Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2015 06:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
Akvárium není sterilní prostředí takže krevetky si něco vždycky najdou. U hodně druhů krevetek je vidět jejich střevo (snad se to trávící ústrojí u nich tak jmenuje). Pokud je tmavé je v něm něco k trávení, to je správný stav. Pokud jdou tam místa prázdná, tak krevetka potravu nepřijímá tak jak by měla. Pak je otázka jestli je to nedostatkem potravy nebo něčím jiným. Ale i podle toho by se dalo orientovat jestli je nutno přikrmovat. Dá se předpokládat, že když je potravy méně tak se může omezit také třeba jejich množení. Že by ale krevetky v běžném akváriu umírali hladem, ikdyž nepřikrmujeme, se mě nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 06:36 Muž beermajkl [3]
Doufám že za chvíli nedostanu banána smich chěl jsem se zeptat,jak dlouho můžu nechat krevetky bez přikrmování?Po udržbě krevetária od sinice je na pár lístcích par skvrn povlaku sinice a vypadá to že to i šneci žerou,tak bych je nechtěl natahovat zas do mističky na něco jíneho.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2015 07:54 - Re: beermajkl
Nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 07:21 Muž beermajkl [3]
Zdravím,vadí krevetkám proudění vody ze vzduchovače?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 22:05 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lhajek
Je to odtud na druhé stránce asi uprostřed od uživatele Spiike 09.12.2014 13:26 tak porovnej jestli je to ono ....

Mimochodem dá se tu nějak udělat odkaz na konkrétní příspěvek, aby si pak někdo na to jen klikl a skočilo mu to přesně na daný post?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
To se tu už před nějakým časem řešilo a někdo sem dokonce nějaký nákres dával. Už si ale nepamatuji co to bylo, ale:
1) mám to u krevetek taky
2) nic to nedělá .... bylo by to krmení pro ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:47 Muž beermajkl [3] Re: romant
Děkuji ti ale teď to nejsou hlístice,jak jsem popsal,takové tečky bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:42 R Muž romant [27982] Re: beermajkl
Tak můj názor znáš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:40 Muž beermajkl [3]
Prosil bych jěště o pomoc ale bude to možná složitější,už delší dobu pozoruju že mam v krevetárii takové malinkaté bíle breberky,hodně aktivní,nejde to ani vyfotit,pokusím se pozorovat pod lupou a případně dodat nákres,nevíte co by to zhruba mohlo být?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 09:14 Muž Tomason [37] Re: beermajkl
Dle mé zkušenosti ne. Taky se mi tam vlní pár jedinců :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 21:12 Muž beermajkl [3] Re: romant
Díky,nemůže to krevetkám nějak ublížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2015 20:58 R Muž romant [27982] Re: beermajkl
Fajn, tak potom nech borouka žít. :) Ono se to podle toho jak jich budeš nacházet posune, buď směrem k nárůstu a nebo k úbytku. Je dost dobře možný, že ryby a lehce zanedbaný dno se na jejich přírůstcích spolupodílelo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 20:54 Muž beermajkl [3] Re: romant
Ryby už nemám,dno jsem odkalil po tom co jsem je dal pryč,mám tam jen krevetky.Krmil jsem pár granulkami hikari pro krevetky do skleněné mističky a jinak dávám spařenou kopřivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 20:16 R Muž romant [27982] Re: beermajkl
Nemyslím si, odkal dno a zredukuj přísun krmení, živí se detritem a když budeš mít hladovější ryby, pochutnají si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:45 Muž beermajkl [3] Re: romant
Ahoj,to bude ono,může to nějak krevetkám ublížit?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2015 18:24 R Muž romant [27982] Re: beermajkl
Ani na hlístice to nesedí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 17:33 Muž beermajkl [3]
Díky ale nic jsem tam nenašel,na nezmara to nevypadá a pijavice taky asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 10:14 Muž beermajkl [3]
Dnes jsem si všiml že mi v krevetárku plave něco jako bílá malá nítěnka a je jich tam asi víc,nevíte co to je?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:47 Muž beermajkl [3]
Měl jsem je z parku ale to je jedno,vyvařoval jsem je jen abych se zbavil nečistot a bakterií,vývar jsem nepřipravoval :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 08:32 Muž Pepator [9] Re: ludvik
Olšové šištičky sbírejte z olší, které rostou kolem řek, tam by měly být relativně čisté (tedy pokud kolem nevede silnice či dálnice). Šišky jenom opláchnu a hodím do akva, mám pro krevetky 25 l a dávám větvičku s 2-3 šišticemi. Nechám cca měsíc v akváriu, krevetky a šneci to různě obírají a potom vyhodím a zase vyměním za nové. Občas přihodím 1 bukový či dubový lístek a vyndám až pouze žebrování, které se nerozpadne. Nikdy žádný problém nebyl,krevetky vegetí v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:42 Muž ludvik [1082] Re: beermajkl
Je nutné ty šištičky sterilizovat? Biologický problém si moc představit neumím (není to z vody, ale ze souše). Pokud tam budou nějaké breberky, tak je spíš krevetky sežerou ... a budou vděčné.
A pokud to jsou šištičky špinavé (ať už viditelně, nebo neviditelně třeba od silnice/automobilů nebo komínů), tak ani převaření nepomůže. A umýt to nelze.

Nemluvě o to, že to převaření z nich dostane alespoň část těch látek, o které nám jde při jejich přidávání do akvária. To už je lepší si koupit třeba Torben. Pro malé akvárium ho ani peněženka moc nepocítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 19:26 R Muž romant [27982] Re: beermajkl
Šištičky do akva dávej, ale nelej tam žádnej samo-domo výluh, tedy zatím ne, ono si to časem odladíš a příjdeš na to, jak uvařit, aby to bylo bezpečný, teď bych dávkoval jenom ty šišky samotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 19:17 Muž beermajkl [3]
Aha,díky za info,tak šištičky skončily v hajzlíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 17:56 Muž kofejn [963] Re: beermajkl
Hlavně pozor na používání vývaru z šišek (to, co vznikne přelitím vřelou vodou už za něj považuju), abys nepřišel o osádku. rybicky.net/fotogalerie.php… a ještě úryvek z deníku:
Přidal jsem 10ml Feroxu a protože jsem zase svezl hadicí samici kakadu a docela ji porval, přilil jsem 200ml vývaru ze sedmi olšových šišek.

EDIT:
Takže mám za sebou další výměnu 50% vody stydim. Jsem kretén, před problémem s uhnnívajícimi kytkami, jsem šišky dával vcelku. Teď abych eliminoval nákazu ze šišek, dělám vývar ze stejného množství. Žel dnes jsem zapomněl na nebezpečí a přidal 2dcl vývaru najednou. Během pár minut, než jsem dopsal záznam do deníku, popadalo 10 neonek. Nejdřív jsem myslel, že se třou, ale byly to tanečky o život, chování podobné, jako když jsem marodům přilíval perlivku. Do toho je ještě začly lovit skaláry. Jedna ještě přežívá, uvidím ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 16:56 R Muž romant [27982] Re: beermajkl
Počítej tak jednu na 20 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 16:52 Muž beermajkl [3]
Zdravím,dnes jsem si donesl pár olšových šištiček a chtěl bych je dát do krevetária,přelil jsem je vařící vodou a nechal asi patnáct minut v horké vodě,můžou časem ve vodě zahnívat a měl by být nějaký určitý počet k vůli uvolňování látek z nich?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2015 15:13 - Re: beermajkl
Ano, radi si na nej pochutnajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 06:39 Muž beermajkl [3]
Zdravím,dnes se chystám oškrabat skla žiletkou,když jsem měl v akváriu rybičky tak jsem počkal až oškrabaná řasa sedne a odkalil jsem,ale už mám jen krevetky a při jejich velikosti odkalovat nechci.Je možné že se oškrabanou řasou nakrmí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2015 15:46 - Re: lhajek
Moje akvárium na videu má 30L a je založené viac ako 5rokov.Kŕmim dosť a denne.Pri tak malom objeme treba mať biologicky, nie len mechanicky fungujúcu filtráciu a kopec rastlín.U mňa to zabezpečuje Aquael Fan1 na ktorom mám nastrčenú bežnú špongiu bublifuku a s rastlín hlavne Fissidens fontanus + cryptocoryne.
Ani za viac ako 5 rokov fungovania tohto akvária nebadám extrémny úhyn či ochorenia.Vlastne mi hynú už len na starobu a v živote som ich nemusel liečiť.Samozrejme pri takomto fungovaní sa síce množia ale nie tak rapídne.Čo mi v podstate pri tak malom objeme vôbec neprekáža. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
prasan napsal: Ak majú krevetky pestrú ,rôznorodú stravu tak ani sépiovú kosť netreba.....
Pokud krmím tak je to jasné, jenže si nějak neumím představit jak to zajistit u populace do 20ks krevetek v akva do 30L. Tam se velmi snadno člověk dostane k překrmování, kazí se voda (většinou to není na první pohled ani vidět), dostaví se nemoci a úhyn. Tuhle zkušenost jsem si bohužel sám prožil na začátku chovu krevetek a to si myslím že už za ty roky o akvaristice ledacos vím. Výsledek je pro mě nepřikrmovat. Jak potom ale mít zajištěnu tu popisovanou různorodost stravy? U mě při velmi měkké vodě s Ca podle dodavatele vody do 15mg/L. A sépiovku nepoužívám :-) Ca přidávám kvůli rostlinám z CaCO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2015 19:01 - Re: beermajkl
Mojim tam pečie silné svetlo,takže o riasu a inú potravu núdzu nemajú.A i keď na videu je vidno,že slimákom vápnik chýba pre krevetky je to dostačujúce.Sépiovú kosť som dal asi len raz a to cca 5 rokov do zadu.Škoda,že na videu sú prepálené svetlom a niektoré sa javia ako priesvitné.V skutočnosti sú oveľa krajšie.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2015 18:13 - Re: beermajkl
Ak majú krevetky pestrú ,rôznorodú stravu tak ani sépiovú kosť netreba.Niektoré komerčne vyrábané krmivá obsahujú rybiu múčku - predstavuje bohatý zdroj vysoko kvalitných a vo veľkej miere stráviteľných proteínov, má pomerne vysoký obsah energie, je bohatá na minerály (fosfor, vápnik), vitamíny B-skupiny a na esenciálne (nenahraditeľné) mastné kyseliny.Sépiovú kosť má opodstatnenie používať ak na krevetkách vidíme problémy karapaxu alebo len ako prilepšenie ,spestrenie jedálnička.Nie je nutná ale ak ju tam máme nič sa nedeje.Je to také malé plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 16:38 Muž beermajkl [3] Re: grupyk
tak já si myslím že když tam dáš kousek sepiové kosti tak se nic nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 15:21 Muž grupyk [20] Re: beermajkl
Tak jestli zjistíš jak je to s vapnikem, tak poinformuj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 14:54 Muž beermajkl [3]
Koupil jsem si za pár korun brožůrku o sladkovodních krevetách,né pořád se chce sedět u internetu,je to obsáhlá publikace o všem co k tomu patří.
knihy.abz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 11:19 Žena Atika [134] Re: beermajkl
Koupila jsem ji normálně ve zveráči a rozkouskovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 10:11 Muž beermajkl [3] Re: Atika
Jakou kost kupuješ?Četl jsem že by to neměla být sepiová kost určena pro ptáky,prý je nějak upravena,napuštěna,což si myslím že je možná nesmysl.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 10:05 Žena Atika [134] Re: grupyk
Tak to neporadím, my máme 42,5 a prostě se mi šneci odvápeňovali, tohle pomohlo a lezou na to i kreveťule. Se svleky problémy nemáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 08:09 Muž grupyk [20] Re: Atika
Ptám se z toho důvodu, že dle hodnot správce vodovodu obsahuje místní voda 120 mg/l vápníku. Jestli i tak se doporučuje ta sepiovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2015 07:52 Žena Atika [134] Re: beermajkl
Mám kousek sepiovky (tak 2x3 cm) ve všech akvárkách, krevetky se na ní občas pasou, mám ji i kvůli šnekům, kterým se odvápňovaly ulity. Teď na ni taky občas lezou a ulitky jsou pěkné. S vodou mi ten kousek nic výrazného nedělá. Po vložení chvíli plave, za pár dní klesne ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 07:26 Muž beermajkl [3] Re: grupyk
Ta sepiová kost by mě taky zajímala,může někdo poradit?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 07:00 Muž beermajkl [3]
Fotka k příspěvku Díky za reakce :-) mám filtr Elite mini,je třeba vůbec nějaká ochrana do průduchů?Jěště se zeptám,vadí krevetkám,u mě Cherry,větší proudění vody?Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 22:37 - Re: beermajkl
Na nasávane filtra si daj shrimp protector alebo bežný biomolitan v zodpovedajúcej hustote.Nebude sa to zanášať a upchávať ako silonka. ;-)
Alebo si skús vyrobiť z nerez pletiva niečo takéto
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 22:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dudak
Záleží čo je to za filter a čo sa deje po nasatí. Mne malý závesný filter doslova rozsekal na kúsky dvoch malých ancíkov, keď mi spadla ochranná mriežka a nasalo ich. Pančucha sa naozaj hneď upchá, ale stačí do nej nasypať plastové valčeky napr. EHEIM MECHpro, čím sa zväčší plocha nasávania a neupchá sa tak skoro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 22:08 Muž dudak [1885] Re: beermajkl
ošetřovat netřeba, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že se to sání pak hrozně rychle zanáší, takže já jsem nakonec na krevetky ve filtru rezignoval a jednou za 3-4 měsíce, je prostě z toho filtru vyndám a hodím zpátky do akva, posledně jich tam bylo asi 60 a nijak jim to nevadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2015 20:45 Muž lojzalojzovic [327] Re: beermajkl
čistě lajcky bych řekl že ošetřovat netřeba, nevím že by byl textil nějak chemicky ošetřen před prodejem, na druhou stranu, přečvachnout v teplé vodě když už nepomůže tak neuškodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 20:12 Muž grupyk [20] – vapník
Četl jsem o doporučované sépiové kosti v akva, je to z důsledku zvýšení vápníku ve vodě? Jsou nějaké doporučené hodnoty vápníku ve vodě pro správný vývoj krevetek potažmo jejich schránek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 13:10 Muž beermajkl [3]
Zdravím,jěště dotaz,asi jich bude časem víc :-) chystám se na fitr navléct silonku aby mi nešli mladé do sání,musím ji přeprat v teplé vodě,nebo nějak ošetřit než ji navléknu?Je úplně nová samozřejmně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2015 08:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
Krevetkám je to jedno, těm stačí denní světlo. Do akva se svítí kvůli rostlinstvu nebo aby jsme tam ty krevetky lépe viděli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1101