Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 13:39 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: Emmik
musíš akvárko založit dopředu aby se dobře zaběho, i s rostlinkami a filtrem, aspoň tak 3 týdny. A pak se o něj správně starat, nečistit ho celé, zas tolik do něj nerýpat, hlavně pravidelně měnit vodu. O zakládání a zaběhnutí akvária je toho na netu hodně, jen zjišťovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 13:32 Žena Emmik [1]
děkuju za rady. Takže mi krevetky neutečou ikdyž bude akvárium přikryté jen pletivem? Určitě jim tam dám mech a ještě bych chtěla nějakou nízkou rostlinku, která by vytvořila kobereček, ale to nevím jestly někde seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:57 Muž MGK [2] - CichlidyRe: bluemonster
OK. Pořídím si 6 ks a uvidím jak se budou množit, kdyžtak bych jim po vánocích sehnal tak 50 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:53 JagerMaister - Cichlidy
tak pre tých 6 kusov by to malo stačiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:48 Muž MGK [2] - CichlidyRe: bluemonster
Jo, s tím počítám že za nějakou dobu to pro ně bude malé, ale po vánocích bych chtěl pořídit něco většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:42 Žena MajkaK [49] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
Tak jasně no, s množením to trvale udržitelný asi nebude. Chtělo by to nějakýho odběratele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 18:40 JagerMaister - Raci, krabi, krevetkyRe: MGK
keď sa ti pomnožia i tak budeš musieť ísť do väčšieho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:07 Muž MGK [2] - CichlidyRe: MajkaK
Ok. Díky za odpověď. Dám tam teda tak 5-6ks a pokusím se to akva pořádně osázet rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:04 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
JJ dík a o to tu de doplňava si navzájem poznatky a informace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 17:30 Žena MajkaK [49] - Raci, krabi, krevetkyRe: MGK
Nejsem sice bůhvíjakej expert na krevetky, sama jsem začala s chovem, ale myslím si, že v dobře zarostlé a fungující nádrži by neměl být chov krevet problém. I když bude malá. Klidně bych tam těch tvých 5-6 ks dala.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2011 15:12 Muž Sid [5867] - RostlinyRe: Sid
Na téma "šťavelan vápenatý vs. krevetky" se tu už párkrát diskutovalo. Mělo by stačit do vyhledávače zadat výraz "rafidy"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2011 15:10 Muž Sid [5867] - RostlinyRe: metkyks
...Co se týká rostlin tak je nějak moc neštuduji a ani moc v akva nepoužívám...
Je to znát. :-) A o to právě šlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 13:41 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím. Chtěl bych si založit 8 l krevetkárium. Chtěl jsem se zeptat kolik krevetek by tam mohlo být (uvažoval jsem tak o 5-6 kusech-pokud by to bylo možné). Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 13:03 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
Je to možné že je to ono. Já osobně je tam už nedávám,ale jak říkám může to byt tím a nemusí. Čert ví. :-) Jo a moc děkuji za vyčerpávající přednásku:-)
Co se týká rostlin tak je nějak moc neštuduji a ani moc v akva nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2011 12:30 Muž Fugee [41]
metkyks nejspíš myslel šťavelan vápenatý

Řada náhlých úmrtí krevetek je připisována vlivu šťavelanu vápenatého uvolňujícího se z poraněných částí některých rostlin, zejména anubiasů a kryptokorýn. Tyto rostliny náleží do čeledě Áronovitých (Araceae), jejíž někteří zástupci jsou produkcí této látky dobře známí. Z běžných pokojových rostlin této čeledě sem patří např. diefenbachie, kala, monstera, které všechny produkují jedovatý šťavelan vápenatý, ale i celou řadu dalších jedovatých látek. Doposud však chybí přesvědčivé důkazy, že krevetky skutečně hynou v důsledku vlivu těchto rostlin a konkrétně šťavelanu vápenatého nebo vlivem jiné uvolňované látky. Tato otázka stále čeká na rozřešení.
(útržek z www.akvakrevetky.wz.cz/…)

Znám ale lidi, které mají krevetky jak s anubiasy, tak s kryptkorynami a bezproblému se množí, takže na tom asi nebude moc pravdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 09:44 safidara – Red Chery
Moc fakt všemděkuji... ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 09:40 safidara – ahaaa!!!
katterinecka napsala: <a href="http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry</a>[/cit

díky moc za všechno!!! :) :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 21:02 Muž Sid [5867] - RostlinyRe: metkyks
...Některé druhy obsahují nějaké kyseliny, které nejsou asi až tak dobré pro krevetky...
Tak to by mě opravdu zajímalo detailněji. A ty některé druhy kryptokorýn, obsahujících nějaké kyseliny, tyto kyseliny mají vylučovat do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:28 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Akva
No to že jsou anubiasy nějak extra jedovaté je spíše pověra. Možná to je stejně tak i s mou zkušeností s Cryptocorinami a jen mi do akva něco spadlo nebo ukáplo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:24 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Některé druhy obsahují nějaké kyseliny, které nejsou asi až tak dobré pro krevetky.
Četl jsem to na jedné stránce a i na několikati fórech. Co je na tom ale pravdy to já nevím
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:04 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: safidara
když dáš "další fotky" tak tam máš fotek až až. Jinak google ti jich ukáže ještě víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:02 safidara - Rostliny – Hledám,hledám, nenajdu...
Hledám a hledám jak vypadá krevetka red chery jako dospělá a nemůžu ji najít...
prosím mohl by mi někdo sem na odkazi dát fotku dospělé krevetky red chery?
Díky moc!!! ano
zdraví safidara hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:56 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: metkyks
Ano, je to nově objevený druh z loňského roku.
Oproti Galaxi se množí daleko líp.
Jeho cena se teď pohybuje od 80,- do 100,- Kč.

Já momentálně odrostlé prcky nemám, ale deně se jich líhne tak 4-6.
Cena za jakou je budu nabízet se bude odvíjet od cen tak za 2 měsíce.
Momentálně nabízím jen jikry, které si každý muže odchovat doma.
Teď jsem prodal několik jiker do Španělska, USA a Holandska za cenu $25 za 40 jiker. Pro tuzemsko je ta cena menší (nižší poštovné) a potom taky podle požadovaného množství jiker.
Jejich líhnivost je při dobrých podmínkách cca 90-95% a po týdnů života zatím zádný úhyn.
Dalo by se říct, že jsou vhodné i pro začátečníky.

Ale tohle je už mimo téma o krevetkách. Tak pokud se to moderátorům nebude líbit, ať to přesunou podle svého uvážení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:39 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: metkyks
já mám v desítce skoro jen kryptokoryny, jednu na druhé a simoni simoni se množí dobře (i když je pravda že na prodej to není)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:36 harpunar - Rostliny – Semtex,prosím ty máš tyhle medaky?
To je docela nově objevený druh,tak se ptám.Jináč já krevety pěstuji a naopak mám v každé nádrži anubiasy a v pohodě.Ale hlavní rostlinou je mech,ten krevety milují! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:28 Muž Sid [5867] - RostlinyRe: metkyks
Aha, tak z toho moc moudrý nejsem... :-O
Tak jinak: co myslíte tou "kyselostí kryptokoryn"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:21 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Kolik to koštuje tato rybka?
Slyšel jsem ale nezkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:21 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
No prostě je tam nedávám. Měl jsem je v jednom akva a nemnožili se mě,ale samo že to nemusí byt tím. Znám spoustu lidí co mají jak kreveťule tak i crypto v akva a vše funguje jak má. Já je tam ale nedávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 17:55 safidara - Raci, krabi, krevetky – red chery a nebo snad nějaké drobnější?
Zaza napsal: Z Olomouckého kraje se nedají sehnat krevetky!!Neví někdo kde v olomouckem kraji je jedno jaky druh ano

vím o 2 obchodech v jednom ají poslední 2 chery a v druhém mají nevím jak se to jmenuje ale je to mallilinkatý druh... pls napiš dík :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:43 Muž Sid [5867] - RostlinyRe: metkyks
...Nedávám do akva moc Cryptocoryny a to pro jeji poměrnou kyselost, ale to je jen o mém pocitu...
Že jsem tak smělý - a co vám ten váš pocit o kyselosti kryptokoryn sděluje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 15:25 Muž Semtex [1196] - Labyrintky
Pokud by chtěl někdo vhodné drobné rybky ke krevetkám, tak mi napište SZ.

Tady je malá ukázka:

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:58 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj, pokud by jsi chtěla nějaké krevule do začátku, tak ti do brna klidně nějaké dovezu, protože tam každých 14 jezdím. K nim by se určitě hodili i nějaké drobné rybky. Kytky bych tu taky nějaké navíc vytáhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:33 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Kreveťák
Ahoj, strach s toho že ti krevetky utečou mít nemusíš. Pokud budeš mít vhodné podmínky neutíkají. A ani se o to nepokouší. U rostlin je to snad jedno co tam dáš nevím o nějaké rostlině která by nějak extrémně vadila. Fámy o anubiasích a že jsou jedovaté jsou myslím si hloupost a ze skušenosti mám ověřené že to není rostlinou. Nedávám do akva moc Cryptocoryny a to pro jeji poměrnou kyselost,ale to je jen o mém pocitu.
Důležité je vybrat si jaký druh krevetek chceš mít a zajímat se o něj. Je totiž veliký rozdíl mezi Crystalkami a obič Cherry.Jestli máš nějaké dotazy klidně piš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:26 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Akva
V obchodě bych krevetky nikdy nekoupil. Většina je importů a ty jsou složité. Řešení je jasné nějaký privátní kreveťák. V Brně nění problém sehnat víceméně cokoliv a i Kreveťáků je na výber neurékom.
Jen bych si tu dávál pozor na nějaké ty zlatkopy nebo masivní překupníky.
Krevet mám několik druhů a většina z nich jsou mé odchovy. Takže pokud by byl zájem tak není problím se mě zeptat klidně i jen poradím.
Za koho se mohu zaručit je z Brna Chem ten je velice spolehlivý a solidní kreveťák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 09:32 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: Emmik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 09:28 Žena Emmik [1] – Krevety Brno?
Ahoj, bydlím v Blansku což je 20km od Brna. Chtěla bych si z tohoto akvária uděla krevetárium rybicky.net/nadrze/4482 . Nevíte kde v Brně nakoupit pěkné krevetky? nebo nenabízí nějaký Brňák?
Tohle akvárium bylo pro drápatky, ale ty už delší dobu nemám a akvárko je prázdné. Nechala jsem ho být a už tam mám jen půlku vody, ale anubiasy se krásně rozrostly. Mám tam spoustu velkých kamenů. Můžu je tam nechat když tam budou krevety? na akvárku mám dané pouze pletivo a má tam být vnější filtr. Jak mám akvárium zabezpečit, aby krevetky neutekly? bojím se, že ikdyž tam dám např sklo tak krevety vylezou ven po vnějším filtru. a poslední dotaz. Které rostliny mají krevety nejradši? :-) Moc děkuji za jakékoliv rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 20:57 JagerMaister
no ja som sa čudoval keď sa mi krevetky pozvliekali v sáčku pri prevoze z akvaristiky ... nemali ani úkryt ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 20:24 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
- pekny palec nedavno jsem neco podobneho uvidel nahodou v AQ a bylo to taky tak rychle, cucel jsem s open mouth :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2011 12:49 JagerMaister - Raci, krabi, krevetky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:50 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: Michelle051
přidej jim tam nějaký mech, třeba jávský, tomu se daří skoro všude a krevetky si do nej zalezou. Jak koukám máš to docela pusté, ještě bych rostlinky přidala. A CO2 je zbytečné když tam v podstatě žádný kytky nemáš (ty co tam jsou rostou hodně pomalu), aby sis pak osádku nepřiotrávila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:23 Žena Michelle051 [0]
tak to ste ma ukludnili :) dakujem ano len sa bojím že napr pri drgnutí akva sa mohli nejak zlaknúťa zdrhnúť.. ale majú koreň plný kadejakých dier takže hádam nie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:51 S Muž invalida [3785] Re: Michelle051
Když budou mit podminky tak neutečou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:28 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: Michelle051
já mám krevetky v odkrytém akvárku a neutíkají, jen jim musí být dobře. Musí mít dobrou vodu a mít se kam schovat kdyby tam byli nějací predátoři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2011 18:05 Muž navik [861] - SumciRe: Michelle051
Pokud budou mít krevetky vhodné podmínky, nemusíte se bát, že budou z akvária utíkat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:00 Žena Michelle051 [0] – Aby mi krevetky nevyliezli
Na mojom akvárku mám položené obyčajné sklo- lenže hadička on filtra tam robí dosť velkú škáru:-O
a ja neviem čo s tým mám robiť ? krevetky ktoré by som tam dala by mi určite vyliezli :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 14:40 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: FelidaeS
28C je na CRS fakt hodne. minuly rok cez leto som si ich takto uvaril asi 17 ks. tento rok uz pri vyssich teplotach chladim ventilatorom z PC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 13:08 Žena FelidaeS [60] Re: kaqpo
Nám taky byly měsíc naprosto ok a pak najednou nebyly...možná na ně máme tím vedrem dost vysokou teplotu...někdy až 28C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 11:28 Muž kaqpo [6] Re: katterinecka
Dám si teraz pokoj z CRS-kami neocaridiny žijú tak dúfam, že to bude v pohode, chcel som hlavne krevety kvôli riasam a CRS-ky som kupoval len kvôli tomu že na nich bola dobrá cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 11:07 Žena katterinecka [2138] - RostlinyRe: kaqpo
i na NO2 jsou CRS trochu citlivější, tak bych je třeba zkusila přidat až budeš mít akvárko ještě dýl zaběhlé a nebudeš před tím nic jinýho přidávat. Jestli to teda ještě chceš zkusit.
Já měla CRS jednou, byly v pohodě asi měsíc a pak během tří dnů taky všechny odešly, ale nadruhou stranu u hodně lidí se jim daří, tak proč by nemohlo i u nás
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 102 103

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 76037x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=2901