malyLibor
Ahoj Libore, zkusim odpovedet, kazdopadne kazdy muze mit zkusenosti jine, takze by bylo urcite supr, kdyby i dalsi sdelili, jake maji s temito "otazkami" zkusenosti...

1)Dle meho je lepsi si poridit 10 crystalek od jednoho a 10 od druheho. I kdyz maji stejnou vodu, vzdycky v akvariich nejake chovatelske rozdily (rozdilne pristupy k chovu) jsou, takze pokud by se neco nelibilo jedne populaci, zachrani to druha. Podobne je to vyhodne i z hlediska pribuznosti, ale v tomto urcite neni takovy problem jako u slechtenych zivorodek apod. Kazdopadne, pokud bych videl CRS v perfektni kondici u jednoho a u druheho by se mi neco (jen malo) nezdalo, koupil bych 20 od toho, co je ma lepsi..

2)Simonky mohou byt pekne velke. Jsou na tom podobne, jako gracilirostrisky - placha stvoreni. Pokud se "nechaji vyrust", tak vyrostou urcite 3cm. Osobne se divam na kombinovani druhu krevet v jednom akvariu jako na neco, co neni pro jednotlive druhy uplne idealni, ale samozrejme, lepsi, nez strcit ke krevetam cichlidy ;-) S crystalkama i babaultkama si rozumnet mohou, ale casto se stava, ze po case jeden druh zacne mit "pocetni prevahu". K te velikosti simonek - prave proto, ze jsem slysel uz nekolik zkazku o opravdu monstrozne velkych simonkach, jsem se Jardy na te fbookove diskusi zeptal, jak byly ty na jeho fotce velke..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 07:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Aha, tam si to nepřečtu, tak děkuju za zprostředkování. Já to teda zkusím a případně je dám pak zvlášť, kdyby to nedělalo dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2012 02:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Už vím. Debatovalo se to v Krevetky a krevetkária na Facebooku.
Jaroslav Chalupek tam napsal o C.simoni simoni: "Jsou takové křehké plaché stvoření, lépe jim vyhovuje být samostatně nebo ve společnosti C. babaulti."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 23:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Je fakt, že už se na krmení naučily, asi nejvíc zbystří, jakmile začnu rozmačkávat kružníky :-D Ale zpočátku se na jídlo moc nehrnuly a párkrát jsem musela nesnězený krmení odsávat.
Zkus to najít, to bych byla ráda, děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 23:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
To je právě to, že já toho čtu tolik, že si nepamatuju všechno... ale rozhodně tohle byla dskuse v češtině, tak se mi to snad podaří najít... No, a je fakt, že palmaty jsou hoodně žravé a hodně aktivní krevetky... stejně tak i Sakury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Znamenalo by to, že pokud bych měla C. simoni simoni se sakurama, mohly by simonky strádat hlady??? Nebo by mi sakury mohly jít po larvách simonek? Teď teda nevím, jestli je vůbec mám dávat k sobě... Nevíš, kde byla ta diskuse o nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 15:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Ahoj Cheme. Využiju tvé přítomnosti a položím ti myslím dvě otázky, které mi furt vrtají hlavou.
1) Je lepší pořídit si 20 ks červených krystalek od jednoho chovatele, nebo je lepší pořídit si 10 a 10 ks od dvou chovatelů, kteří chovají krevetky v takřka shodné vodě, ale krevetky nejsou "příbuzné"
2) Někde jsem viděl diskusi o Caridina simoni simoni... dosud jsem se podle místního atlasu domníval, že tyto křehké krásky patří k nejmenším krevetkám vůbec, ale v té diskusi se povídalo o tom, že jsou snad ještě větší než palmaty a dokonce mohou dosahovat velikosti graciliostrisek. Je to pravda? A jak moc jsou plaché? Je mi jasné, že je nemohu chovat s palmatama nebo heteropodama, ty jsou na ně moc žravé, ale mohl bych chovat v jednom krevetárku červené krystalky, zelené babaulti a C.simoni simoni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.12.2012 13:21 Muž Chem [837] Re: meleri
Pokud nemerite a jedete podle instinktu, tak staci fakt, ze pokud Vam v akvariu zijou rybky a rostou kytky, tak by s cherry nemel byt problem. Vodivost - zjednodusene - cim je vodivost vetsi, tim vice prvku, mineralu atd. voda obsahuje. Cista voda je elektricky temer nevodiva.

Preji hodne uspechu pri shaneni...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88582x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=2101